Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

vandens vezliukai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 15

• Svečias
  • Kartu nuo --
Sveiki vandens (ir ne tik) gyvunu myletojai,gal kas be zuvyciu laiko ir vandens vezliukus,noreciau kuo daugiau apie juos suzinoti:ju laikymo salygas,maitinima,sugyvenima su zuvytem, sako kad neblogai sugyvena su ciklidais? [smile]

• Svečias
  • Kartu nuo --
http://www.zoosfera....is_vezlys.shtml

• Svečias
  • Kartu nuo --
Aciu uz nuoroda,pirmai pradziai neblogai,bet noretusi daugiau suzinoti apie vezlius tiesiogiai ish ju augintoju. [smile]

• Svečias
  • Kartu nuo --
Laikau tik 1 vėžlį. Šiuo metu akvariumas jam darosi mažas (30 l). Vanduo užsiteršia greitai, tad filtro kempinę tenka plauti kiekvieną dieną. Patį vandenį keičiu tik kartą per savaitę. Ieškau didesnio akvariumo,  kokio įdomesnio, nestandartinio. Kol kas neradau (gal ne labai aktyviai tuo užsiėmiau). Tada prisieis keisti ir filtrą įn galingesnį. Ėda vėžlius kaip pasiutęs, tai ir kakoja panašiai:) Klausk, gal ką patarsiu dėl auginimo. Nors ir pati nesu didelė žinovė[oops]

• Svečias
  • Kartu nuo --
Dėl sugyvenimo su žuvytėmis. Laikau su gupijų patelėmis. Nesivaiko. Kartais lyg ir taikosi, bet jos praplaukia pro šlį, tad vėžlys nesivargina vytis. Bet jei palaikai už uodegos - mielai praryja (jei tu ne toks žiaurus - šis patarimas netiks). O va sumatros barbusas taip ir dingo. Tiesiog vieną dieną jo neliko. Buvo kur kas didesnis ir vikresnis už gupijas. Gal ryškios spalvos apetitą sukėlė:) Jei medžiotų, užveisčiau terariume gupių. Turėtų ką veikti. Deja, gal kokios trys kartos laimingai užaugo. Teko suktis: patinus iškėliau į akvariumą, o pateles sušėriau. Tik reikia nutaikyti, kai bloga nuotaiks ir suversti kaltę toms beprotiškai vislioms žuvims[mad] Skaičiau, kad smulkios žuvys su visais kauliukais - sveika vėžliams.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Aha as irgi skaiciau, kad gupikais serti labai sveika, bet kiek sveika tai man lygiai tiek ir gaila. Kaip tu taip ipratai? Beje, mano vezlys gupijas isgaude kai su jom gyveno, tai man dabar baisus yra persiedimo pavojus [wink] Beje neisivazduoju kaip tas gupijas sekmingai veisti [oops] Del idomaus terariumo tai mano ateities vizija, yra didelis molinis indas, na gal 1.5 metro ant 0.70 metro su kaskadom ir terasom, tiesiog toki ant zemes padedi vietoj kokiosnors pasenusios sekcijos, apsodini graziais augalais... Ech kaip grazu butu... Dar fontanelis is filtro... Zodziu pasidalinau savo fantazijom [wink]

• Svečias
  • Kartu nuo --
O tu įsigyk porą patelių, porą patinų, palaikyk kartu. Kai pradeda veistis - tik spėk jauniklius skaičiuoti. Dar ir patinus iškėlus porą kartų sugeba. Svarbu, kad būtų geros kokybės tie reproduktoriai - dideli, sveiki, gražūs. O kai prisiveis tiek, kad darysis tiršta - nebebus jų taip gaila. Įsivaizduok, kad tai natūrali atranka (maitintis juk visiems reikia:) Terariumo idėjos mano buvo panašios. Tik aš fantazuoju arba apie specialiai klijuotą stiklinį indą, arba lauko baseinėlio (plastikinio) pritaikymą. Gerai neapsvarsčiau. Norisi ne tik  įdomaus vaizdo, bet ir patogios priežiūros. Vėžliai labai teršia, kaupiasi apnašos ir t.t.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Jeigu tingesi, problema del prieziuros vistiek ishliks, ko tik nebandziau pritaikyti... Sieteli dugnui su nusiurbimu, beprotishka vandens filtravima, sherima indelyje (kad neterstu vandens bent jau maistu), zhodzhiu visko buvau prisigalvojusi, bet geresnio budo uzh kapitalini terariumo valyma kas savaite nezhinau.

• Svečias
  • Kartu nuo --
sveiki, gal kas gali patart koki filtra pirkt vandens vezliukam, akva kol kas 45ltr, du vezliukai (mazi).kokios firmos ir t.t.aciu[wink]

• Svečias
  • Kartu nuo --
aquaelis fan-1; fan-mini gerai tinka, tik gerai butu papildomu skyliu korpuse vandens paemimui padaryt, nes gamyklines greitai uzsikimsa taip pat galima nauduoti to paties gamintojo pompa AQUA JET PFN 350 fontanuj (ji yra irgi su filtru)

• Svečias
  • Kartu nuo --
aquael fan-1 naudoju savo vėžlyne. Jei tavo vėžliukai dar maži - pilnai pakanka. Maniškis dabar apie 10cm. Vienas vargas su tuo filtru. Labai greit užsiklijuoja visokiais kakaliais ir odos plėvėm [frown]

raganiuxe

raganiuxe

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Kov-10
  • Amžius: 34
Sveiki, pasiskaitinejau viena kita straipsni, viena kita foruma..kazkaip nerandu to, kas man idomu. Gal Jus galesit kazka is patirties papasakoti. Turiu vezliuka geltonsnuki (tikriausiai), nes ausytes ne raudonos o is nuotraukos labai panasus :) Taigi, pirkau neseniai su visu akvariumu. Klausimai:1. Amzius. Ar imanoma nustatyti amziu? Dabar jo/jos kiauto ilgis (pilvo) - 10cm2. Lytis. Priekiniu leteneliu naguciai neilgi, pilvas neidubes - tokius nuskaiciau pateliu ir patineliu pozymius. Turetu buti patele, bet niekur neradau tikslios savokos kokio dydzio vezliukas turi buti, kad butu aisku jog ilgi naguciai nebeuzaugs :)3. Akvariumo dydis. Dabar vezliukas gyvena 70ltr akvariume. Yra sausuma. Ar galeciau i ta pati akvariuma jam ileisti drauga? Labai jau nori bendrauti mano vezlys, su zuvytem nelabai jam sekasi, nes jos bega :) Antras klausimas prie to pacio, jei ileisiu drauga, ar tai turetu buti tokio pat dydzio vezliukas ar tiktu ir koks mazius? Taip pat idomu ar jie sutartu ir ar geriau rinktis priesinga lyti ar ta pacia?4. Vitaminai/mityba. Kokiu tiksliai vitaminu jam reiketu? Ar tureciau nupirkti kazka parduotuvej, ar uztektu kazkokiu mesyciu/darzoviu subalansuoto komplekto? Dabar valgo dziovintas krevetes, salotas ir kartais nugvelbia zuvyciu maisto. Taip pat itariu, kad neseniai suvalge maziuka samuka :)5. Dauginimasis. Skaiciau, kad nelaisveje dauginasi, bet reikia speti kiausinius sudeti i inkubatoriu. Kas apskritai siuo atveju vadinama inkubatoriumi? Sausuma ar vanduo, koks dydis, temperatura, apsvietimas ir visa kita, kuo smulkiau tuo geriau. Gal kas nors patirtimi pasidalintu? Nelabai megstu teorijas, mieliau skaityciau paprasto zmogaus pasakojima "kaip buvo". 6. Dabar negrazus klausimas.. Ar normalu, kad jis sueda savo sh***? Man tas is pat pradziu pasirodo labai itartina..Buves savininkas sako, kad visada taip darydavo..Gal tai greiciau kazkoks vitaminu trukumas ar kazkas panasaus?P.S. rusiskos literaturos neskaitau, angliskai skaityti galeciau ir siek tiek jau paskaiciau. Noreciau praktisku ir protingu atsakymu. Buciau labai dekinga :) Žinutė redaguota: raganiuxe, laikas: 2007/03/17 22:50

• Svečias
  • Kartu nuo --
sveiki, čia truputis info http://www.akvariumas.net/straipsniai/trachemys_scripta_scripta.htm (geltonsnukis) ;)

• Svečias
  • Kartu nuo --
sweiki vezliuku myletojai kas yra mano vezliui kad jis nelipa visiskai ant sausumos kartais pavalgo tik stovi uzsikabines uz akmens ir viskas :( manes labai bijo :dry:

mazaitis

mazaitis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Rgs-17
sveiki radau vieta kad vezliukams vitaminas D3 reikemas.ar netiktu jam tas vitaminas D3 kur ir kudikiams buna duodamas. nu jis tik anyziu kvapa ir skony turi?

mazaitis

mazaitis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Rgs-17
o kiek tu ta vezliuka laiko turi? gal jam stresas dar po pervezimo?