Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

guramiai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 46

• Svečias
  • Kartu nuo --
kazkip netyciom susideliojo kad akvoje isikure po  pora marmuriniu ir auksiniu guramiu, lialiusu pora, pamaziukais kyla mintys surinkt ir daugiau shios sheimos zhuvu. pagal akvariumas.lt svetaine ir Belontiidae  sheimos zhuvu parashymus kaip suprantu guramis daugiau "liaudishkas" pavadinimas, taigi idomu kiek rusiu ju dar yra?  kaip skirtingos rushys sugyvena tarpusavyje? gal kas turit akva kur karaliauja vien guramiai, pasidalinkit patirtimi

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 60
Guramiai-taikios zuvys,sugyvena gerai(isskyrus sexualiai isiaudrinusius patinus,-pavaiko kitas zuvis,ypac tos pacios rusies is savo lizdo teritorijos).Reikia padoriu ismatavimu,tankiai augalais apsodinto turio-problemu nebuna. Auksinis,marmurinis,perlamutrinis ir kt. ne rusys,o taskuotojo guramio spalvines variacijos,tarpusavy kryzminasi.Kita rusis-perlinis guramis(Trichogaster leeri)-zuvis truputeli subtilesne...Dar guramiais vadina Colisa chuna(medaus guramis),bet tai labai artimos iprastiniams lialiusams(Colisa lalius)zuvys,dar smulkesnes,yra ir daugiau sios genties zuvu,bet jos nepopuliarios... Dar Trichopsis gentis(karlikinis guramis-trichopsis pumila) i "rimtu" guramiu kompanija(akva)netinka-labai jau jis mikroninis[smile]O ir nusipirkti niekur nerasi... Rimciausias guramis-pramoninis.(tiksliai lotyniskai nepamenu).Uzauga iki keliu kg.[grin]Rekomenduojamas akvariumas-nuo puses iki keliu tonu talpos[grin]

• Svečias
  • Kartu nuo --
ačiū, dabar jau aiškiau. beje akvariumas.lt pateikia dar ir tokias kaip colisa labiosa ir colisa fasciata, jos mano nuomone tiktų i šitų "ūsuočių" kompanija, kaip su jų paplitimu lietuvoje, bandžiau dairytis turguje ir parduotuvėse bet lyg ir nelabai jų yra.

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
Taigi rasaiau,kad Colisa genties yra daugiau rusiu,bet jos nepopuliarios.Dryzuotosios kolizos ir lebiozos primena stambius lialiusus(vis tik tai artimi giminaiciai[smile],bet veisiasi ne taip noriai(teko veisti[wink]),auga letai,palyginus su kitomis labirintinemis,o grazus tik suauge kondiciniai patinai,-del siu priezasciu jos ir yra nepopuliarios[grin]

• Svečias
  • Kartu nuo --
na vadinas iki pilnos laimės trūksta tik poreles perlinių guramių. tik ar man pasirodė ar iš tikro jie nelabai turguje pasirodo? senukuose kikoj mačiau bet kazkip nekyla rankos ten pirkt (nei viena ten pirkta žuvis neišgyveno)

Svecias_asfaltuota_*

Svecias_asfaltuota_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Na aš irgi guramių fanė... Nusipirkau du perlus, du mėlynus ir du auksinius. Vienas mėlynas tragiškai žuvo- liko penki.Tačiau kažkaip nesutaria. Perlai plauko sau- nei jie, nei jų niekas neliečia. O vat mėlynas ir auksinis susibūrė į porą ir dubasina pasikeisdami vieną auksinį.. Ko pasekoj jis per pus mažesnis ir nuolat slapstosi(o visus pirkau vienos išmieros)... Norėčiau nupirkti mėlynąjam porą, bet kad jis jau toks riebokas, o parduotuvėse visi daug mažesni. Taigi vaikys kaip tą auksinį ir neleis jam užaugt. Dabar kažkaip nesveikai atrodo- šoka šokius mėlynas su auksiniu...Bučiuojasi, pučiasi viens prieš kitą... Tikiuosi šios veislės tarpusavy nesikryžmina? Nors šiaip turiu įtarimą , kad abi patelės? O tas kurį vaiko- vyriškis... Norėčiau atkurti pusiausvyra...ką čia sumasčius?

Rama

Rama

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 13
Va teko girdėt, kad kryžminasi[tongue]. Pas mane irgi penki: trys auksiniai, vienas mėlynasis, vienas demėtasis. Patinas tik vienas - auksinis. Tai jis savo haremo auksines žmoneles pavaiko. Patelės irgi viena kitą (dažniausiai kliūva šviesiausiai auksinei-Persikui). Patinų nugaros pelekas ilgesnis smailas, o patelių trumpesnis ir apvalus.[smile]

Svecias_asfaltuota_*

Svecias_asfaltuota_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Tai va tas mažas- su smailu peleku, toks kūdas ir snukis kaip diedo. O vat tie geltonas ir mėlynas- stori, dideli ir pelekai viršuj apvalūs. Ir veidukai tokie simpatiški- tikrai bus moteriškės. Nors gal dar jie iki galo nesubrendę? Gal dar neįmanoma įžvelgt lyties? Visai nenoriu jokio neršto- o visokių mulatų- juo labiau. Kas gautųsi iš mėlyno ir geltono sąjungos- žali vaikai?[confused][bounce][bounce][bounce]

Svecias_asfaltuota_*

Svecias_asfaltuota_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Dar vienas durnas klausimas. Visai susimakalavau... kas yra dėmėtasis, o kas yra mėlynasis guramis? Gal čia tik žodžių žaismas ar iš tiesų yra skirtingos rūšys... nes dabar nebežinau kas per padaras pas mane- tai mėlynas jis ar dėmėtas?

• Svečias
  • Kartu nuo --
Dėmėtas - ko gero, kalbama apie guramį su dviem juodom dėmėm ant šonų. Spalva - nesvarbu - geltona, ar mėlyna. Su dėmėm, be dėmių, geltoni, mėlyni - tarpusavyje kryžminasi. Palikuonių spalva priklauso nuo duominuojančio geno (čia ne Balzai). Paprastai, sukryžminus, tarkim, mėlyną su geltonu, gaunami tiek geltoni, tiek mėlyni vaikučiai toj pačioj vadoj. Jei labai geri tėvai, vaikai būna šlapio asfalto spalvos[tongue]

Rama

Rama

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Mėlynoji pas mane tai labai gražios šviesiai žydros spalvos, o dėmėtasis - pilkšvas, bet juodos dėmės neturi. Man irgi kyla problemų dėl tų pavadinimų, nes kai kur teko matyti dar ir užrašą "marmuriniai". Tai šitie kokie? Dėmėtieji ar mėlynieji ar dat treti?

• Svečias
  • Kartu nuo --
Guramiai, priklausomai nuo nuotaikos, poravimosi laikotarpio ir t.t. keičia spalvą - tamsėja iki juodumo, šviesėja. Aišku, mėlynos spalvos guramis nepasidarys oranžiniu[grin] Marmurinis - be taškų. Kūno raštas primena marmuro faktūrą.

Rama

Rama

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Dabar viskas atsistojo į savo vietas. Vadinasi pas mane marmurinis. Reikės ieškoti dar ir dėmėtųjų ir perlinių (bzikas pas mane ant guramių)[rolleyes][smile]

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
Visi guramiai milijona kartu persimaise[wink]Yra viena rusis-Trichogaster trichopterus-demetasis guramis.Visi kiti(isskyrus perlinius-Trichogaster leeri)yra demetojo guramio spalvines formos ar porusiai.Tarpusavyje kryzminasi be jokiu lyriniu nukrypimu[wink]Jiems nesvarbu,kokia partnerio spalva,tai svarbu tik akvariumininkui.[wink].Sumaisius spalvas(melsvagelsva),dazniausiai gaunasi dumblo atspalvio palikuonys,be to, skirtingo sodrumo tas  atspalvis...brrr,slykstukai [grin]

Rama

Rama

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Aš džiaugčiausi jeigu jie bent kokį norą pratęsti giminę parodytų. Bet deja - tam vaikinui tas dalykas[oops] nerūpi.

• Svečias
  • Kartu nuo --
tai kaip rūpės, jei žino, kad vaikai šlykštukai bus[confused]

Svecias_asfaltuota_*

Svecias_asfaltuota_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
O siaube- jei pas mane tas mėlynas/marmurinis/dėmėtasis  bus patinas- tai tikrai prasidės nerštas... Dėl to ir užvaikė tą auksinį nususėlį...O  kita auksinė- tai tikrai riebi patelė... Visai nenoriu jokio neršto, o ypač dumblo spalvos palikuonių... Gal man tiems guramiams paieškot dar kelių stambesnių ir nupirkt, kad pasimestų ir nekurtų čia poros? Blemba, visad maniau kad geltoni ir mėlyni atskiros rūsys be galimybės kryžmintis...

Svecias_asfaltuota_*

Svecias_asfaltuota_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Rama, o kokia temperatūra pas tave akvoj?

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
>asfaltuota:nepergyvenk,vaikai(guramiukai-slykstukai)bemdram akvariume neturi ne maziausio sanco uzaugti,net jeigu ir nerstu ivairiaspalve pora.Be to,vienas patinas gali nersti ir su keliomis patelemis is karto,ziurint,koks jo sexualinis pajegumas,kiek yra norinciu nersti(max.subrandine ikrus) pateliu,kokia psichologine  atmosfera akvoje.1 var: ramybe,daug augalu,niekas  netrukdo,temp.>24,perspektyvus reproduktoriai-ners pilnu pajegumu,2 var:  pilnas akvariumas visokiu "pasalieciu",srove nuo filtro,salta ir t.t.+ neimite guramiai-neners,net minciu tokiu jiems nekils[grin]Galimi ir tarpiniai variantai tame paciame akvariume.VISKAS RELIATYVU[wink]o Jei yra noras uzsiaginti koki SAVO guramiuka,reikia atskiro akvariumo,gyvos dulkes dabar kaip tik pilnos balos...Pirmyn!Guramiai pagal veisimo ir auginimo sudetinguma yra vienos primityviausiu zuvu(neskaitant gyvavedziu ir dalies cichlidu).Is geros poros gero nersto gerai priziurint gali uzaugti keletas tukstanciu guramiuku.Bet pradzioj labai smagu buna,jei uzauga bent keli[wink]Sekmes.

Rama

Rama

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Aha po biški aiškėja situacija. Mano akvoje temperatūra 25-26 laipsniai, žolių pakolkas ne per daugiausiai, bet svarbiausia, kad jos pas mane stresuoja-labai bailios. Ansčiau akva buvo maža, o dabar stovi šalia sofos, turbūt mes juos ir gasdinam[cry].