Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Reikia Patarimo Dėl Žuvų :)

- - - - -

 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 2

#1
_-Akva-_

_-Akva-_

  Naujokas

 • Vartotojas
 • Akis
 • Pranešimai: 10
 • Kartu nuo 2016-Rgs-12
 • Amžius: 23
Sveiki!
Turiu 72l akvariumą su filtru ir šildytuvu,jame kol kas gyvena gupijos(4) ir dar ateisiantys gupiai [7].Taigi planuoju nusipirkti neonų(4-5) šamukų(1-3).Norėčiau jūsų patarimo kokius šamukus pirkti ir kokių ir kiek žuvų galėčiau dar pridėti. :)

#2
Devymtreciu

Devymtreciu

  Naujokas

 • Vartotojas
 • Akis
 • Pranešimai: 7
 • Kartu nuo 2016-Spa-09
 • Amžius: 30

Sveikas,

Dėl šamuku tai vos ne kiekvienam akvariume rekomenduočiau turėt ancitrusu :)  jie tiesiog super valo paviršius. pats dar mėgstu corydorus, neliapios gan veiksnios žuvys, o ir spalvu yra jų yra ivairiausiu, nuo paprastu pilkos spalvos iki ''pandu'' čia jau pagal skonį  ;) jei planuoji laikyti taikias žuvis visai rekomenduočiau pagalvoti ir apie krevetes, taip pat pradžiai neliapias,pats turiu ''redcherry'' skelbiu.lt gali susiasti už 0.25€/vnt. kažkokios spec. priežiūros nereikalauja, o akiai malonu  ;) taip pat siūlau pasižvalgyt ir ampuliariju sraigių, tam pačiam skelbiu.lt gali rast net kas dovanoja, ar už šokolada prasisuksi  :D irgi gan įdomus gyviai, ypač kai sukrauna savo ''kokona''  ;) o dėl žuvu kiekio tai svarbu vandens parametrus išlaikyti gerus, kad pakenčiamai jaustusi ir didesnėi kompanijoi  :ph34r:#3
knocker

knocker

  Senbuvis

 • Vartotojas
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Pranešimai: 1.727
 • Kartu nuo --
 • Amžius: 46

Matote patarinėti kokias žuvis jums įsileisti į jūsų akvariumą yra gana keblus dalykas, nes tai jūsų akvariumas ir neaišku ką jūs jame norite matyti. Pradžiai tai akvariumas visai nedidelis ir su žuvimi čia reiktų nepersistengti. Antra dideliuose akvariumuose nereiktų leisti labai stambių žuvų, nes akvariumas atrodys dar mažesnis ir gražaus bendro vaizdo gali nebūti. 

Pirma taisyklė jei jau renkatės smulkias žuvis būrines žuvis  tokias kaip neonai tai jų reiktų rinkti ne po 4-5, nes nebus nei grožio nei žuvys norės parodyti savo natūralią elgseną, dažniausiai slapstysis. Jūsų dydžio akvariumui vertėtų rinktis nuo 15 iki 30 vienos rūšies būrinių žuvelių (kiekis dar labai priklausys ir kokio dydžio jos gali užaugti). O pasirinkimas tikrai platus visos tetros (Hasemania nana, Hemigrammus Erythrozonus, Hyphessobrycon Amandae, Hyphessobrycon Serpae, Hyphessobrycon Bentosi, Hyphessobrycon pulchripinnis, įvairūs neonai ir dar krūva kitų), rasboros (rasbora axelrodi, Microrasbora Kubotai, rasbora espei ir kt.), mažosios vaivorykštės (Oryzias Woworae, Iriatherina werneri, pseudomugil furcatus, pseudomugil gertrudae ir kt), o kur dar mažieji barbusai, danijos (ne tik danio rerio bet ir visa eilė kitų).

Su šamais paprasčiau. į tokį tūrį tikrai neleisčiau ancistrų, nes jie auga pakankamai dideli. Jiems pakeisti puikiai tinka otocinclus sp. zuvys. Corydoras sp. žuvų pasirinkimas yra labai didelis. Tiesa ne viską pavyks gauti Lietuvoje, bet ekzotikos surasti tikrai galima. Populiariausi: c. aeneus, c. aeneus "orange", c. aeneus "black venezuela", c. paleatus, c. panda, c. simillis, c. sterbae. Galima rasti kir kitokių, tik jau reikia šiek tiek pasidomėti. ir pasiklausinėti po parduotuves. DAr reiktų įsidėmėti ir tai, kad visi koriai yra būrinės žuvys ir tikrai rekomenduočiau įsigyti bent 5-7 vienos rūšies. 

Jei domina pavienės žuvys, čiataip pat labai platus pasirinkimas: mažieji guramiai, leliusai, ir kitos labirinntinės žuvelės (tirkai ne visos reiktų žiūrėti ką renkiesi), taip pat mažies ji p. amerikos ciklidai (apistogramma sp.), bet pastarųjų daugiau nei vienos poros į tokį tūrį tikrai nedėčiau. Taigi rinktis tikrai yra iš ko, nes tai ką išvardijau tai tik lašas jūroje.