Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Gruntas Užrūgo?


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje nėra atsakymų

#1
Daynewss

Daynewss

    Dažnas dalyvis

  • Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Pranešimai: 849
  • Kartu nuo 2012-Kov-04
  • Amžius: 39
Akvariumas ~110, gruntas smulki skalda, apšvietimas 2x18 w Osram 865 su reflektoriais 10h per dieną (šį ar kitą savaitgalį perdarinėsiu dangtį, tai keisiu į 3x18w+reflektoriai), bačka jbl crystal profi 250, siurbelė nuleista vienoj akvos pusėj prie dugno, fleita kitoj pusėj palei paviršių. Vandenį keičiu maždaug 30-35 L kas savaitę, dugno nesiurbiu. PO4 ~0,4, NO3 ~15-20, KH ~13,2-13,4. Po vandens keitimo pilu emos microplant v2 12mg, emos geležį ir anglį pilu po paspaudimą kasdien, po šaknim yra jbl molio kamuoliukai, prieš keturias dienas paleidau CO2 iš brogos aparato, JBL permanent testas prieš įsijungiant šviesai rodo maždaug 20 mg/l. Gyvena 6 tetros, 2 ancitrusai + jų vaikas, lapė, 7 neonai, du skaliarai, pora Pangio Kuhlii ir dar viena jo-jo botia. Auga 1xCLADOPHORA AEGAGROPILA, CRYPTOCORYNE KRAUTERII, Cryptocoryne wendtii, CRYPTOCORYNE RUBELLA, VALLISNERIA SPIRALIS M ir vienas echinodorus rose. Augalai auga kuo puikiausiai, leidžia ataugas ir naujus lapus. Akva paleistas 2007.11
Vakar pastebėjau iš priekinės akvariumo pusės burbulus grunte. Įdėjau foto. Šiaip į šitą pusė pataiko saulė vakare. Nusiurbiau dugną vakar, tai kai toje vietoje siurbiau akivaizdžiai ėjo dujos (matėsi per paėmėją). Išsiurbus tik tą vietą vanduo ir "turtai" iš tos vietos jokio kvapo neturėjo, visiškai. Nusiurbiant kitose vietose burbulai visiškai nekilo. 
1. Gal reikia dažniau prasiurbt dugną, kad daugiau deguonies patektų į jį ir neprasidėtų anaerobiniai procesai?
2. Gal čia CO2 pradėjo kauptis dugne? Nes kaip jau rašiau supuvusiais kiaušiniais nesmirda.
3. Kodėl tik ten kur saulė apšviečia?
4. Kaip matosi iš foto kriptų šaknys lyg ir sveikos nepūva?
5. Kažkaip keistai pradėjo suktis echo lapai, gal pas jį šaknys pūvą? Foto matosi kai iš po jo kyla burbuliukai, bet taip būna tik tada, kai supilamas naujas vanduo į akvą.
 
Iš anksto dėkui už atsakymus

Pridėtas failas(-ai)


Šį pranešimą redagavo Daynewss: 2014 Geg 07 - 08:45