Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Nitritu-Nitratu Stabilizavimas
#1
Parašyta 2015 Spa 07 - 20:12

Prasidėjo bėdos su dumbliais, pasidariau vandens testuka. Ir štai tokie rezultatai :
NH3 -0
KH-9
NO2-0,2
NO3-30
Fe-0,2
Ph-7,2
PO4-0
Pelkė 180l, vanduo keičiamas kas savaitę 40-60l , vandenį leidžiu tiesiai iš vandentiekio, temperatūra ~+24c°, žuvų berods neperšerių , dugną nusiurbiu stabiliai kas 2sav. yra gyvų augalų , ir ~22 žuvis.
Yra ir CO2.
Apšvietimas buvo 10val.dabar sumažinau iki 8val.
#2
Parašyta 2015 Spa 08 - 07:33

Aš padidinčiau vandens kiekį iki 90L, taip būtų išplaunamas amonis ir galima kaitalioti dažniau mažesniais kiekiais. Pašalinčiau senus, yrančius lapus ir puvenas nuo dugno. Labai steriliai dugno aš nesiurbčiau, nes kartu išsiurbiamos ir bakterijos bei trąšos šaknims. Blogai auga augalai=bujoja dumbliai.
NO3 30 tai tikrai ne pats baisiausias skaičius. Keista, kad PO4 0, kažkaip nesitiki. Bet jei tikrai 0, tai galima pradėti tręšti P, nes santykis "ale" +- turėtų būti ~1:10. Pas mane, priklausomai nuo vandens keitimo ciklo dienos, pradžioj būdavo 10-15:0,5, gale 20-25:0,6 ir bėdų nebuvo.
Koks filtras? Gal buvo neseniai valytas?
http://aquarium-fert...ae-ammonia-does
Tiesa, bent trumpam pašalinti siūlinį dumblį labai veikia dvigubo smūgio metodas, bet jei chemija/augalai netvarkoj, tai gan greit atauga
Šį pranešimą redagavo Daynewss: 2015 Spa 08 - 07:34
#3
Parašyta 2015 Spa 08 - 09:33

Augalai auga neblogai, trąšų dozė gauna kiekvieną dieną.
Trąšos DIY 2x TPN
#4
Parašyta 2015 Spa 08 - 21:24

Pas mane irgi ta pati problema
Vasarą buvau truputį apleidęs, buvau išlėkęs ir žuvis šėrė kiti, tai peršerdavo, praploviau bačką ir pradėjau naudoti DIY trąšas, tai irgi subujojo. Dažniau kaitaliojant vandenį ir aprinkus puvėkus pamažėjo.
Kaip jau minėjau dvigubo smūgio metodas gerai naikina dumblį.
#5
Parašyta 2015 Spa 09 - 08:28

NO3 30 tai tikrai ne pats baisiausias skaičius. Keista, kad PO4 0, kažkaip nesitiki. Bet jei tikrai 0, tai galima pradėti tręšti P, nes santykis "ale" +- turėtų būti ~1:10.
N ir P santykis yra 16:1, jei gerai pamenu.
Su kokiu testu daryti matavimai? Kas per trąšos, kokia jų sudėtis? Koks apšvietimas?
#7
Parašyta 2015 Lap 03 - 08:45

Kaip nugalėjau (jau beveik išnyko) siūlinį:
1) kas savaitę 50 % vandens - 70-80% osmosė, likęs iš čiaupo (Vilnius). Kas antrą-trečią ketimą dvigubo smūgio metodas.
2) nusiurbiau visą dugną, ne gruntą, bet dugną. Kadangi didelė augalų masė, tai puvenų buvo nemažai, kas, mano manymu, ir buvo viena iš pagrindinių priežasčių dumbliui subujoti. Per porą vandens keitimų gan neblogai išvaliau. Anksčiau labai nesiurbdavau.
3) sumažinau šeriamo maisto kiekį, kad nieko nebeliktų plaukioti ar bent minimaliai.
4) sumažinau apšvietimo laiką nuo 10 iki 8 valandų ir padidinau intensyvumą nuo 2*54W iki 3*54W. Gal čia ir ne pagrindinis dalykas, bet tai dariau, todėl ir rašau.
5) padidinau trąšų kiekį.
Akvariume yra tiek lėtai augančių, tiek greitai. Pastebėjau, kad palaipsniui "greitieji" atsikratė dumblio/pradėjo greičiau augti, tai nusprendžiau daugiau tręšti ir ijungiau trečią lempą. Pasiteisino. Nuo lėtai augančių lapų ir akmenų pradėjo nykti dumblis. Dar šiek tiek trūksta, nes ant rotalos paviršiui dar siūlų yra, bet jau beveik gerai.