Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Akvariumo Restartas

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 34

asciavadas

asciavadas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2014-Bal-29
  • Amžius: 43
Sveiki, noriu pilnai restartuoti akvariumą. Išvalyti, išveisti ir viska atnaujinti, yra isimetes kažkoks blogis, laiką nuo laiko pradeda nebesimaitinti žuvis ir po kurio laiko, pas Neptūną .
Nebesugalvoju ką ir bedaryti, tad nusprendžiau taip pasielgti.
Tad norėčiau, kad patartumete, kaip visa tą procesą atlikti teisingai ?

Akvariumas Juwel 180l, žuvelės : 4 skaleriai(2 pakeliui pas Neptūną, nebesimaitina, tuno atskiruose kampuose);
5 puntis denisonis;
3 kubitai;
3 krevetes;
3 Corydoras sterbai, maži šamukai.
2 Platydoras costatus Platydoras, dideli, apie 10cm.

Pridėtas failas(-ai)

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
  • Amžius: 44

o nevertėtų pradžiai pasitikrinti biofiltraciją, pasimatuot no2, nh3, pakaitaliot vandenį dažniau?

asciavadas

asciavadas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2014-Bal-29
Kur ir kas daro ta biofiltracija?
Tas vanduo yra reguliariai keičiamas kas savaite po 45l , tirymus esu daręs, bet kaip visa tai palaikyti normose kaip kad rekomenduojama, aš neįsivaizduoja.
O, bėda tokia, niekaip neina išnaikinti barzdos, paskui isimete parazitas, nugaišo virs 10zuveliu, lig viska stabilizavosi naudojant antibiotikus, o dumbliai nenyksta. Tad kitokiu minčių nebeturiu, kaip viska išveisti,desinfikuoti ir t.t.

Šį pranešimą redagavo asciavadas: 2014 Lap 13 - 22:42

Sieras

Sieras

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Lap-28
  • Amžius: 39

Sveiki, noriu pilnai restartuoti akvariumą. Išvalyti, išveisti ir viska atnaujinti, yra isimetes kažkoks blogis, laiką nuo laiko pradeda nebesimaitinti žuvis ir po kurio laiko, pas Neptūną .

может стОит освятить квартиру/дом? Пригласить священника... Вдруг поможет? :)

asciavadas

asciavadas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2014-Bal-29
Da da i kolduna v predaciu...
O,jei rimčiau, kaip su vandeniu, ar pasiruošti 100% nauja ar kažkokia dali palikti senojo ir t.t. ?

Šį pranešimą redagavo asciavadas: 2014 Lap 14 - 07:04

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04
  • Amžius: 37

Biofiltraciją daro bakterijos. Jos gyvena akvariume ant stiklų, grunte ant augalų, dekoracijų, o taip pat filtre. Būtent todėl išorinis filtras yra geriau lyginant su vidiniu, nes jo tūris didesnis, o tai lygu daugiau bakterijų. Bakterijos gyvena ir vidiniame filtre, bet jų ten mažiau, nes išoriniuose filtruose bakterijos gyvena ant filtro sienelių, stalčių ir svarbiausia - ant užpildų. Trumpiau - bakterijos gyvena ant įvairių paviršių, kuo jų daugiau, tuo geriau.

Kaip suprantu akvariumas pas tave 180L, tai 45L per savaitę, mano manymu, yra per mažai. Keisk dvigubai daugiau. Jei Vilniuje esi, ar kitur kur vanduo nechloruojamas, ar chloruojamas minimaliai, tai pilk tiesiai iš čiaupo, tik kad temperatūra būtų kaip akvariumo vandens. Nieko "neruošk".

Sakei gydei antibiotikais, tai nusipirk anglies kasetę/maišelį savo filtrui - sutrauks chemines medžiagas. Po to išmesi. Nupilk 80% vandens, tada kasdien po 50% savaitę ir jei netingėsi dar savaitę po 50% kas antrą dieną. Kad tu nuleisi visą vandenį ir išvalysi viską, tai geriau gali ir nebūti, o kaip tik atvirkščiai. Vėl iš naujo viskas turės praeiti. Lapus su barzda aš kirpčiau ir mesčiau lauk. Ataugs. Kiti gali siūlyti juos valyti ar dar ką, bet čia kiekvieno "дело техники". Barzda neišnyks, kad tu vandenį pakeisi. Jai turi būti "nepatogu" augti, tada ji ir neaugs.

Kokie vandens parametrai?

jonkestas

jonkestas

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Sau-24
  • Amžius: 61

Tikrai protingasDaynewss atsakymas.

O šiaip atsakant į paskutinį klausimą, tai jei nori viską pradėti naujai, t.y. viską valyti, dezinfekuoti, tai logiškai galvojant turėtum keisti netgi augalus, na o jei nori tik restartuoti, dalį senojo būtina palikti.

asciavadas

asciavadas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2014-Bal-29
Bet aš dar pilu po kiekvieno keitimo vandens papildomai tu bakterijų, o vandens parametrų svieziu tyrimų neturiu. Čia paskutiniai kurie nuo daryti : KH (vandens kietumas) – 10 jei auginat augalus vanduo per kietas reiketu kokiu 7, jei ciklidus tai gerai. Ph virs 7.6 tai skaitosi i sarmine puse ciklidam tinka augalam reiketu sumazinti 6.8-7.0. Po4 (fosfatai) 0.02 gerai. No2(nitritai) 0.1 siektiek per daug reiketu geruju bakteriju panaudoti. No3 (nitratai) 5 gerai. Fe(gelezis) 0 augalam reikia gelezies tai pagrindine maistine medziaga. Nh3 (amoniako) 0 gerai.

Fe- 0 reiketu ipilti gelezies augalams (turime JBL ferropol), NO2 – 0,05, NO3 – 10 reiketu panaudoti geruju bakteriju (prodac nitridac turime), Ph – 7,4 augalams geriau yra 6,8-7,0 (turime jbl ph minus). Nh3 – 0 gerai, kh – 9 vandens kietumas augalams turetu buti 7 (mazinamas su durpemis i filtra), PO4 – 0,02 gerai.

Analinis filtras šiuo metu esu išėjęs,kadangi pilu truputi trucyznos kad išnaikinti tą barzdą.
Augalų lapus aš spkarpau, bet dekoracijos visien apsauga juodu,žalių dumblių.
Tai jeigu aš didžiąją dalį vandens išsaugoti, tai turėtų nebūt labai blogai,ar?

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Analinis filtras šiuo metu esu išėjęs,kadangi pilu truputi trucyznos kad išnaikinti tą barzdą.
Augalų lapus aš spkarpau, bet dekoracijos visien apsauga juodu,žalių dumblių.
Tai jeigu aš didžiąją dalį vandens išsaugoti, tai turėtų nebūt labai blogai,ar?

O dėl "analinio filtro" tai padėt šiais klausimais gali arba daktarai, arba ...

KH yra kardonatinis kietumas.,mano KH ~15. Augalai auga, bujoja ir žydi. Žinoma, jie nėra lepūs. Greitai augantys.  

Dėl ph, tai nesu įsitikinęs, bet man atrodo ar 7,6, ar 7 augalai augs. O žuvys irgi turėtų prisitaikyt. Geležies pilk tirkai, nes su 0 toli nenuvažiuosi. NO 10 yra gerai. 

Nepirk jokių ph minus ir durpių. Su tavo parametrais kaip ir gerai, tik trūksta geležies, o tiksliau nėra, NO2 turėtų bakterijos pasidarbuot labiau. PO4 gerai. Aš manau, kad ir micro trąšų gali papilt, gali ir viskas viename.

Barzdą nuo dekoracijų rauk pirštais (bent aš taip kažkada dariau), bent mažiau dauginsis. Yra metodas su ACE ar kita chlorke. Niekada nesu daręs, todėl negaliu pakomentuot.

PS google translate?

asciavadas

asciavadas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2014-Bal-29

Su augalu vesejimu ir as negaliu skustis, jie auga, dauginasi, apgeneju ir vel atauga. Kas liecia gelezi, as buvau nusipirkes tabletes JBL, bet tik jas pradejau naudoti iskarto krito keleta zuveliu, pradejo mestis dumbliai. iki tol buvo tvarka kaip baznycioje.

Tos barzdos tikrai nenukrapstysiu nuo seneles, nuotraukoje matosi kad virsutine puse apnaikinta,(kai keiciu vandeni apipurskiu skysta anglimi ir patrinu sepeteliu) o apatine augalai ir visa kita....  Nemanau kad reikia to ACE uzteks issitraukus, verdancio vandens ir sepetelio.

Bet kaip sustabdyti ta parazyta kuris laiks nuo laiko zuveles siuncia pas neptuna? Po antibijotiku viso kurso, praejo jau daugiau nei mienuo ir zuveles nebedvese, o dabar vel pradejo nebesimaitinti, tuno atskirai, vienas skaleris plaukuoja kazkokia isburkusia (istinusia) akimi. Ir per ta laikotarpi nieko naujo neparnesiau ir dar ant vandens pavirsiaus atsirado kazkokia plevele, kurios taipat niekaip negaliu isnaikinti. Va kad galeciau Klp. su kokiu tropniu specu susipazinti :)  paprotitu kas ir kaip...

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Plėvė bakterinė - normalus reiškinys. Po kurio laiko turėtų dingti. Susidaro dėl maistinių medžiagų baltymų ir riebalų ir t.t. Plaukioja vandens paviršiuje ir juo minta įvairios bakterijos, tarp jų ir negerosios. Apsunkina dujų cirkuliaciją tarp akvariumo vandens ir atmosferos. Pas mane naktimis veikia kompresorius (burbuliatorius), tai plėvė faktiškai dingo. Gal sutapo, gal ir dėl to. Bet dingo.

Jei skaliarui akis išsipūtė, tai gali būti tuberkuliozė. Pas mane taip skaliarui yra buvę, slepia akis nuo šviesos. Toks įspūdis, kad skauda nuo ryškios šviesos. Paskaityk Aš savo skaliaro tada pagailėjau ir dėjau į unitazą su ledukais. Tada lengvu paspaudimu palydėjau pas Neptūną.

Net jei ir zaraza įsimetus vandens keitimai kaip aš aprašęs nepamaišys. Man irgi yra buvę, kad žuvys krisdavo, tai pirmiausia reiktų pradėti nuo vandens keitimų. Pagal instrukciją ir kiek reikia. 1*80%, 7*50% ir 3-4*50%. 

asciavadas

asciavadas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2014-Bal-29

Plėvė bakterinė - normalus reiškinys. Po kurio laiko turėtų dingti. Susidaro dėl maistinių medžiagų baltymų ir riebalų ir t.t. Plaukioja vandens paviršiuje ir juo minta įvairios bakterijos, tarp jų ir negerosios. Apsunkina dujų cirkuliaciją tarp akvariumo vandens ir atmosferos. Pas mane naktimis veikia kompresorius (burbuliatorius), tai plėvė faktiškai dingo. Gal sutapo, gal ir dėl to. Bet dingo.

Jei skaliarui akis išsipūtė, tai gali būti tuberkuliozė. Pas mane taip skaliarui yra buvę, slepia akis nuo šviesos. Toks įspūdis, kad skauda nuo ryškios šviesos. Paskaityk Aš savo skaliaro tada pagailėjau ir dėjau į unitazą su ledukais. Tada lengvu paspaudimu palydėjau pas Neptūną.

Net jei ir zaraza įsimetus vandens keitimai kaip aš aprašęs nepamaišys. Man irgi yra buvę, kad žuvys krisdavo, tai pirmiausia reiktų pradėti nuo vandens keitimų. Pagal instrukciją ir kiek reikia. 1*80%, 7*50% ir 3-4*50%. 

Pas mane ta plevele jau pusantro menesio laikosi, niekaip nesugebu as jos panaikinti ir pati nenyksta. Matos net zuvim ji nepatinkai kai reikia maitintis.

Nuo tos vandenliges man visi leliusai iskrito, 8vnt. bet, pas kaikuruos leliusus ir skalerius buvo zaizdos ant sono, arba ant burnos. O po 1,5 men vel prasidejo nesamones.

Ka gi reiks pradeti zaisti. Cia 1*; 7* proceduru kiekis ar kas dienas? Ar tuo paciu reikia naudoti kokiu nors prieparatu?

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04
Viena karta pakeist 80 procentu, po to kasdien po puse savaite, o tada dar po puse kas antra diena.
Del preparatų tai nezinau, bet rašo, kad nelabai ka jie žuvims padeda. Nebent vandenį dezinfekuoti. Jei naudoti pagal instrukcijas, tai blogiau nebus jei kažką naudosi

rimelis

rimelis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
  • Amžius: 46

Pora klausimų iš mano pusės, į juos atsakius gal turėsiu konstruktyvių komentarų.

1) Kada ir po kiek leidai naujas žuvis į akvariumą? Kokia jų kilmė (parduotuvė ar privatų pardavėjai)? Jei žuvys leistos pastoviai ir visos parduotuvinės, tai daug šansų, kad vis įneši kokį brudą į akvariumą.

2) Filtras matau Juwel. Kokios kempinės jame sudėtos? Koks jo priežiūros režimas - kas kiek laiko plauni, keiti sinteponinę kempinę? Kyla įtarimas, kad su filtro plovimu perdaug stengies...

asciavadas

asciavadas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2014-Bal-29
Žuvis pirktos iš keliu taškų, bet didžioji dalis iš vienos vietos, paskutinius parsinesiau leliusus ir nuo jų viskas prasidėjo.Žuvį tik iš parduotuvės. Kai pradėjo kristis, daugiau nebepirkau ir nebenesiau nauju žuvų.
Taip, filtras Juwel,
2vnt Feinporige Filterschwamm
1vnt Grobporiger Filterschwamm
1vnt Nitratentferner
1vnt Aktivkohleschwamm
3vnt Filterwatte
Ptaplaunu maždaug kas 2men. ir ilasinu filter start bakterijų.

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

"Jei žuvys leistos pastoviai ir visos parduotuvinės, tai daug šansų, kad vis įneši kokį brudą į akvariumą.'

Nebūtinai. Manau, kad perkant iš parduotuvės didesnė tikimybė, kad žuvys bus sveikesnės, nei perkant iš tautos. Aišku, kad daugeliu atveju parduotuvėje jos atsiranda iš žmonių, bet vis tiek parduotuvėje žino kaip jomis pasirūpinti. Čia kalba ne apie Kika :)

asciavadas

asciavadas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2014-Bal-29
Ne,ne tikrai ne iš Kikos buvo pirktos.

Obuoliuactas

Obuoliuactas

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Bir-29
  • Amžius: 35

Daugeliu atveju parduotuvėse atsiranda žuvys iš lenkų, prieš lenkus iš siauraakių. Ką parsiveži niekad negali žinoti, ypatingai blogai kai žuvys parduotuvėse nėra karantinuojamos, užtenka tą patį žuvyčių graibštą įkišti į akvariumą, kuriame sėdi zarazą ir pereiti su juo per kitus akvariumus, rezultate visi akvariumai užkresti.

rimelis

rimelis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
  • Amžius: 46

Paantrinsiu obuoliuactui - dabartiniu metu daug kas važiuoja iš lenkų iš žmonių nedidelė dalis. Aišku yra šiek tiek išimčių (turiu mintyje akvazoo veisykla Domeikavoje), bet bendrai paėmus į šviežiai pirktą žuvį reikia žiūrėt kaip i potencialiai sergančią ir reikia karantinuoti prieš leidžiant į didesnį akvariumą su brangia fauna.

Dėl filtro. Pabandyk kas mėnesį praplaut grubią ir vieną smulkią kempinę. Kito plovimo metu - vėl grubią ir kitą smulkią kempinę. Čia esmė, kad specialiai palikt vieną kempinę neplautą, tada bakterijų lašint nereikės. Ir šiaip bakterijos prasmę turi tik akvariumo starto metu, nors yra geriau gauti kempinę ar vandens iš kito  veikiančio sveiko akvariumo.

Sinteponą irgi keisčiau dažniau, čia reikia žiūrėt pagal jo užterštumą.

Anglies kempinę, jei ji įdėta 4 savaites, išmest. Ir naujos nedėt, išskyrus atvejus po gydymo. "Prisirpus" anglis yra blogis, o ne gėris. O augaliniuose akvariumuose ji aplamai nėra rekomenduojama, nes suriša ir kai kurias medžiagas, reikalingas augalų augimui.

Su filtru tokias machinacijas verta daryt, jei yra įtarimas, kad žuvys nuodijasi amoniu/nitritais. Bet čia patikrint galima ir su dažnesniais/didesniais vandens keitimais - jei keičiant daugiau vandens žuvys nebestimpa, vadinasi nuodijasi, reikia geriau prižiūrėt filtrą, dažniau keist vandenį, mažint žuvų, didint augąlų kiekį.

Jei žuvys krinta dėl ligų, tai vandens keitimai nepadės. Restartas irgi nepadės, reikia gydyt visą akvariumą. Kaip ir kuo gydyt patart sunku, nežinant kas su žuvim darosi iki jos kritimo.

Dėl barzdos. Geriausias dalykas "pagaut" biopusiausvyrą. Tai būsena, kai visas "maistines" medžiagas suvartoja augalai, barzda ir kiti bjauresni dumbliai nunyksta. Bet ją pagaut nėra labai paprasta ir juo labiau nusakoma kaip tai padaryt. Kraštutinius ACE atvejus kolegos jau minėjo, aš galiu nuo savęs pridėt, kad barzda nemėgsta kai yra pakankamas/perteklinis anglies kiekis. Padidint anglies kiekį galima tirpinant CO2 arba naudojant skystą anglį (VIMI accelerator, EMA solutions PlantoC, EasyLife EasyCarbo, Seachem Flourish Excel ir t.t.). Dar yra vienas senas metodas nekeist vandens akvariume ilgesnį laiką, kad nesvyruotų esamas CO2 kiekis, bet šiuo atveju netiks, nes yra per daug žuvies ir su jomis susijusių problemų bei per mažai augalų.

Jei žuvys serga, o ne krinta dėl apsinuodijimo, tai restartas visiškai nepadės. Reikia gydyt visą akvariumą.

irciuska

irciuska

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2015-Vas-27
  • Amžius: 32

Sveiki. Reikia geros konsultacijos :) nusipirkom 200 l naudotą akvariumą su afrikos ciklidais. Kadangi buvo netinkamas transportavimas, oro sąlygos, stresas, iš 8 žuvų liko tik 1 ancitrusas ir 1 Pseudotropheus socolofi. Paleidom iš naujo akvariumą, įpylėm biostarterio, palaukėm savaitę laiko ir įleidom tas dvi žuvytes (iki tol jos buvo perkeltos į kitą akvariumą) Po savaitės dapirkom dar Pseudotropheus socolofi, Labidochromic caeruleus yellow ir AULONOCARA CALICO red. Lyg viskas buvo ir gerai. Valgė kaip šaldytą maistą taip ir sausą. Tik buvo viena problema. pati pirmoji Pseudotropheus socolofi jautėsi akvariumo karaliene ir neduodavo ramybės kitoms žuvims. Teko su ja iššiskirti. Paleidom į kanalizaciją....dapirko vyras tada vėl jaunų Pseudotropheus socolofi, Labidochromic caeruleus yellow, ancitrusą ir šamą. Iš viso turėjome 2 ancitrusus, šamą, 3 AULONOCARA CALICO red, 9 Labidochromic caeruleus yellow ir 6  Pseudotropheus socolofi. Susirgo manų kruopų liga...dėl ko net nežinome...gal tos paskutinės pirktos iš rankų buvo užkrėstos...masiškai pradėjos dvėst. Nespėjom net išgelbėti. Vaistai nepadėjo...per 2 dienas netekome visų... :(

Planuojame dabar su karštu vandeniu praplauti visą gruntą (3-5 mm), dekoracijas, akmenys..., vėl įpilti biostarterio ir palaukti savaitę. Taigi turime:
šildytuvas JBL protemp S200 200W, filtras Aquael uni filter 750, 2 lempos 30 W dienos šviesa, burbuliatorius Resun airpump AC-9903, dekoracijos akmenys paprasti, akmenys lavos, pora plastmasinių. Patarkit gal kažką blogai planuojame daryt? Gal ko nors trūksta? :)