Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Išgelbėkim Pellia ...

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 61

vigi

vigi

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lie-05
  • Amžius: 54
Mokslinių traktatų nereikia. Pakaktų klubiečių praktinės patirties susisteminimo.

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 61
pilni forumai...patys ivairiausi...tu "susistemintu patirciu" :laugh: -is ju aisku tik tiek,kad niekas neaisku...;) ..jei intensyvios prieziuros pojauniam akvariume kazkokios priklausomybes yra istyrinetos,tai ekstensyviai priziurimame..pagyvenusiame... akvariume...del kiekviename vis kitaip vykstancios prieziuros ir is to sekanciu parametru "vingiu"...ypac del NEZINOMU PARAMETRU GRUNTE... konkreciai patararineti,kaip minimum,yra nesazininga :) ..o daznai-juokinga arba net absurdiska...

vigi

vigi

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lie-05
  • Amžius: 54
Role, gal temos tęsinio galima būtų sulaukti? Kokie akvariumo priežiūros pakeitimai daryti, kaip greitai augmenija atsigavo.

Role

Role

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 41
dviguba zinute:( Žinutė redaguota: Role, laikas: 2010/11/23 18:02

Role

Role

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Galiu parašyti ka padariau, o kas padėjo tikrai nežinau :)Sukeliau kH iki 4-5 , Ph valdyma prijungiau prie kontrolerio, set point 6,75 visa parą. Pradėjau dozuot mikro didesniais kiekias, rotala macrandra rodė kad NO3 jai perdaug (lapai buvo pažaliavę) ir keitimu vandens nusimušiau iki 10-15 mg/l, ir padidinau PO4 iki teorinio(t.y pyliau kad butų tokia konc.) 1 mg/l. po keletos dienų susimaišiau makro skysitimo santykiu ~ 10(no3):1(po4) ir pajungiau i auto dozatorius.Naktimis padariau automatini vandens keitima po 10% (įvertinant skiedimą)Rotala jau po beveik poros dienų pradėjo raudonuoti. pelios puvekus išmečiau ir pasilikau tik kaip sakant veislei-dabar vėl žaliuoja. Na ir viskas įsibėgėjo, ir augalai ir dumbliai :) Tada pradėjau pilti gliuteri(savaitę), ir apnaikinau dumblius, išskyrus žalią siūlinį - jis buvo tik pristabdęs augimą.Dabar gyvenu su žaliu siūliniu ir sumažintu iki 4 h intensyvios šviesos periodu. Ta bjaurastis bent jau apstojo augus tokiais dideliais tempais. Ypatingai jis auga Fissidens fontanus samanoje ir silpniau javos prie kalėdinės dar taip nelimpa. Nuotrauka

Žinutė redaguota: Role, laikas: 2010/11/23 18:03

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
  • Amžius: 44
Turėjau ir aš tokį džiaugsmą, panašu, kad čia iš cladophora giminės dumblis. Baisus bjaurastis. Pas mane Javos samanoj sėdėjo, tai paprasčiau buvo naujai perrišti šakas, nei jo atsikratyti. Nors pastoviai rankom nurinkinėjant ir naudojant GA, galima bandyti pribaigti.

Role

Role

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Nekuriant naujos temos. Vėl kažkas eina po velniųHygrophila corymbosa pasidare štai tokia foto:Vandens testų parametrai:kH=7gH=14pH=6,8PO4=1NO3=25+amidinis kurio testas nerodoFe=0,05Ca= 34 mg/lMg=6 mg/l (Ca+Mg=40)Ca ir magnis testuotas JBL juriniam akvariumui skirtu testu, naudojant vietoje 5 ml H2O, 50 ml ir rezultata padalinus is 10. Dariau dėl to kad itariau Ca trūkuma. Kadangio kalio idedu po šaukštelį į dieną, nes naktį keičiasi apie 80 litrų (bendras tūris 800)vandens, kalio trukumo taipat itarti negaliu. Taigi kas dar galėtų būti? Beja, Pellia pradeda rodyti dar temos pradžioje fotografuotą tirpimą.NuotraukaNuotraukaNuotraukaDidesnes nuotraukos čia... ir čia...Žinutė redaguota: Role, laikas: 2010/12/13 15:50

Žinutė redaguota: Role, laikas: 2010/12/13 15:54

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
  • Amžius: 44
nežinau ar čia susiję su tavo problema, bet man į akis krito tavo Fe kiekiai 0,05, kai turbūt rekomenduojama Fe 0.2-0.5ppm.

Role

Role

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Fe pilu tiek kad butų 0,15, o kad testas tiek rodo tai ka jau padarysi :)Pilu du kart dienoje, tik isijungus sviesai ir dar už 2 valandų, taigi nemanau kad tai būtų susiję su šia problema.

pelke

pelke

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Lie-01
  • Amžius: 45
jei po saknim dedi kokiu lazdeliu gali buti nuo prtekliaus,

Role

Role

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
ko pertekliaus? po gruntu pas mane humusas ir mikro.

pelke

pelke

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Lie-01
pas mane kazkada panasiai buvo kai trasu lazdeliu pakaisiojau.maniau kad nuo azoto,mat ten didesnis kiekis jo buvo.siaip skyleti ir deformuoti lapai nuo kalio trukumo .bet sakai kad dedi pakankamai.:( Žinutė redaguota: pelke, laikas: 2010/12/13 18:11

Kestas6431

Kestas6431

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Lap-21
  • Amžius: 56
Geležies norma – 0,25-0,5mg/L Ar as klystu?:unsure:

Role

Role

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
man norma vandenyje 0,1, plius grunte florapol, o vyšnios šaknis turi.O Jūs iš vis mate Fe testa kuris tiksliai parodytų Fe tiek kiek ipili?Vyšnios augo pas mene net tada gai geležies dar nepyliau.O su Kestas Fe normom reikėtų turbūt 1W ir > ltr apšvietimo ir viso kito komplekso.

pelke

pelke

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Lie-01
del Fe tai nereikia 1w litrui.del testu tikslumo tai taip,cia kita kalba.kiekvienas ziuri pagal savo augalus ir sprendzia ko kiek pilti,+ skirtingi procesai vyksta kiekviename akvariume.bent pas mane prie Fe 0.2 augaliukams ne kas buvo.pakelus iki 0.3+ kitas vaizdas.MANO Fe testas tiek rode.bet tavo atveju nemanau kad raitosi del Fe trukumo.

wabaliukas

wabaliukas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Grd-26
  • Amžius: 35
Manau Ca trukumas, arba dar K perdozavimas. O gal ir abu is kart.

jurna

jurna

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Vas-17
  • Amžius: 42
Deja mano patirtis maza, taciau man cia nepanasu i mikro trukuma. Prie mikro buna chloroze - ties gyslomis lapai zali, bet tarp gyslu gelsvi ar net balksvi. O pas tave lapai graziai zali.Man panaisau i makro trukuma. Is makro labiausiai varijuojantis elementas yra CO2, todel pirmiausia juom uzsiimciau. Gal neveinodai pasiskirsto akvariume (cirkuliacija prastoka)? Pabandyk dropchekeri pakilnot. Rekomenduojama cirkuliacija augaliniame - 10 akvariumo turiu per valanda.Kiek atsimenu, pas tave lempos su reflektoriais. Todel apsivietima laikyciau ne didesni nei 0.5w/l. Tiek pilnai uztenka auginti pievelems, lengviau kontroliuoti dumblius, lengviau uztikrinti CO2. Kai viskas grazu, tada gali kelti apsvietima.Taip pat zaidi su osmoze. Kiek man zinoma augalams per mazas vandens kietumas yra blogiau negu per didelis (as laikau Ca kaip viena is makro elementu). As bendra vandens kietuma laikyciau ne mazesni nei 6 laipsniai (pas mane jis toks, koks bega is krano - 13).Aisku as nesakau, kad neturiu problemu su dubmliais, taciau augalai auga beveik visi.

Kestas6431

Kestas6431

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Lap-21
  • Amžius: 56
Kalcio trūkumasPožymiai: pirmiausiai kalcio trūkumą parodo nauji lapai. Lapai auga deformuoti, susisukę, taurės formos, jų kraštai gelsvi. Šaknys auga trumpos ir susisukusios. Naujų ūglių ir šaknų leidimas labai sulėtėja.Sprendimas: įlašinti mikroelementų mišinio ar trąšų, praturtintų mikroelementais, tarp jų ir kalciu (Ca). Gal tai priezastis? Simptomai panasus. Paimta is cia http://www.aquarium....=501&Itemid=114

Žinutė redaguota: Kestas6431, laikas: 2010/12/14 14:41

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 52
gH 14 ir kalcio trukumas???!!! :S Baikit bajerius!!!!! Vandenyje kalcio tai jau tikrai netruksta,o ar augalas ji isisavina tai jau kitas klausimas. Man tai labai itartinas tas "po sauksteli kalio"...

Role

Role

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Po arbatinį šaukštelį kalio sulfato, nes į parą ileidžiu apie 80 ltr šviežio vandens ((mix RO su kranu). O ka sakot reikia ir su kaliu smulkintis? Gerai kad yra atdžių :D ir pastebi testų rezultatus.Beja yra pratestuotas ir kalcis ir magnis.O atskirti nedadozavimo su perdozavimu neina? Žinutė redaguota: Role, laikas: 2010/12/14 19:34