Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Ar Viska Darau Teisingai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 38

Aborigen

Aborigen

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Rgs-12
  • Amžius: 36

Sveiki,
Per savo gimtadienį gavau dovanu gaidžiuką apie 2l burbule. Gyveno jis ten kokius 4 menesius ir viskas buvo gerai. Bet pagalvojau, kad jam mazoka vietos, todel nusipirkau akvariumą 25l. Idejau filtrą su burbuliatoriumi ir vandens šildytuvą. Nusipirkau plastmasinių žolių ir, kad gaidžiukui nebutų liūdna įleidau vieną sraigę ir mažiuką šamuką.
Akvariumo prieš tai nesu turėjęs, todėl dariau viską kaip man atrodo teisingai. Taigi turiu porą klausimų.
1. Akvariumo dugną išklojau akmenukais iš Baltijos jūros. Viskas dėl to atrodo gerai, bet truputį paskaičius forumus, atkreipiau dėmėsį, kad niekas taip nedaro. Perka gruntą, smėlį itt. Taigi klausimas: ar gali būti tie akmenukai akvariume, ar čia blogai ir reikia pakeisti kažkuo?
2. Turiu pora plastamasinių žolių. Viena didesne užstoja filtrą, kita mažesne dėl grožio. Parduotuvėje sakė, kad su gyvais augalais daug vargo, o žuvims jokio skirtumo. Ar čia tiesa, ar gaidžiukui reikia gyvų?
3. Kai pas gaidžiuką atsirado kaimynų, jis pradėjo rodyti savo charakterį. Pradėjo nuo sraigės, bet nieko jam su ją neišėjo :) Tada pradėjo vaikyti šamūką. Kai tik pamato, kad tas išlenda - iš karto jį veja. Tas vargšas net pavalgyt negali išlįst. Sėdi pasisliepęs už filtro visą laiką (kai gaidžiuko susidomėjimas buvo skirtas sraigei, tai jis plaukiojo po visą dugną). Priklijavau veidrodėlį prie akvariumo šono, bet gaidžiukas į jį nereaguoja. Muša tik savo kaimynus. Ar galima kaip padėti šamukui, ar jam jau šakės?
4. Ką dar galima sugalvoti tokio dydžio akvariumui, kad butų įdomesnis? Gal dar kokiu žuvų galima įleisti?

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04
  • Amžius: 37

1. Nieko nekeisk, nebent vaizdelis nepatinka.

2. 25 litrų bliūde galima augint ir tikrus augalus. Bet plastmasinių augalų nereikia prižiūrėti. Jei nenori "parintis", laikyk tuos plastmasinius, viskas tam gaidžiui bus gerai.

3. Gaidys - jau pavadinimas pasako :D Kai kurie puola, pas mano bratką augo kokiam 3-5 l sloike, tai nebuvo pikts. Šamukas gal paaugs ir pats pradės vaikyt pikčiurną?

4. Krevetės, bet nežinau kaip gaidys su jom sugyvens, nes man atrodo, kad jis plėšrus.

Šiaip galima gaidį grąžint Neptūnui ar kam padovanot ir nusipirkt krevečių, kelis neonus ar gupijas.

GanGasaz

GanGasaz

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2013-Grd-24
  • Amžius: 33

1. Gruntukas tinka. Nebent labai jau stambūs tie akmenys nuo jūros. Jei pačiam patinka tai ir palik. Chebrytė čia naudoja ir karjerinį naturalų žvyruką. Pas mane panašiai, tik tiek, kad frakcija išsijota kokios norėjau.

2. Man ta plastmasė ne itin prie širdies. Bet jei patinka tebūnie. Šiaip bet kada gali kokių ne itin lepių užsiveist: Valisnerijų, ragalapio, criptokorinų, gal dar kokio anubiaso. :)

3. Koks šamas? Jei ilgais pelekais tai ir traukia gaidį pakramsnot tų vėduoklių. :) Jei ne, tai pikts gaidys pas tave, šiaip neturėtų kokių coriu vaikytis.

4. Pas mane su krevetnikais gaidys gyveno. Aukų kaip ir nebuvo, nors tikėjausi. Bet tūris didesnis buvo. Gupijas manau tokiam tūrį jis gali apipešiot (pelekai ilgesni) bet va neonai tai tiktų. Jei iš didesnių šiam tūriui nelabai kas yra (suaugusiom). Gal kokių laputaičių (SAE) kol jos dar jaunos, bet jei paaugs tai tikrai maža vietos bus. Kas ilgais pelekais nelabai tinka. :)

Aborigen

Aborigen

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Rgs-12

Ačiū už patarimus

Na su akmenukais tai aisku. Kolkas man atrodo jie graziai, bet gal po to atsibos ir reiks kazka kita sugalvot. Nelabai gerai matosi, nu bet vis tiek idedu kaip atrodo mano akvariumas https://www.dropbox....jx1l0RK8Cm5V94a

Gaidys mano tai kaip suprantu tikrai piktas :ph34r: Tik va man tai jis grazus, todel nesinoretu siust jo Neptunui, O ir neilgai jie gyvena, tai gal veliau jau galvosiu apie auginima gaidziu. Tik kaip ir sakiau, noretusi daugiau zuvyciu.

Samukas tai va toks http://akvariumai.lt/lt/akvariumo-zuvytes-51/lt/ancistrus-sp--gold-362.html  , tik sidabrinis/geltonas ir su persveciamu pilvu. Tiksliai nepaziurejau kaip vadinasi. Peleku beveik nera, ilgis šamuko apie 1 cm. Pirkau, nes galvojau, kad toks maziukas bepelekis nekreips gaidzio demesio, bet klydau.

Taigi..  Ar gali buti toks atvejis, kad ileidus jam daugiau pvz neonu, pripras ir nebesimus? Ar jau sitas gaidys pasmerktas gyventi su sraigem  :)

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Minimalus akvariumo dydis (l): 57 

Aborigen

Aborigen

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Rgs-12

Minimalus akvariumo dydis (l): 57 

Cia kam? neonam?

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Čia tavo šamo aprašymas, jeigu ką.

Aborigen

Aborigen

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Rgs-12

O tai per kiek laiko jie uzauga iki tokio dydzio kaip nurodyta? Nes kolkas tai jis sitam akvariume atrodo tikrai maziukas 

GanGasaz

GanGasaz

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2013-Grd-24

Užaugs tai jis ne taip jau greitai, bet ancitrusui tavo akvariumukas tikrai per mažas. Kol kas gali laikyt, bet neužilgo pamatysi, kad jam yra ankšta. Na ir žuvies gyvenimo kokybė bus tokia kaip, kad tu gyventum savo vonios kambaryje. :) Į tokį tūrį žuveliokas pasirinktas ne itin tinkamas.

Permečiau nuotrauką. Akmenukai tai gražūs, bet jų frakcija per didelė. Šiaip įvairiuose straipsniuose nurodoma, kad tinkamiausia frakcija gruntui yra 3-6 ar 2-5 mm. Patyrę akavariumistai naudoja net ir smėlį. Bet stengiamasi neperžengti viršutinės ribos. Tavieji akmenys bent jau iš akies žiūrint ne mažiau kaip 1,5 - 2 cm. Didoki... :) Jei augalai plastmasiniai tai problemų turėtum neturėt, bet jei norėsi įsimest vieną kitą gyvą augalą šis gruntas tau neleis to padaryti. Tiesiog agmenys per dideli.

Papildomai į šį akvariumą galima įleisti smulkių žuvų (didesnių įleidimą riboja 25L tūris). Tam, manau, tiktų danijos, neonai. Nors ir šių mažų žuvelių laikymui rekomenduojamas akvos tūris yra nuo 30-40 L. Arba Red Cherry krevetnikų - jei gaidelis normaliai į juos reguos ir nesugalvos pasimaitinti. Pas mane viskas OK buvo.

Aborigen

Aborigen

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Rgs-12

Užaugs tai jis ne taip jau greitai, bet ancitrusui tavo akvariumukas tikrai per mažas. Kol kas gali laikyt, bet neužilgo pamatysi, kad jam yra ankšta. Na ir žuvies gyvenimo kokybė bus tokia kaip, kad tu gyventum savo vonios kambaryje. :) Į tokį tūrį žuveliokas pasirinktas ne itin tinkamas.

Permečiau nuotrauką. Akmenukai tai gražūs, bet jų frakcija per didelė. Šiaip įvairiuose straipsniuose nurodoma, kad tinkamiausia frakcija gruntui yra 3-6 ar 2-5 mm. Patyrę akavariumistai naudoja net ir smėlį. Bet stengiamasi neperžengti viršutinės ribos. Tavieji akmenys bent jau iš akies žiūrint ne mažiau kaip 1,5 - 2 cm. Didoki... :) Jei augalai plastmasiniai tai problemų turėtum neturėt, bet jei norėsi įsimest vieną kitą gyvą augalą šis gruntas tau neleis to padaryti. Tiesiog agmenys per dideli.

Papildomai į šį akvariumą galima įleisti smulkių žuvų (didesnių įleidimą riboja 25L tūris). Tam, manau, tiktų danijos, neonai. Nors ir šių mažų žuvelių laikymui rekomenduojamas akvos tūris yra nuo 30-40 L. Arba Red Cherry krevetnikų - jei gaidelis normaliai į juos reguos ir nesugalvos pasimaitinti. Pas mane viskas OK buvo.

Nu seip man ta samuka parekomendavo parduotuvej. Kai jau namo parsiveziau, paskaiciau aprasyma del akvariumo dydzio. Bet kadangi jis toks maziukas, tai pasirode tinkamas tokiam turiui. O ka reiskia, kad pamatysiu kad per mazas akvariumas? Kuom tas pasireiks?

Seip ateity planuoju tureti didesni akvariuma, bet pasimokyt noriu su mazesniu.

O del akmenuku, tai del man taip kaip yra atrodo grazu, nes naturaliai. Skalda man nepatinka, nes ten visi akmenukai vienodi. Aisku kai yra tam tikras akvariumo dizainas tai man ir skalda atrodo labai grazu.

Obuoliuactas

Obuoliuactas

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Bir-29
  • Amžius: 35

Mokintis patarčiau pradėti bent nuo 100L tūrio, kuo mažesnis akvariumas tuo sudėtingiau, tuo lengviau tokį akvariumą išmušti iš pusiausvyros. Žuvis galima laikyti ir gerokai mažesniame tūryje nei rekomenduojama, tačiau su sąlyga, kad akvariumas bus netoli kriauklės ;)

Aborigen

Aborigen

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Rgs-12

Mokintis patarčiau pradėti bent nuo 100L tūrio, kuo mažesnis akvariumas tuo sudėtingiau, tuo lengviau tokį akvariumą išmušti iš pusiausvyros. Žuvis galima laikyti ir gerokai mažesniame tūryje nei rekomenduojama, tačiau su sąlyga, kad akvariumas bus netoli kriauklės ;)

Nu man tokio dydžio akvariumas jau būtų antras žingsnis. Kolkas neturiu tokio kur laikyti. Tai kokiems metams į priekį - užteks 25l. Jeigu neatsibos didinsim. O ir nesinori susipirkti brangią įrangą, žuvis ir po to stovės tas akvariumas neprižiūrėtas ir smirdės.

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Kuo didesnis akvariumas, tuo mažiau problemų.

GanGasaz

GanGasaz

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2013-Grd-24

Nu seip man ta samuka parekomendavo parduotuvej. Kai jau namo parsiveziau, paskaiciau aprasyma del akvariumo dydzio. Bet kadangi jis toks maziukas, tai pasirode tinkamas tokiam turiui. O ka reiskia, kad pamatysiu kad per mazas akvariumas? Kuom tas pasireiks?

Seip ateity planuoju tureti didesni akvariuma, bet pasimokyt noriu su mazesniu.

O del akmenuku, tai del man taip kaip yra atrodo grazu, nes naturaliai. Skalda man nepatinka, nes ten visi akmenukai vienodi. Aisku kai yra tam tikras akvariumo dizainas tai man ir skalda atrodo labai grazu.

Na tai ne kaip toj parduotuvej rekomenduojama. :) Akvariumo mazumas pasireiks tuo, kad sumazes ancitruso  judrumas, jis labiau tunos pasislepes kur nors. O dar veliau pamatysi, kad jam apsisukinejant darosi ankstoka. Na bet cia jau pasireiks kurkas veliau. :)

Kaip ir minejau pries tai - kas kam patinka. Rekomendacijos yra tik patarimai. Svarbu, kad nutoldamas nuo ju islaikytum butiniausias salygas augti gyvybei. Tad gyvu augaliuku su turimais akmenukais neiseis pasisodinti, nes jie paprasciausiai tau nesilaikys grunte, o uzspaudes sunkiu akmeniu irgi rezultato pasiekti negalesi. :)

Šį pranešimą redagavo GanGasaz: 2014 Rgs 16 - 18:25

Aborigen

Aborigen

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Rgs-12

Na tai ne kaip toj parduotuvej rekomenduojama. :) Akvariumo mazumas pasireiks tuo, kad sumazes ancitruso  judrumas, jis labiau tunos pasislepes kur nors. O dar veliau pamatysi, kad jam apsisukinejant darosi ankstoka. Na bet cia jau pasireiks kurkas veliau. :)

Kaip ir minejau pries tai - kas kam patinka. Rekomendacijos yra tik patarimai. Svarbu, kad nutoldamas nuo ju islaikytum butiniausias salygas augti gyvybei. Tad gyvu augaliuku su turimais akmenukais neiseis pasisodinti, nes jie paprasciausiai tau nesilaikys grunte, o uzspaudes sunkiu akmeniu irgi rezultato pasiekti negalesi. :)

Visą šitą aš suprantu, todėl ir neskubu dėl gyvų augalų. Kaip yra dabar yra gerai (nors gal ir ne visai gražu), nes dar darau klaidų ir jas lengviau galiu sutvarkyti. Pvz.: buvau į akvariumą įdėjęs tuėtą jūros žvaigždę tokią. Iš vakaro buvo viskas gerai, o po nakties atsikeliu, žiūriu, kad ta žvaigždė pradėjo tirpti ir visas vanduo pasidarė drumzlinas. Nu tai teko greit akvariumą paleisti iš naujo. Jeigu būtų gyvų augalų, spėju, būtų daug daugiau darbo. O dabar viskas praėjo greitai ir atrodo be pasiekmių.

Taigi, kai šis 25l akvariumas taps stabiliu, tada ir planuosiu kažkokius augalus ar didinsiu litrų skaičių.

Dabar klausimas, kuris mane labiausiai domina yra dėl žuvyčių kiekio padidinimo. Norėtusi savo gaidžiui draugijos, bet nežinau kokios ir ar išviso verta. Kadangi iš patarimų ir komentarų supratau, kad mano gaidys tikrai aršesnis negu galėtų būti, tai spėju, kad arba reiks rizikuoti ir bandymo metodu tikrint suderinamūmą. Galvoju kokių neonų ar panašių mažų žuvyčių jam įleisti. Dar vienas klausimas būtų kiek jų reikia ir galima į tokią talpą?

Sieras

Sieras

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Lap-28
  • Amžius: 39

Aborigen

Tavo akvariumo stabilumas is karto bus numustas, kaip tik kazka jame pakeisi...

Ir su gyvais augalais akvariumas yra daug stabilesnis... ;)

yra tokios abejones, ar filtras netrugdo gyventi tavo gaideliui? Abejuoju, kad jam patinka srove...

cia kaip ir atsiranda dilema - kad padidinti zuvu kieki, filtras reikalingas, bet tam, kad gaidelis ilgiau pratemptu - ne...

Domka

Domka

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Sau-27
Sveiki, turiu 112l pusiau augalini bliuda (pusiau, nes augalu tik kokie 8 ir ne per didziausi). Akva paleistas 9 menesius. Savaitgali Del nitritu, nakciai uzsikirtusio filtro ir per didelio faunos kiekio bliude uzsilenke megstamiausia zuvis peilis vaiduoklis, burelis neonu, pora skaliaru. Be visa ko, nepasiteisino tokie gyventojai kaip yo yo ( per daug erzina kitas zuvis), zodziu pradedanciojo klaidos.
Kaip tik buvau apsisprendes keist dabartini akva, i didesni, bent 300l, su isoriniu filtru ir t.t. Bet po sito bajerio issigandau - " nesusitvarkau su 112l, tai su 300l bus visai chana:)))". Todel sugalvojau restartuot akva - pakeist absoliuciai viska - augalus, grunta, nusipirkau nauja filtra. Ir tame paciame bliude is naujo uzaugint peili bent iki kokiu 20 cm ( pirmasis pasieke 22cm) ir tik tada pirkt didesni akvariuma. Bet noreciau issaugot jau paaugintus 2 ancitrusus ir 8 pangio kuhli, kaip ta padaryt jei akva retartuosiu (atsarginio bliudo neturiu)?
Del to restarto - skamba gal ir kvailai, bet pradet is naujo noreciau del treniruotes pries didesni akvariuma:) o laiko dar daug - kol peilis uzaugs bent 9 menesiai vel praeis. Veliau ir flora ir fauna uzauginta mazame akvariume galesiu perkelti ir i didesni peilio vaiduoklio nama:)

P.S gal kam reikia poreles paaugintu yo yo?:)

Šį pranešimą redagavo Domka: 2014 Rgs 29 - 23:24

e2110

e2110

Dažnas dalyvis

• VIP
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Rgs-15
  • Amžius: 38

Logikos mažai tam Jūsų nore - kam restartuoti jau veikiantį akvariumą? Ką ruošiatės išmokti? Kad daug ir didelės faunos suleidot į mažą akvariumą? Kad neturit atitinkamo filtro aptarnauti visiems gyventojams? Aš manau, jau šitai išmokot. Šioj situacijoj, pagrindinė pamoka, kurią reikėjo išmokti, kad prieš ką nors darant reikia nusiraminti, įsijungti kompiuterį ir Jūsų mėgstamiausią paieškos sistemą ar forumą ir ten paklausti - kokios galimos problemos, jei aš tą ar aną klausimą išspręsiu taip ar anaip.

Kokį filtrą įsigijote? Aš asmeniškai, tokiam tūriui ir tokiai faunai galvočiau apie Eheim 2080 ar Fluval FX5/6 modelius.

Arba kitas sprendimas - greičiau įsigyti didesnį akvariumą ir užtikrinti savo augintiniams minimalias gyvenimo sąlygas, bent jau kad būtų kur apsisukt :)

Atsiprašau, jokio noro neturiu Jus įžeisti ar pažeminti. Drąsiai klauskit kas neišku (visi pradžioje darė klaidų, visi per tą praėję, tame tarpe aš irgi) ir, manau, visas forumas padės. Svarbiausia šiam hobyje yra nepriimti greitų sprendimų, išmokti kantrybės ir klausti bei domėtis.

Šį pranešimą redagavo e2110: 2014 Rgs 30 - 00:59

Lora

Lora

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 47

Bet noreciau issaugot jau paaugintus 2 ancitrusus ir 8 pangio kuhli, kaip ta padaryt jei akva retartuosiu (atsarginio bliudo neturiu)?

o tai kiek laiko truks tie restartavimo darbai? :)  žuvys ir kibire juk gali palaukti.

Tokia mano nuomonė, ir aš jai pritariu. / public.fotki.Lora

Nuotrauka

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

O kokios firmos filtras užsikirto? Ar jis buvo pirktas naujas?

Man tai kažkaip keista,kad taip greit išgaišo žuvys. O ir akvariumas įsivažiavęs - bakterijos turėtų gyventi ne tik filtre, bet ir akvariume.