He густa.
O kas tas baltas ir ryškus?
He густa.
O kas tas baltas ir ryškus?
Kažkoks įdomus augalas panašus į samaną pradėjęs augti nuo šakos. Jam akvariume labiausiai patinka.
Na toks kiekis kaip sampanas tikrai neburbuliuos
Bet pavieniai burbuliukai turetu pasirodyti. Manau bedos su trasom, reiktu vandenuka pasitikrint (makro, gelezis, ph,kh), Tada tikrai viskas butu aisku.
Tai vat net pavienių nėra, ph 7,5-8 , kh irgi aukštas , kraninis vilniaus
Kažkoks įdomus augalas panašus į samaną pradėjęs augti nuo šakos. Jam akvariume labiausiai patinka.
Tai vat net pavienių nėra, ph 7,5-8 , kh irgi aukštas , kraninis vilniaus
na matant ph tai sakyciau nepanasu i tai, kad dropchekeris gelsvas. Kazkaip daugokai atrodo. Jei uzmestum aki i kh/ph lentute, tai pamatytum, kad co2 tavo nera labai didelis. kh itariu tavo bus ±10-12
kiek?
po truputi didink ir ziurek kas su gyvunija bus, nakciai tik nerizikuok palikt. beja ziurek ka drop checkeris rodys, jei matysi, kad zalia pradeda svieseti ir darytis gelsva, daugiau nedidink. As saviskiam 160 litru akvariume laikau 2bps su dvejom kopetelem kiaura para, tai ryte geltonas checkeris buna i vakara vel melynas bandyt reikia ir viskas gausis.
Tai ,kad čia nėra kam per daug perlinguoti, manote , kad tik perlingavimas augimo požymis , didinti CO2 tokiai florai ir tokiam kiekiui ir gi nereikia.
Pirmiausia daug daugiau augalų pasisodinti reikia.
Šį pranešimą redagavo markox: 2015 Sau 19 - 08:14
Kol kas mano akvos vanduo irgi iš čiaupo, Vilniaus vandenys, tai mano kh~14,4-14,8.
Priklausomai nuo kh checkeris skirtingai rodys kai ir co2 bus 30 ppm - jei kh didelis žaliuos lėčiau, jei kh mažas žaliuos (geltonuos) greičiau. Jei tavo kh didelis, tai jei jis pradeda eiti link geltonumo, tai co2 kiekis bus tikrai normalus. Nes dropcheckeris matuoja ne co2, o ph. Jei ph krenta checkeris žaliuoja, ph krenta rūgštinant vandenį. Rūgštinti vandenį galima paleidus co2. Kuo didesnis kh, tuo daugiau vanduo gali "sugerti" co2, kol pradės kristi ph. Todėl kh ir vadinamas buferiu, nes kuo jis didesnis, tuo didesnius kiekius co2 sugeria. Taigi, tavo kh didelis, reiškia jei checkeris žalias, tai co2 koncentracija tavo vandenyje yra gera. Apie dropcheckerius galima paskaityti čia
Trąšos+co2+apšvietimas = augalai bujoja. Augalų pas patį ne per daugiausiai, tai tas burbuliavimas irgi gal blogai matosi.
Kai kas sako, kad nesvarbu kokiu atstumu yra šviesa nuo vandens. Man atrodo, kad kuo toliau tuo mažiau jos pasiekia dugną, taip pat koks vandens paviršius, ar koks gylis. Čia kas kaip mąsto. Bet man pačiam įdomu koks atstumas tarp lempų ir dugno? Čia neblogai parašyta apie lempas, o pačioj pradžioj parašyta apie šviesos intensyvumo kitimą nuo gylio/atstumo.
Šviesos nemažai, bet atstumas tarp vandens ir lempų 15 cm+vandens gylis ir gaunasi prie dugno ne tiek kiek vandens paviršiuje. Didink apšvietimo laiką. Pas mane 10 h 3*54 ant ~200L vandens ~ 3-5 cm nuo vandens paviršiaus+reflektoriai, atstumas nuo lempų iki dugno ~45cm - burbuliuoja, o abiejų vandens parametrai nemanau, kad labai skiriasi.
Šį pranešimą redagavo Daynewss: 2015 Sau 19 - 15:01
Vizualiai iš nuotraukos atrodo, kad šviesos turėtų pakakti, bet kaip ir minėjau reikia didinti augalų masę, o su šviesa palauksit, nes galite prisiburbuliuoti krūvą gražių dumblių, šviesa tikrai ne pirmu ar antru smuiku groja.