Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Ar Viska Darau Teisingai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 38

Domka

Domka

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Sau-27
  • Amžius: 33

Logikos mažai tam Jūsų nore - kam restartuoti jau veikiantį akvariumą? Ką ruošiatės išmokti? Kad daug ir didelės faunos suleidot į mažą akvariumą? Kad neturit atitinkamo filtro aptarnauti visiems gyventojams? Aš manau, jau šitai išmokot. Šioj situacijoj, pagrindinė pamoka, kurią reikėjo išmokti, kad prieš ką nors darant reikia nusiraminti, įsijungti kompiuterį ir Jūsų mėgstamiausią paieškos sistemą ar forumą ir ten paklausti - kokios galimos problemos, jei aš tą ar aną klausimą išspręsiu taip ar anaip.

Kokį filtrą įsigijote? Aš asmeniškai, tokiam tūriui ir tokiai faunai galvočiau apie Eheim 2080 ar Fluval FX5/6 modelius.

Arba kitas sprendimas - greičiau įsigyti didesnį akvariumą ir užtikrinti savo augintiniams minimalias gyvenimo sąlygas, bent jau kad būtų kur apsisukt :)

Atsiprašau, jokio noro neturiu Jus įžeisti ar pažeminti. Drąsiai klauskit kas neišku (visi pradžioje darė klaidų, visi per tą praėję, tame tarpe aš irgi) ir, manau, visas forumas padės. Svarbiausia šiam hobyje yra nepriimti greitų sprendimų, išmokti kantrybės ir klausti bei domėtis.

Patarinekit, tikrai neisizeisiu :) ir nesikreikpkit i mane Jus :)) restartuot noriu del to, kad per visa ta laika pamaciau daug dalyku, kuriuos noreciau pakeisti - gruntas per lengvas ir per smulkus, pogruntines trasos sunkiai atlieka savo darba, ir seip visa akvariumo kompozicija dabar atrodo visai ne taip, kaip noreciau.

Del filtro tai nusipirkau ne isorini, o vel vidini, nes kaip ir sakiau didesni planuojama akva pirksiu su viskuo... tai pagalvojau kur reiks paskui det ta isorini... nu bet kaip suprantu xujovai cia padariau :))

o del zuvu - tai daug ir dideliu nebebus akvoj tik ancitrusai du ir peilis 

o tai kiek laiko truks tie restartavimo darbai? :)  žuvys ir kibire juk gali palaukti.

nu ilgai netruks, bet i sviezia akva ar galima leist zuvis?

O kokios firmos filtras užsikirto? Ar jis buvo pirktas naujas?

Man tai kažkaip keista,kad taip greit išgaišo žuvys. O ir akvariumas įsivažiavęs - bakterijos turėtų gyventi ne tik filtre, bet ir akvariume. 

filtras aquael. nebuvo naujas, pirkau kartu su nenauju akvariumu. 

Lora

Lora

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 47

šviežas akvas (vanduo) žuvims problema būtų jei

a -  vanduo būtų chloruotas (bet šiais laikais vanduo nebechloruojamas)

b - ilgą laiką žuvys gyveno vandeny su gerokai padidintu nitratų kiekiu

c - šviežio vandens temperatūra ženkliai skiriasi

d - gal kažką primiršau... :)

visais kitais atvejais šviežias vanduo (akvas) žuvims (išvardintoms) nekenkia

Tokia mano nuomonė, ir aš jai pritariu. / public.fotki.Lora

Nuotrauka

e2110

e2110

Dažnas dalyvis

• VIP
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Rgs-15
  • Amžius: 38

Kad jau dabar yra daug ir didelių žuvų.

Šį pranešimą redagavo e2110: 2014 Rgs 30 - 10:40

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04
  • Amžius: 37

Tuo labiau, jei buvo vidinis filtras, tai kaip dėl jo užsikirtimo galėjo sukilt nitratai?

e2110

e2110

Dažnas dalyvis

• VIP
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Rgs-15

Kodėl nitratai? Sukilo amonis, nes didelis paviršius, kur gyveno bakterijos neatliko savo funkcijos, o dar daug žuvų, tai taip ir gavosi.

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Na, taip, amonis, bet niekada nepagalvočiau, kad per 10 h sugebėtų numarint žuvis. 

Domka

Domka

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Sau-27

[quote name="e2110" post="361204" timestamp="1412066380"]
Kad jau dabar yra daug ir didelių žuvų.[/quote]

Dabar nebebus, tik 2 ancitrusai vienas kokiu 7cm, kitas iki 10cm ir 8vnt pangio kuhli tokių sliekų po porą cm:) o peilį vaiduoklį pirksiu mažiuka:) paaugusius yo yo dovanosiu
Aišku, dėl gražesnio vaizdo dar reiktų įleisti kokį būrelį daniju, bet ar nebūtų to vėl perdaug?
[quote name="e2110" post="361204" timestamp="1412066380"]

Šį pranešimą redagavo Domka: 2014 Rgs 30 - 12:09

e2110

e2110

Dažnas dalyvis

• VIP
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Rgs-15

O kur dar skaliarai ir neonai? Ar gyvų neliko visai? Tie sliekai irgi iki 10 cm užauga. Žuvų į dabartinį tikrai nebereikia, geriau pradėt apie didesnį akvariumą galvot arba leisti danijas ir atsisakyt kitų žuvų. 

Lora

Lora

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 47

įleisti kokį būrelį daniju,

gal pasisakysiu ne visai į temą - bet danijų būrelis bus tik maišelyje (prieš suleidžiant į akvariumą) :) o jei yra noras turėti būtent būrelį - danijos nėra tinkamas pasirinkimas

Tokia mano nuomonė, ir aš jai pritariu. / public.fotki.Lora

Nuotrauka

Domka

Domka

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Sau-27

O kur dar skaliarai ir neonai? Ar gyvų neliko visai? Tie sliekai irgi iki 10 cm užauga. Žuvų į dabartinį tikrai nebereikia, geriau pradėt apie didesnį akvariumą galvot arba leisti danijas ir atsisakyt kitų žuvų. 

visas atiduosiu. Ir skaliarus ir neonus ir yo yo. Noriu pasilikt tik ancitrusus ir pangio, ir uzaugint peili. Apie danijas pagalvojau, del to, kad noretus kokiu plaukiojanciu vidurinam sluoksny zuvu. bet galiu ir ju neleist, esme isaugint peili :)

gal pasisakysiu ne visai į temą - bet danijų būrelis bus tik maišelyje (prieš suleidžiant į akvariumą)  :) o jei yra noras turėti būtent būrelį - danijos nėra tinkamas pasirinkimas

aciu, nezinojau sito :)

Agamemnonas

Agamemnonas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Grd-06
  • Amžius: 54

Reikejo pakeisti 50% vandenio, paleisti veikianti filtra (isorinis butu idealu) ir bliudas vel butu uzsikures. Islikusi fauna,toliau sau gyvuotu,o kritusiu zuvu ,deja jau nesugrazinsi. Restart,as prailgins visa procesa. Bet yra ,kaip yra. Drasiai imk didesni turi ir tikrai nebus sunkiau susitvarkyti,atvirksciai.

Domka

Domka

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Sau-27

Reikejo pakeisti 50% vandenio, paleisti veikianti filtra (isorinis butu idealu) ir bliudas vel butu uzsikures. Islikusi fauna,toliau sau gyvuotu,o kritusiu zuvu ,deja jau nesugrazinsi. Restart,as prailgins visa procesa. Bet yra ,kaip yra. Drasiai imk didesni turi ir tikrai nebus sunkiau susitvarkyti,atvirksciai.

nu as kol kas ir atgaivinau senaji, pakeitaliojau vandeni, akva kaip ir atigavo. Restarto dar nesiemiau, del to ir konsultuojuosi cia :))

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Mano senas akvariumas buvo be jokių restartų be 1 mėnesio 7 metus (tik vakar išleidau vandenį). Buvo ir šilto, ir šalto, kaip sakoma :), bet dėl žuvų kritimo restarto nedariau. Nors turiu prisipažint kartą buvo tokia mintis, kai ėmė žuvėkai keliaut pas Neptūną,  bet vandens keitimai padėjo. Aš manau, kad neverta "restartuoti" - 3,14sliavos daugiau nei tolko. O ir mano akim žiūrint, tai daroma nebent tada, kai keičiamas gruntas, nes visą kitą galima pakeisti ir be restarto.

Domka

Domka

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Sau-27
Supratau, visi labiau patyre akvariumistai sako, kad restartas nesamone, gerai, kad nepaskubejau :D del grunto - pastebejau per stikla, kad gruntas parudaves viduj ir yra burbuliuku tarpuose. Kas cia gali but? rugsta?

e2110

e2110

Dažnas dalyvis

• VIP
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Rgs-15

Burbulai grunte normalu, tačiau jei iškilę burbulai smirda vandenilio sulfidu (kaip supuvę kiaušiniai) reiškia gruntas rūgsta ir reikia jį prasifonuoti.

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Pas mane senajam irgi buvo burbuliukų ir galvojau, kad rūgsta. Bet čia rašantys žmonės tą patį paaiškino kaip ir e2110, tai jokio kvapo nebuvo, bet dėl viso pikto prasiurbiau su dugno nusiurbėju ir viskas. Dar pastebėjau, kad tie burbulai didėja ten, kur papuola saulės spinduliai, bet šiaip jokių bėdų nebuvo.

Domka

Domka

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Sau-27

smarves nera, reiskias viskas gerai. padidintas jautrumas pas mane del akvariumo sitom dienom  :D

Aborigen

Aborigen

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Rgs-12
  • Amžius: 36

Seniai jau rašiau apie savo akvariumą su gaidžiukų. Išsisprendė man su juo bėdos. Nusipirkau pradžiai 3 neonus pažiūrėti kaip jis į juos reagos. Neonai pradėjo mėgdžioti gaidžiuką ir tas, kadangi nespėjo visus vaikyti - apsiramino. Tai dasipirkau dar porą neonų ir gavosi visai nieko. Užvaikytas ir pastoviai tunojęs pasislėpęs šamukas irgi paaugo ir pradėjo pats vaikyti gaidžiuką. Taigi gaidžiukas dabar ramus ir nekelia jokių nepatogumų.

Bet atsirado kita bėda dėl sraigių. Turėjau vieną tokią didesnę, bet ta nugaišo. Kritinėjo nuo visur ir vieną dieną nugaišo. Pagalvojau, kad sena gal kokia buvo, tai nekreipiau dėmėsio ir nusipirkau mažesnę. Bet ir ta po poros mėnėsiu padvesė. Žuvis gyvena ir jokių blogų simptomų nepasėbiu, o vat sraigė gaišta. Kame čia gali būti bėdos?

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

pas mane tas pats su ampuliarijom. Būtų ir man aktualu.