Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Ar įmanoma užauginti povendenini sodą be CO2 ?

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 49

• Svečias
  • Kartu nuo --
Gintarai, neislindo yla, neislindo, bent jau man :) as naudoju kompleksini tresima, kartu ir su CO2 ir stipresniu apsvietimu. As tiesiog visa tai pavadinau chemija, t.y. papildomu kisimusi i akva,  nusigrezimu nuo 'natiurlich aqua'/uzdaros biosistemos idejos, kur sios medziagos (ar bent dauguma ju) turi pacios susidaryti arba patekti per dalini vandens keitima su vandeniu 'is krano'. Gintarai, reziumuok sia diskusija atsakydamas i du klausimus: 1. Panaudojus akvariume smarkesni apsvietima, kompleksini tresima mikro makro elementais + CO2 galima pasiekti spartesni augalu augima (Taip/Ne) 2. Teigini 'Akvariumo augalai gerai auga ir vandenyje is krano' tikslingiau butu pakeisti i 'Teisingai parinkti ir sugrupuoti augalai gali augti vandenyje is krano be jokio papildomo tresimo' (Taip/Ne)

skirmonis

skirmonis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Kov-05
  • Amžius: 47
PAGALIAU, pagaliau pramušė!!! Labai džiaugiuosi, kad pagaliau visiems nežinantiems atidengtos kortos. Pagaliau diskusijos tapo produktyvios, o atsakymai konkretūs. Manau, kad tik  tokiose diskusijose dalyvaujantys mes nežinantys tapsime mažiau nežinančiais, o Jūs prisidėsite prie mūsų, būsimų gerų akvariumistų ugdymo. Norėčiau palinkėti šito forumo mažiau nežinantiems ir toliau neapsiriboti vien lakoniškais ir sarkastiškais, šiek tiek kvepiančiais komercija atsakymais. Dabar tikrai galima Aquarium.lt daryti pirmuoju puslapiu. Labai Jums AČIŪ P.S. pasirodo, kartais reikia provokacijų

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
  • Amžius: 42
Chemija- labai jau filosofinis terminas :) , chemija visur. O i klausimus negalima atsakyt vienareiksmiskai vienu zodeliu: 1. Galima, taciau ko mes siekiame? Biomases ar geros isvaizdos? Jei su minimaliu isikisimu pasiekiame gera isvaizda, tai viskas tvarkoj. Be to grozis irgi subjektyvus - gal ne visiems patinka vaizdas akvariume, kai gerai matomi kotai, o lapai tokie dideli, kad keturlinki vandens pavirsiuje guli. 2. Labai jau nekonkretus pasakymas "is krano", gali ir neaugti, ziurint koks kranas :) Dar trumpai i temos pavadinima: be CO2 sistemos - galima, be CO2 - ne. O rezime butu toks: Visos priemones geros, kurios padeda pasiekti norima rezultata, nesudaro dideliu papildomu problemu ir yra ekonomiskai ikandamos.

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 61
>aq:gerai,kad neislindo:) O samprotavimai bei kylancios mintys labai teisingi,protingi,logiski :) Beda tame,kad is kiekvieno krano(sulinio,grezinio) bega vis kitoks vanduo.(Vandentiekininkams as jau atsibodau:)).Laikant zuvis(be pretenziju i veisima reikliu tam reikalui rusiu)bazine vandens sudetis praktiskai beveik neturi reiksmes,o su augalais visai kas kita.Augalams reiksme turi VISKAS(bent keliasdesimt parametru ir faktoriu mano filosofijoj).Todel konkrecios bazines sudeties vandeny puikiai jausis tik tam tikros rusys,o toms,kurioms baze bus nepalanki,nelengva bus itikti ir su aukstom technologijom(sunku surasti optimalu cheminiu papildu santykini kieki,sunku ivertinti akvoje(grunte) vykstancius pokycius,blokavimus,susidaranti metabolizma del pertresimo ir t.t).Protingai ! naudojant aukstasias technologijas,augalams sudaromos konfortabilesnes salygos,issiplecia konkreciu rusiu galimybiu diapazonai(atrisamos rankos),bet yra keletas "BET"...O konkreciai man idomiau "pasikrosint" su bagiu nei vaziuoti autostrada nauju mersu :)  I abu pateiktus konkrecius klausimus bus vienas konkretus atsakymas: "TAIP"

• Svečias
  • Kartu nuo --
dekui visiems dalyvavusiems diskusijoje, kazkodel linksmai ji mane nuteike, net bendradarbiai kreivai ziuri, ko cia sedziu prie kompo ir sypsausi Patiko Mariuss pastebejimas, kam tie krastutinumai, vaziuokime 80km/h. Lekti 130km/h pavojinga ir per viena zingsni nuo nelaimes. Nusisuki, o po 15 dienu ziuu akvariumas tamsus nuo augalu. As asmeniskai irgi greiti numeciau, sumazinau co2 padavima, sumazinau trasu, apsvietimo laika. Gintaro poziuris labai idomus, jo reikalavimu kartele akvariumui uzkelta labai aukstai. Deja, negaliu skirti tam tiek laiko, todel net nesvajoju siekti tokio pazinimo lygio. Todel ir gudrauju su chemija, bandau apgauti gamta motule, nes ir tikslas akvariumui buvo keliamas kitoks. Visgi ir ateityje nesiruosiu ignoruoti technologiju teikiamu privalumu, 2005-ieji dabar, ne 1945-ieji.

• Svečias
  • Kartu nuo --
deja, technologija vardan technologijos.. :(.. na, bet vieniems akvariumas tai pazinimo shaltinis, kitiems tik interjero elementas.. kaip ten bebutu, sekmes visiems.. :)..

Rulis

Rulis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Rgs-02
  • Amžius: 49

deja, technologija vardan technologijos.. :(..
na, bet vieniems akvariumas tai pazinimo shaltinis, kitiems tik interjero elementas..
kaip ten bebutu, sekmes visiems.. :)..

Manau tie, kuriem akvariumas tik interjero elementas, cia neskaito ir galvos del tresimo/CO2/Fe/lempu nesuka, o sumoka babkes tiem, kurie cia skaito/mokosi/eksperimentuoja... :). O jei jau prie greicio griztant, tai su zapu ir 80 nesaugu, o su mersu 130 net nejauti, kad vaziuoji :) Ir kas is to, jei akvariumas naturalus, bet jame niekas neauga? As jau geriau kas ryta sulasinsiu doze trasu ir grozesiuosi vaizdu ir draugam bus negeda parodyt, tuo paciu juos uzkresti akvalige ir turet su kuo diskutuot ir dalintis patirtim. Ir be to, jeigu jau pradedi kazka pilti i akva, tai cia jau automatiskai pradedi dometis/mokytis/bandyti, tik kad va kazkodel rezultatas mokantis tik is savo klaidu ateina oi kaip negreitai ir kainuoja brangiai, o tureti grazu akva norisi ne po 30 metu :).

Iceman

Iceman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 49
:) kaip visada, tema truputį nuvingiavo į šoną, bet pripažinsiu, labai idomu buvo skaityti. ištikro iš pateiktų atsakymų lyg ir neaišku ar būtinas ar ne tas CO2? o atrodo paprastutis klausimas :)
man asmeniškai nepaprastai patiko viena mintis. patiko todėl, kad aš taip pat neturiu jokių cheminių ar biologiniu žinių, todėl pasakyta labai paprastai ir suprantamai. pasidalinsiu:

ištirpęs vandenyje oras yra gyvybiškai svarbus augalams, nes visi žinom, kad augalai kvėpuoja (ir dieną ir naktį), o ištirpęs CO2 yra augalų "maistas".

taigi manau nesunku suprasti ar reikalingas CO2, bet tik kiekvienam iš mūsų lieka spręsti ar mes nusiteikę "šerti" savo augaliukus :)

• Svečias
  • Kartu nuo --
Forumo klausimas yra ar reikalingas papildomas padavimas CO 2 iš baliono, ar be jo negalima apsieiti, o ne kaip kurie suprato ar visai be CO2 gali gyventi augalas, Juk naktį jis išskiria CO2 ir ar jo pakanka natūralioje akvoje? Aš pritariu visiems, kas mano, kad nereikia per daug chemijos ar bet kokių kraštutinių priemonių, siekiant padaryti savo povandeninį sodą, per labai turmpą laiką, kas sudaro išsigimusi ir mutantinį vaizdą, natūraliai gamtoje dėl to ir metai turi keturis metų laikus, tik siekiant, kad augalai pritaptų prie turimos aplinkos ir galėtų gražiai ir po truputį augti tavo akvoje, tai turi būti labai svarbu akvariumistui. Aš manau saugus auginimas augalų ir laukimas kol jis suaaugs iki suaugusio dyžio - tai yra didelis kaifas. Nemanau, kad tie kurie suintensyvidami augalų augimą ilgai jais džiaugiasi, nes augalas visų pirma pasiekęs savo suaugusio lygio ima ir pradeda nykti ir vėl viskas nuo pradžių. Prie to pačio noriu paklausti, kiek jau suaugęs augalas (pasiekęs savo reikiamus parametrus) gyvena Jūsų akvose, tie kurie naudoja įvairius pribumbasus ? Man tai primena kiaulių penėjimą kaime kai siekiama per kuo trumpesni laiką pasiekti didžiausia svorį ir gauti už tai pinigų. Aišku kas užsiima komercija ir auginą augalus pardavimui, tiems reikia kad augalas per kuo trumpesni laiką paisektu reikiamą dydį ir turėtų kuo daugiau savo sodinukų. Bet pamąstykim, kai nusiperka tokį augalą išaugintą su įvairiais pribumbasais irjis patenka į tokią aplinką kuioje parametrai neatitnka prieš tai buviusių, kas su augalu pasidaro, jis tiesiog miršta :( Gal tai ir žiauru bet tai yra taip.

• Svečias
  • Kartu nuo --
dauguma akvapardose parduodamu augalu ish vis yra ishauginti ne akvose o shiltnamio salygomis orinej formoj :(..

• Svečias
  • Kartu nuo --
Tai aš ir sakau, kad natūralumas visu geriausias dalykas, kodėl kaip pvz. Elodėja turi būti 40-50 cm., o ji su įvairiais navarotais išauga iki 100 cm. kam to reikia, nebent jei norima pasiekti Gineso rekordo, bet man to nereikia. Naturalumas medžio anglis, durpės ir truputis trąšų ir gana. Kas gamtos duota - te žmogus neatima.  

• Svečias
  • Kartu nuo --
Kedrai, visiskai nesutinku del "mutantu" ir "ankstyvos mirties". Dar lig siolei nemire nei vienas "mutantas". Auginau augalus ir be chemijos ir su ja. Geresniu rezultatu duoda saikingas ir pagrystas patirtimi chemijos naudojimas. Augalai atrodo tvirtesni, siek tiek didesni, gyvesni taciau ne mutantiski, intensyviau dalyvauja cheminiuose procesuose del padidejusios biomases bei "apetito" (nitratu bei kitu kenskmingu zuvims chem.junginiu suvartojimas, co2 isisavinimas, o2 isskyrimas). Galima uzveisti dideles augalu dziungles, nuskriaustuju praktiskai nebelieka.
Taciau nenoriu vienapusiskai teigti, kad tokiu paciu rezultatu negalima pasiekti be "chemijos". Viskas priklauso nuo situacijos akvariume bei zmogaus patyrimo. Gintaras jau turi susikalibraves aki, jam pasiekti tokiu paciu rezultatu nereikia daug eksperimentuoti, zaisti su parametrais. Jis tai jau padare pries N metu. Mes gi neturime tokios akies, visi eksperimentai uzima laiko ir gali pasibaigti nuostoliais. Chemija gali paspartinti visa procesa - t.y. galima pagreitinti savo sekme arba atvirksciai - pagreitinti nesekme. Sakyciau kad protingas chemijos naudojimas tiesiog paspartina patyrimo igyjima, su salyga kad pavyksta pasiekti geru rezultatu. Jeigu proceso eigoje "proto" neigaunama, tai chemijos naudojimas tolygus chaotiskam zaidimui.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Seenoookai tokia issami,produktyvi,konkreti diskusija buvo issivyniojus.Smagu uz foruma ir jame dalyvaujancius.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Aš sutinku su Tavim Amber, kad reikalingas saikingas ir pagrįstas naudojimas chemijos ir palaikau tave, kad mes visi kaip kokie eksperimentatoriai siekiama savo akvose tam tikrų rezultatų, kas pas mane auga ar augs ir kaip tai darys, tikrai negalima palyginti su kitomis akvomis, nes kaip ir visoje agamtoje nebūna vienodu vandens ar dar kokių parametrų. Todėl patarimus dalinti irgi reikia dalinti labai bendrus kaip turėtu būti, one kaip pas kiekvieną yra. Iš tikrųjų iš šios diskusijos labai daug naudingos informacijos sau gavau tiesiog nuostabu, kad tiek patyrusių akvariumistų atsiliepė į pradedančiųjų, su baltų pavydų žiūrinčių į Jūsų povandeninius sodus, ir tikinčius kad kada nors ir jie to pasieks, savo menkkose oazėse. Tas informacijos pasidalinimas kaip tai pasiekti, padeda nunmatyti savo egzistavimoir bendravimo su akvariumu strategiją, bei numatyti planingai sukomponuoti savo rojaus kampelį. Dėkui visems dalyvavusiems ir nepašyktėjusiems patirties mums pradedantiesiems. Ačiū :)  

skirmonis

skirmonis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Kov-05
Aš gerbiu kiekevieno Jūsų nuomones apie trąšas ar natūralumą. Bet kodėl taip smarkiai gyniau papildų poziciją? Atsakau: bent jau man labai apmaudu darosi, kai turguje arba parduotuvėje pardavėjai mulkina pradedančiuosius akvariumistus. Graudu žiūrėti, kai mokėdamas už echinodorą 20 ir daugiau litų tikisi, kad jis augs vandenyje "iš krano" be priedų. Kai aiškiai matosi, kad augalas orinis, o pardavėjas sako, kad pats išaugino. Pradedantysis paskaites vanduo "iš krano" šią frazę supranta savaip. Tai labai gerai įrodo šio forumo dalyvių klausimai. Todėl ir reikalingi išsamesni komentarai,kad nelengva būtų apmulkinti ir tą pradedantį, kad jis įmerkęs į balą 10, 500 ar 2000Lt ja nenusiviltų ir nesistengtų iš jos kuo greičiau išlipti. Apsaugokime juos nuo nusivylimo ir nekaskime jiems tų duobių į kurias patys kažkada krisdavome. P.S. mano vartojama frazė "vanduo iš krano" yra tik labai tinkama šiai temai frazė. Jokiu būdu nenoriu įžeisti ją vartojačius akvariumistus. Gal ir nevisiškai į temą apie CO2 mano rašliava, bet nesusilaikiau.

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
>Skirmonis:esu minejes,kad echai-viena plastiskiausiu augalu grupiu...Rodos visai neseniai,pries kokius 20 metu,jie akvariumu "sienas stumdydavo"-taip gerai augo...visiskai be jokiu papildu,be papildomo CO2 padavimo,vandenyje is krano-tiesiogine prasme...:) Dabar jie taip nedaro...Kyla klausimas-KODEL? Bet tai jau kita tema...daug minciu turiu tais klausimais,bet gyvai diskutuoti(bent man :))daug smagiau-rytoj zoosode bus proga tai padaryti...Kvieciu potencialius oponentus :)

skirmonis

skirmonis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Kov-05
>G.Klimaitis Netaip mane supratote.Žodį echinodoras panaudojau tik kaip pvz, nenorėdamas lysti giliau. Kai naudojate frazę "iš krano" aš suprantu, ką norite pasakyti,bet yra ir nesuprantančių. Labai norėčiau apsilankyti susitikime, bet neturiu galimybės. Apsilankyti norėčiau ne todėl, kad galėčiau Jums oponuoti, o todėl, kad pasisemčiau žinių. Save priskiriu prie nežinančių. Taip, kad aš nesu potencialus oponentas Jums. Bet norėčiau dar katrą pasikartoti.Vadinkime viską tikraisiais vardais. Manau, kad jei į "vandenį iš krano" yra įpilta bent Fe ar dar kažko, tai jis nebėra "vanduo iš krano".Rašydamas apie "blogiukus" pardavėjus tikrai neturėjau galvoje Jūsų, ir tegu neįsižeidžia "geriukai" pardavėjai. Paprasčiausiai pasitaikė labai tinkama frazė "vanduo iš krano". Ir dar.Nelabai tikisi, kad ir prieš 20 metų jie akvariumu "sienas stumdydavo"-taip gerai augo...visiskai BE JOKIU PAPILDU. Tiesa, tada jie buvo įsprausti į metalinius karkasus ir dalį Fe gaudavo iš jų. Bet be Fe yra ir kitų papildų(daugiau ar mažiau natūralių). Nu va ir vėl negaliu nepašmaikštauti.  

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
>Skirmonis:na,jei nera galimybes atvykti i Klubo susitikima,teks virtualioje erdveje... :) Tarybiniais laikais Fe leidziamos normos buvo dvigubai didesnes,kuriu nelabai kas laikydavosi-tai yra vienas is banginiu,ant kuriu laikosi skirtumas tarp "anu laiku vandens" ir "dabartinio"...bet sis faktas tik pazeria visa palete su tuo tiesiogiai nesusijusiu(pvz.MnFe santykis,vandens"logiskumas" bendraja prasme)dalykeliu :) Antruoju banginiu drisciau laikyti zuvu serima,-maistas buvo tik naturalus ir jo buvo daug,kaip ir zuvu (bent pas mane :))-tai buvo pati geriausiai subalansuota trasa  tarybiniam vandeniui(tuo paciu ir pakankamas CO2 kiekis).Galima butu sia logine seka ir toliau rutulioti,bet...kada nors gyvai,nes as cia romana parasysiu :)

• Svečias
  • Kartu nuo --
parashykit, Gintarai, mes visi paskaitysim, padiskutuosim.. :)..

skirmonis

skirmonis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Kov-05
>Gintaras Klimaitis labai gerai, kad Jūs tuos romanus rašote.Juose labai daug informacijos, kurios niekur daugiau nerasime. Manau, kad pagaliau priėjome prie esmės-"anų ir dabartinių laikų vanduo". Nupirkus augalą, kuris yra parvežtinis ir/ar išaugintas "dabartiniame" vandenyje, naudojant Jūsų propaguojamą "anų" laikų vandenį daugumai gaunasi šnipštas.Na ne visai visiems, bet daugumai.O tokių augalų turbūt Lietuvoje daugiausia(drįsčiau teigti ~90%).Kiek teko matyti, tai daugumos akvariumistų vandenėliuose(įpatingai propaguojančių, o gal tik mėgstančių garsiai kalbėti apie natūralumą+naudojančių chemiją)tai neliečia G. Klimaičio)  vaizdas per tam tikrą laiką labai pasikeičia-dauguma augalų išnyksta, juos pakeičia kiti, tie irgi išnyksta(neišnyksta tik mažiau reiklūs).Nesakykite, kad tai eksperimentavimas - tai mūsų nemokšiškumo pasekmės. Jei atsakysite - ne, tai pabandykite atidžiau paskaityti forumo dalyvių užduodamus klausimus. Jūs turite labai daug patirties ir žinių, kurios mums taip reikalingos.Aš taip pat labai pritariu natūralumui, bet neturiu galimybės įsigyti natūralesnių. Tikriausiai lengviau pripratinti prie dopingo Jūsų natūraliai išaugintą augalą negu "Kikinį" pripratinti prie natūralumo. Tai todėl ir reikia daugiau informacijos apie natūralumą.