Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Gelbėkite, puola dumbliai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 89

vatas

vatas

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2010-Sau-04
  • Amžius: 41
Ne Gintarai dumblių nebijau o be akvariumo negaliu, per daug ta liga sergu:). tik bandau įveikti bėda, kurios kaip ir nebūdavo.

Kazkuris

Kazkuris

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Bir-17
  • Amžius: 30
Gintaras_Klimaitis rašė:

vatas rašė:

Jo reikia patarimu kaip kovojat su dumbliais. Nes pas mane irgi puola,bet ką daryciau. Pasakykit kaip Co pokycius susitvarkot?

"Bijai vilko-neik i miska":) ...isvertus sia patarle i akvariumininku kalba,ji skambetu mazdaug taip:"Bijai dumbliu-nepirk akvariumo";)

Nu jau cia visai kuotuolin tuo grazin..... kalba jusu eina...... jums as suprantu kolekcijoms zmonems parduoti nusisikt su dumpliais ar ne...... bet visi nori turet grazius akvariumus ir dumpliu galima isvenkti .....

Kazkuris

Kazkuris

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Bir-17
  • Amžius: 30
as patc naudojau AlgExit Easylife produkcijos ;] siulinius ir kitus raginius su svikstu apipurski isakrt sueda ant akiu ;]]]] ir profilaktiskai normeles ziuri...

rudolfas

rudolfas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Lie-23
  • Amžius: 39
konkreciu patarimu kaip ir nedavet zogui.jei nera kantrybes kovoti su dumbliais,tai pirk algexit.man padejo nuo melsvadumblio iskarto

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05
  • Amžius: 32
Gerokai per ryškiai pasakyta :whistle: Tik per laiką kažkiek ,,pakankina".. Bet iš esmės,tai leidžia apmažinti vizualų dumblių kiekį, bet ne jų atsiradimo priežastis.. Taigi verta dėmėsį skirti ne ,,antidumbliniams" preparatams, o koncentruotis į gerą augalų augimą ir akvariumo priežiūrą.

rudolfas

rudolfas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Lie-23
  • Amžius: 39
tai vat ir sakau:jei nera kantrybes.mano atveju buvo taip,kad nugalejau visus dumblius:barzda,zalia siulini,rudaji,o va su melsvadumbliu kantrybes neuzteko,nors ir bandziau.o algexit tai tikrai geras daiktas,nors pats esu ir nusistates pries visokia chemija.

lundis

lundis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgp-07
  • Amžius: 43
yankadi rašė:

Gerokai per ryškiai pasakyta :whistle: Tik per laiką kažkiek ,,pakankina".. Bet iš esmės,tai leidžia apmažinti vizualų dumblių kiekį, bet ne jų atsiradimo priežastis.. Taigi verta dėmėsį skirti ne ,,antidumbliniams" preparatams, o koncentruotis į gerą augalų augimą ir akvariumo priežiūrą.

Paaiskinkit jus man kvailiui. Jus cia visi akcentuojat kaip issigelbejima nuo dumbliu gera augalu augima. Taip iseitu, kad kuo geriau auga augalai tai tuo maziau maistiniu medziagu lieka dumbliams ir jie negaudami maisto isnyksta is musu akvariumu.Bet tokia logika sekant, tai ciklidiniuose akvariumuose per dumblius zuvu neturetusi matytis. Nes juose nera augalu isvis. Ar as cia ko nesuprantu?:blush:

CIAPAS

CIAPAS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2011-Spa-22
  • Amžius: 42
Pagrindine dumbliu atsiradimo priezastis, tai betvarke akvariumo prieziuroje, belekaip pylstomos trasos, nereguliariai keiciamas vanduo, per mazi vandens keitimai, nevalomi filtrai, nesiurbiamas dugnas, zuvu kiekis neatitinka filtracijos pajiegumo, CO2 lygis beliakos, senos lempos, o visu baisiausias tai serimas saujomis. Galima akvariuma ir lauke ant saules laikyti bet be prieziuros niekas nesigaus, uzdumles staigiai, svarbu kad nebutu Amoniako(NH3), amonio(NH4), ir nitritu(NO2) ir cia dedu dideli taska . Žinutė redaguota: CIAPAS, laikas: 2013/05/16 00:45

Efkutis

Efkutis

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2012-Lap-22
  • Amžius: 37
Patinka man ši tema :) Ant palanges pas mane stovi 15l akvariumukas, gyventojai kelios gupijos, gal dar keli čeriai(seniai bemačiau) daug sraigių, ir tirštai augalų, vandens keitimas nereguliarus,filtracijos nera, apsvietimas, dienos sviesa, trašų jokių, dumbliu yra tik aplink burbuliatorių, tai čia kas, deguonies perdaug?

lundis

lundis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgp-07
lundis rašė:

yankadi rašė:

Paaiskinkit jus man kvailiui. Jus cia visi akcentuojat kaip issigelbejima nuo dumbliu gera augalu augima. Taip iseitu, kad kuo geriau auga augalai tai tuo maziau maistiniu medziagu lieka dumbliams ir jie negaudami maisto isnyksta is musu akvariumu.Bet tokia logika sekant, tai ciklidiniuose akvariumuose per dumblius zuvu neturetusi matytis. Nes juose nera augalu isvis. Ar as cia ko nesuprantu?:blush:

Nejaugi niekas nezinote?:( Yankadi, tu dumbliu virtuozas pas mus. Gal tu i si klausima ka nors atsakysi ?:)

CIAPAS

CIAPAS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2011-Spa-22
  • Amžius: 42
O kam tas burbuliatorius is vis.

lundis

lundis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgp-07
Ar persinesa BBA (barzda) is vieno akvariumo i kta kartu su augalais?Intike labai jau ivairiu nuomoniu aptikau:)

rcl123

rcl123

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Rgp-09
  • Amžius: 51
persineša ,bet jeigu jai netinkamos augimo sąlygos naujoje vietoje , tai sunyksta ant akių :)

lundis

lundis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgp-07
Aisku, aciu:) Tada dar klausimas. Dar aptikau labai skirtingu nuomoniu, kad BBA yra vienintelis dumblis kuris neturi sporu.Kitur raso, kad BBA sporos labai megsta apsigyventi grunte ir sekmingai ten daugintis. O kaip yra istikruju ?

velsas

velsas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2011-Vas-22
  • Amžius: 34
Audouinella tikrai dauginasi vegetatyviškai ir sporomis. Apie lytinį dauginimąsi info neturiu, bet pagal morfologiją turi būti ir toks. O jam keliauti padeda viskas: augalai, žuvys, lašelis vandens išdžiūvęs ant rankos, net vėjas gali atpūst sporas į akvariumą. Tik ar jam augti bus palankios sąlygos priklauso nuo akvariumo ;)

lundis

lundis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgp-07
Aciu,tada dar klausimas:) Kaip kovoti su juo?Daug kur raso, kad reikia sureguliuoti C02 padavimo ligi, bet as prisiskaites info ivairiuose forumuose ir suprates, kad pas mane per silpnas apsvietimas pagal vandens kieki naudoti CO2 sistema, ja pardaviau:sick: Dar vienur raso, kad reikia padidinti vandens cirkuliacija akvariume, stipriai padidinti vandens keitimus. O kitur, kad kaip tik reikia labai sumazinti vandens cirkuliacija, netgi iki minimumo sumazinti istirpusio vandeny deguonies koncentracija, jokiu budu nedaryti dideliu vandens keitimu (kad su svieziu vandeniu neinesti iskarto dideli kieki CO2 kuri iskarto perims dumbliai o ne augalai), netgi pakelti pH ligi iki 8.5-9 sodos pagalba, nes BBA netoleruoja sarmines terpes...Daug kas pasakysit, kad reikia augalus priversti bujoti.Bet cia is serijos ,,lengva pasakyti,sunku padaryti``:) Suprantu, kad sakysite vandeni reikia sureguliuoti.Sitoj vietoj ir kaip ir viskas gerai pas mane. Azoto ciklas veikia, nitratai, fosfatai link nulio, zuvys seriamos minimaliai.Pas mane BBA uzbujojo pradejus naudoti trasas (kad nesivelti i intrigas pavadinimo trasu neminesiu) Nustojus tresti, BBA dabar kaip ir stovi vietoj, nei pirmyn nei atgal :) Gal kas patarsite, kaip si bruda isnaikinti? Priezastys mano supratimu jau pasalintos, bet norisi pasalinti ir pasekmes. Netgi prisiskaites bukleteliu pradedu galvoti apie ivairiausius preparatus ALGE STOP:laugh: Ka manote?

Remyga

Remyga

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 46
Sveiki,Aš kiek susidurdavau su BBA, tai man padėdavo dažni vandens keitimai: pirmas kelias savaites triskart per savaitę po kokius 30 proc. gal kiek daugiau bendro akvos tūrio, vėliau mažinant iki dviejų sykių per savaitę, atsižvelgiant į situaciją. Po mėnesio situacija turėtų eiti į gerąją pusę, tačiau taip darbuotis gali tekti bent keletą mėnesių. Srovės nei didindavau, nei mažindavau, bent jau padidinimas tikrai nepadėdavo. Pagrindinė BBA atsiradimo priežastis - organikos perteklius, tai ir reikia ją plauti lauk iš akvariumo. Labai veiksmingas prieš BBA gliutaraldehidas, bet šiuo metu didelė problema jo gauti. BBA sudorodavo 10-14 dienų bėgyje. Ekspermentuota ir su rinkoje pardavinėjama skysta anglimi, rezultatas praktiškai nulinis, apart to, kad greičiau nei BBA į padidintas skystos anglies dozes neigiamai sureguota valisnerijos, ragalapis.

velsas

velsas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2011-Vas-22
Prie visu patarimu dar darasysiu vandenilio peroksida. Pasidomek del koncentraciju ir ir salutinio poveikio, nes as nezinau, tik zinau, kad uzsienio forumuose rekomenduoja kaip veiksminga priemone. Pas mane problemos baigesi, kai padidinau apsvietima. Kaip jau minejo kiti tai vandens keitimas daznas padeda. Del organikos girdejau visokiu nuomoniu tai nezinau ar itakoja. Kas liecia STOP ALGEA, tai kazka esu bandes ir man sustabde plitima. Pavadinimo nepamenu, jei reikes namie galesiu paziuret. Bet jis dazo vandeni geltonai ir man kazkaip pasirode, kad augalai leciau augt pradejo (bet gal tik pasirode). Labai svarbu mechaninis valymas. Negailek ir mesk lauk apaugusius lapus, akmenis, sakas nusveisk, as net nuplikydavau. Nuo grunto nurankiok jei yra.Naturaliais priesais nebande kovot? Laputes, amano krevetes ir dar kazkokia viena zuvyte, nepamenu. Yra balose toks didelis vabalas degutvabalis, visada norejosi isbandyt, tik neuzmaciau niekur, vienos dusios (a sitos zuvytes gali suvalgyt).

lundis

lundis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgp-07
Vandens keitimai paskutini menesi vykdomi pas mane labai dazni ir dideli. Gruntas jau tuoj bus nuo siurbimo sterilus:) Taip, kad apie organikos, no3, po4 pertekliu kalbos jau net negali buti.BBA kaip ir anksciau minejau- stovi vietoje. Nei bujoja, nei nyksta. Jis paprasciausiai isisaknijas i dekoracijas, akmenis, kelmus, grunta ir dar islikusius kelis nusususius augalus. Vis linkstu noru isbandyti i zoo parduotuvese siulomus BBA naikinimo preparatus.Ypac sudomino mane preparatai kuriu veiklioji medziaga yra salicilatas.Ir dar. Esu pazystamas su vienu is zoo parduotuves savininku, tai jis man uzsimine, kad tokiu preparatu pagrindiniai pirkejai yra aquaskipperiai. Kuriems dazniausiai nusispjauti i akvariume esancios faunos sveikatos bukle, nes ju tikslas yra laikinas vaizdas ir is tukstanciu fotografiju atrinkta ta vienintele. Todel jie pasiryze pilti bet ka zuvims ant galvu, kad tik ta vaizda isgauti . Mano atveju yra kitaip. Man rupi kiekvieno i mano namus papuolusio gyvuno sveikata ir gerove. Tai is to ir sekantis klausimelis. Ar kas naudojote preparatus BBA naikinimui kuriu veiklioji medziaga salicilatas ? Kaip tai atsiliepe jusu faunai ir kaip sekesi iveikti BBA?

velsas

velsas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2011-Vas-22
Perteiksiu vieno rimto akva veikejo mintis is kito forumo: nei vienas is parduodamu cheminiu preparatu efektyviai nenaikina dumbliu, o tik neduoda jiems augti. Nes ju esme sutrikdyti kazkoki dauginimuisi butina biochemini procesa, to pasekoje neleidziama jam daugintis ir plestis. Pats pagrindinis dumblio naikinimas turi buti mechaninis (rankytem, sepeteliais ar gyvuneliu pagalba). Nes laukti kol jis pats nunyks gali tekti ne viena menesi :blink:. Nesigilinau kaip ten is tikro, bet gal ir yra logikos. Nes jei butu toks preparatas, kuris vienaip ar kitaip suardo lasteles struktura ir tas dumblis pilnai suirtu, tai izivaizduokit tokios chemijos poveiki augalam ir gyvunams. :S