Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

LIETUVIŠKOS ŽUVYS

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 40

Svecias_GintarasN_*

Svecias_GintarasN_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Yra tokia reta akvariumistų rūšis, kurie turi "Lietuviškus" akvariumus su mūsų krašto žuvimis. Aš taip pat keletą metų domėjausi lietuviškomis žuvimis, žolėmis ir t.t. Šiuo metu turiu vieną nešildomą 150 l. akvariumą su auksinėmis žuvelėmis ir įdomesnėmis mūsų krašto žuvimis. Ateityje žadu 200 l. akvariumą padaryti grynai "lietuvišku". Norėčiau pakviesti pasidalinti mintimis apie lietuviškų žuvų laikymą akvariumuose, nes literatūros šiuo klausimu yra nedaug. Gal būt tik Algio Būgio knyga "Gėlavandenis akvariumas". Puiki knyga pradedančiajam akvariumistui, tačiau mano patirtis kai kur labai skiriasi nuo autoriaus išsakytų minčių. Norėčiau išsakyti savo mintis apie įvairias lietuviškų žuvų rūšis. Nuomonė gali būti ir labai subjektyvi, o gal būt klaidinga. 1. PAPRASTASIS KŪJAGALVIS (Cottus gobio) Gražiausia ir paslaptingiausia lietuviška žuvis. Išpūstos žiaunos ir prietemoje žalsvai spindinčios akys pakeri bet kurį akvariumininką. Literatūroje teigiama, kad žuvis "gyvena negiliuose ir akmenuotuose upeliuose, upėse ir pratekančiuose ežeruose" ir vanduo akvariume turi būti "šaltas". MANO PATIRTIS (Subjektyvi nuomonė): Kūjagalvius pagavau rankomis po akmenimis, braidžiodamas Nemune ant dambų (pas mus vadinamų špikdamiais) galo, kur didelė srovė ir gylis apie 40 cm. Temperatūra Nemune tuo metu bent porą mėnesių nekrito žemiau 20 C. Todėl žuvytes patalpinau į 50 cm. gylio akvariumą, kurio temperatūra stabili - apie 20 - 22 C., nors literatūroje rekomenduopjama 10-15 cm. gylis. Puokiausiai jaučiasi, per metus paaugo beveik dvigubai. Trūkumai - žuvytės aktyvios tik naktį, dieną išlenda iš slėptuvių retai. Lengviau adaptuojasi stambesnės žuvytės (keista, nes paprastai būna atvirkščiai). Maitinasi tik gyvu maistu. 2. GRUŽLYS (Gobio gobio) Vienintelė žuvis, dėl kurios laikymo mano nuomonė kardinaliai skiriasi nuo gerb. A.Bubino. MANO PATIRTIS (Subjektyvi nuomonė): Labai aktyvi, nenurimstanti, ėdri ir greitai auganti žuvytė. Pagavau gružlių mailiukus karjere, kur nedidelis gylis ir vandens temperatūra vasarą pakyla iki 28 C., net 30 C. Mailiukai į akvariumą įleisti labai maži, kai sunku atskirti net žuvies rūšį. Akvariumas 50 cm gylio, stabili 20-22 C temperatūra. Per metus paaugo tiek, kad sumušė visus literatūroje nurodytus augimo tempus. Griebia ir gyvą, ir sausa maistą. Plaukioje bendrane būrelyje su kartuolėmis (buvo kartu pagautas mailius), nenustygsta vietoje, suėda daug maisto. Dėl neršto sąlygų pilnai sutinku su literatūros duomenimis. DRAUGŲ NUOMONĖ. Maitinant tik sausu maistu ilgą laiką, sukūsta. 3. KIRTIKLIS (Cobitis taenia L.) MANO PATIRTIS (Subjektyvi nuomonė): Lengvai adaptuojasi akvariume, minta ne tik gyvu, bet ir sausu maistu (šeriu VIPAN). Nors sudariau sąlygas įsikasti į smėlį (kaip rašo literatūra), niekados to nebandė daryti, susirasdavo kitas slėptuves. Auga lėtai. 4. KARTUOLĖ (Rhodeus sericeus). Puikiausios akvariumų žuvys. Visiškai pritariu gerb. A.Bubino knygoje išsakytoms mintims. TRŪKUMAS-trūksta spalvų. 5. LYNAS (Tinca tinca). Viena gražiausių lietuviškų žuvų, bet pateikia siurprizų - porą mėnesių pragyvena taikiai su mažomis žuvytėmis, o vieną dieną jas suryja - nelieka nei ragų, nei nagų. 6. SIDABRINIS KAROSAS (Carassius auratus gibelio Bloch). Charakteris puikus, visa kita taip pat, BET neišvaizdus ir auga per greitai.   PAPRASTASIS KAROSAS (Carassius carassius L.) Verta dėmesio lietuviška žuvytė. 7. SAULAŽUVĖ (Leucapius delineatus). Labai įdomios, ypač aktyvios (gal būt aktyviauios iš matytų), ištvermingos žuvytės, praktiškai vienintelės paviršinės žuvytės, tinkančios bendram lietuviškam akvariumui. Minta  gyvu ir sausu maistu. GERB. KOLEGOS, IŠSAKYKITE NUOMONĘ APIE LIETUVIŠKŲ ŽUVYČIŲ LAIKYMĄ AKVARIUME, PAPASAKOKITE SAVO PATIRTĮ, NES LITERATŪROS ŠIUO KLAUSIMU YRA TIKRAI NEDAUG. GERIAU NEVISAI TEISINGOS IR SUBJEKTYVIOS MINTYS NEI TYLA. KOKIAS DAR LIETUVIŠKAS ŽUVYTES REKOMENDUOTUMĖTE AKVARIUMUI ?

Svecias_aquariumistux_*

Svecias_aquariumistux_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
gal Auksles auginai (turiu omrny ne srovines)? nes jai taip tai gal gali ka patarti?

Svecias_GintarasN_*

Svecias_GintarasN_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Aukšlių neauginau.

balka

balka

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Manau daliai lietuvisku zuvu varbiausiai yra ne temperatura o deguonies kiekis vandenyje, kadangi saltas vanduo deguoni isisavina lengviau, todel ir rekomenduojama jo temperatura palaikyti zemesne, o jeigu vandeny dirbtinai stipriai prisotinsi deguonimi, aukstesne temperatura daugeliu atveju nepakenks. Klausimas - gal kas bandete laikyti kirslius ir upetakius??? Taip pat domina lydekos ir eseriai

Snoop

Snoop

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 41
Gintaras, siulychiau papildyti, ishplesti tema apie lietuvishkas zhuvis ir deti i 'straipsnius'. tikrai butu idomu ne man vienai. Ash pati priesh deshimt metu 10 l talpoje laikiau kirtiklius. Be jokiu filtru ir aeratoriu (gal todel, kad karts nuo karto ishkildavo i pavirshiu ikvepti atmosferos oro)jie pas mane ishgyveno apie pora metu. Seriau uodo truklio lervomis, sausu maistu. Megdavo isikasti i smeli, bet tik tada, kai akvariumas ir smelis budavo gerai isvalyti. Labaaaaai idomi zhuvis. [bounce]

Snoop

Snoop

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
visishkai sutinku su balka - lietuvishkoms zhuvims akvariume daug svarbiau geras aeravimas nei temperatura. mano lydekaite visa vasara ishgyveno 27 laipsniu temperaturos vandenyje, puikiai jautesi ir ede. rudeni ishleidau i laisve, nes butu kile problemos su mailiaus gaudymu maistui ziema:) [nonsense] gal kas laikete dygles akvariume? labai idomios zuvys

Svecias_GintarasN_*

Svecias_GintarasN_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
DĖL AUKŠTOS TEMPERATŪROS POVEIKIO Pilnai pritariu nuomonėms, kad lietuviškom žuvytėms svarbiausia pakankamas deguonies kiekis, o temperatūra vaidina žymiai mažesnį vaidmenį. Savo "lietuvišką" akvariumą gerai aeruoju. Stabilią 20-21 C temperatūrą tam, kad tai optimali temperatūra akvariume esančių žolių augimui. Lietuviškos žuvys atsparios aukštai temperatūrai. Vasarą porą mėn. balkone laikiau 15 litrų žolėmis prisodintą indą su nedideliais gružliais ir kartuolėmis, ruošiausi iš jų daryti atranką į akvariumą. Žmona perstūmė indą į kitą balkono pusę - į saulės atokaitą. Kai tai pastebėjau ir pamatavau vandens temperatūrą,  termometras rodė apie 34 C. Žuvytės išgyveno ir visai nenukentėjo.

Svecias_Armen_*

Svecias_Armen_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Sveiki. As pries du metus laikiau dygliukus. Pagavau juos Anyksciu raj., Rubikiu ezere pavasari. Juos man labai patiko, nes buvo labai ryskios t.y. zalsvos spalvos su ryskiai raudonais pilvais. Buvo siltas metas ir jos suko lizdus ir rosesi nersti. Nesunku buvo gaudyti rankomis kadangi nelabai buvo gilu apie 15-20cm ir kazkodel nebuvo jos baikscios. Pagavau apie 8 zuvytes. Savo spalvas jos islaike ilgai. Laikiau jas su cichlais kadangi turejau viena akva 200 litru. Problemu dideliu neiskilo. Temperatura vasara nekeiciau laikia iprasta apie 25 laipsnius. Maitinau uodo trulio lervomis. Sauso maisto nevalge. Paskui susiformavo poreles kurios suko lizdus ir nerse. Dauginti nebuvau nusiteikes todel nieko nedariau, tad ir mailius greitai cichlai patvarke. Kova buvo didele akvoje. Kadangi turejau pkeisti gyvenama vieta tai partvarkiau akva, o dyglius paleidau i upe. Nezinau ar gerai ezerini paleisti i upe. Esu pastebejes, kad upeje yra mazesnes formos ir netokios spalvingos. Dar tokio grozio kaip is Rubikiu nesu mates. Tiek is mano patirties. ArmenRiko  

Snoop

Snoop

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Armen oooooo!!! ka as girdziu?! Rubikiu ezheras mano megstamiausias! ir ten tikrai daug dygliu. si pavasari ir as is valties stebejau kaip dygles patinas (jis spalvingesnis) priziuri savo lizda su ikrais. buvau 'apshalusi' kai patinas puole mano ranka, pabandzhius 'patikrinti' kas gi tame lizde yra :)).

Svecias_GintarasN_*

Svecias_GintarasN_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Snoop >> dėl lydekaičių, dyglių ir kt. Daugiau galiu kažką pasakyti tik apie pirmame straipsnelyje minėtas žuvų rūšis. Be jų dar esu auginęs: 1.PLAKIUS. Auginau porą mėnesių, atsparios (būdamas žvejys galvodavau priešingai), jaukios, visaėdės, lengvai priprantančios žuvytės. Trūkumas - jokios egzotikos. 2.DYGLES. Dabar nelaikau, bet vaikystėje teko. Pirmasis "akvariumas" buvo plastmasinis kibiras su iš kūdros pasemtu vandeniu ir visais vabaliukais. Gruntas - dumblas, pasodinta kažkokia aštrialapė žolė, o žuvys dyglės. Tokį "akvariumą" laikiau virš metų. Šerdavau tik sliekų gabaliukais. Dyglės sėkmingai gyveno, net išneršė. Buvo nejautrios temperatūriniams svyravimams, nes žiemą laikiau savaitę įstiklintame balkone, savaitę įstiklintame balkone, kol mama vėl neišvydavo į balkoną. 3. LYDEKOS. Patirtis labai trumpa: porą savaičių laikiau akvariume kartu su lynais 10-12 cm. lydekaitę. Pašarui buvau gausiai prileidęs saulažuvių. Per trumpą laikoterpį spėjau padaryti dvi išvadas: - žuvis, atliekanti akrobatinius šuolius, reikia saugoti, kad neiššoktų iš neuždengto akvariumo. - netikėkite literatūriniais paistalais, kad nesimaitina lynais.

Snoop

Snoop

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
manishke lydekaite buvo kokiu 8 cm ilgio. jai kiekviena diena ileisdavau po aukshle kokiu 3 cm. vienos zhuvytes lydekai pakakdavo parai. viena diena neileidau i akvariuma "pasharo" ir lydekos pilve atsidure gupija :), daugiau pashert lydekos neuzhmirshdavau. net keista, kad lydeka maistui visada ishsirinkdavo lietuvishkas zhuvytes, nors pagal dydy butu tikusios ir gupijos. O koks malonumas zhiureti kaip lydeka medzioja!! fantastika [bounce]

Svecias_Dainius_*

Svecias_Dainius_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Galėčiau papildyti jūsų sarašą: ŠAPALAS- nuostabi žuvis, bet super naglas... Duodavo į kailį visoms žuvims, labai įspūdingai ima muses nuo akvos paviršiaus. SALATIS (Šalvis)- be abejo laikiau mažus, nieko įspūdinga, maži atrodo kaip aukšlės ir elgiasi panašiai. ŪSORIUS- taip pat turėjau nedidukus (8-10cm). Fantastiška žuvytė, iš visų augintų lietuviškų paliko geriausius atsiminimus. Elgesys labai primena labeo. Augo ir gyveno, kol tame pačiame akvariume neprakypo visai mažas lydekiukas...

Svecias_Deima_*

Svecias_Deima_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Pritariu Snoop! Ash niekaip neatsizhaviu zhiuredamas kaip mano didieji "zhveriukai" cichlidai amerikietishki ir chromisos medzhioja,tai ash isivaizduoju kai lydekaite "ivaro i trasa"! Vis ieshkau Belonesox belizanus - tokios gyvavedes lydekaites yra bet,jei jus sakot kad ir musishkes lydekos gali ishgyventi iki +28laipsniu ,tai pradedu rimtai mastyti ar tik nesurizikavus ir man i laisva shiuo metu aqva pavasari apgyvendint lydekaite...Tiesa,o kaip/kur tokias mazhas pasigavot?

Svecias_GintarasN_*

Svecias_GintarasN_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Gaudysi specialiai - "užsikasi". Aš žvejoju dažnai Nemuno senvagėse, karjeruose, kur tarp vandens lelijų galima pastebėti įvairiausių rūšių žuvyčių, o lydekaičių ypač dažnai. Turiu su savimi pasiruošęs specialų graipštuką, ir jei žuvytė sudomino - pirmyn!

Snoop

Snoop

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
aha ash irgi savishke sugavau 'netychia', kai zhvejojome upelyje ishtekanchiame ish ezhero. tarp vandens leliju mazychiu lydekaichiu suskaichiavau apie 5. Viena ju gerai patykojus ishtraukiau graibshteliu. manau kad didele vandens temperatura akvariume ji lengvai atlaike todel, kad sekliame ir stovinchiame upelio vandenyje saule ishildydavo vandeni panashiai (buvo pavasario pabaiga). nemanau kad taip pat sekmingai dabar pavyktu lydekaite ish gamtos apgyvendinti akvariume su 25 laipsniais.

Svecias_Armen_*

Svecias_Armen_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Snoop, nori atsakyti tau. Kodel lydekaite mieliau pasirinkdavau lietuviskas zuvytes nei gupijas. Gupijas isleidzia labai nemalonu kvapa, kurias uzodzia plesrios zuvys ir neliecia jas. Savotiskai jos panasios i tarakonus arba blake, kurias kai bandai sugauti isleidzia nemalonu kvapa, kad atbaidyti priesa. Tai yra irodyta moksliskai, turiu omenyje apie gupijas. Literaturos saltinio kur skaiciau apie tai tisliai neatsimenu. Atrodo apie tai rase Kochetovas. Todel tavo lidzhiukas nenorejo gupiju. Nors aisku, kai labai isalksta prarys bet ka. Cia jau gamtos ir dziungliu desnis. O kas del mazu lydeku gaudymo, as juos daznai pagaunu su tinkleliu mailiui gaudyti "zivcui". Net 3 kartus specialiai gaudziau idomumui lydziukus ir pasiseke. Tik reikia kai matai vandens pavirsiuje tarp zoliu reikia prieiti is gyliau, kad varytum i sekluma pakrantes. Tuomet juos bando plaukti i gyli arba i sonus ir pakliuna i tinkliukus. Mes jau net buvome atidirbe vienoje sodzhelkoje mazu lydekaiciu gaudymo buda. Tarp kitko tokiose misko sodzelkose lydekos zalsva spalva yra ryskesne. Kol lydziukas mazas ji labai nesunku pergudrauti, o paskui gaudyk tik veja ....! Na tiek! ArmenRiko

Svecias_aquariumistux_*

Svecias_aquariumistux_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Ka manot apie zuvis parduodamas zukles reikmenu parduotuvese kaip gyva masala?? manau jos turetu buti sveikos sertos geru maistu. Beje ir nebrangios: karosiukas, karpiukas ar dar koks mazgiukas kainuoja 50ct.

Darius

Darius

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Rgs-02
  • Amžius: 48
Apskritai nematau jokio grozio nei karose nei karpije. Ir ar nera grazesniu zuvu kurias butu galima laikyti?

Svecias_Armen_*

Svecias_Armen_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Man pavyzdziui patinka tik cichlai, ir dar kai kurios kitos zuvys, bet negali sakyti, kad nieko nematau grazaus karose ar kitose zuvytese. Tu nematai, o kitas mato! Del skonio nesigincyjama!!! Nera negraziu, yra tik mazai...[lol][lol][lol] ArmenRiko

Svecias_aquariumistux_*

Svecias_aquariumistux_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Maziukai (5-10cm) karpiukai labai panasus i samukus: jodi, su useliais, pailgi ir i dideli blyna pasidaro panasus tik kokiu 20cm.