Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Prastai auga augalai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 68

Nothingman

Nothingman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lap-05
  • Amžius: 34
Aišku, tada nebent kada nors prie progos nuvešiu į kokią akva parduotuvę bendriems tyrimams

vigi

vigi

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lie-05
  • Amžius: 54
Smalsu, kokie pokyčiai akvariumo priežiūroje daryti. Gal ir situacija pasikeitusi?

morkiuz

morkiuz

Dažnas dalyvis

• Blokuotas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Sau-09
  • Amžius: 24
Dar nekuriant naujos temos norėčiau paklausti -Mano anubija auga normaliai, bet naujos atžalos būna kaip apkandžiotos. Kas galėtu būti ?

Nothingman

Nothingman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lap-05
vigi,pradžioj kaip minėjau, pašalinau 2 akmenis, kurie pasirodė kietino vandenį. Deja, teko aptikti kad gruntas buvo ne ką geresnis, tai nusipirkau žvyro apie 2-4mm frakcijos ir paleidau akvariumą iš naujo. Daugumą augalų įsigijau iš naujo. Akvariumas paleistas jau dvi savaites tai jau po pusantros savaitės micranthemoides ir rotundifolia teko kapitaliai apgenėt, sagittaria panašu kad irgi neblogai prigijo. didiplis diandra kankinasi, echinodorusas bando leist naujus lapus, bet sunku jam tokios mažos frakcijos grunte laikytis, reikia daug ramybės ir laiko kad įsitvirtintų. Bacopa caroliniana ir bacopa monieri nors nušaukit, neauga, lapai kaip ir seniau dengiasi dumbliu vos atsiradus naujai porai. echinodorus tenellus vegetuoja, mažutis bandomasis krūmelis HC atrodo bando kabintis į gyvenimą su gana nemažu lūkesčiu, kad kažkokią pievą pavyktų užsiaugint, eleocharis pastarąją savaitę irgi panašu kad bando lyst iš vegetacijos. Srovės dar nedidinau, nes iš bendro "dalelių judėjimo" panašu kad turėtų jos pakakt, bent kol akvariumas neapaugo. Ai beje, atsikračiau vyšnios. O taip pat kopūstai užbujojo. Tai po šiai dienai turim tokią situaciją: perėjau pilnai prie EI tręšimo, CO2 netyčia teko susiderint pagal žuvų ir krevečių ištvermę. Dauguma augalų auga, bet situacija panaši; kH mano nelaimei vistiek užkyla nuo 14 iki 18-19, kaip to išvengt nebežinau, bet bandysiu į tai nekreipt dėmesio. Taip pat kaip ir į dumblius, kurių turiu visų po truputį :) tik kartas nuo karto prasieinu su žirklėm per labai apaugusius individus.Dar po pirmosios savaitės pastebėjau truputį cyano bakterijos, prasitestavus pasirodė, kad PO4 santykio NPK trąšose nepakako, tai dabar pilu papildomai ir šiandien pamatavau >1,0 ppm. Kažko drastiško imtis nenoriu, tiesiog bandysiu palaikyt dideles trąšų koncentracijas ir palauksiu mėnesiuką, pažiūrėsiu kaip augalai prigis. Tik iš augalų išvaizdos man labai knieti dar padidint mikro tręšimą (konkrečiai Fe), dabar per savaitę supilu apie 0,35ppm.Ir dar atėjus pavasariui temperatūra akvariume nukrito iki 25-26CUžtat mano 30ltr krevetyne su 6w lempute be jokios chemijos tie patys augalai atrodo 3kart geriau :) bet aš nepasiduosiu, vistiek priversiu ant "steroidų" bujot :whistle: Žodžiu laukiam toliau, gal po pusės metų gali tekt ir prie vigio siūlomo metodo grįžt. Bet tokiu metodu auginant greitai pamiršdavau kad akvariumas namie yra ir kad bent kas keletą mėnesių jam reikia pakeist vandenį ir nuvalyt stiklą, bet neskaitant to augalai atrodė geriau :)

Raimundass

Raimundass

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2009-Grd-16
  • Amžius: 47
Pasakysiu as savo nuomone,tau dar toli iki "tikros" ei metodikos.Sprendziu is tavo paskutinio posto CITATA:"prasitestavus pasirodė, kad PO4 santykio NPK trąšose nepakako, tai dabar pilu papildomai ir šiandien pamatavau >1,0 ppm. "Tikrai yra daug informacijos paskaityk. Ir dar vienas klausimas ar dejai kazka po gruntu?

Nothingman

Nothingman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lap-05
Tikros, netikros, nežinau. žodžiu, pilu tiek, kad per mažai nepasirodytų. Po gruntu nedėjau niekoRaimundass, gal šiek tiek konkrečiau apie tą citatą galima, kas būtent užkliuvo ? Žinutė redaguota: Nothingman, laikas: 2010/04/02 18:59

morkiuz

morkiuz

Dažnas dalyvis

• Blokuotas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Sau-09
Dar nekuriant naujos temos norėčiau paklausti -Mano anubija auga normaliai, bet naujos atžalos būna kaip apkandžiotos. Kas galėtu būti ?

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 52
Tas ir galetu buti, jauni anubiu ugliai minksti ir skanus, juos noriai eda tiek zuvys tiek sraiges.

nitis

nitis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Bir-20
  • Amžius: 11
pas mane tas pats variantas buvo tuo metu akvoje turejau ancitrusus, lapes, apistogramma cactuoides, Monodactylus Argenteuskai mane uzsiutino stabiliai nutarkuojami anubiu lapai ispardaviau ancitrusus, po to situacijanepasikeite ispardaviau ir lapes ir ka jus manot vel tas pats - tada itariamieji liko ciklidukai tik vat iki galo ir neissiaskinau kurie is ju man anubius tarkuodavo :D:laugh:

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 61
nitis rašė:

pas mane tas pats variantas buvo tuo metu akvoje turejau ancitrusus, lapes, apistogramma cactuoides, Monodactylus Argenteuskai mane uzsiutino stabiliai nutarkuojami anubiu lapai ispardaviau ancitrusus, po to situacijanepasikeite ispardaviau ir lapes ir ka jus manot vel tas pats - tada itariamieji liko ciklidukai tik vat iki galo ir neissiaskinau kurie is ju man anubius tarkuodavo :D:laugh:

Dabar jau pats laikas "parduoti" savo nelogiska mastyma;) nei ancistrai,nei "lapes" normaliai besijaucianciu anubiasu TIKRAI NELIECIA.Vandeni "remontuoti" reikia,o ne ancistrus ar SAE ispardavineti...:)

Raimundass

Raimundass

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2009-Grd-16
Nothingman rašė:[quote]Tikros, netikros, nežinau. žodžiu, pilu tiek, kad per mažai nepasirodytų. Po gruntu nedėjau niekoRaimundass, gal šiek tiek konkrečiau apie tą citatą galima, kas būtent užkliuvo ?<br><br>Žinutė redaguota: Nothingman, laikas: 2010/04/02 18:59.

Žinutė redaguota: Raimundass, laikas: 2010/04/05 18:47

Raimundass

Raimundass

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2009-Grd-16
Man uzkliuvo tas tavo labai didelis pasitikejimas testais.Turiu galimybe palyginti laboratorijoje,kas liecia JBL nitratu testa spalvine diagrama tikrai nera ideali,ir faktiskai NO3 -7mg.ltr spalva beveik nepakyla nuo nurodytos 1mg.Kas liecia EI metodika ,jos pagrindine esme ir yra tokia ,kad nereikia testuoti./quote]Žinutė redaguota: Raimundass, laikas: 2010/04/05 18:44

Lorenas

Lorenas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Sau-01
  • Amžius: 25
Labas, man irgi iskilo problema, gal zinot kodel augalu lapai pradeda ruduoti, koki pora menesiu viskas gerai buvo, bet dabar pradejo ruduoti, ir nauji lapai rudi auga, atrodo tarsi nusilpe tokie, kas galetu buti, ko truksta?Akvariumas 54 litrai, vidinis filtras, sildituvas, co2 netiekiu. Gal nuo perdidelio deguonies kiekio nenori augt gerai? nes filtras visa para ON, o zuvu tai nedauk (10).;) lauksiu patarimu.

Lorenas

Lorenas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Sau-01
Labas, man irgi iskilo problema, gal zinot kodel augalu lapai pradeda ruduoti, koki pora menesiu viskas gerai buvo, bet dabar pradejo ruduoti, ir nauji lapai rudi auga, atrodo tarsi nusilpe tokie, kas galetu buti, ko truksta?Akvariumas 54 litrai, vidinis filtras, sildituvas, co2 netiekiu. Gal nuo perdidelio deguonies kiekio nenori augt gerai? nes filtras visa para ON, o zuvu tai nedauk (10).;) lauksiu patarimu.

Lorenas

Lorenas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Sau-01
atsiprasau kad pasikartojo, kazkas su intiku pastrigo:laugh:

Lorenas

Lorenas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Sau-01
o galbut padetu dazni vandens keitimai, pavyzdziui 1-2 kartus per savaite po 50 proc? augalai: Echinodorus python,lena,red flame (dar nedideli) anubias bateri var. nana, kelios cryptocorinos, ''siulu'' kamuoliukas, water visteria.:whistle:

mindi65

mindi65

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Spa-23
  • Amžius: 55
http://www.aquarium....=695&Itemid=114

nitis

nitis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Bir-20
  • Amžius: 11
Gintaras_Klimaitis rašė:

nitis rašė:

Dabar jau pats laikas "parduoti" savo nelogiska mastyma;) nei ancistrai,nei "lapes" normaliai besijaucianciu anubiasu TIKRAI NELIECIA.Vandeni "remontuoti" reikia,o ne ancistrus ar SAE ispardavineti...:)

nori pasakyti kad anubiai patys virsunes sau nusigrauzia taipogi aponogetonai ??:woohoo: wau kazkas naujo augalai valgo patys save:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 61
nieko cia naujo-si TIESA tokia pati sena kaip ir Pasaulis:)...materija nuolat keicia savo pavidala...:) ..augalas,nesugebejes surinkti reikiamo komplekto statybiniu medziagu naujai savo detalei,jos,paprasciausiai,atsisako:) Žinutė redaguota: Gintaras_Klimaitis, laikas: 2010/04/08 20:31

morkiuz

morkiuz

Dažnas dalyvis

• Blokuotas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Sau-09
PADEKIT Mano akvoj (po restarto) pradejo labai blogai augt augalai.Anubijos lapai prakiure, o ragalapis isviso tuoj isnyks. As manau cia kazko perteklius gal kas zino ko ? P.S. Tresiu sera florenia (pagal normas )