Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Ar įmanoma užauginti povendenini sodą be CO2 ?

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 49

• Svečias
  • Kartu nuo --
Paleidau akva prieš 3 mėnesius, pas mane kai kurie augalai auga kaip ant mielių, kai kurie nunyko, todėl man pasistojo klausimas, ar būtinai reikalingas Co 2 padavimas norint užauginti geros kokybės povandeninį sodą. Kiek teko matyti pas p.Gintarą, jokių CO 2 balionų ar šlangučių nematyti, bet augalai pas jį eina iš proto, vienas per kitą lipą. Kaip Jūs manot ar įmanoma užauuginti ramiai tyliai, negreitai normalų ir stabilų povandeninį sodą ? Ir kiek maždaug tai tyurėtų trukti nuo mažų augaliukų ? Dėkui už atsakymus

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
  • Amžius: 42
Manau imanoma, priklausomai nuo sodinamosios medziagos kiekio, kokybes ir inoringumo tai turetu trukti nuo kokiu 3 men iki metu (aisku teks susitaikyti, kad ne is visu rusiu dziungles iseis :) )

• Svečias
  • Kartu nuo --
Gal tai priklauso nuo augalo lepumo, ir sudetingumo ? Ar augalas gali u=augti tik ant trasu ?

• Svečias
  • Kartu nuo --
Manau,ir is savo patirties spredziu kad,tau be co2 seksis sunkiai.Kas liecia Gintaro sodus,tai ilgamete patirtis ir gilinimasis i moksla iki pat saknu slypi jo povandeniniuose soduose.

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
Kambarines geles kazkaip auga be papildomo CO2 padavimo:), nes ore jo yra. Akvariume taip pat vyksta kvepavimas (ne tik zuvys ir augalai, bet ir galybe mums nematomu organizmu), be to akvariumas nera uzdara sistema. Man asmeniskai pirmi 3 men buvo visiskai be vaizdo (buvau zalias), o po to per pusmeti pasiekiau tokiu rezultatu, kai ir kitiems negeda parodyti. Siuo momentu mano sodas perkrautas i beveik 3 kartus didesne akva ir tikiuosi rezultatu po kokiu 3-4 men. PS minimalu gruntini tresima naudoju

• Svečias
  • Kartu nuo --
Kokia patartumėt trąšą?"

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
As naudoju gruntines tabletes (lyg sera firmos), pagrindas- gelezis. Dedu po silpnai auganciu augalu saknimis. 100 l akvoje per metus sunaudojau 8 tabletes - mizeris ar ne? Nemanau, kad verta daugiau kaip 20. Bandysiu nusipirkt kokio Aton Fe arba Tradecorp Fe (i sudeti ieina gelezies chelatai) ir daryt molio-medzio pelenu-minetu trasu-pjuvenu(arba durpiu) rutuliukus. Ka manot?

• Svečias
  • Kartu nuo --
Manau, kad turėtu padėti, nors mano patirimas dar tik teorinis nes praktimos dar visai nedaug.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Imanoma ir be CO2 sistemos. Taciau tai labai priklauso nuo tavo vandens parametru, prieziuros rezimu, grunto savybiu, zuvu, serimo, tresimo, augalu rusiu, apsvietimo ir t.t. Be CO2 sugebedavau isauginti didziulius Hygrophila polysperma, ambuliju, kriptokorinu ir aponogetonu miskus. Taciau panaudojes CO2 ir du kartus sustiprines apsvietima pasiekiau greitesni "letesniu" augalu augima, tokiu kaip E.Ozelot. Sustiprejo paparciu (tik nezinau ar nuo apsvietimo ar nuo CO2, ar nuo zemesnio pH, ar nuo viso komplekso, o gal tiesiog nuo laiko) bei E.latifolius augimas. Pastariosios dvi rusys dabar lipa per visus krastus. Deja visiskai neauga vysnia ir labai suletejo A.undulatus augimas.

• Svečias
  • Kartu nuo --
siaip jau pavargau/pasimeciau nuo siame forume dominuojanciu dvieju poziuriu i augalus: 1. Augalai auga ir be spec. priemoniu. Jie prisitaiko prie salygu, nebutinai atitinkanciu ju biotopo parametrus. 2. Moksliniais tyrimais pagristas poziuris. Augalu augimui reikia sviesos, atitinkamo spektro, CO2, tinkamu vandens parametru ph kh gh ir t.t., Fe ir kitu mikro makro elementu. Faktiskai pirmo poziurio propaguotojai neneigia principiniu antrojo poziurio punktu, taciau esminis nesutarimas kyla del to, ar butina kazka papildomai daryti. Is principo, vadovaujantis pirmaja teorija gyventi butu daug paprasciau. Nekisi nagu, nieko nematuoji, neleidi pinigu i apsvietimu tobulinimus, co2 ir trasas. Is kitos puses siek tiek pikta darosi, kai newbie kreipiasi pagalbos ' neauga augalai, ar reikia CO2' ir jam pareina atsakymas 'augalai auga ir be CO2'. Man buvo panasiai kaip Kedrui, vieni augalai augo normaliai, kiti nyko (gal tai jauno akvariumo beda, o gal parametrai ne tie). Su CO2 ir trasomis pavyko prikelti viena is nykusiuju, dabar jis isleido ugli. Galejau as ji ir ismesti ir ieskotis kitu auganciu augalu. Eksperimentu budu buciau susirinkes lengvai augancius augalus ir galeciau rasyti 'auga augalai ir be co2', bet tai turbut nebutu visiska tiesa. Apskritai kalbant apie CO2 sistemas (kartu ir kompleksini tresima ir stipru apsvietima) man pavyko pasiekti labai spartu augalu augima. Augalu lapai didesni, platesni, ryskesniu spalvu, krumai su 'n' lapu, kitaip sakant suformuotos dziungles per 2-3 men. Is kitos puses esant tokiam smarkiam augimui reikia ir daugiau laiko skirti aqvos prieziurai, o butent augalu karpymui. Tai ilgo filosofinio pamastymo isvada: CO2, trasos, apsvietimai, vandens parametru reguliavimas LABAI paspartina augalu augima ir sio fakto tikiuosi nepaneigs niekas. Kartu tai sukuria ir tam tikru problemu, vaziuoti 50km/h saugiau nei 130km/h. Kiek tai yra naturalu, kiek yra butinas labai spartus augimas, koks yra sukurtos vertes/isleistu pinigu santykis yra kiekvieno asmeninis apsisprendimas.

• Svečias
  • Kartu nuo --
aq >> prie "aukshtu technologiju" taip pat reikia rinktis augalus, ne bet kokie augalai gali augti viename akvariume.. visiems pradedantiesiems (ir ne tik) patarciau pasidometi ka tos technologijos taip pakeicia, kad augalams pasidaro lengviau, kodel pradeda greiciau vykti fotosinteze, ko dar reikia kad ji vyktu, ko apskritai reikia, kad augalas geletu vystytis ir daugintis, koks augalu santykis su kitais akvariume esanciais gyviais, kaip ju veikla itakoja augalus ir kaip augalu veikla itakoja mikro- ir makrofauna.. jeigu pradesite tuo smulkiau dometis, suprasite, kad tiek co2, tiek sviesa, tiek trashos - tera dalis sudetingos sistemos, kuri susidaro (arba nesusidaro) jusu 10, 100, ar 1000ltr talpose.. tada ir klausimu maziau kils ar reikia co2 ar ne.. o skirstyti reiktu y tuos kurie suvokia kas ju akvariumuose vyksta ir tuos kurie nesuvokia (ju yra daugiausia ir as tame tarpe:().. dar yra viena nemaza grupe, kurie mano kad ZINO, tik jie nezino, kad to zinoti negalima..

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 61
>aq:malonu skaityti protingas mintis,malonu butu ir ju savininka pamatyti Klubo susitikime si sestadieni zoosode-tikrai rastumem apie ka padiskutuoti :) >Player:saunuolis,patiko ...:)

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
I esmes zvucit logicno... Vaziuokim ant 80-90, kam tie krastutinumai :)

• Svečias
  • Kartu nuo --
Trąšų tokia gausybė, kokius patartumėt povandeniui sodui įkurti ?

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
>Kedras:Galeciau patarti(Playerio posto itakotas :) )stai ka:neblogos trasos-teorines zinios biologijos,augalu fiziologijos,sistematikos ir hidrochemijos srityse,geros trasos-kuo didesne praktine patirtis su kuo ivairesniais augalais kuo ivairesnemis salygomis,o labai geros trasos-pirmuju ir antruju trasu misinys. :)

• Svečias
  • Kartu nuo --
Dėkui Gintarai už patarimą, tikriausiai aš dar nedaaugau iki savo trąšų, nes neturiu nei moksliniu nei praktinių žinių :). Tikriausiai kaip pradedančiajam reiks dar truputi palaukti ir pačiam viską bandyti, kokie augalai ir kokiomis sąlygomis mano akvoje auga, juk nei vienas akvariumistas neturi tokio pat akvariumo, kaip kitas. Nemanau, kad staiga sukilę augalaia su CO2 su trąšomis ar dar su kuo labai jau laimingi taip greitai išbujoję, be natūtralios aplinkos. Auginsiu savo natūralios aplinkos sodą

• Svečias
  • Kartu nuo --
smagi diskusija matau uzsimezge, o kaip zinia diskusijoje gimsta tiesa Player1 - jei atidziai skaitei, as savo poste nei ant vieno dalyvio neuzvaziavau. Nes is tikruju esu labai dar nepatyrs akvariumistas (9 men) ir issilavinimas mano nesusijes su augaliukais. Ir augalai akvariume mano ne komerciniam veisimui, kaip sakant ir akvariumo misija/vizija atitinkamai kitokia. Taip pat as ir neneigiau naturalaus (be konservantu :) )  akvariumo idejos, tai kad be pasaipos apie zinojima nezinojima ir zinojimo negalejima. Mano pamastymas buvo paremtas trumpa asmenine patirtimi bei beribio interneto ismintimi. E.Narrow leaves  'natiurlich' akvariume lapai 20cm, su chemija 50cm E.Oriental natriurlich akvariume 25cm, su chemija iki 40-70cm. Abu gerai jautesi ir be chemijos. Su chemija jie pradejo jaustis super gerai. As tau nepagrisiu cheminemis formulemis reakciju vykstanciomis lapuose ar kas juos dar itakoja, bet man to ir nereikia. Is vieno pavyzdzio daryti isvada aisku drasu, reiketu imti padidinti bent iki 25vnt ar dar daugiau. O gal tu gali kaip nors kitaip pakomentuoti netiketa augimo sprogima (gal tik per klaida atsitiktinai sutapusi su chemijos panaudojimu)? As juk posto gale rasiau: " CO2, trasos, apsvietimai, vandens parametru reguliavimas LABAI paspartina augalu augima (...). Kiek tai yra naturalu, kiek yra butinas labai spartus augimas, koks yra sukurtos vertes/isleistu pinigu santykis yra kiekvieno asmeninis apsisprendimas " Tai vat ir spresk pats ar verta naudoti. As neteigiu, kad augalai visiskai atsisako augti be chemijos, bet teigiu - kad chemija paspartina augima. Netiki - pabandyk, atrasyk rezultatus. To: Gintarui. Visada su malonumu skaitau tavo zinutes. Esi sukaupes milziniska patirti ir negaili geru patarimu (nors kartais ir labai lakonisku 'siekit biopusiausvyros' :) ). Man butu labai malonu pamatyti tavo sodus, isgirsti patarima/rekomendacija, pamatyti akvariumus zoosode, o taip pat atsidekojant uz tai nugvelbti keleta augaliuku. Beda (o gal ir ne beda), kad esu vilnietis ir dar su labai mazu vaikuciu. Kai paaugs, butinai atleksiu. Jusu ideja (o svarbiausia REALIZUOTA ideja) su akvaklubu yra superine. Visgi nesuprantu, kodel uzsiimdamas komerciniu augalu veisimu nenaudoji chemijos. Bet tai tavo apsisprendimas, todel nesigilinu daugiau. ==== Player1, dar atsiminiau, turiu toki augala 'Lilaeopsis (trawka drobna)' - taip ant korteles buvo parasyta. Kad toks gudrus, patark ka daryti? Nes kai nieko nedarau, siulais apauga ir nyksta :)

• Svečias
  • Kartu nuo --
kedras >> jeigu planuoji rengti nauja akva patariu pabandyti toky eksperimenta: pasodink du vienodo augalo krumus skirtingose akvariumo vietose (kuo toliau vienas nuo kito), po vienu krumu grunte padek trashu (tebletes, molio rutuliuku), o po kitu nedek nieko.. po kokio menesio apsviesk rezultatus.. vat tai ir vadinama praktiniu ydirbiu.. o is gruntiniu trashu as asmenishkai naudojau/naudoju: "hobby" laterito rutuliukus (labiausiai patinko nes "naturprodukt"), "JBL" Ferrotabs ir "Seachem" Flourish Tabs.. Nei apie viena nieko blogo pasakyti negaliu, paprasciausiai augalas arba pasisavina tas medziagas arba ne ir stebuklu cia jokiu nera..

• Svečias
  • Kartu nuo --
a, tai chemija visgi naudojam. Siaip nematau didelio skirtumo tarp Fe ir CO2, atlieka ta pacia tresimo funkcija

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
>aq:va,ir islindo yla is maiso :) Gelezis ir CO2-duona ir vanduo zmogaus mityboje,nei vienu is ju sotus nebusi,tai plytos ir skiedinys namo statyboje,atskirai jie beprasmiai,jie reikalingi kartu :) Fe gali buti perteklius(mikroelementas,kurio kai kuriems augalams reikia makroelementinem dozem),bet,trukstant laisvo CO2,(tuo paciu esant per aukstam pH),ne visi augalai ta gelezi isisavins,o tik tie,kuriems bus "nebaisus" aukstas pH,kurie sugebes is kalcio hidrokarbonato "issitraukti" CO2,kuriems tiks rH ir t.t,ir pan. Todel,kaip rase Player,augalus butina grupuoti pagal ju sugebejimus...neziurint i tai,kokio aukscio :) technologijas benaudotum...