Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Nesusitvarkau Su Augalais

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 32

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01
  • Amžius: 31

Sveiki visi. Akvariumą turiu apie pusę metų. Iš pradžių augalai vangiai augo, na bet kai pradėjo... Tas kur dešinėje (pavadinimo nepamenu, bet jei ką pažiūrėčiau, kažkur užsirašius turiu) auga kaip išprotėję, vos spėju skabyt. Viršūnės ruduoja. O kairėje augaliukus dumbliai išvis baisiai užpuolė (kiek įžiūriu tai dumbliai lyg žali tamsiai). Panaikinau keletą lapų baisiai apaugusių, bet vėl baisiai apžėlė. Gal apšvietimo per daug? Nors naudoju vieną stalinę lempą, kolkas normalaus apšvietimo neįsigijau. Režimą stengiuos palaikyt kad apie 7 įjungiu, o išjungt gaunasi kaip kada, kartais ir apie 11 val vakaro. Per ilgai gal šviesą laikau? Turėjau dumblių valgytojų, du kartus, ir abu kartus radau negyvus po kiek laiko. Pas mane Skaliarijos tokios bjaurios, puldinėja visas žuvis, ypač barbusus. bet kai pirkau sakė sugyvens. Tai manau, kad ir su tais valgytojais jos susidorojo. Nebežinau ko imtis kaip tvarkyt akvariumą :/ per daug augalų, želia dumbliais ir dar žuvys plėšrios pasidarė... (anksčiau taip nevaikydavo).

P.S. nuotraukos nėra kokybiškos, sorry. neturiu fotiko normalaus, tai kaip gavosi, su tlf bandžiau. bet kai apaugęs stiklas dabar tai ir matos nebe taip...

Labai prašau pagalbos...

Pridėtas failas(-ai)

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01

Anksčiau akvariumas atrodė kažkaip kitaip, šviesiau, erdviau. Va radau keletą nuotraukų, kai šių augaliukų dar nebuvo taip dumbliai užpuolę. 

4af3b4cb0e58b7b9883897d6d4aeca63290.jpg

http://www.part.lt/i...d4aeca63290.jpg

72cc4ef4ce9a216c7fd6f4d45ce2873156.jpg

http://www.part.lt/i...45ce2873156.jpg

807d147e0bb7922ba1268794154e6f4f925.jpg

http://www.part.lt/i...154e6f4f925.jpg

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
  • Amžius: 44

Labas, koks tūris akvariumo, koks apšvietimas, kokias trąšas naudoji/nenaudoji, kaip seniai paleistas akva, kaip dažnai ir po kiek keičiamas vanduo? Žodžiu reikia truputi daugiau informacijos. Skaliarai tavo greičiausiai susiporavo, tai ir puldinėja kitas žuvis, teritoriją saugot bando, ar neršia?

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04
  • Amžius: 37

Jaunas akvariumas - dumbliai normalu. Apšvietimas blogas, gali juk nusipirkti laikmatį, kuris kada reikės įsijungs ir išsijungs. Kriptokorinų viršus žalias, o apačia geltona. Gal trūksta šviesos? Kas per stalinė lempa? Jei kaitrinė lempa 100W, tai gal ir neblogai, nes jų šviesos spektras neblogas, bet jei ekonominė, tai... O gal natrio lempa nuo kanapių auginimo? :)

Pas mane geltonavo kriptų nauji lapai - chlorozė, trūko geležies. Mano manymu pas tave susidėjo keletas dalykų ir matosi visas grožis iš kart. 

Kaip minėjo Linas - tūksta info

http://forum.aquariu...tiniu-medziagu 

http://forum.aquariu...elsvadumblį-r25

Lora

Lora

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 47

kad ekonominės lempos netinka mažiems akvariumukams - tai yra mitas. esu pralaikiusi ne vieną miniuką su lempom skirtom spintų apšvietimams ir pan. - ir augalai AUGA.(įdedu pvz)

jei kriptom labai trūksta šviesos - tai jos (čia pasitaisau :) ) tiesiog arba auga labai miniatiūrine forma arba ištysta

Pridėtas failas(-ai)

• Priedas  12L.jpg   111,96KB   0 Parsiųsta kartų

Tokia mano nuomonė, ir aš jai pritariu. / public.fotki.Lora

Nuotrauka

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

O kas yra "lempos spintų apšvietimui"?

Lora

Lora

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --

tiesiog ant jų įpakavimo buvau radus užrašą kad tinka spintom :)))

čia kažkas panašaus:

http://www.e-senukai...-w-colux_1.html

jas galima jungti tarpusavyje ir jų būna įvairių

Nuotrauka

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Šiaip beveik visi akvariumai auga po tokiom lempom. Jos vadinamos liuminescencinės, būna t5 arba t8. Tos "ekonominės", kurias turėjau omeny, taip pat liuminescencinės, bet, vadinkim, "susuktos į spiralę". Į stalinę lempą jūsų paminėtos lempos įtariu, kad nelabai įsisuktų, ar ne? :) O autorius kaip tik paminėjo, kad apšvietimas - stalinė lempa. Taigi, nesakau, kad liuminescencinės netinka, bet jei jos susuktos, tai mano manymu - netinka. Susuktos dažniausiai turi mažiau liumenų, o ir jų forma nekokia akvariumo apšvietimui.

PS gražus mažas akvariumas :)

Šį pranešimą redagavo Daynewss: 2014 Geg 15 - 14:24

Lora

Lora

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --

tai kad ir stalinėse lempose yra nesusuktos - o "dvigubai" perlenktos.

http://www.e-senukai...40-narva_2.html
būtent šiame akvariumuke tokia lemputė ir buvo - tiesiog neradau senukuose būtent tokios lempos pavyzdžio... bet ji yra iš "tos pačios operos".

bet kokiu atveju - grįžtant prie temos autoriaus klausimo - nemanau kad čia tik šviesos trūkumas.

Nuotrauka

knocker

knocker

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --

Na manau kad jūs tamsta labai stipriai klystate, visai nesvarbu šviesos šaltinio forma, svarbu šviesos šaltinio galia ir skleidžiamos šviesos spektras...

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

O aš manau, kad jūs tamsta klystate, nes iš susuktos lempos šviesa sklinda netolygiai, t.y. į visas puses, o iš vamzdžio tolygiau. Be to, uždėjus reflektorių šviesos atspindima reikiama kryptim dvigubai daugiau. 

e2110

e2110

Dažnas dalyvis

• VIP
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Rgs-15
  • Amžius: 39
Jei jau tamstos tokia logika, tai tikrai nėra jokio skirtumo ar vamzdis ar spiralė, nes abiejų lempučių ilgiai vienodi. O šviesa iš visų šaltinių sklinda į visas puses kol jos nesuvaldo optika arba reflektorius.

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01

Labas, koks tūris akvariumo, koks apšvietimas, kokias trąšas naudoji/nenaudoji, kaip seniai paleistas akva, kaip dažnai ir po kiek keičiamas vanduo? Žodžiu reikia truputi daugiau informacijos. Skaliarai tavo greičiausiai susiporavo, tai ir puldinėja kitas žuvis, teritoriją saugot bando, ar neršia?

Akvariumas 60l, apšvietimas tai nepamenu kiek ta lemputė vatų, bet ta spiralinė susukta lemputė, stalinė lempa. Draugo prašiau, kad normalesnį apšvietimą padarytų bet vis laiko neranda. Trąšas naudojau tik iš pradžių, pirktine, dabar nenaudoju bent kelis mėnesius tikrai. Akvariumas paleistas maždaug prieš pusę metų. Vanduo galbūt per retai keičiamas, tiesiog nusemiu po kibirą, išpilu, prileidžiu į kibirą naujo vandens, per naktį palaikau, o kitą vakarą pašildau ir supilu. stengiuos kas kelias savaites. bet čia tas keitimas gaunasi gal tik koks 1/5 dalis ar dar mažiau... Dėl neršimo, atsiprašau, bet tikrai nežinau... :/

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01

Jaunas akvariumas - dumbliai normalu. Apšvietimas blogas, gali juk nusipirkti laikmatį, kuris kada reikės įsijungs ir išsijungs. Kriptokorinų viršus žalias, o apačia geltona. Gal trūksta šviesos? Kas per stalinė lempa? Jei kaitrinė lempa 100W, tai gal ir neblogai, nes jų šviesos spektras neblogas, bet jei ekonominė, tai... O gal natrio lempa nuo kanapių auginimo? :)

Pas mane geltonavo kriptų nauji lapai - chlorozė, trūko geležies. Mano manymu pas tave susidėjo keletas dalykų ir matosi visas grožis iš kart. 

Kaip minėjo Linas - tūksta info

http://forum.aquariu...tiniu-medziagu 

http://forum.aquariu...elsvadumblį-r25

Na bet pas mane anksčiau tiek dumblių nebuvo, viskas gražiau atrodė. laikmačio reikia, sutinku, o turi būti šviesa vienodai, po 12val? kriptokorinai taip, keletas jų apačia geltonuoja, bet šiaip jie žiauriausiai dumbliais apaugę. tai aš maniau, kad dėl to jog per daug šviesos, hygrophila polysperma tai atvirkščiai, apačia žalia, o viršus geltonuoja :/negali taip būti? ir išvis kaip man tą apšvietimą patvarkyti reiktų? tokia geltona šviesa pas mane, o pas kitus graži melsva būna :D

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01

Na bet pas mane anksčiau tiek dumblių nebuvo, viskas gražiau atrodė. laikmačio reikia, sutinku, o turi būti šviesa vienodai, po 12val? kriptokorinai taip, keletas jų apačia geltonuoja, bet šiaip jie žiauriausiai dumbliais apaugę. tai aš maniau, kad dėl to jog per daug šviesos, hygrophila polysperma tai atvirkščiai, apačia žalia, o viršus geltonuoja :/negali taip būti? ir išvis kaip man tą apšvietimą patvarkyti reiktų? tokia geltona šviesa pas mane, o pas kitus graži melsva būna :D

Lora

Lora

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --

aš siūlyčiau pradėt nuo reguliaraus vandens keitimo. ir tikrai ne kas kelias savaites o kas savaitę. (kas kelias savaites galėsi sau leist kai viskas įsivažiuos.)

dėl trašų: jų nebenaudoti - labai teisingas sprendimas. nes kol augalai neauga iš jų daugiau bėdos nei naudos

laiko rėlė (mechaninė kainuoja keliolika litų) tikrai reikalingas daiktas :)

12 val gal ir nebūtina, bet 10 tai reiktų.

Nuotrauka

Daynewss

Daynewss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Kov-04

Kiek man teko susidurti forumuose, tai dažnai nusivildavau, kad niekas konkrečiai neatsako. Bet paskui vis gi pritariau nuomonei, kad vieno ir teisingo atsakymo nėra. Vienam akvariume taip, kitam taip. Ir nori nenori, vienokia ar kitokia forma prasideda "metod naūčnava tykanyja". Bandai ir žiūri kas gaunasi. Aišku, norėtųsi iš karto, kad pasakytų - blogai tas ar anas, bet taip nebus. Iš kitos pusės tik taip supranti kas kaip tavo akvariume vyksta.

Lora teisingai rašo, kad reikia reguliariai keisti vandenį, būtinai. Aš keisčiau po 20 litrų kas savaitę. Ir nenusemčiau tik nuo paviršiaus, bet pasiurbčiau ir nuo dugno.

Apšvietimas 12 h mano manymu yra daugoka, bet neaišku kas per lempa. Reikia statyti laikmatį ir nebekvaršinti sau galvos kada išjungsi šviesą. Be to, Loros pasiūlymas apie "spintos apšvietimo lempą" :) manau yra puikus pasirinkimas šiuo atveju. Greita, pigu, tvarkingai atrodo.

Dar klausimėlis. O kodėl toks vandens keitimo ritualas? Nėra galimybės tiesiai iš krano?

Skaliarų neršimas pasimato iš karto - prideda kiaušinių ant lapų ir nemažai. O šiaip į 60l akvariumą įleisti, kaip matosi, du skaliarai. Kiek žinau skaliarams reikia didesnių akvariumų, lyg nuo 80l. Greičiausiai agresyvūs dėl akvariumo dydžio, gina teritoriją.

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01

aš siūlyčiau pradėt nuo reguliaraus vandens keitimo. ir tikrai ne kas kelias savaites o kas savaitę. (kas kelias savaites galėsi sau leist kai viskas įsivažiuos.)

dėl trašų: jų nebenaudoti - labai teisingas sprendimas. nes kol augalai neauga iš jų daugiau bėdos nei naudos

laiko rėlė (mechaninė kainuoja keliolika litų) tikrai reikalingas daiktas :)

12 val gal ir nebūtina, bet 10 tai reiktų.

dėl vandens sutinku, nors tas viskas įsivažiuos tai manau pas mane viskas normaliai, tik, kad dumblių per daug. O dėl augalų tai jie auga gan gerai, kas kelias savaites apmažinu, apskabau. rėlę nusipirksiu :)

ingiuxe

ingiuxe

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2014-Vas-01

Kiek man teko susidurti forumuose, tai dažnai nusivildavau, kad niekas konkrečiai neatsako. Bet paskui vis gi pritariau nuomonei, kad vieno ir teisingo atsakymo nėra. Vienam akvariume taip, kitam taip. Ir nori nenori, vienokia ar kitokia forma prasideda "metod naūčnava tykanyja". Bandai ir žiūri kas gaunasi. Aišku, norėtųsi iš karto, kad pasakytų - blogai tas ar anas, bet taip nebus. Iš kitos pusės tik taip supranti kas kaip tavo akvariume vyksta.

Lora teisingai rašo, kad reikia reguliariai keisti vandenį, būtinai. Aš keisčiau po 20 litrų kas savaitę. Ir nenusemčiau tik nuo paviršiaus, bet pasiurbčiau ir nuo dugno.

Apšvietimas 12 h mano manymu yra daugoka, bet neaišku kas per lempa. Reikia statyti laikmatį ir nebekvaršinti sau galvos kada išjungsi šviesą. Be to, Loros pasiūlymas apie "spintos apšvietimo lempą" :) manau yra puikus pasirinkimas šiuo atveju. Greita, pigu, tvarkingai atrodo.

Dar klausimėlis. O kodėl toks vandens keitimo ritualas? Nėra galimybės tiesiai iš krano?

Skaliarų neršimas pasimato iš karto - prideda kiaušinių ant lapų ir nemažai. O šiaip į 60l akvariumą įleisti, kaip matosi, du skaliarai. Kiek žinau skaliarams reikia didesnių akvariumų, lyg nuo 80l. Greičiausiai agresyvūs dėl akvariumo dydžio, gina teritoriją.

nuo to dugno, tai irgi reikia specialaus prietaiso taip? irgi reiktų įsigyt, jau seniau apie tai svarsčiau. dėl spintos apšvietimo lempos reiks su draugu pašnekėt :) šiaip mes buvom senukuose, kelis kart ieškojom optimalaus varianto bet neradom. pas mane dangtis toks netiktas, stiklas uždėtas, nepamenu kaip jis vadinasi. Pats akvariumas pagamintas, tai kai ieškojom lempos, norėtųsi kad ant stiklo užsidėtų ir šviestų, bet kolkas neradom geriausio varianto.

dėl vandens keitimo. na galima tiesiai iš krano, bet aš stengiuos šaltą pilti, kiek anksčiau girdėjau, kad turi nusistovėti tas vanduo, tai dėl to ir laikau parą.

Dėl skaliarų, vadinasi neneršia, nes ant lapų tik dumblas ir kriauklytės, sraigyčių priviso daug :/ Dėl dydžio akvariumo ir skaliarų, sutinku, skaičiau kad nuo 120l. bet tai buvo po to, kai nusipirkau. parduotuvėje kai pirmą kartą pirkau žuvis ir nebuvau tiek apsiskaičius, sakė kad viskas gerai ir vietos užteks. tai taip ir gyvena.. nors anksčiau negindavo taip teritorijos.

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02

dėl apšvietimo, tai taip ir nesupratau, visai nesunku pažiūrėti kiek vatų ir kokia lemputė. Nuo siūlinių dumblių yra labai efektyvių priemonių, o kas liečia augalus, aš vis dėl to  nespjaučiau į trąšas, ypač kažką kriptokorinom po šaknim pakišt ne pro šalį būtų. Įdomu kokie PO4 ir NO3 parametrai, reiktų juos pamatuoti.

Nors aš šalininkas paduoti augalui visko ko jam reikia- šviesos, co2, makro ir mikro trašų, kad nereikėtų matuoti ir skaičiuoti ko ir kiek trūksta. O perteklių šalinti su vandens keitimais.