Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

reik pagalbos del zoliu augimo

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 122

knocker

knocker

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 44
Va ir vėl apie geležį, o gal reiktų dar pasidomėti ir kokiame geležis komplekse naudojama, kiek tame komplekse geležis yra stabili ir kokios sąlygos įtakoja tos geležies stabilumą.Tuomet iš karto pasidaro daug aiškiau kodėl vienų gamintojų trąšos pigesnės o kitų brangesnės? Kodėl rekomenduojama pilti kas dieną, o kada galima ir kartą į savaitę, o gal rečiau?Be to reiktų pasidomėti reiktų priimti domėn ir augalo geležies įsisavinimo mechanizmus, be to augalas turi galimybes asimiliuoti ne tik Fe2+ bet ir Fe3+ taigi tos geležies įsisavinimo galimybių augalai tikrai turi ir jie tikrai nėra tokie riboti kaip jūs manote...Dar gal taip pat reiktų susimastyti kad didesnę dalį geležies augalas įsisavina per šaknis, o ne per lapus (santykis maždaug 2,5-2.8:1) ... tai kokio velnio pilate tuos mikro į vandenį, vėlgi mėgstantiems skaičiuoti tai bergždžias pinigų švaistymas!? Vėlgi kokią geležies svarba, ką ji daro, ar augalo viduje geležis yra mobili visa tai labai svarbūs dalykai, kurios deja, dauguma nurašo ir tik teigia, kad kasdien dozuoti geriau, nei kas savaitę - bet niekas nesusimasto kodėl ir tai daroma aksioma, nors jei truputį pasidomėjus ir pasigilinus, pasirodo tai nėra visai taip kaip visi šventai įsitikinę, tik tam reikia skaityti ne forumus...Na bet kam čia gilintis... geriau yra GERIAU.O kam tai iš tiesų hobis ir kam labai įdomu, pasigilins ir pasidomės, bet dauguma čia ne "hobistai", o tiks statistai norintys greitų paprastų atsakymų, į sudėtingus klausimus su šimtais nežinomųjų ir kuriems atrodo, kad tie labiau patyrę, kurie tai jau suprato klausimo sudėtingumą, yra pasikėlę ir nenori padėti iš požiūrio paprastais klausimais. Va tokiems būtent T. Barr ir sistemino visą informaciją ir padarė suprantamą bei prieinamą, kas išvirto į EI, deja daugelis, pamatę kaip tai gali būti paprasta akvariumo turėtojams, kaltina nesigilinimu į esmę, nors tie kaltintojai dažnai būna ne tik kad neįsigilinę į EI esmę, bet ir tų pačių augalų "nelabai supranta"... Tiek to nematau reikalo pamokslauti...

lundis

lundis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgp-07
Knocker, nereikia taip karstai viskø imti i plaucius;) Diskusija, tikrai pagaliau tampa diskusija. Dziugu. Kai kuriuos posmus skaitau ir po 2 ir 3 kartus bandydamas isigilinti , pamastyti, sukramtyti ir aisku, kad pasimokinti.Mane tik neramina viena, sitoje trasu virtuveje pamirstamas vienas svarbiausias akvariumo elementas, tai fauna:)

Airwaves

Airwaves

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Lie-17
  • Amžius: 35
Jums knocker labai kliuna gelezis, tai paaiskinkit kodel? Diskusija tikrai nenueis veltui.Gelezis svarba:Geležis yra vienas iš svarbiausių elementų augalų metabolizme. Nuo geležies buvimo vandenyje tiesiogiai priklauso daugelio elementų įsisavinimas.Todėl nesant geležies, akvariumo augalai sunkiai įsisavina kitas jiems reikalingas medžiagas nežiūrint į tai ,kad šių medžiagų kiekis yra sąlyginai pakankamas. Tad labai svarbu yra užtikrinti ,kad akvariumo vandenyje geležies būtų pastoviai. Daugeliu atveju, skaitoma,kad jos turėtų būti bent jau 0.05-0.1 mg/l . Jeigu akvariumui yra taikoma intensyvesnė priežiūra su galingesniu apšvietimu , geležies kiekį rekomenduojama didinti iki 0.2-0.5 mg/l. Tuo pačiu yra labai svarbu, kad geležies būtų visą šviesos periodą t.y. nuo pat šviesos įjungimo iki jos išjungimo.

eifelis

eifelis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgs-23
na naujokas,tai naujokas, bet nesu toks kuris viską nori gauti sukramtytą...akvariumo gimimas mano namuose prisiminus sena vaikystės svajonę užėmė laiko, akvariumo ir jo įrangos įsigijimas truko apie 4mėn., ne dėl finansų, bet dėl noro pasirinkt optimaliausią variantą. tam reikalui perskaičiau visą akvariumas.net forumą (jis man atrodė patogiausias) ir tai užėmė laiko. Paleidus prasidėjo kitas etapas - augalų auginimas, tad tiesą sakant perskaičiau didžiąją dalį ir šito forumo: įrangos, faunos, floros. bandžiau, eksperimentavau ir tik extra atveju rašiau ir klausiau pagalbos ir tai greičiausiai buvo po 4mėn po paleidimo. taigi visas paleidimas ir dumblių antplūdžio tiek ir tebuvo. forumo pagalba padėjo, rudadumblis - kaip ir visiems naujiems akvariumams, klausiau pagalbos dėlto, visi kiti dumbliai nesukėlė dideliu nemalonumų ir ilgai neužsibuvo mano akavariume. o rudadumblį padėjo išnaikinti: ancitrusas ir plechas (buvau priešininkas šių žuvų, bet draugės įkalbėtas nusipirkau ir likau nustebintas, po 2 parų ir iki šiol jo nematyt pas mane). Taigi toliu sekė domėjimasis, kad net šeima juokiasi,kad aš kai tik prie kompo skaitau apie akvariumus :) toliau sekė pokalbiai su akvariumistais, EMA (didelis jiems respects!) ir pagaliau parašiau šitą tema (6mėn nuo akvos paleidimo). Taigi, kad ir naujokas, bet su pastangom "nevalgyti sukramtytą maistą" ir esu dėkingas visiems už patarimus ir už vystytą diskusiją. Beja, prieš pakuriant šitą temą rašiau pm vienam šio forumo senbuviui, kurio problema dar 2010 metais buvo diskutuojama kito tinklapio forume ir ji buvo tokia pati kaip mano, begalė patarimų, bet galutinio rezultato taip ir nebuvo, taigi klausiau ar jam kas pavyko, gaila atsakymo negavau...

lundis

lundis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgp-07
Airwaves rašė:

Jums knocker labai kliuna gelezis, tai paaiskinkit kodel? Diskusija tikrai nenueis veltui.Gelezis svarba:Geležis yra vienas iš svarbiausių elementų augalų metabolizme. Nuo geležies buvimo vandenyje tiesiogiai priklauso daugelio elementų įsisavinimas.Todėl nesant geležies, akvariumo augalai sunkiai įsisavina kitas jiems reikalingas medžiagas nežiūrint į tai ,kad šių medžiagų kiekis yra sąlyginai pakankamas. Tad labai svarbu yra užtikrinti ,kad akvariumo vandenyje geležies būtų pastoviai. Daugeliu atveju, skaitoma,kad jos turėtų būti bent jau 0.05-0.1 mg/l . Jeigu akvariumui yra taikoma intensyvesnė priežiūra su galingesniu apšvietimu , geležies kiekį rekomenduojama didinti iki 0.2-0.5 mg/l. Tuo pačiu yra labai svarbu, kad geležies būtų visą šviesos periodą t.y. nuo pat šviesos įjungimo iki jos išjungimo.

Airwaves, matau busi kai ka praleides:) Knocker apie Fe, remdamasis ivairiais saltiniais ir sava patirtimi, sukonspektavo puiku, didelies apimties posma (pagarba jam uz tai). Rekomenduoju susirasti ir paskaityti. Itariu ir pats sau atrasi viena kita,naudinga minti;)

rcl123

rcl123

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Rgp-09
  • Amžius: 52
knocker, gal nesigilinam kodėl anubis pas mane geltonuoja be geležies o pas tave auga be trąšų - juk ne tokios pačios sąlygos pas mus ;) beje, kažkada kai naudodavau panerių vandenį tai geležies iš vis nereikėdavo pilti, nes iš krano bėgo apie 1mg/l :laugh: trąšų kainų irgi nebūtina pririšti prie geležies - jos ten nėra tiek daug, kad įtakotų kainą kelis kartus - čia jau marketinginiai dalykai, o ne naudojamos geležies brangumas :) apie geležies valentinguma taip pat galime nesigilinti - akvariumo sąlygomis jos dvivalentes net nėra , tad visi augalai maitinasi trivalente - na nebent prieš tai paverčia į dvivalentę ir tik tada suvalgo :) šiaip tai, manau, kad teoriniai išvedžiojimai akvariumo procesus paaiškina tik dalinai, daugiau naudos duoda eksperimentai konkrečiu atveju ir teisingų išvadų darymas :) Žinutė redaguota: rcl123, laikas: 2013/06/28 11:48

knocker

knocker

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Na šiaip bent jau mano nuomone praktiniai patyrimai (nedrįstu vadinti jų bandymais) neturi jokios prasmės jei neturima, nežinoma ar nesuprantama yra teorija, o teorinių prielaidų darymas yra vienas iš pagrindinių jūsų sėkmingų ar rezultatyvių bandymų variklių... Taigi, čia tokia mano nuomonė ir aš nelinkęs aklai tikėti viskuo kas man sakoma, ar bandoma įteigti jei matau kad tam trūksta loginių paaiškinimų...

Jurginiukas

Jurginiukas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2013-Sau-10
  • Amžius: 45
Įsiterpsiu gal nesupykst, nes į temą:unsure: ir man reik patarimo dėl žolių augimo, pajungiau CO2 pirmą kart gyvenime, nežinau ar sutapimas ar todėl, kad greitaeigiai ėmė augt nesvietišku tempu (dar vis naudojau Vimi all in one, na negi išmesti) pamatavau NO3 ir PO4 ir šoką apturėjau, NO3 vos kokių 10 (visada būdavo 20-30), o PO4 apie 1 (visada būdavo ženkliai daugiau). Nedraugauju su chemija, tai nežinau dabar ar jeigu nusipirksiu Vimi all in red užteks visko, ar reikės papildomai NO3 ir PO4 ieškot? Svarstau ir apie PlantoVil CA, ten aiškiai parašyta, kad įeina NO3 ir PO4, o Vimi all in red rašo P ir N, pasakykit man neišmanėlei, ar čia tas pas gausis, kas NO3 ir PO4 ar ne?

dziustas1

dziustas1

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Spa-06
  • Amžius: 29
Skiriasi siu medziagu koncentracijos. Vimi trasose azoto yra kitose formose nei tik nitratineje, kaip rasoma PlantoVIL CA aprasyme. Bet abi trasos turi azoto ir fosforo reikalingo augalams, jei to klausete. Ir nieko papildomai inesti nereikia.

Jurginiukas

Jurginiukas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2013-Sau-10
Ačiū labai:) Taip ir maniau, bet abejojau, reiškia svarbiausia reikia N ir P, o kokia forma jau detalės. Bandysiu Vimi all in red, nes PlantoVIL dar su kalciu, o iš mūsų kranų Riešėje vandenėlį pavirinus sluoksnis baltų nuosėdų, manau kalcio daugiau nei pakankamai:S

ema77

ema77

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2012-Vas-13
  • Amžius: 8
Sveiki,nustaciau kad pas mane akvariume kietas vanduo,kaip ji suminkstint?kokiu pilt priemoniu?

dziustas1

dziustas1

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Spa-06
Statyti osmoso filtra ir skiesti vandeni su ciaupo. Kokiu tikslu zadat vandeni minkstinti?

Airwaves

Airwaves

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Lie-17
Tinka distiliuotas, svarus lietaus vanduo.

eifelis

eifelis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Rgs-23
gal kam bus idomu,o gal dar kartelį truputį padiskutuosim, papasakosiu esamą situaciją po priežiūros pakeitimo(praėjo 3sav.) dabar dozuoju kasdien: 4ml mikroplant complex2,5ml skysta anglis5ml geležisPastebėjimai:žadėjau pilti 7ml mikroplant complex,bet papyliojus kelias dienas pastebėjau, kad stipriai pradėjo žaliuot stiklai,taigi nusprendžiau,kad šito priežastis per didelis kiekis mikroplant complex,sumažinau dozę iki 4ml per dieną.Kažin ar galėjo stiklų žaliavimui turėti įtakos padaryta 3val pertrauka apšvietime? nes paskaičius žaliojo dumblio aprašymą - CO2 lygio šokinėjimas arba per didelis medžiagų kiekis.pradėjus pylioti skystą anglį,gigantiškajai valisnerijai tai nepatinka,lapai palengva yra,bet ir stipriai augaCryptocoryne aponogetifolia (jei teisingai rašau pavadinimą) pradėjo augt sparčiau,naujos atžalos kurios stovėjo vietoj savaitėm,pradėjo augti.nors lapai skylėjasi.liudwigia auga labai sparčiaidėl kitų kriptų sunku suprast,bet nelabai nykstaechas leidžia lapus,lapai pasiskylėja,garbanojasi,bet nebėra nauji lapai geltoni,manau papildoma geležis duoda savo.augalų kondicija nėra pati geriausia,bet dar reikia ir laiko,kad suprast ar einama teisinga linkme :)ar gali būti priežastis lapų skylėjimasis,kad plechas ir ancitrusas neprivalgę?galvoju pabandyt mažiau pilt papildomai geležies,gal kokius 4ml per dienąskystos anglies dėl valisnerijų manau pamažinti,bent iki 2ml per dieną.Patarimai - pastebėjimai, ačiū Žinutė redaguota: eifelis, laikas: 2013/07/19 07:49

Airwaves

Airwaves

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Lie-17
Reiktu rasyti ne kiek ml pili, o kiek ppm, nes tie ml nieko mums nepasako.O kaip su Kaliu? jai papildomai neinesi tai manau tau jo cia ir truksta.Taip pat as bent jau pasimatuociau NO3 ir PO4. Gal tau pvz visai NO3 nereikia, o tu ji pili su kompleksinem trasom, ar atvirksciai.

Jurginiukas

Jurginiukas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2013-Sau-10
Matau toks žalias kaip ir aš :laugh:, jei nori galiu patirtim pasidalint, nes jau savaitė kaip naudoju tokias pačias trąšas. Tiesa, pas mane yra CO2 balioninė, daug augalų ir daug žuvies ir aš pilu tiek kiek ir tu, tai manau pas tave be CO2 tiek trąšų užtenka jei žuvies yra, žalią dumblį, beje neparašei kokį, galėjai sukelt pildamas per daug trąšų arba pailginęs apšvietimo laiką. Savaitė per trumpas laikas trąšoms įvertint, bet kol kas augalėliai nenuvylė, o nuojauta sako, kad mano situacijoj mažoka geležies ir per daug PO4, bet čia kol kas tik nuojauta. Beje kriptos valgo daugiausia per šaknis, pakišk kokią gruntinę trašą joms ir nebesiskylės;) Apskritai kriptos kaip piktžolės, auga bet kur ir bet kaip, gal neseniai pasodinai, kad skylėjasi:silly: arba tavo žuvys neš...:woohoo:

Edviz

Edviz

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Bal-05
eifelis, nusipirk po4 testa.. tada galesi vesti kazkoki santyki su No3- bus kiek linksmiau stebet parametrus.. ;)

Marijonas

Marijonas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Bir-14
  • Amžius: 40
pratesian diskusija http://www.aquarium....2#344292galvoju pas mane gal didziausia problema vandens temperatura 29C. bet keisciausia man, kad kai paleidau akvariuma, vysnia augo - bujavo, o dabar lapai krenta. gal bandyti suretinti vandens keitimus, sumazinti keiciamo vandens kieki. bet dabar zuvys "gyvos" tiesiogine prasme. labai aktyvios, sekioja, deda ikrus ir t.t. suprastinus vandens kokybe, suprastes zuvu bukle...ir apskritai netikiu, kad toje kikos parduotuveje tiek pastangu i ta akvariuma deda (kur rasiau akd augalai bujoja). manau jie tiesiog rado kur paspausti reikiama mygtuka, ir gal tas mygtukas pas manes butu co2 paleidimas. pradzioje be jokiu ph matuokliu, tiesiog dienos metu.

markox

markox

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Sau-14
  • Amžius: 43
Kiek pamenu pas tave diskusai, o daugelis diskusinių akvariumų negali "pasigirti" bujojančia augmenija dėl didesnės nei įprastos vandens temperatūros ir trąšų trūkumo .;)

barbusassss

barbusassss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2011-Vas-05
Taip pas ji diskusiai. Bet markox nenorėčiau sutikti kad vien dėl temeratūros neuga augalai. Marius1 - 10 puslapis; Milciakas - 21 puslapis; Tozo - 22 puslapis pažiūrėk kaip auga žolės. http://www.aquarium....itstart=630Būtu gerai, kad jie patys, arba tokie pat akvariumistai papasakotu, kaip yra ištikrūju.