Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Vargsta echinodorusai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 6

Rulis

Rulis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Rgs-02
  • Amžius: 49
Sveiki, Susiduriu su nedidele problemėle. Pas mane akvoje gerai auga kriptokorinos, egeria, anubiasas nana, pora rūšių valisnerijos ir dar kelios rūšys žolių, taip pat plaukiojančios. Tik vat vargsta echinodorusai. Turiu juos trijų rūšių, ir visi elgiasi panašiai - nauji lapai auga gana greitai, tačiau išaugę gan greitai pradeda tirpti nuo kraštų, o tai nelabai gražu, be to tenellusai nelabai dauginasi ir į pievelę nesiformuoja. Echinodorusai pas mane tenellus, turbūt cordifolius ir gal parviflorus (nesu tikras labai). Akva Juwelio 96 ltr. komplektas, vanduo iš krano - kietokas ir didokas pH, paleistas samagono aparatas ir pilama trąšų (pasidaryk pats). Gal bus kokių minčių iš akva sodininkų? Kas jiems nepatinka?

• Svečias
  • Kartu nuo --
pastebejau kad echinodorusam reikia sviesos nemazai (bent jau pas mane). Pavyzdziui demetasis echinodorusas prie mazkos sviesos (buvo pilnas pavirsius plaukiojanciu) tik vegetavo ir nerode jokiu demiu, o kai atsirado sviesos-pradejo augti. ir ant nauju lapu demes isryskejo :-) taip pat ir kitos rusys. Gal kitos zoles juos tiesiog uzgozia?

• Svečias
  • Kartu nuo --
pritariu 2Ju pastebejimui: mano amazonkes, jei tik iskisu i akvos viduri, kur sviesos nieks neuzstoja, ima bujoti, o kai nukisu i tamsu pakrasti - medituoja. tik man uzkliuva faktas, kad la[pai tirpsta nuo apacios - cia reitku galvoti apie kokiu tai medziagu trukuma/pertekliu...

ReM

ReM

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 52
Pas mane lygiai tas pats. Auga visai pakenčiamai, tačiau kiek užauga, tiek senų lapų sutirpsta... Turiu kažką panašaus į Echinodorus amazonicus.

Rulis

Rulis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Rgs-02
  • Amžius: 49
Nu ką, įdėjau dar vieną lempą. Žiūrėsiu kas bus. P.S. Lapai pas mane tirpsta ne nuo apačios, o nuo galiukų.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Tiems augalams, kuriems reikia daug šviesos didelį pliusą jų augimui duoda tręšimas CO2. Pastebėjau dar vieną įdomų dalyką - kažkur jau forume skaičiau. Geromis sąlygomis augalai veši, leidžia lapus ir nesidaugina. <Tipo man gerai palikuonių nereikia :)>. Tai pastebėjau su amazonemis. Per pusę metų visos išaugo iki įspūdingo dydžio - teko prekiauti. Pasodinus pas vieną žmogų, kurio akvoje veši černuha (ojoj), lapai per 1 mėn. apaugo juoduoju papuošalu, bet augalas iššovė bent 3 strėles. Turiu ir dėmėtajį echinodorusą per visą savo gyvenimėlį jis davė daug palikuonių, bet skirtingose to pačio akvariumo vietose ech. skirtingai augo. Vienur pralenkė motininį augalą, kitur pasodintas išlieka pusę metų tokio pat dydžio :( Manau jei augalas neauga- 1 vaistas persodink į kitą vietą. Aišku nereikia pamiršti apie trąšas. Nesenai pasodinau mažiuką echinodorus Red Flame. Per 3 savaites nuo pasodinimo jau paleido 2 lapus :) vadinasi patiko :)

• Svečias
  • Kartu nuo --
kitas amasonic'as is Papajos pas mane akvariume prigijo :-) Įspūdis toks, kad tos jo vietos, kurios gauna pakankamai šviesos, veši, o pakampiai, kurie jos negauna, po truputį ima nykti. bet "strielkų" nė vienos neišleido :-( o norėtųsi... Negi teks sąlygas bloginti [grin]? (juokauju)