Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Del trasu

• Užrakinta tema Tema yra užrakinta
Temoje atsakymų: 166

• Svečias
  • Kartu nuo --
kvailas klausimas, bet noriu paklaust ar galima i akva det kambariniu geliu trasu, kur buna visokie milteliai ir skysciai ar zuvims nieko nenutiks? ar yra spec trasos akvoms???

virmantas

virmantas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bir-05
  • Amžius: 47
Kai kurias trasas naudoti galima,kitas ne.(galima ir paciam pasigaminti)Jei sitoi sriti neturi patirties geriau nerizikuok. Na bet jei siek tiek ismanai chemija,zinai ko reikia augalam...galima paeksperimentuoti[wink] O spec trasu akvoms pilnos parduotuves.[cool]

Shariukas

Shariukas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2001-Geg-05
  • Amžius: 37
Yra spec trashos akvoms, bet firmines kiek ash bandzhiau geru rezultatu neparode. Nebent Akvafane pirkt ju pachiu gamybos trashas. Bet man geriausias rezultatas ish tu trashu gavosi naudojant su co2. Naudojant trashas skirtas kambarinem gelem, reikia gerai ishsistudijuot ju sudeti, ir zhinoti kiek ir ko reikia akvos augaliukams, nes netinkamai padozavus - dumbliu uzhbujojimas praktishkai garantuotas...

• Svečias
  • Kartu nuo --
Pratęsiant ankstesnes mintis, bet nesileidžiant į smulkmenas, beveik visose ne spec. trašose yra nemažai fosforo. O jis yra pats tiesiausias kelias į dumblius.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Visai nekvailas tas klausimėlis, manau jis turetu būti aktualus visiems kas turi didelio litražo akvas. Lyginant kainų santykius  tarp originalių ir pritaikytų įvairių trašų mišinių skirtų gėlėms, daržovėms ir t.t. Kainos skirtumas susidaro mazdaug 1:100. Aš šiuo metu eksperimentuoju, nieko blogo nepastebėjau, bet norimo rezultato dar nepasiekiau. Įdomu būtu išgirsti senų vilkų komentarus pasiūlymus, arba gal kas savo firminį receptuką galetu parašyti.[smile] Dėkingas būčiau.[wink]

• Svečias
  • Kartu nuo --
Shulc Fe+  laaabai gerai tinka

• Svečias
  • Kartu nuo --
Situacija kol kas tokia, kad paprastomis savadarbemis trasomis galima kompensuoti pagrinde kalio, gelezies (tam tikrais atvejais azoto, fosforo) trukuma. Magnio kietame vandenyje tikrai netruksta. Neperseniausiai nesiau i laboratorija istirti vandeni, tai magnio su kalciu santykis atitinka mazdaug rekomenduojama 1:4. Pagrindine savadarbiu trasu problema - mikroelementai. Akvafanas savo kurinio paslapties neisduoda, Vladimiras pasigyre kad ju mikroelementu skystyje ieina mazdaug "dvidesimt kelios pozicijos" (suprask junginiai ar elmentai). Gelezies sulfata jie sausam pavidale maiso su kalio sulfatu ir edta (tikriausiai trilonasB). Kas yra mikroelementu skystyje ir kokiomis proporcijomis - ju komercine paslaptis. Zinau tik tiek, kad su ju mikroelemetais mano augalija "isproteja" geraja prasme. Daiga yra visiskas slamstas. Siuo metu ieskau alternatyvos - kol kas paieskos bevaises.

skirmonis

skirmonis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Kov-05
>Yra spec trashos akvoms, bet firmines kiek ash bandzhiau geru rezultatu neparode. Neteisingai naudojant nei vienos trąšos gerų rezultatų neduos, nepadės nei CO2, nei dar kas

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 61
>Skirmonis:molonu matyti,kaip zmones "auga"...Gal ir del ancistru kada nors "uzaugsi"[wink]

skirmonis

skirmonis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Kov-05
>Gintaras_Klimaitis : Tamstos pasisakymą galima suprasti dvejopai.Jei teisingai supratau, tai manau, kad tebeskauda senas mozolis. Apie firmines trąšas šiokį tokį supratimą turiu, bet jis tikrai nepasikeitė nuo mano apsilankymų šiame saite, taip pat nepasikeitė ir nuomonė apie ancistrų graužiamus lapus. Manau, kad Tamstos pasisakymas paprasčiausias noras pasikandžioti, tikriausiai dažnai žiūrime Tele2 ir Omnitel reklamą? Kadangi apie gėlių ir kitokių savadarbių trąšų panaudojimą akvariume supratimo ir praktikos neturiu, tai šios temos ir nekomentuoju. P.S.Atsistojau prie staktos, ant kurios uzbraukta linija -matau- nei paaugau, nei sumažėjau.[cry] Neteisus Tu Gintarai

• Svečias
  • Kartu nuo --
keistos mintys mano galvoje. Berods Gintaras K. minejo, kad magnio neziurint i kietumo rodiklius truksta, tai kaip gi istikruju, reikia magni pilt ar ne (atvirai pasakius nepastebejau esminio skirtumo) Visa laika buvau isitikines kad akvafano mikroelementai tai ta pati Daiga + vitaminu ampules mano gelezies sulfatas *7H2O zali kristalai (akvafano milteliai visi balti). Esu silpnas chemikas, bet keistai atrodo sumaisyti FeSO4, EDTA ir K2SO4 (kuriems galams kalio sulfata kompleksuoti?)

• Svečias
  • Kartu nuo --
2 aq: Turiu jurini Ca testa. Jo ir GH pagalba galima apskaiciuoti Mg kieki. Beda tik ta, kad kai kurie sako kad jurinis testas netinka gelam, kiti sako kad tas pats. Taigi issimatavau savo vandeni su testu Ca:Mg=80:20-25(ppm). Is laboratorijos gavau tyrima, Mg=25ppm. Taigi rezultatai labai panasus. Kadangi santykis tarp Ca ir Mg atitinka rekomenduojama 4:1, tai daugiau nepilu magnio trasu. Skirtumo nejauciu. Akvafane irgi sake kad magnio neapsimoka pilti ir ju trasose magnio sulfato nera. Patyrinek atidziau Akvafano sausus miltelius - ten balti milteliai tai edta ir kalio sulfatas, o tokie zalsvi-rudi - tai gelezies sulfatas. Visas misinys susikompleksuos kai tirpdysi jas vandenyje pries pat pilant i akva. Gelezies sulfata jie palieka sausa tam, kad ilgiau issilaikytu. O i mikroelementu tirpala jie gelezies nededa. P.S. Mano skurdziomis chemijos ziniomis, kalis kaip ir natris kompleksuoja tik sarmineje aplinkoje. Todel kalio sulfatas su edta stabilaus komplekso nesudarys, kompleksa perims gelezies sulfatas. Sioje vietoje pavojaus nera.

• Svečias
  • Kartu nuo --
to amber: na bandysiu nauja misinuka tada uzsimaisyti PMDD be magnio, nes mano GH 21 kartais vercia susimastyti ir tuo labiau visai nesinori ji dar labiau kelti. Del kalio sulfato +edta patylesiu tada, nes nezinau Bet vienas momentas dar neaiskus, akvafane sake labai tiksliai dozuoti skysti (su svirkstu), o miltelius galima ir 1/4 is akies. Del kalio sulfato kaip ir aisku, ten nuokrypis nebaisus, bet jei ten ir Fe + EDTA, tokia rekomendacija "is akies" nelabai profesionali atrodo. As Fe+EDTA darau pagal Genez(ru) rekomendacijas, pradzioje i distiliuota vandeni tirpinu EDTA, paskui supilu Fe ir ta skiedala dar ml su svirkstu dozuoju. Beja ar naudojant akvafano trasas nesusidurete su pagausejusiais siuliniais dumbliais?

• Svečias
  • Kartu nuo --
Man irgi labai keistas ju tas "dozavimas is akies". Ypatingai "kassavaitinis" - ten gi doze milziniska. Jau gana senai nebenaudoju ju trasu, bet dar atsimenu kad istirpinus miltelius pasijaucia charakteringas "gelezies" kvapas. Dargi pats Vladimiras man sake kad gelezis pas juos milteliuose. Siuliniu dumbliu per trasas neturejau. Dabar irgi kaip ir tu ruosiu Fe+edta atskirai. Sveriu tiksliomis svarstyklemis, tirpinu distiliuotame vandenyje, dozuoju kasdiena su svirkstu. Trasas darau mazomis dozemis, nes kaip zinia "skystas" gelezies kompleksas neilgaamzis. P.S. Pas mane GH=17.

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
Matuoti mg  yra gerai,bet nepamirskite LAIKO savokos[grin]

• Svečias
  • Kartu nuo --
Gintarai, zinom zinom tavo nuomone siuo klausimu [grin] sioje temoje mums butu kur kas idomiau isgirsti tavo pastebejimus is vienos tavo akvos, kur CO2 bulksejo ir birzgalai ejo i apyvarta [rolleyes] p.s. si informacija mane pasieke is vieno cia labai gerbiamo zmogaus pries mazdaug 0.5 metu. Labai atsiprasau jei tai buvo netiesa.

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
CO2 pasiterisina tik tam tikrais atejais .....svieziame akvariume[grin]

• Svečias
  • Kartu nuo --
na va ir Gintaras jau nebera toks kategoriskas tresimo CO2 atzvilgiu [grin] Griztant prie pirmosios zinutes jei dar autorei liko neaisku: 1. kai kurias kambarines trasas galima naudoti, taciau kaip taisykle ten gausu fosforo (kurio greiciausiai tavo akvariume netruksta), greiciausiai nebus gelezies, kai kurie jungianiai gali buti toksiski zuvims, gali buti chloro ir kt. nereikalingu medziagu. Koncentracijos ar ju proporcijos irgi gali buti nevisai tinkamos. Todel geriau nerizikuoti ir rinktis patikrintas akvariumines trasas. 2. Akvariuminiu trasu rasi kiekvienoje akva parduotuveje. Jei esi vilniete, siulyciau isbandyti www.akvafanas.lt savadarbes trasas (manau tikrai neblogas kainos/kokybes santykis). NEPAMIRSTI LAIKO FAKTORIAUS [smile], augalai gali neaugti ne todel kad jiems truksta trasu ir trasas naudoti tik augalams augant. Toliau variantai SERA, Plantamin'as, JBL rutuliukai ir t.t. (atsiliepimai ivairus). Paprastai papildomas tresimas naudojamas kartu su CO2 ir stipriu apsvietimu. 3. Savadarbes trasos (pigiausias variantas) http://ukrop.info/in...a/pmdd/pmdd.htm (rusu kalba) na, diskusija baigta?

• Svečias
  • Kartu nuo --

Matuoti mg  yra gerai,bet nepamirskite LAIKO savokos

Jeigu, teisingai as suprantu, snekame apie koncentracijos pokycius tarp tresimu ir vandens keitimu? Ar apie akvos senejimo itaka augalijai?
Dozuoju kasdien, matavimus atlieku praktiskai kas savaite. Is laboratorijos rezultatu padariau isvada kad jurinis Ca testas +/- tinka ir gelam. Taigi pas mane pries du menesiu is krano bego GH=16, Mg buvo 21ppm. Laikui einant krano vanduo kinta, tad retkarciais kas keli menesiai is naujo pasimatuoju krano vandeni. Bent jau mano atveju per savaite Mg koncentracija krenta neipatingai daug (dabar po ranka neturiu uzrasu). Kassavaitinis vandens keitimas (33%) stabilizuoja Mg kritima.
P.S. Su pitonu dabar vienas malonumas keisti vandeni :)

Tai va, nusipirkau Kemiros Tradecorp AZ http://www.kemira-gr...radecorp AZ.htm mikroelementu trasas (sausas pavidalas, milteliai, galiojimo terminas neribotas, 1kg=26Lt.). Kazkodel tikejausi si produkta aptikti sodo reikmenu parduotuveje, bet viskas kur kas paprasciau - KEMIRA GROWHOW, Vilniaus filialas, Liudvinavo g. 1C Vilnius. Na vaziuoti tolokai bet uztat yra mazmenine parduotuve ir galima visko nusipirkti.
Kodel man nepatinka Daiga? Del cinko ir vario kiekio jame lyginant su kitais mikroelementais. Taip pat Daigoje nera gelezies ko yra TAZ'e (na cia mazyte lengvai isprendziama problemyte). Daiga turi galiojimo termina.
Sulyginus su Daiga pagal Mn kieki, TAZ'e yra:
cinko 2,5 karto maziau;
vario 3,6 karto maziau;
boro 2 kartus maziau;
molibdemo 4 kartus daugiau.
Ziuresim kas gausis. Tik truputi pardavejos prigasdino kad tirpinant susidaro zele ir reikia gerai maisyti.

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
  • Amžius: 42
Pavydžiu aš jums Aq ir Amber Gh 16-21 vandens... Nusipirkau testuką iš Akvafano, pas mane Gh- 28 [confused] Pranešk Amber apie rezultatus su Tradecorp'u, kažkaip senokai apie jį mintys suka, gal rudeniop ilgesni vakarai bus...