Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Jūrinių akvariumų forumas!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems gėlavandene bei jūrine akvariumininkyste. AQUARIUM.LT forumas sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie jūrinį akvariumą, ar Jūs turite jų kelis, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės i pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

šachta ar skylė ?

- - - - -

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 19

Babeni

Babeni

Įkūrėjas

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 1.578 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 49
pasidalinkit mintim kame privalumai šachtos ir kame skylės šoniniam stikle padavimui į sump ?

SarunasK

SarunasK

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 333 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 52
esant šachtai bus didesnis vandens nutraukimas nuo paviršiaus, mažesnė tikimybė, kad kažkas užkiš (pvz.sraigė užšlauš). Dar į šachtą galima pridėti biobolsų, bet dėl jų reikalingumo yra keletas nuomonių.

niuxa

niuxa

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 886 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2003-Rgp-05
  • Amžius: 45
sakyciau, kad lentyna... t.y. skyle sone ir apie ja suklijuota stikline lentyna su grotelemis (na lyg ir shahtos virsutine dalis). Pliusas, kad nepararandi tiek turio kiek su shahta, o shahtos privalumai islaikomi. Del biobolsu manau neverta klijuoti shahtos, as ju pripyles i tokia lentyna grynai del to, kad nebutu ciurlenimo...

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 47
Va taip atrodo mano padaryta dėžute apie kuria kalbėjo Niuxa.Nuotrauka

Žinutė redaguota: KlaSS, laikas: 2006/10/08 17:21

Babeni

Babeni

Įkūrėjas

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 1.578 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
va šitas variantas man labiau patinka ir sraigė neužkiš ir nuo paviršiaus šiukšles sutrauks. Tai kaip ir šachtos privalumų nėra ?Kaip ten su tais bioballs šachtoje ? fosfatų generatorius ar filtrojanti medžiaga ?

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Babeni rašė:

Kaip ten su tais bioballs šachtoje ? fosfatų generatorius ar filtrojanti medžiaga ?

Prieš dedant kažką i akvariumą reikia žinot ar ten tai reikalinga ar ne! Ir būtinai reikia žinot tikslą kam tu tai nori patalpint! Tik nesuprantu, kam shahtoje biobolsai? juk jai taip pradėt mastyt ten galima supilt ir sintepono, anglies, gyvu akmenų skaldos, dekoratyviniu stikliuku ir visa kita, BET KAM?

Babeni

Babeni

Įkūrėjas

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 1.578 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
o mintis ten pridėti gyvų akmenų gal ir nieko ? geriau nei tuščiai vietai būt, o pratekantis vanduo bus filtruojamas

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Viso pirma nutekėjimas turi tarnaut nutekėjimui o ne filtracijai, jis turi būti maksimaliai kompaktišku kad neužimt vietos akvariume. Filtracija galima atlikt kitokiais budais ir metodais, čia jau atskyra tema! Filtracijos turi būt tiek kiek reikia, o ne tiek kiek telpa ir dar su atsarga! Juk nemontuosit mašinoje papildomo vairo gale atsargai? Gal sekime sukurt paprastesnius akvariumus su paprastesne bet ne prasčiausia filtravimą schema? Viso pirma prieš darant akvariumą reikia pradėt ne nuo to kur skyle daryt, o nuo to ką žadamą laikyt tame akvariume, po to sužinot apie reikalingas sąlygas žuvų ar bestuburiu laikymui ir tik po to pradėt mastyt kaip galima tokias sąlygas sukurt. Ir pagaliau, kada žinosim kaip reikia sudaryt tinkamas sąlygas, pradekim kurti pačio akvariumo sistema. Žinutė redaguota: KlaSS, laikas: 2006/10/08 23:33

SarunasK

SarunasK

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 333 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Iš esmės Klass mintys teisingos, bet žiūrint paprasčiau, tai tikrai, darydamas pirmą akvariumą, nelabai ir galvoji apie detalią akvariumo specifiką floros ir faunos atžvilgiu. Ir tikriausiai tik todėl, kad pačioje pradžioje tų žinių nėra labai daug, jos ateina po truputį, o vien iš teorijos tikrai neprisimokysi. Paprasčiausiai norisi mišraus rifo. Kai darysi trečia ar jau ketvirtą, tada galėsi sau sakyti, kad noriu akroporų, o nenoriu Xenijų, kad noriu tokių žuvų ir nenoriu kitokių. Mano manymu sistema turi būti pakankamai universali, nes vėliau, kaip taisyklė, globalių sistemų perdaryti yra praktiškai neįmanoma. Stengtis viską padaryti taip, kad būtų paprasta aptarnauti ir nereikalautų papildomo dėmesio. Taigi, kaip bus realizuotas vandens nubėgimas, didelio skirtumo nėra. Svarbu, kad tai būtų patikima, funkcionalu ir estetiška. O toliau jau žiūri, kad gyventojai būtų reef safe:)

Babeni

Babeni

Įkūrėjas

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 1.578 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
KlaSS negaliu ginčytis su tavo teorija, bet kaip Sako Šarūnas ne visada gali nuspėt koks bus tas tavo rifas. Jei jis bus :whistle: Kitas klausimas kaip dėl triukšmingumo KlaSS foto variantas lyginant su šachta ? Žinutė redaguota: Babeni, laikas: 2006/10/09 10:14

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Taip, Šarūnas teisus kad iškarto sunku numatyt viską ir sistema turi būt universali! Dėl to ir sakau kad shahta ir turi likti shahta vandens nubėgimui o ne filtrui, tam kad nereikėtu paskui vargti su tokiu“filtru“ kuri nepatogu aptarnaut! Nes pirmiausiai jis veiks kaip mechaninis filtras ir be abejo užsikimšinės detritu ir etc.O dėl triukšmingumo pasakysiu taip, pas manės asmeniškai shahta, mano daryta dėžute pas kolegos ir garso nėra nei nuo shahtos nei nuo "dėžutes"! Tik reikia pastatyt vandens nubėgimo vamzdžio apačioje čiaupą vandens srautui reguliavimui.

Babeni

Babeni

Įkūrėjas

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 1.578 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
na tovo foto esančio vandens nuleidimo įrenginio šachta aš nepavadinčiau, nes tai man daugiau panašu į modifikuotą skylę, nes ęachtą aš suprantu kai skylė dugne KlaSS rašė:

Taip, Šarūnas teisus kad iškarto sunku numatyt viską ir sistema turi būt universali! Dėl to ir sakau kad shahta ir turi likti shahta vandens nubėgimui o ne filtrui, tam kad nereikėtu paskui vargti su tokiu“filtru“ kuri nepatogu aptarnaut! Nes pirmiausiai jis veiks kaip mechaninis filtras ir be abejo užsikimšinės detritu ir etc.O dėl triukšmingumo pasakysiu taip, pas manės asmeniškai shahta, mano daryta dėžute pas kolegos ir garso nėra nei nuo shahtos nei nuo "dėžutes"! Tik reikia pastatyt vandens nubėgimo vamzdžio apačioje čiaupą vandens srautui reguliavimui.

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Jau nesuvokiu apie ką kalba! Babeni, jai tave domina vien tik skyle šone ir pritaisytas vamzdis prie juos, tai mano manymu tai absurdas dėl daugelio priežasčių. Mano nuotraukoje parodyta "modifikuota skyle" sukonstruota akvariume pas kolega, o mano akvariume shachta su kiauryme dugne. Kaip tas variantas taip ir anas veikia tyliai.

Babeni

Babeni

Įkūrėjas

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 1.578 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
tai taip ir reikėjo pasakyti :)aš net negalvočiau apie vien vamzdį. aš gi sakiau, kad tavo fotkėj variantas kultūringesnis ir klausiau kaip jo triukšmingumas palyginti su normalia šachta kai skylė dugne.

niuxa

niuxa

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 886 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2003-Rgp-05
Berods tema issemta, viesai prieita nuomone, kad skyle yra gerai :woohoo:

• Svečias
  • Kartu nuo --
Babeni rašė:

pasidalinkit mintim kame privalumai šachtos ir kame skylės šoniniam stikle padavimui į sump ?

xmm ka as matau o gal mano akys mane apgaudineja :blink: babenis jura pradejo dometis;)

Babeni

Babeni

Įkūrėjas

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 1.578 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
nu aš žinau, kad ten vanduo sūrus :) ir dar truputį žinau iš teorijos, bet mane praktikos turinčių žmonių atsakymai domina. Kas žino gal 2 metų bėgy pasistatysiu ir jūrinį kai pinigai kišenę plėšys :whistle: andriuxa5 rašė:

Babeni rašė:

xmm ka as matau o gal mano akys mane apgaudineja :blink: babenis jura pradejo dometis;)

SarunasK

SarunasK

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 333 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Mano manymu, dar vienas skylės dugne privalumas prieš jos daryma šone yra akvariumo tūris! Taip, taip tūris :). Įsivaizduokit skylę galinėje sienelėje, kur statom įvorę nubėgimui. Ji su kampu bus išsikišus 8-12 cm, čia priklauso nuo jos dydžio. Vadinasi akvariumas nuo sienos turės būti atitrauktas taip pat panašiai. Jeigu skylė bus dugne ir net antra vandens grąžinimui, tai tuos 8-12 cm galima išnaudoti akvariumo praplatinimui. Šachtos tūris palyginti bus niekinis, ką galima dadėti tokiu būdu. Netgi jei grąžinamo vandens vamzdžiai bus padaryti išorėje, tai sudarys apie 3-4 cm. Gal ir nelabai vaizdžiai, bet kas norės supras:)

niuxa

niuxa

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 886 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2003-Rgp-05
na cia jau labai priklauso nuo konkrecios situacijos... is seip, cia bendros kalbos, reiketu kiekvienu konkreciu atveju atskirai i tai pasiziureti :huh:

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
niuxa rase:

na cia jau labai priklauso nuo konkrecios situacijos... is seip, cia bendros kalbos, reiketu kiekvienu konkreciu atveju atskirai i tai pasiziureti :huh:

Palaikau niuxos nuomone ir sutinku su Sarunu. Situacijos būna skirtingos ir žmogaus reikalas ką pasirinkt, mano manymu shachta daugiau tinka dideliu turiu akvariumams kur ji netiek matoma ir nedaug vietos paliginus užima. O modifikuotos "skyles" :) daugiau tinka mažesniems akvariumams kur svarbus akvariumo vidaus interjeras negu tai kiek akvariumas nuo sienos.