Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

vanduo zydi

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 12

• Svečias
  • Kartu nuo --
Sveiki, reiketu jusu kaip "profu" patarimo. Sugalvojau pasikeisti savo 150 Ltr. akvos grunta. Perskaiciau be veik visus (ir ne tik) cia publikuojamus straipsnius apie grunta ir padariau .... priesingai - grunto (zvyro) prisisijojau artimiausiame karjiere.  Is pradziu buvo grazu, taciau po to pradejo zaliuoti vanduo (ne stiklas). Net baisu pasidare.... Filtras dirba visu pajegumu, o rezultatai tik prasteja... Kokie turetu buti mano sekantys zingsniai. Kad istaisyti sia klaida ir isvengti panasiu nelaimiu ateityje Jei padariau is tikro ka nors blogai - ne be moralizuokit, man ir taip liudna ziurint i dumble plaukiojancias savo zuvis. Aciu

• Svečias
  • Kartu nuo --
Mano manimu, tavo zviras neko bendro neturi su zidejimu, ziurek shviesa (ishjung keliom dienom)ir nitratus, o zoone yra chemine priemone nuo zidejimo, tik as neprisiminu pavadinimo, nes atsitiktinai pamaciau.

balza

balza

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Lie-05
  • Amžius: 52
Zalias, o kokie tai dumbliai? Labai, labai smulkus? Gal zinai kaip Chlorela atrodo? Va man tokiu reikia[wink]. Is kur tu? Duok zinute i muila, OK?

• Svečias
  • Kartu nuo --
Vladimiras teisus, gruntas čia nieko dėtas. O gruntą manau dauguma mūsų sijojasi patys.Problemai spręsti pasiūlyčiau į akvą įkelti daugiau greitai augančių augalų( ragalapis(ceratophyllum demersum),indiškasis papartis(ceratopteris thalictroides), vyšnia (nomafila stricta), elodėja ir žinoma ričija).Šie augalai ištrauks iš vandens perteklinį azotą o ričija dar ir natūraliai užtamsins akvariumą. Porą valandų sutrumpink apšvietimą. Dalinio vandens keitimo nerekomenduoju, nes tai tik paspartina dumblių augimą. Galima naudoti ir chemiją, bet tai kaip šiknos valymas su švitriniu popierium. Po keletos dienų vanduo turėtų pradėt skaidrėti. Tada galėsi po truputį ilgint apšvietimo trukmę ir traukti nereikalingus augalus. Jeigu dar kas nors neaiškaus, kreipkis.

• Svečias
  • Kartu nuo --
as asmeniskai kadegoriskai pries hemijos (cia mano asmenine nuomone ir atskira tema) Sumazink iki minimumo apsvietima, temperatura patarciau ne daugiau 25c, ir ~20%vandens (geriausiai ~3x7) i savaite keitimas. Zuvu neserk, arba irgi iki minimumo, na ir kaip Rimantas minejo - greit augantys augalai irgi pades. P.S. mano patarimas gali buti netikslus, todel kad as nezinau, nemates tavo akvos

• Svečias
  • Kartu nuo --
Sveiki, dar karteli. Aciu uz greitus atsakymus. Taciau ne viskas mano salygom gali ir issipildyti. Pirmiausia, tai buvau nuejes i musu mieste esancia parduotuve ir paaiskinau pardavejui savo problema (dabar labai gailiuosi, kad buvau), po ilgu tyciojimusi, jis man liepe nusizudyti paciam arba ismesti akva su tokiu gruntu. Nes butent del tokio grunto ir yra visos mano problemos. Jei bandyciau dabar pas ji eiti ir prasyti tokiu, kaip siulete, augalu..... mane purto nuo tokiu minciu..... Apsvietima as jau buvau sumazines iki 50% - is tikro pagerejo, taciau kaip pradejau apsvietima didinti, vel visas zalumas palaipsniui atsistate. Kazkur skaiciau, kad yra naudojama, kvarcines lemputes, kurios statomos filtro ispuciamoje slangos  dalyje. Gal kas naudojat originalia, ar esat pasidare patys.... Iki

• Svečias
  • Kartu nuo --
eilini karta gal pasikartosiu, bet: http://www.aquarium....=viewnews&id=31 pradedam nuo pradzios

• Svečias
  • Kartu nuo --
To Zalias: kartoju dar karta ishjunk shviesa, kol nepasirodis dugne tamsiai zaliu nuosedu, gerai butu jeigu nupirktum pora ancistrusu, sanitarijos prasme. O kas liecia kvarco, jis neuzmusha augaliniu kilmes produktu, tik givulinius (virusus, bakterijos, gribelios ir pan.)

Darius

Darius

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Rgs-02
  • Amžius: 49
Jeigu sneka eina apie U.V. Sterilizers, tai taip jie naikina vienos lasteles dumblius ir visus kitus Vladimiro minetus dalykus.Ir yra kas juos naudoja akvose su labai gerais rezultatais. Bet pigiausias kainuoja apie $250. Dazniausia U.V. Sterilizers yra naudojami turint baseiniukus ar tvenkinukus prie namu, nes be ju jie uzaugtu dumbliais ir nebutu jokio vaizdo. Zalias ,labai gaila,kad parduotuvej taip yra issidirbinejama, bet kiek suprantu ,tu neturi pasirinkimo. Delto yra sitas forumas, ir yra zmoniu,kurie su mielu noru tau pades isspresti visas problemas ir pades issiaiskinti. Ir i parduotuve eiti tik kai zinai tiksliai ko tau reikia ir esi viska issiaiskines. Gruntas is karjieru yra geras ir reiksmes dumbliams tikrai netures. Kaip isnaikinti juos tai kaip ir kiti minejo sviesos mazinimas, dalinis vandens keitimas ir mazinti maisto kieki zuvims. Pries keleta metu esu susidures su tokia problema -vienam is mano akvu. Ka nebedariau per keleta dienu vanduo pasidarydavo zalias ir vos permatomas (akva buvo 400 lt.)nepadejo nei vandens keitimas, nei sviesos mazinimas. Teko naudoti chemikalus. Isbandziau apie penkiu rusiu. Tai galiu pasakyti,kad tie produktai,kurie reklamuojami,kad sunaikina dumblius yra neveiksmingi ir pinigu ismetimas. Bet vienas produktas mane nustebino pavadinimu "ACCU-CLEAR" jisai yra skirtas praskaidrinti vandieni. Per pora valandu visa plaukiojanti zaluma buvo sulaikyta filtre ir vanduo buvo neitiketinai skaidrus (tik po to reikia isplauti filtra ir visa zaluma ir nesvarumus ). Nuo sitos stadijos pradejau laikytis auksciau minetu dalyku ir dabar jau pora metu tame akvariume nera nei vieno dumblio. Tai tokia mano istorija[smile]. Nieko pries neturiu tiems skystimeliams ir milteliams,kuriu kartais reikalinga akvoms [cool]. Dydya, o tai kaip tu ziurai i jurines akvas? Ten tai juk zuvys sintetikoj plaukioja [smile][tongue][wink].

Darius

Darius

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Rgs-02
Sveiki, ačiu už patarimus jų ir bandysiu laikytis, turėtu padėti ... visgi esu optimistas  [grin]. Dabar prisiminiau dar viena "smulkmeną". Su grunto pakeitimu, pastačiau 2 "Filips" melyno spektro akvariumines lempas. Dabar pas mane 200 akvoje yra 2x18 paprastos dienos sviesos ir 2x18 minetos "Filips" firmos. Gal truputi sviesos perdaug?????[confused]

Darius

Darius

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Rgs-02
Pas mane pries pora metu vasara aqua irgi prazydo.... Nedidele, tik 60ltr, bet zuvis matydavau tik kai tos priplaukdavo per 5cm nuo stiklo... Gavau patarimus: palaukti pora sav, praeis savaime... nepraejo. Keisti dazniau vandeni... pora val po to geriau, veliau - dar baisiau. Sviesa sumazinti... Palikau 1-a lempa is 2... sumazinau svietimo laika... Uzdengiau aqua, kad jokios saules sviesos negautu... Nieko... Gal man kantrybes truko, bet kiek pamenu taip dar 2-3 sav prasikankinau... Pamirsau, kaip tos mano zuvys atrodo... Augalau pas mane ir taip visa laika kose... ir kitokiu, kaip greitai augantys ir nera... Kazkas siule druskos... Visi buvo pries chemija. Neiskenciau, viska isemiau lauk, grunta isvirinau (kiek zinau visada rekomenduojama grunta isvirinti, nes beveik pas visus nepinigumaisus gruntas is karjeru), perploviau, aqua ir filtra perploviau, isdziovinau, augalus - i margancovke (siaip, sadistiskais sumetimais), zuvis irgi (tik i vos-vos tirpaliuka ir trumpam, tais paciais sadistiskais sumetimais, nezinau ar to reikejo, bet tuo metu norejau 100% uztikrinti kad tos bjaurasties nebepamatyciau). Kadangi nesinorejo zuvu porai sav apgyvendinti kibire (normalaus startavimo atveju), nusipirkau tablete akvariuminiu bakteriju tablete + litra h2o is draugo aqvos ir viska sukisau, palaukiau, kol susils vanduo ir sumeciau zuvis... Iki siol (cfu... cfu... cfu...) nepasikatojo... Nors ir zuvis paserti megstu ir nusiurbineju tik kaip laaabai reikia... ir retkarciais is ezero kokiu augalu parsinesu (per margancovke)... Zodziu, neturiu zalio supratimo is kur ta bjaurastis pasieme ir kodel ji kartais isiveisia, o kartais - ne. Agne

• Svečias
  • Kartu nuo --
Zalias, nebuk zalias. Tau visi sako - isjunk sviesa ! Keisk vandeni kas diena. Dumbliu ir zydejimo protrukis nuo vandens kokybes pasikeitimo i blogaja puse. T.y. per daug nitratu/fosfatu. Tai galejo but nuo grunte esanciu organiniu liekanu, zuvu perserimo, etc. Beje jai sena grunta ismetei tai ismetei ir susidariusia bakteriju kolonija grunte kas sugadino tavo akvariumo biologine pusiausvyra. Beje neaisku kas per zuvys, bet jai nuo pazaliavimo neuzsiverte zuvys tai nuo staigesnio vandens prasviezinimo irgi neuzsivers.

• Svečias
  • Kartu nuo --
[tongue][smile][tongue][smile][tongue][smile][tongue][smile][tongue][smile] ... Trumpai, konkreciai ir aiskiai - aiskiau nebuna..:) Bet kuriuo atveju aciu visiems uz patarimus ir ... siaip, kad atsiliepet. Siuo metu sumazinau apsvietima 50 proc. Pastaciau 2 filtrus ir paleidau pilnu pajegumu. O ryt planuoju eiti ieskoti ancitrusu, kad pradetu valgyti tuos "zaliuosius" nuo stiklo ir grunto ... Iki.