Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Akvariumo Apsvietimas

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 17

koko

koko

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2015-Sau-27
  • Amžius: 59

prasau patarimo,ruosiuosi paleisti akva 350l augaline,kokias lempas man patartumet sudeti? isviso ju bus 4 ir90cm ilgio. Aciu

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04
  • Amžius: 37

Pagal skonį ir norimą išgauti akvariumo atspalvį. Tikrai nebūtina pirkti spec. lempų, tikintis, kad bus "WAU". Aš bent nepastebėjau skirtumo tarp paprastų iš senukų ir JBL.

O kodėl 90 cm? Akvariumas tai bus tikrai ilgesnis, manau ~ 150cm. Imk ilgesnes.

knocker

knocker

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 44

Na 150 cm lempas tikrai nesukiši 350-360L akvariumui, nes tokio akvos matmenys bus greičiausiai 120x60x50. Taigi reiktų rinktis T5 HO lempas 54W...

Dėl lempų pasirinkimo - iš esmės tai yra skonio reikalas, o apie tai jau ne kartą buvo diskutuota ir šiame forume. Net ir labai neseniai. turputį paskaityk bent keliomis temomis žemiau ir neabejoju kad surasi....

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Mano akva 1200 mm, o lempos 1150 mm. Uždėjus sandarius antgalius puikiai telpa ir nėra tamsių akvariumo šonų.

Šį pranešimą redagavo Daynewss: 2015 Sau 28 - 11:54

kordis

kordis

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Geg-30
  • Amžius: 30

Pats galvojau apie tokį apšvietimą, rinkčiausi Osram 2x865 ir 2x880 Skywhite. Spalvos bus labiau į baltą ir mėlyna, be geltonos. http://www.slo.lt viso gaunasi apie 90 litų, tik reikia iki 2 savaičių palaukt kol atveš. Lempos būtų T5 54w apie 1150mm. Jei netinka, gali ten užsisakyti ir kitokių matmenų, galios.

Šį pranešimą redagavo kordis: 2015 Sau 28 - 12:34

knocker

knocker

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --

Matmenys tinka, galia tokia kokia ir turi būti, o ar lempos patiks pamatysi tik jas užsidegęs savo akvariume...

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

pritariu Knocker

dziufas

dziufas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgs-02
  • Amžius: 46

Paklausiu, kaip toks apšvietimas ,augaliniui akvariumui imanomas ?http://www.rapidled....x-by-rapid-led/

markox

markox

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Sau-14
  • Amžius: 43

Paklausiu, kaip toks apšvietimas ,augaliniui akvariumui imanomas ?http://www.rapidled....x-by-rapid-led/

Ne , nes tai skirta jūrai. ;-)

Būk greitas klausytis, bet lėtas atsakyti. Žmogaus liežuvis- jo pražūtis.

dziufas

dziufas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgs-02
  • Amžius: 46

Ačiu.O ciklidiniom,turėtu tikt ?ne vien sakau gal tik jūrai.

markox

markox

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Sau-14
  • Amžius: 43

Na jeigu tik mėlyna šviesa tau patinka, tai ciklidams visiškai dzin.

Būk greitas klausytis, bet lėtas atsakyti. Žmogaus liežuvis- jo pražūtis.

valdasm

valdasm

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 47

Mano akva 1200 mm, o lempos 1150 mm. Uždėjus sandarius antgalius puikiai telpa ir nėra tamsių akvariumo šonų.O

O koks gaunasi t5 54w lempos ilgis su hermetiniais antgaliais? Gal kas galit pamatuoti. Pas mane vietos 1180 mm. 

Mano parašas...

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Galėsiu šiandien pamatuoti, jei niekas kitas neaplenks, bet manau, kad turėtų būti lempa + ~0,5 cm iš abiejų pusių. Tai jei yra 1180, tai manau, kad bus hemorojus. Nebent truputį skersinti lempas

burbenskas

burbenskas

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2011-Grd-01
  • Amžius: 10

Sveikas, pas mane t5 su hermetiniais antgaliais yra 1,17 cm., ilgis. Irgi lempa 54 W., stiprumo. 

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Buvau pamiršęs pamatuoti. Su hermetiniais antgaliais ilgis 117 cm, o pas mane vidinis ilgis 118,5, tai telpa kuo puikiausiai

valdasm

valdasm

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 47
Dekui. O kaip butu toks apsvietimas dvi osram t5 54w 865 ir dvi 965 ?
Mano parašas...

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Platus klausimas. Kaip pačiam būtų ar augalams? Jei bus daug tręšiama, leidžiamas co2, tai bus puiku. O kaip atrodys, tai čia jau pačiam spręsti. Pas mane 3*54+reflektoriai, tai gerai, kad daugiau nedėjau, o kartais pagalvoju apie vienos degimo trumpinimą/išėmimą.

Lendant giliau, tai čia kokie bus augalai, kokie vandens parametrai ir t.t. Čia kaip ir su išmaniaisiais telefonais ar kompais. Gali nusipirkti galingą, bet ar to reikia, jei tik delfi skaitysi ir filmus žiūrėsi? O dažnai žmogui "reikia geriausio" :)

Šį pranešimą redagavo Daynewss: 2015 Kov 26 - 11:25

knocker

knocker

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --

Kad abi tos lempos praktiškai identiškos (t.y.) jūs spalvinė temperatūra ta pati. Spektras skirsi nežymiai. esminis skirtumas yra tik lempų kokybėje. 965 lempa turi geresnį spalvų atkūrimo indeksą (nežinau kaip tiksliai vadinasi CRI - color rendering index), tačiau tai iš esmės ir lemia aukštesnę kainą.

Lempas reikia rinktis tokias , kad jų "suminė" skleidžiama šviesa būtų maloni akiai, o augalai ar šiek tiek daugiau ar šiek tiek mažiau bet iš visų lempų pasiima tai ko jiems reikia...

Šviesa viso labo yra energijos šaltinis augalams ir jei tos šviesos energijos yra daugiau nei šviesos kompensavimo taškas, tuomet viskas gerai - augalas augs...