Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Nesusitvarkau Su Augalais

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 32

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01
  • Amžius: 31

dėl apšvietimo, tai taip ir nesupratau, visai nesunku pažiūrėti kiek vatų ir kokia lemputė. Nuo siūlinių dumblių yra labai efektyvių priemonių, o kas liečia augalus, aš vis dėl to  nespjaučiau į trąšas, ypač kažką kriptokorinom po šaknim pakišt ne pro šalį būtų. Įdomu kokie PO4 ir NO3 parametrai, reiktų juos pamatuoti.

Nors aš šalininkas paduoti augalui visko ko jam reikia- šviesos, co2, makro ir mikro trašų, kad nereikėtų matuoti ir skaičiuoti ko ir kiek trūksta. O perteklių šalinti su vandens keitimais.

paprasta stalinė lempa, va kad jum aiškiau būtų nufotkinau :D

9dee7765be125a3ba884ae4bf1befef3163.jpg

aš tai galvojau, jei trūksta trąšų, augalai neaugtų taip gerai, o kai pas mane jie auga, ir dumbliai veisiasi, tai dar trąšų pilt kažkaip keistokai skamba, net nežinau.

varyla

varyla

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgs-26
  • Amžius: 46

Reiktu dar vienos tokios lempos tada manau šviesos užtektu , jei augalai butu gražūs tai galima būtu sakyti kad trašų pakanka , o šiuo atveju taip neatrodo jei augalai negali normaliai augti auga dumbliai.Reiktu pasididinti apšvietimą ir bandyti tręšti trąšom turinčiom visus mikroelementus ,o nuo dumblių galima ir skystą anglį panaudot.

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01

Reiktu dar vienos tokios lempos tada manau šviesos užtektu , jei augalai butu gražūs tai galima būtu sakyti kad trašų pakanka , o šiuo atveju taip neatrodo jei augalai negali normaliai augti auga dumbliai.Reiktu pasididinti apšvietimą ir bandyti tręšti trąšom turinčiom visus mikroelementus ,o nuo dumblių galima ir skystą anglį panaudot.

na mes tikiuosi greitu metu geresnį apšvietimą įtaisysim. minėjo čia apie spintos tas lempas, tačiau jų spektras šviesos būna 180 laipsnių, tada reiktų viršų kažkuo uždengti, kad šviestų tik į akvariumą, bet manau šitu variantu naudosimės. O aš kažkaip maniau, kad tiek dumblių daug ir auga, nes tos šviesos daug. O trąšų nenorėjau daugiau, nes bijau kad dumbliai dar daugiau augs. Trąšų aš čia turiu kažkokių nusipirkus, aqua plant, parašyta, kad į sudėtį įeina įvairūs mineralai, taip pat azotas ir fosforas. Gal būtų galima plačiau dėl tos skystos anglies? ir ar nepakenks augalams

varyla

varyla

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgs-26

Skysta anglis tai gliuteraldehidas : Vimi acelerator, Easy life carbo ,o apie naudojimą daug prirašyta forumuose reikia tik pasiskaityti.

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04
  • Amžius: 37

Jei veiksmas vyksta kokiam didesniam mieste, tai galima nusivežti vandens pavyzdį į parduotuvę ir padaryti testus, bent jau azoto ir fosforo. Įtariu, kad fosforo turėtų būti nemažai.

Be to, minėjai, kad priviso sraigyčių. Jei veisiasi sraigės, tai reiškia, kad peršeriamos žuvys, maisto nesuvalgo krenta į dugną ir pūva, kelia fosforą. Reiktų pamažinti porcijas.

Vandenį galima pilti tiesiai iš krano (bent Vilniuje tikrai), nusistovėti reikia jei vanduo chloruojamas, nes chloras pažeidžia žuvų žiaunas ar kažkas panašaus. Šiais laikai nors geriamas vanduo ir chloruojamas, bet tokiais nedideliais kiekiais, kad žuvims nepakenkia. Bent jau Vilniuje.

Bent jau šitoj stadijoj aš nenaudočiau trąšų turinčių fosforo. O mikro trąšų tikrai įpilčiau, galima atskirai ir geležies. Skysta anglis taip pat nepamaišytų. Aš naudoju emasolutions trąšas.

Dugnui nusiurbti reikia nusiurbėjo

varyla

varyla

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgs-26

Manau kad su testais daug vargo ir bereikalingu išlaidų, duodi augalam visko pakankamai, keiti vandenį kas savaitę ir viskas ok.

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01

Jei veiksmas vyksta kokiam didesniam mieste, tai galima nusivežti vandens pavyzdį į parduotuvę ir padaryti testus, bent jau azoto ir fosforo. Įtariu, kad fosforo turėtų būti nemažai.

Be to, minėjai, kad priviso sraigyčių. Jei veisiasi sraigės, tai reiškia, kad peršeriamos žuvys, maisto nesuvalgo krenta į dugną ir pūva, kelia fosforą. Reiktų pamažinti porcijas.

Vandenį galima pilti tiesiai iš krano (bent Vilniuje tikrai), nusistovėti reikia jei vanduo chloruojamas, nes chloras pažeidžia žuvų žiaunas ar kažkas panašaus. Šiais laikai nors geriamas vanduo ir chloruojamas, bet tokiais nedideliais kiekiais, kad žuvims nepakenkia. Bent jau Vilniuje.

Bent jau šitoj stadijoj aš nenaudočiau trąšų turinčių fosforo. O mikro trąšų tikrai įpilčiau, galima atskirai ir geležies. Skysta anglis taip pat nepamaišytų. Aš naudoju emasolutions trąšas.

Dugnui nusiurbti reikia nusiurbėjo

nu va paskaičiau, kad reik trąšų ir privariau :D ok, maitinsim mažiau. o kitokių trąšų nupirksiu :)

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Manau kad su testais daug vargo ir bereikalingu išlaidų, duodi augalam visko pakankamai, keiti vandenį kas savaitę ir viskas ok.

o kiek tas pakankamai? Pagrindiniai testai irgi ne milijoną kainuos. Juolab, testus gali padaryti parduotuvėje ir nebrangiai. 

knocker

knocker

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 44

Pagrindiniai testai yra labai jau slidus ir nepatikimas būdas, kurio paklaida gali būti gana didelė, nes vertinama vizualiai (žiūrint į spalvą).  Va o spalvos suvokimas, įvertinimas, priklausomybė nuo apšvietimo yra labai subjektyvus kriterijus. Tam kad teisingai įvertinti spalvą reikia bent jau pradžiai pasidaryti etaloninius tirpalus ir lyginti su jais o ne su spausdinta skale. Taigi žiūrint į testą kas vienam gali atrodyti 0,1 ppm PO4, kitam asmeniui gali atrodyti kad tai yra 0,5ppm. O tai jau labai didelė paklaida ar ne?

Tuo tarpu naudojantis EI (estimative index - forumuose surasi ir lietuvišką versiją), viskas daug paprasčiau...

T. Barr apie "pakankamai" yra gana nemažai parašęs ir tie maks poreikiai labai labai apžėlusiuose akvariumuose yra jau senokai žinomi ;), o toliau paprasta matematika ir žinai gana tiksliai kiek ir kokių medžiagų įneši, bei kaip kontroliuoti kad nenuvažiuotum į pievas...

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Esu turėjęs du fosforo testus - jbl ir emos. Tik aklas gali nematyt skirtumo tarp 0,1 ir 0,5 (dabar naudoju emos, kuris tikslesnis). Tas pats su jbl NO3, ten paklaidos daugiau 5 ppm, manau, kad nenuklysi niekaip. O NO3 5 ppm nebaisu ar ne? KH emos testas taip pat labai tikslus. Be to, "Estimative Index method works best for a high light and well planted aquarium". Šitoj situacijoj lemputė man nepanaši į "high light" ;) Taigi, geriausia išeitis yra testai, kurių nereikia pirkti, galima pasidaryti parduotuvėje. Čia mano nuomonė ir niekam jos nekišu. Nesinaudoju EI. Testai+nuojauta. Bet nežinant vandens parametrų, tiek iš krano, tiek akvariume, argi galima daryti EI tręšimą?

knocker

knocker

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 44

Trumpas atsakymas galima ir naudoju, testus jau neatsimenu kada esu daręs ir nematau reikalo...

Bet kaip sakoma kiekvienas renkasi pagal save....

Be to ne lemputės tipas nustato šviesos intensyvumą - bet tiek to...

5 ppm NO3 paklaidą galima ir be testų išlaikyti, bet nesiruošiu nieko įrodinėti. 

Aš labiau pasitikiu matematika ir veiksmais kuriuos atlieku ir šinau ką atlieku, nuojauta - dalykas apgaulingas - kaip ir testai... 

Ištraukei vieną sakinį iš EI ir manai kad EI tik intensyvaus apšvietimo akvariumams skirtas, tačiau toliau rašoma daugiau ir nereiktų viską iš EI imti tiesiogiai...

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

:D

varyla

varyla

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgs-26

Pilnai pritariu knoker viskas paprasta, mažiau šviesos mažiau trąšų, jei šviesos iki 0,5 w litrui ir nėra co2 tai pakanka mikro trąšų komplekso.