Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Kaip apsiginti nuo rudų dumblių?

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 44

ReM

ReM

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 52
Akvariumas 110 l. Filtras FLUVAL 104. Apšvietimas 2x18W liminescencinės lempos. ~10-15 proc. vandens pakeičiama kas savaitę. Beda tame, kad auga rudi dumbliai. Auga visur - ant akmenų, ant stiklo, ant augalų. Iš pradžių apšvietimas buvo 10-12 val. per parą, paskui pastebėjau, kad vienintelis būdas kažkiek sumažinti dumblių augimą yra apšvietimo sumažinimas. Dabar apšvietimas įjungtas ~6 val. per parą. Bet tai mažai padeda... Atrodytų viskas paprasta - per mažai apšvietimo. Bet labai jau neįtikėtina, kad tokio apšvietimo neužtektų. Teko matyti akvariumų ir su dar mažesniu apšvietimu - jokių dumblių. O pas mane kažkokia velniava. Taigi, perskaičiau jau viską ką tik radau internete apie akvariumus, bet priežasties nerandu. Kame gali būti reikalas? Jau visai nežinau ką daryt. Atrodo bjauriai... :( Patarkit ką nors...

Svecias_Edgaras_*

Svecias_Edgaras_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Perskaityt tai gal ir perskaitei bet ar į atrodo paprastas smulkmenas  ar atkreipiai dėmesį? Gal pas tave akvariume suaikaupia daug organikos (dauga akvariume žuvyčių arba jos peršeriamos)nes dumbliai taip pat gyvi organizmai, tik jie žymiai greičiau už augalus pasisavina maisto medžiagas. O gyvų augalų akvariume ar yra?

ReM

ReM

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Gyvų augalų akvariume daug. Žuvų nėra labai daug, tikrai neperšeriamos. Bet organikos tai tikrai yra. Nusiurbti dugną galima tik mažam plote. O ką daryti kur augalai, akmenys? Pasidalinkit patirtim, kaip žmoniškai nusiurbti dugną, kai didžioji dalis neprieinama (augalai)?

Svecias_Edgaras_*

Svecias_Edgaras_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Tokiem plotam nusiurbti aš turiu pasidaręs siuarą sifoną. Prie šlangos prijungęs plasmasinį vamzdelį 2 cm skersmens (jei gerai pamenu jame buvo įpakuotas grąžtelis :)).

Svecias_aquariumistux_*

Svecias_aquariumistux_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Kiek zinau tai rudi dumbliai auga kai truksta sviesos. Taigi mazinant apsvietimo trukme nelabai galima ka nors pakeisti. Gal dedi kokias nors trasas? Nes kai mano tevas idejo kazkokiu trasu aceit "neskatinanciu" dimbliu augimo, tai zuvys per dumblius nepraplauke.

ReM

ReM

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Aš žinau, kad bent jau teoriškai sumažinus apšvietimą turėtų daugėti rudųjų dumblių. Bet yra priešingai, jei ilginu apšvietimo laiką - dumblių daugėja. Kas būtų padidinus intensyvumą - nežinau. Bet patikrinti neturiu galimybių, tam reikėtų pakeisti dangtį.

Svecias_Deima_*

Svecias_Deima_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Tai juk pats pripazhinai,kad ORGANIKOS DAUGOKA tavo aqvoj!Pirmiau ishspresk shia problema(pasidaryk kaip siule siaura sifona ir kapitaliai ishsiurbk),dazhniau bet po truputi pakeitinek vandeni(pvz 2 kart i savaite po 20%) ir tada zhiurek,jei nepades tada tik versk ant apshvietimo ar ko kito...

Svecias_aquariumistux_*

Svecias_aquariumistux_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
o kaip augalai pas Tave auga? sraigiu daug? kokios? jos eda dumblius?

ReM

ReM

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Augalai auga pakenčiamai, nors galėtų ir geriau. Sraigių nėra. Visgi nelabai įsivaizduoju, kaip normaliai nusiurbti dugną. Visur prieiti niekaip neįmanoma. Beje, ką manot apie tokį užpildą (paimta iš ZOON tinklapio)? "GREEN - X - naujos kartos cheminis užpildas, absorbuojantis fosfatus, nitritus ir nitratus. Tokiu būdu užkerta kelią žalingų dumblių atsiradimui, augimui ir dauginimuisi. Kartu gerina vandens kokybę, skaidrina vandenį, dėl to geriau jaučiasi žuvys ir augalai. Užpildas naudojamas iki 3 mėnesių. Galima įmontuoti į filtrą arba įdėti tiesiai į akvariumą".

Svecias_Dydya_*

Svecias_Dydya_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
as asmeniskai pries bet kokia chemija. Viskas turi buti naturaliai - kaip atejo dumbliai ar dar koks besas, taip turetu ir iseiti. Nepasakei pries kiek laiko paleista akva, jei yra daugiau kaip metai, tai vistiek gera proga persodinti augalus (kas is dalies rekomendotina) ir praplauti (ar gerai persiurbti) grunta.

Svecias_sanprl_*

Svecias_sanprl_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
butent truksta pagrindines info susijusios su rudais dumbliais: kiek laiko aqai. jei <3 men., tai tiesiog lauk, daznai po nedaug keisk vandeni ir praeis savaime. apsvietimas: augaliniam akvariumui mazoka. be to geriau yra didinti galinguma nei ilginti svietimo laika. bet maziau kaip 8 h augaliniam aqua turbut nereiktu sutrumpinti.

ReM

ReM

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Aqua paleistas liepos pabaigoje. Dumbliai pradėjo stipriai augti po poros savaičių nuo paleidimo. O kas yra augalinis akvariumas? Tai toks, kuriame yra gyvų augalų? Ar toks, kuriame pagrindinis dalykas - augalai? Pas mane augalai ne pagrindinis dalykas, bet visgi norėtųsi, kad jų būtų... Jei aš niekada nebūčiau turėjęs akvariumo, nesistebėčiau tuo, kad yra rudų dumblių. Bet aš esu turėjes keletą metų akvariumą. Tiesa labai seniai. Bet rudų dumblių nebuvau matęs.[eek] Ir kas įdomiausia - tada niekada nenusiurbinėdavau dugno, kas maždaug 6 mėn. būdavo "pakeičiamas vanduo". T.y. pilnas akvariumo valymas - plaunant gruntą, persodinant augalus ir t.t. Va dėl tų laikų patirties man ir kyla abejonių dėl dažno dalies vandens keitimo. Ar tai nedaro daugiau žalos negu naudos? Gruntas pastoviai judinamas, ir taip nemažai organikos ištirpsta vandenyje. Manyčiau dar vienas žalingas dalykas - filtras[grin]. Turiu omenyje biologinį filtrą. Jis mechaniškai praktiškai nieko nefiltruoja, o srovę sukelia didžiulę (maksimaliai niekada neleidžiu, nes kavariumes viskas sukasi ratu). Ta srovė irgi dalinai išplauna organiką iš grunto. Bet čia tik teorinis pamąstymas. Reikėtų pabandyti pasielgti priešingai - bent kokį menesį nejudinti grunto, ir nekeisti vandens. Kažin ar tik nebūtų geriau?[wink] Žinoma kitos biologinio filtro funkcijos būtinos. Nors vėlgi reikia pastebėti, kad seniau, net nieko negirdėjus apie tokį dalyką, mano akvariumas gyvavo visai neblogai.

Svecias_sanprl_*

Svecias_sanprl_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
tai nusiurbinet dugna reikia jo nejudinant - taip labai svelniai.

ReM

ReM

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Švelniai? Tada tikriausiai aš nemoku elgtis su tuo sifonu... Jei siurbti nejudinant grunto, tai tikrai neverta kas savaitę - paprasčiausiai beveik nieko nebus ką siurbt. O sujudinus, išsiurbia nemažai. Nu nežinau, visgi aš pamėginsiu visai nieko nedaryt.

Svecias_Arvis_*

Svecias_Arvis_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Filtras žalingas??? Biologinis žalingas?? Nagi nagi papasakok koki tu ten turi...

ReM

ReM

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
[smile] Žalingas ne pats filtras, o jo sukeliama srovė.

Svecias_Deima_*

Svecias_Deima_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Nu niekaip ash nepalaikychiau tos tavo nuomones del "grunto nejudinimo" ir "stiprios sroves".Tik pailuistruosiu savo viena ish aqvu - vidutini.Talpa 110ltr.,apshvietimas panashus,FILTRAVIMAS - 1 ishorinis(bet ne kanistrinis) Second Nature Whisper,pakabinamas ant shoninio stiklo ~220Ltr/h,faktishkai biologinis(ypach jei dar uzhdechiau Bio Wheiler-toks bio ratukas buna) + mechaninis vidinis Aquael 440Ltr/h ,so sroves aqvoj,patikek,NORMALIOS! Priedo kas savaitinis dugno nusiurbimas su sifonu ir 20Ltr vandens pakeitimas.Jau greit metai tam aqvai ir praktishkai jokiu dumbliu nera ir vanduo beveik kristalinis.

Svecias_GintarasN_*

Svecias_GintarasN_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Ar dumbliais tik apauga paviršius (augalų, stiklo ir t.t.), ar kartu plaukioja vandenyje ir jį drumsčia  t.y. vanduo neskaidrus. Ar vanduo skaidrus bet turi rudą atspalvį? Kokios žuvytės akvariume? Filtro srovė, kaip rodo mano patirtis, tikrai nežalinga

Svecias_aquariumistux_*

Svecias_aquariumistux_*
  • Svečias
  • Kartu nuo --
Pas mane stovi filrras EHEIM 2211 (300lh) ir jis net per ~50cm ilgo fleita makaluoja visa akva (srove nukreipta i gugna), bet dumbliu nera (nors galetu but truputis[grin]).

ReM

ReM

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Dumbliais apauga tik paviršiai - akmenys, augalai, stiklas. Vanduo visiškai skaidrus. Negi nuo žuvų priklauso dumblių augimas? Pas mane skaliarai, guramiai, rykliniai barbusai, šamai.