Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Lempos

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 79

sarunas

sarunas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Rgs-04
Tai cia tipo reflektorius. Jei desi didesne (gabaritais) lempa, tai ir reflektorius bus per mazas, kad duotu nors koki efekta.

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
O kiek panasiai kainuos,tas vamzdis,su visais laikikliais ir pan.[oops]

Gumis

Gumis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 31
:)))) kai ziaurej susivele zmogus...aaa.Ultrevioletiniu hahahaha

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Parduotuveje radau,nedideliu sviestuvu su liuminesencinemis lempomis ,(vamzdziais) vienas 8w kitas 13w,bet ar jie tiktu?Beje ,tie sviestuvai su gaubtais,juos reiketu nuimti ar palikti?

• Svečias
  • Kartu nuo --
Siaiptai siulau specialias akvariumam lempas pirkti.Gaubta gali ir palikti.

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Suprantu ,kad specialios geriau ,bet gal sios dauk pigiau iseitu? 8w=16Lt 13w=18LT

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
  • Amžius: 41
Pirk viską iš eilės, tada tikrai laaabai pigiai išeis[grin]

• Svečias
  • Kartu nuo --
Gal ir pigiau,bet naudos maziau.

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Okiek ta speciali lempa kainuotu su visais laikikliais ,laidais ir panasiai???

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
...

• Svečias
  • Kartu nuo --
jai nori su visu dangciu tai apie 300lt.O jai pats nori viska pasidaryti tai kokie 50lt.Nemanau,kad bus brangiau.Siulau rinktis is siu lempu: 1. Aqua-Glo. Lempos tinka daugeliui standartinių akvariumų. 2. Aqua-Flora. Lempos kurių spektras sustiprintas raudonųjų ir mėlynųjų spindulių zonoje. Šios lempos ypač tinka akvariuminiams augalams. 3. Aqua-PowerGlo. Lempų apšvietimo spektras sustiprintas mėlynųjų spindulių zonoje. Šių lempų šviesoje ypač išryškinamos žuvų spalvos.

skirmonis

skirmonis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Kov-05
  • Amžius: 47
>grobuonis : Tavo siūlomų lempų ilgis nuo 60cm, o pas žmogų aq tik 35cm ilgio.

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Manau si diskusija niekad nesibaiks...[lol]

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
O tu sviestuvu ,apie kuriuos as kalbu,juk sviesa bus tokia pat,kaip ir taupios, liusimecensines lemputes ar ne?

Shariukas

Shariukas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2001-Geg-05
  • Amžius: 37
Matau nieko gero...

Ir vamzdzhiai, ir taip vadimos taupiosios lemputes yra liuminescensines (arba fluorescensines). Prie vamzdzhio reikia specialaus itaiso, taip vadinamo balasto, ir raizgalynes laidu, jei nieko neishmanai elektroj, geriau pats tokiu dalyku nesidaryk. Taupiosiose lemputese yra ir pats vamzdis (tik mazhas), ir balastas, ji uzhtenka isukti i standartini lizda, ir tebunie shviesa!

Mintis pirkti jau gatavus shviestuvus chia geriausia, gaubta geriau palikt, vis papildoma apsauga nuo dregmes. 35l akvai turetu pakakti vienos 8W ir vienos 13W lempu. O visokios ten Super-duper-Glo ir pan. yra viso labo komercinis triukas. Analogishkos Osram, Pila ir kitu gamintoju lempos kainuoja 8-10 kartu pigiau. Tik chia jau reikia nusimanyti apie lempu spektrus ir pan.

Mano pasiulymas toks - pirk tuos shviestuvus, prishriubuok prie dangchio ir bus viskas chiki. Shitas malonumas tau kashtuos 34Lt + shriubai ir darbas. Nes bandyt kazhka navarotint 35l slojike, o dar ir visokiom -Glo, kuriu kainos beliakokios - hmmm... manau nelogshka.

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Dekoju,visiems dvylikai uz patarimus.

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --

Matau nieko gero...

Ir vamzdzhiai, ir taip vadimos taupiosios lemputes yra liuminescensines (arba fluorescensines). Prie vamzdzhio reikia specialaus itaiso, taip vadinamo balasto, ir raizgalynes laidu, jei nieko neishmanai elektroj, geriau pats tokiu dalyku nesidaryk. Taupiosiose lemputese yra ir pats vamzdis (tik mazhas), ir balastas, ji uzhtenka isukti i standartini lizda, ir tebunie shviesa!

Mintis pirkti jau gatavus shviestuvus chia geriausia, gaubta geriau palikt, vis papildoma apsauga nuo dregmes. 35l akvai turetu pakakti vienos 8W ir vienos 13W lempu. O visokios ten Super-duper-Glo ir pan. yra viso labo komercinis triukas. Analogishkos Osram, Pila ir kitu gamintoju lempos kainuoja 8-10 kartu pigiau. Tik chia jau reikia nusimanyti apie lempu spektrus ir pan.

Mano pasiulymas toks - pirk tuos shviestuvus, prishriubuok prie dangchio ir bus viskas chiki. Shitas malonumas tau kashtuos 34Lt + shriubai ir darbas. Nes bandyt kazhka navarotint 35l slojike, o dar ir visokiom -Glo, kuriu kainos beliakokios - hmmm... manau nelogshka.

1.Siandien nusipirkau 8w sviestuva.Prisitaisiau ji be jokiu varstu ir pan.Labai nesunkiai.
2.Tas 8w sviestuvas,sviecia stipriau kaip mano 9w tauipi lempute.
3.Baigiu isprotet.
4.Pas mane ir taip yra dumbliu,o dabar jie...[confused][confused]
5.Liko paskutine viltis,senukuose atveze Flurosensiniu sviestuvu 6w manyciau jie jau tikrai neturetu buti per stiprus.O jei man jis netiks-isisuksiu 25w kaitrine lempute ir baikta[frown]

Shariukas

Shariukas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2001-Geg-05
  • Amžius: 37

1.Siandien nusipirkau 8w sviestuva.Prisitaisiau ji be jokiu varstu ir pan.Labai nesunkiai.
2.Tas 8w sviestuvas,sviecia stipriau kaip mano 9w tauipi lempute.
3.Baigiu isprotet.
4.Pas mane ir taip yra dumbliu,o dabar jie...
5.Liko paskutine viltis,senukuose atveze Flurosensiniu sviestuvu 6w manyciau jie jau tikrai neturetu buti per stiprus.O jei man jis netiks-isisuksiu 25w kaitrine lempute ir baikta

Nemanau kad tai tragedija. Vamzdzhiai geriau paskirsto shviesa negu taupiosios, kuriose vamzdukai yra suvynioti ar sulankstyti, del to atrodo, kad shviesa stipresne. Manau shviesos ne perdaug, o dumbliai shviezhioje akvoje nieko nuostabaus, nemanau kad apshvietimas yra lemiantis dumbliu augima skatinantis veiksnys. Neishprotinek, o palauk, menesius 2 kaip minimum, tada daryk ishvadas. Jei augini shviesai reiklesnius augaliokus, daugiau shviesos nepakenks. Beje, tam tikrais atvejais shviesa gali sumazhinti dumbliu augima... na bet chia jau kita tema...

Sekmes eksperimentuojant.

daikom

daikom

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 43
man atrodo kai apskritai isimsi lempas pastave vistiek augs dumbliai, sitoje vietoje ne del sviesos pas tave dumbliai auga

Svecias_Eimantas_*

Svecias_Eimantas_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Daugelyje staripsniu skaiciau,kad dumblius galima sumazinti,trumpinant apsvietimo laika per diena.Ir sumazinus apsvietimo laika paer diena ,mano akvariume, sumazejo dumbliu per ,puse. Todel taip as ir pamaniau,kad kai ,dabar mano apsvietimas stipresnis,jiems bus geresnes salygos aukti... Bet ce juk mano kvailu, kvailiausia nuomone [lol][lol][lol]