Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Nyksta Augalai...
#4
Parašyta 2014 Geg 10 - 09:51

Balandžio 23d.sudėjau gruntą ir pripyliau vandens, balandžio 27d.susodinau augalus ir ileidau žuvis.
Balandžio 29d.pradėjo nykti augalai, tada pradėjau naudoti Easy-Life Easycarbo CO2 forma a bottle.
Padariau vandens testą gegužės 9:
Kh-10
Ph-7.6
Po4-0.02
No2-0.1
No3-5
Fe-0
Nh-0
Žuvis: Colisa lalia (Lialiusas) 5vnt., Pterophyllum scalare (Skaliaras)6vnt., krevetės Atyopsis moluccensis 3vnt., Gyrinocheilus aymonieri 2vnt. Ir Platydoras costatus-Platidoras 2vnt.
Vakar į vandenį idėjau tabletes kurios prisotinta vandenį gelezies ir supiliau doze pH minus(rekomendavo zoo parduotuvėje pagal atlikta testa),ko pasekoje šyrit (geguzes 10d.) radau viena nugaišusi Skaleri

Ką aš negerai darau ir ką rekomenduotume?
#5
Parašyta 2014 Geg 10 - 20:05

i sviezia akva pili skysta co2.negerai.manau tavo akva dar neisivaziaves.pakeisk dali vandens ir pakentek.tavo testai blogi.gelezis turi but 0,2,pas tave nulis.o siaip,geriausiai vandeni pakaitaliot.su nauju vandeniu ateis viskas.tik ne gelezis nes stovi nugelezinimas.
#9
Parašyta 2014 Geg 11 - 13:29

is tikruju negalima kategoriskai teigti,kad svieziame vandentiekio vandenyje visiskai nera fe(niekad nebuvo kilusi ideja pratestuoti vandentiekio vandeni del fe,no3 ir po4),tad to kategoriskai ir neteigiu.kazkaip nesitiki,kad jie ten visiskai nunulintu gelezi.o ir kiti parametrai tavo vandens yra negeri nitritu 0,1 irgi negerai,bet tai gali buti sviezio akvos sindromas.nesakau,kad tai jau itin blogai,bet,kad negerai-tai faktas.galbut del to ir skaliaras isejo pas neptuna
#11
Parašyta 2014 Geg 11 - 13:36

deja ne.butina gelezi inesineti i akva papildomai.geriausias variantas kiekviena diena pries ijungiant apsvietima ir nepaisyti gamintoju nurodymu kurie siulo savaitines injekcijas.pilstant kiekviena diena efektas buna kur kas geresnis...bet po simts...ko ascia turiu patarinet?
Asmeninius santykius aiškinkitės per A.Ž. ar susitikę gyvai.
Knocker
#12
Parašyta 2014 Geg 20 - 18:12

Ką galiu pasakyti,kaip ir padeda Jūsų patarimai.Jau matau kad augalai pradeda vešėti. Nauji lapeliai nebevyksta,palaipsniui nauji keičia senuosius. Bet išlindo nauja bedelė, užpuolė kažkoks juodas dumblis. Laikosi tik ant dviejų augalu?
Šalia skaliaro pjuodes lapas,ten juodas dumblis toks kaip pūkas...
Pridėtas failas(-ai)
#13
Parašyta 2014 Geg 20 - 20:21

šitas dumblis liaudiškai barzda vadinasi. Jei tik ant kelių senų lapų yra, juos nuskink ir nesuk galvos.Paprastai jis auga dėl padidinto organikos kiekio, todėl dažnesni vandens keitimai, nepamaišytų. Skysta anglim puikiai naikinasi.
#14
Parašyta 2014 Bir 23 - 14:05

Nu ka, as galiu pasakyti del tos barzdos.Ji nenyksta nors tu ka, variau ir tebevarau as ta skysta angli jau 4sav. ir jokiu pakitimu.Net valant kaikurius augalus issitraukiu ir apipurskiu tiesiogiai, pasidares misini 1:3, ant vieno kito lapo apnyko bet visa kita pleciasi ir visu lapu neisskabysiu. Kon daryt?
#17
Parašyta 2014 Bir 23 - 15:49

Dažniausios priežastys barzdos atsiradimo CO2 disbalansas, per daug šeriamos žuvys, per daug žuvų, užrūgę filtrai, nepakankamos maisto medžiagų koncentracijos augalams ir pakankamos dumbliui, per daug organikos, per daug apšvietimo esant kitiems nepakankamiems faktoriams, dar rašoma yra apie per mažą vandens cirkuliaciją, per mažai keičiamas vanduo.
Gali būti daromos tokios klaidos, kaip filtro išjunginėjimas, filtre sudėti medžiagų surišėjai, šviesos įjungimai/ išjungimai be jokio rėžimo. Tai tiek aš žinau priežasčių, kiti gal dar ką pridės, ką atims.
Jei augalai auga gerai ir barzda auga mikriukus galima pilstyti, jei blogai auga geriau nepilstyti mano galva. Tikiuosi kažkiek padėjau.
#18
Parašyta 2014 Bir 23 - 16:22

Visumoje augalai atsigave, kaikurie auga gana sparciai, net atzalas tenka rauti lauk. Zuvu lig neperseriu, grunta valau kas savaite ir vandeni keiciu, tiesa gal kiek per maza kieki 15-18lt, bet tai darau reguleriai.Vanduo labai skaidrus, ant stiklo nesideda joks dumblis.Filtro neisjungineju, tik esu isemes anglini filtra, kadangi pradejus naudoti skysta angli rekomenduoja ji isimti.
Apsvietimas automatinis 10val. Laikau filtruojancias krevetes, ir sprendziant pagal ju kiauto intensyvu ir sekminga keitima, tai mineralu yra pakankamas kiekis.Ar as klystu?
Va, gal ryt ar poryt bandysiu dar paleisti CO2 sistem, gal kazkiek pagelbes?
#19
Parašyta 2014 Bir 23 - 16:44

Na man atrodo, kad krevečių kiautai rodo tik sekmingą krevetės augimą, todėl ir neriasi, o kiek čia sietina su kitkuo tikrai nežinau.
Na aš tavo vietoj CO2 neleisčiau kolkas, nes bus daug kitų bėdų šiai dienai, bet aišku jei norisi tai norisi. Skirtumas tas, kad augalai gerokai greičiau pradės augti tarkim nuo 4-6 kartų ir maisto stygius pasireikš proporcingai tiek kartų greičiau, bet čia turiu omenyje teoriškai.
Aš tai visada esu linkęs pagal apšvietimą derintis visus kitus dedamuosius, tai apšvietimą mažinčiau, jo degimo laiką ta prasme. Vandens skaidrumas praktiškai nieko neparodo, vandens tinkamumo augalams.
Jei augalai auga neblogai, gal tada vertėtų pilstyti mikriukus ? Ar tas yra daroma?
Ir tikrai apsodinti greitai augančiais augalais, jie bus kaip kempinės, kurie sutrauks ko nereikia ir jei augdami išskirs medžiagas( kaip tiksliai vadinasi jos reiktų paieškoti nete) jos skatins dumblių nykimą.