Varyla, ką filtre plauni? Argi visą filtrą? Keramiką, korpusą ir t.t.?
Kadangi pas mane yra paviršiaus nusiurbėjas, tai filtre užsineša sintaponas. jį tenka dažniau plauti, kartu ir kempines praskalauju.
Pabandžiau dvigubo smūgio metodą. Tikrai patenkintas. Žaliasis beveik visur išnyko, o diatomos nyksta ir gan sparčiai.
Nusipirkau per mažai vandenilio peroksido - 100ml, o vandens ~220L. Tai gavosi ~5ml/L. perpyliau peroksidą į indą ir traukiau į švirkštą. Švirkštą po vandenių ir palengva išleidinėjau, stengiausi arčiau probleminių vietų. Prieš tai nuėmiau vidinio filtro galvą ir išėmiau bačkos užpildus. Bačką paleidau suktis "tuščiom" apsukom, kad būtų srovė, o vidinio galvą naudojau srovei į visus kampus, apaugusias ir problemines vietas. Žuvys manęs nesuprato Po 15 minučių maišymo nupyliau ~50% vandens. Pripyliau naujo ir įleidau 30paspaudimų vimi accelerator. Sudėjau užpildus ir viskas. Tiesa, prieš tai išploviau bačką, o vidinis buvo praplautas praėjusią savaitę.
Žalio siūlinio nykimą pastebėjau jau kitą dieną po darbo grįžęs, žuvys atlaikė, bet pasigedau dvispalvio rykliuko. Galimai jis jau anksčiau pasimirė, bet nepastebėjau, nes žaluma buvo užėmusi ~80% akvos tūrio, tai negaliu teigti, jog dėl to jis dingo.
Varyla - mano bačka irgi gerai užsinešus buvo, tai turbūt pritarčiau tavo teiginiui, kad dumblių padaugėja, kai filtras užsinešą. Viena kregždė dar ne pavasaris, bet panašu į tai.
Asciavadas - siūlau ir tau pabandyti dvigubo smūgio metodą. Manau, kad padės. Galimai panaikins pasekmes - dumblius.
Aš išėmiau uužpildus ir juos praploviau. Atgal nedėjau ir paleidau suktis tuščią, kad būtų kuo stipresnė srovė. Procedūrą atlikinėjau ~15 minučių. Tuomet atjungiau viską ir sudėjau užpildus, tik išėmiau sintaponą. 3 savaites akvariumu rūpinausi bet kaip, tai grįžęs aptikau akvariume siulinį ant echo 5-7 cm ilgumo. Prieš savaitę keičiant vandenį lapus nuvaliau ir išvažiavau. Grįžęs apstulbau. Bandysiu kartoti procedūrą su 10 ml/L ir vėl valyti lapus. Įtariu, kad nelabai reikėjo plauti vidinio filtro, nes po šitos procedūros kaip dingo staigiai dumbliai, taip ir siūlinis atsirado.
o gal kas žino, ar uv led, uv paprasta ir uv baktericidinė kuo nors skiriasi? noriu pabandyti pajungti uv, bet dar neapsisprendziau kuri geriau. Noriu baktericidinio poveikio, ar tam tiks šviesa išskiriama uv žibintuvėlio su 32ledais?
uv-c naudojama bakterijoms, dumblių sporoms ir parazitams naikinti yra 250 nm–260 nm bangos ilgio ("kieta" UV-šviesa), žmogaus akis jos nemato.
Baktericidinį poveikį turės uv led, uv paprasta, uv speciali ar uv nanoturbo, jei skleis 250-260 nm šviesą pakankamo intensyvumo. Baktericidiniu poveikiu pasižymi UV-C spinduliai su intensyvumu (galia per laiko vienetą ploto vienetui) 2,000 - 8,000 µW·s/cm2
Visi uv-šviesos šaltiniai turi tech. pasus ar pan, kur būna parašyta, kokio bangos ilgio šviesą jie skleidžia bei galią.
Į klausimą, ar 32 vnt uv led iš žibintuvėlio turės baktericidinį poveikį galima atsakyti, žinant uv bangos ilgį bei 32 uv-led galią bei vandens plotą, kurį švitinsite.
Šį pranešimą redagavo zallias: 2016 Lie 15 - 09:13
Šį pranešimą redagavo zallias: 2016 Lie 15 - 16:46
Aš galvoju, kad tai visai nereikalingas daiktas. Galit laikyti ir visad įjungtą, nieko blogo tikrai nenutiks. Keletas nuorodų apie UV -
http://www.uvsterilizerreview.com/
http://www.americana...#basic_factors
Šį pranešimą redagavo e2110: 2016 Lie 15 - 22:58