Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

apsvietimas dideliam akvariumui

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 75

Tahis

Tahis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Vas-05
  • Amžius: 26
lyrika kartais ne is panevezio pirkai akvariuma ? as is tokio veikejo panevezyja pirkau , tai lygiai toks pat dantis , kiek matau is foto tai sidabro spalvos aliuminis ten kur droselis , pas mane ir tas pats ir plius laido isejimas toks pat , tik kad pas mane 150l :) kiek mojejai uz akva ir dangti ? dangti maciau berot 600 buvai parases :)

lyrika

lyrika

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Lie-12
  • Amžius: 34
Tahis rašė:

lyrika kartais ne is panevezio pirkai akvariuma ? as is tokio veikejo panevezyja pirkau , tai lygiai toks pat dantis , kiek matau is foto tai sidabro spalvos aliuminis ten kur droselis , pas mane ir tas pats ir plius laido isejimas toks pat , tik kad pas mane 150l :) kiek mojejai uz akva ir dangti ? dangti maciau berot 600 buvai parases :)

ne, pirkau is Kauno :) susitariau, dangti grazinsiu ketvirtadieni!!! yahoo :)gaminsiuos padoru, toki, kokio man reikia :)p.s. as esu moteris ;)o dangcio reikia, nenoriu, jog siena dregtu, nors padarem ventiliacija, bet vis tiek, garuoja kaip turi but.

lyrika

lyrika

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Lie-12
capikas rašė:

dvi lempos gal ir mažoka , tai aš prisiklijavau papildomai iš "senukų" nupirktą ploną lemą (šviestuvą) ir laidus prijungiau prie pagr. apšvietimo plius priklijavau po lempom aliuminio foliją.

as tai senam akvariume pasidarius buvau, bet nu jetau, uz ta pacia suma galima normalu dangti su normaliu apsvietimu gaut. kokio velnio uz tuos pacius pinigus man turet sh, jei galiu turet normalu daikta..

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
  • Amžius: 43
O kam tas dangtis? Jei kitoje patalpoje yra vietos, ant sienos virš akvariumo pakabini porą nebrangių MH šviestuvų (pvz. iš Senukų ) po 150W ir šviesos bus per akis. Aišku, akvariumas bus atviras ;) Žinutė redaguota: Linas, laikas: 2010/05/05 08:31

lyrika

lyrika

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Lie-12
Linas rašė:

O kam tas dangtis? Jei kitoje patalpoje yra vietos, ant sienos virš akvariumo pakabini porą nebrangių MH šviestuvų (pvz. iš Senukų ) po 150W ir šviesos bus per akis. Aišku, akvariumas bus atviras ;)<br><br>Žinutė redaguota: Linas, laikas: 2010/05/05 08:31

pasigooglinau, radau va tokias lempas:http://www.zoocentras.lt/apsvietimas-mh-lempos-c-23_30_37.htmlkokiu budu jos tvirtinas? cia kaip matau pati lempa tik, jai ir droselio reiktu ir pan.sorry uz durnus klausimus, bet akvariumu technine dalis man tokia sunkiai suvokiama atrodo.. neturiu ko pasiklaust. atrodo augalai, zuvys, trasos ir panasus dalykai zymiai lengviau suvokiami negu kaip kokii vamzdi isvest ar kazka sukonstruot..kazkaip kai turejau sukomplektuota normalu akvariuma su spintele nebuvo tokio galvos skausmo, aisku, nebuvo ten jokiu pratekejimu ar co2 nesiruosiau daryt(geriausiu atveju brogos balioneli pataisydavau).vyras irgi neraukia nieko, tiksliau jam visai dzin tas akvariumas, tai as viena cia bandau su vejo malunais kovot..

evaldass

evaldass

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Grd-27
  • Amžius: 40
Galima montuoti T5 4 lempas po 80 vatų, telpa į tokį tik su pačiais mažiausias antgaliais, arba užtektų ir po 4 x 54WJei dangčio rėmas bus uždedamas ant viršaus, o poto kokios nors plokštės uždengs(kaip Juwel Rio ar Aquaboro ir kt. dangčiai), priklauso nuo dangčio rėmo, bet rekomenduoju klijuoti su silikonu rėmą prie stiklo (kad nebėgtų vanduo).

vaidalina

vaidalina

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Bir-13
  • Amžius: 35
Ir as ateinu su vejo malumais pakovot kaip ir Lyrika :lol: Esu irgi moteriskaite, kuri neka teraukia technikoj, bet akvariumai tai mano aistra :woohoo: uzsisakiau 430 L akvuka, i kuri perkelsiu savo paaugusius ciklidus. dangcio lenkisko i komplekta paimti atsisakiau, nes man atrodo 2 lempos mazoka (turiu su 2 lempom dabar 180 L ciklidnika, ir man sviesos mazoka). Ieskausi kas galetu pagamint ar patart kur nusipirkt 150x50 dydzio panoraminio akvariumo dangti, kuriame butu maziausiai 3 lempos.Vyras taip pat sioj srity nieko neismano, dziaugiuosi kad dar padeda vandeni pakeist tvarkant akvukus :lol:

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
aš turėjau omeny va tokiius šviestuvus http://www.senukai.l...-spalvos_4.html Aišku jie grožio nesuteikia, bet jei patalpa pagalbinė, tai jokio skirtumo.

lyrika

lyrika

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Lie-12
vaidalina rašė:

Ir as ateinu su vejo malumais pakovot kaip ir Lyrika :lol: Esu irgi moteriskaite, kuri neka teraukia technikoj, bet akvariumai tai mano aistra :woohoo: uzsisakiau 430 L akvuka, i kuri perkelsiu savo paaugusius ciklidus. dangcio lenkisko i komplekta paimti atsisakiau, nes man atrodo 2 lempos mazoka (turiu su 2 lempom dabar 180 L ciklidnika, ir man sviesos mazoka). Ieskausi kas galetu pagamint ar patart kur nusipirkt 150x50 dydzio panoraminio akvariumo dangti, kuriame butu maziausiai 3 lempos.Vyras taip pat sioj srity nieko neismano, dziaugiuosi kad dar padeda vandeni pakeist tvarkant akvukus :lol:

jetus, kaip Jus suprantu, as ir jauciuos kaip vienas karys musio lauke... vyras net vandens nelabai padeda pakeist, nebent kai iszirziu, todel ir noriu kad kas pratekejima padarytu normalu.. vis lengviau butu

lyrika

lyrika

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Lie-12
Linas rašė:

aš turėjau omeny va tokiius šviestuvus http://www.senukai.l...-spalvos_4.html Aišku jie grožio nesuteikia, bet jei patalpa pagalbinė, tai jokio skirtumo.

ir tokios lempos tiktu akvariumui? :ohmy: tai cia butu lb saunus variantas, tureciau kas pritaisytu toki varianta :)

rimelis

rimelis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
  • Amžius: 45
Taip, metalo halogenai naudojami akvariumistikoje, tik labiau jurineje. O augalams irgi teko matyt. Tik tada apie dangti pamirsk - sitos lempos turi buti nutolusios i virsu kazkiek nuo akvariumo kad tolygiai apsviestu akvariumo dugna ir isklaidytu pakankamai didele siluma. Dar reikia vengti kabint tokius prozektorius ties stiklinemis skersinemis atotampomis - pastarosios nuo lempu karscio gali trukt.

vaidalina

vaidalina

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Bir-13
  • Amžius: 35
Na va tau ir issisprende viena dilemele :)O man bent tiek su vyru del akvariumu prieziuros pasiseke :lol: o siaip irgi viena visko ieskau ir suku galva..Na tai gal kas parekomenduosit, kur man kreiptis ar ieskot del dangcio.. Akvariumas pas mane stoves atviroj vietoj, tai noriu kad butu uzdegtas visiskai.. :whistle:

lyrika

lyrika

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Lie-12
rimelis rašė:

Taip, metalo halogenai naudojami akvariumistikoje, tik labiau jurineje. O augalams irgi teko matyt. Tik tada apie dangti pamirsk - sitos lempos turi buti nutolusios i virsu kazkiek nuo akvariumo kad tolygiai apsviestu akvariumo dugna ir isklaidytu pakankamai didele siluma. Dar reikia vengti kabint tokius prozektorius ties stiklinemis skersinemis atotampomis - pastarosios nuo lempu karscio gali trukt.

itariu, kad pas mane viskas tiesiog idealu tokiom salygom :woohoo: :woohoo: "Blogojoje" puseje virs akvariumo yra nisa nemaza, jos virsuje butu galima kabint tas lempas. padaryt kazkokias dureles, kad nespigintu sviesa per visa kambary ir butu liuks dalykas :)p.s. jeigu kam idomu, tai visa yranga bus spintoje kur matos stumdomos durys, ten yra pravedimas padarytas, joje vandentiekis ir kanalizacija, rozetes.va kaip atrodo kita puse: Nuotrauka

rimelis

rimelis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
Siaip, mano subjektyvia nuomone, mazoka aukscio... Nes augalini aptvarkant panardyt tenka, o cia dar nisos lubos suzemes kazkiek del jau apsneketu prozektoriu. Pas mane pati 500l akvariumas, tai patikek, virs akvariumo vietos tikrai reikia, o jei jaustis komfortiskai tai reikia ir 60cm virs aquariumo.Dar vienas dalykas del MH lempu. Neaisku, ar minetas senuku sviestuvas "sugyvens" su akvariuminemis MH lempomis. Nes akvariuminems MH lempoms reikia ne siaip 220V paduot, bet per spec. elektronini balasta. Neaisku, ar sitas prozektorius turi toki ir ar jis tinkamas.Jei kas yra bandes "sugerkt" akvariumines MH su situo prozektorium, prasom pakomentuoti sita varianta.

ugauga

ugauga

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Kov-23
  • Amžius: 11
o jeigu tiesiog vietoj dangcio primontavus toky dalyka ir tiesiog uzdengt akvariuma, kad jis butu kaip paveikslas.http://cgi.ebay.co.uk/4x35W-T5-Lighting-hanging-lamp-inst-halide-lamp-180-/360190879268?cmd=ViewItem&pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item53dd0ca624

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
rimelis rašė:

Siaip, mano subjektyvia nuomone, mazoka aukscio... Nes augalini aptvarkant panardyt tenka, o cia dar nisos lubos suzemes kazkiek del jau apsneketu prozektoriu. Pas mane pati 500l akvariumas, tai patikek, virs akvariumo vietos tikrai reikia, o jei jaustis komfortiskai tai reikia ir 60cm virs aquariumo.Dar vienas dalykas del MH lempu. Neaisku, ar minetas senuku sviestuvas "sugyvens" su akvariuminemis MH lempomis. Nes akvariuminems MH lempoms reikia ne siaip 220V paduot, bet per spec. elektronini balasta. Neaisku, ar sitas prozektorius turi toki ir ar jis tinkamas.Jei kas yra bandes "sugerkt" akvariumines MH su situo prozektorium, prasom pakomentuoti sita varianta.

Su MH akvariuminėm ir neakvariuminėm lemputėm yra lygiai taip pat, kaip ir su T5 ar T8. Nori akvariuminių, perki akvariumines, bet puikiai tinka ir neakvariuminės. Apie tai jau begale kartų diskutuota. Įdedi į tą šviestuvą kokią nori tinkančią MH lemputę ir vualia. Nieko čia kergti nereikia, nėra čia jokių stebuklų.

rimelis

rimelis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
Ugauga, ideja gera. Tik sitas sviestuvas per trumpas sitam akvariumui. Reiktu 4x54W ar net 4x80W, jei tokie yra. Žinutė redaguota: rimelis, laikas: 2010/05/05 15:56

rimelis

rimelis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
Linai, apie liuminesenceines - taip, yra pakankamai isdiskutuota. Tuo tarpu apie MH geliavandeniam akvariume nera daug diskusiju. Todel ir kyla tokie klausimai, kad "neuzlipt ant greblio". Tai pats esi bandes sita sviestuva?Žinutė redaguota: rimelis, laikas: 2010/05/05 15:54 Žinutė redaguota: rimelis, laikas: 2010/05/05 15:55

ugauga

ugauga

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Kov-23
  • Amžius: 11
na wat 150cm ilgio lempos, bendrai gaunasi 280watu T5. cia jokia reklama, tiesiog seip paziurejau.http://cgi.ebay.co.uk/8x35W-T5-Lighting-hanging-lamp-inst-halide-lamp-150-/360246260031?cmd=ViewItem&pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item53e059b13f

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
rimelis rašė:

Linai, apie liuminesenceines - taip, yra pakankamai isdiskutuota. Tuo tarpu apie MH geliavandeniam akvariume nera daug diskusiju. Todel ir kyla tokie klausimai, kad "neuzlipt ant greblio". Tai pats esi bandes sita sviestuva?Žinutė redaguota: rimelis, laikas: 2010/05/05 15:54<br><br>Žinutė redaguota: rimelis, laikas: 2010/05/05 15:55

Šito šviestuvo nesu bandęs, bet nėra jokio skirtumo kokią lemputę įkiši į tokį šviestuvą ar kitokį, ar jis bus su elektroniniu paleidėju ar ne. Taip aš pats naudoju MH apšvietimą ir užtikrinu, kad nėra jokio skirtumo tarp akvariumui skirtos spec. lemputės ar pigios pirktos iš pvz. Ebay. Jos abi švies. Kaip, kitas klausimas. Labai panašūs šviestuvai, o gal net ir tokie patys Šiauliuose Amanijoj sudėti.http://www.aquarium.lt/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=107&func=view&id=165246&catid=46&limit=30&limitstart=30 Nuotrauka

Žinutė redaguota: Linas, laikas: 2010/05/05 17:05