Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Prastai auga augalai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 68

vigi

vigi

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lie-05
  • Amžius: 54
ecka_fish rašė:

Labai teisingas pastebejimas, bet ne laiku ir ne vietoj. Pirma reik zinot ar bent itart kokiu elementu perteklius susidaro. Beje dauguma elementu vistik neegzistuoja neribota laika prieinamoj formoj . O tamsta siulot pirma isplaut viska, o paskui isvis atsisakyt tiek Fe tiek mikro.

Neturiu noro veltis į diskusijas tik dėl diskusijos, svarbiau, kad suprasčiau kur klystu. Savo pasakymą galiu motyvuoti. Vandens keitimai dideli, tai su šviežiu vandeniu įnešamas mikroelementų rikinukas(skystas, bet vistik kažkoks lygis yra). Ir vistik prisilaikyčiau, nuosaikios pozicijos, kad geriau augalų maitinimas per šaknis švaresniame vandenyje ir dumbliams lengvai pasiekiamų medžiagų trūkumas vandenyje perspektyviau, negu vandens parametrų gerinimas tikintis, kad augalai savo augimu permuš dumblių augimą. Juolab, kad po gruntu pripilta keletas kg pogrunčio.

Žinutė redaguota: vigi, laikas: 2010/03/04 15:06

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 52
Diskusija ne del diskusijos, o del tiesos ;).Kas ten dedasi grunte mes neturim jokio zalio supratimo... Keli kg pogruncio irgi nesako absoliuciai nieko. Gana daznais atvejais tai kaip tik neiseina i nauda. O va del dumbliams lengvai pasiekiamu medziagu cia jau is principo nesutiksiu,dumbliai sugeba augt praktiskai is "oro"( netikit? pastatykit atvira inda su osmosiniu vandeniu gerai apsviestoje vietoje ;) ) , o geras augalu augimas sugeba juos nukonkuruot.

vigi

vigi

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lie-05
ecka_fish rašė:

Diskusija ne del diskusijos, o del tiesos ;).Kas ten dedasi grunte mes neturim jokio zalio supratimo... Keli kg pogruncio irgi nesako absoliuciai nieko. Gana daznais atvejais tai kaip tik neiseina i nauda.

Na taip. Jei kh stipriai padidėja lyginant su vandentiekio vandeniu, kuriame turime pakankamai aukštą lygį, tai galimas dalykas, kad kelia vandens šarmingumą. Teko praktikoje su tuom susidurti ir visai nereikėjo kelių kilogramų, pakako gamintojo rekomenduotinos pusės dozės :) Jei parašyčiau, kad plauti gruntą nuo pogrunčio, mažinti apšvietimo intensyvumą ir atjungti CO2, palaukti kol natūraliai susikaups detrito ir augalai suvešės - tai net diskusija būtų neįmanoma, būčiau suvarytas į vienus vartus :blush:

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
:laugh: taip , butu panasiai. Nesakau, kad taip neimanoma. Apie tai jau diskutuota pridiskutuota. Taciau yra perdaug BET, kad tai butu galima pavadint metodika :)

vigi

vigi

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lie-05
knocker rašė:

Ir dar vigi , prieš tai rašei kad reiktų kelti fosfatus, dabar gi jau rašai kad trūksta ir nitratų tai kaip čia gaunas... ir oponuojant ir kas darosi su augalu jei vandenyje maistinių medžiagų visgi yra tam tikras pastovus kiekis, kaip tavo galva elgsis augalas...Prašau nagrinėk temos autoriaus atvejų kai NO3-7, PO4-0,5 ph ir pan...

Apie fosfatų koncentracijos kėlimą lyg ir nerašiau. Citata: <<Vandens temp. pamažinčiau iki 24~25C, vandens keitimus irgi mažinčiau iki 20~30% kiekio kas antrą savaitę. Tręšimas tik NPK pagal poreikį, Fe ir microelementų įnešimo atsisakyčiau, kol nesimatys augalų noro intensyviai augti.>>Taip sutinku, kad nepilnai parašyta. Pilnai turėtų būti: NPK įnešimas, siekiant išlaikyti NO3 10~20 ribą. Konkrečiame akvariume matau tik vieną augalą, kuris šiek tiek įnoringesnis - didiplis.diandra. Visi kiti mažiau jautrūs vandens parametrams.Dėkui už nuorodas, esant reikalui studinsim. O šis straipsniukas būtų kaip mano atskaitos taškas: http://aquaria.ru/faq/co2faq.php . Seniena, bet teiginiai motyvuoti. Mėgėjiškam akvariumui kaip ir pakankamai informacijos.

knocker

knocker

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 44
atsiprašau vigi, bet rašei tikrai ne tu, o futurama ;) Dėl NO3 gal ir galima būtų sutikti, tačiau jei no3 esamas kiekis yra nepilnai suvartojamas, tai kam kelti no3 koncetraciją taip ir neaišku...Mano galva augalas suvartoja tiek maistinių medžiagų, kiek jam reikia prie tam tikrų sąlygų (šviesos, co2 ir etc) ir tai visiškai nepriklauso nuo esamų "pateiktų" jam medžiagų kiekių...Be to maistinių medžiagų suvartojimas kis akvarium e ir laikui bėgant bei kintant augalų biomasei, taigi kas vienu aveju gali būti per daug vėliau jau gali tapti ir per mažai, bet iš esmės nuo to augalo fiziologija nesikeičia, čia tik gali pasikeisti akvariuminko priežiūros rėžimas...Na bet čia jau kiekvienam savo...

lose

lose

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Sau-30
  • Amžius: 33
Ale kiek čia visi protingai prirašė, bet parašysiu ir kaip man atrodo, kas galėtų būt eiles tvarka:1.Maža cirkuliacija, bet augalų nera tiek daug, kad kažkur užsistovėtų vanduo, Fan-3 pas mane pakankamai judino vandenį dvigubai didesniame tūryje ir su 10 kart daugiau augalų, nebent kempine yra baisiai užsikišusi(visai sroves nera jokios).Jau tikriausiai pasitikrinai ar pas tave juda vanduo.2.Mikro, makro-trūkumas, perteklius.Jei kas savaitę keiti 40% vandens, tai su tokiu nedideliu kiekiu augalų ir nepergeriausiu augimu, turetum įsinešti pakankamai elementų, gal Fe ar kito elemento savaites gale ir pasirodis trūkumas, bet augalai turetų augt vistiek geriau, nei auga dabar.Perteklius taip pat neturetu susidaryt, nes keiti daug vandens.Nemanau, kad čia beda3.Temperatūra, 27C nera daug, nors asmeniškai pabandyčiau sumažinti iki 25, pradarytą dangtį palikčiau ir filtro srovę nukreipčiau i vandens paviršius.Nžn del ko(niekad nepastebejau skirtumo augimo tempų augalų tarp 25 ir 27 laipsnių), nepatinka man kai yra karšta, geriau jaučiuosi kai šilta,gal taip ir bakterijom? :)4.Apšvietimas.Nepatiko man, kad pas tave vien rausvi spektrai, pagal mane galėtų būt, bent viena lempa dienos šviesos, ar gelsva kokia.Spektrai augalam geri, bet gamtoj juk saule nešviečia rausvai, augalai ir gyviai aplink juos gauna įvairesnį spektrą.už šita turečiau gaut velnių5.Gruntas.2kg molio, išeina beveik 1cm sluoksnis, jei gerai matau grunto išvis tera 2-3 cm, be to jis labai stambus(laidus).Man rods tai ir sukelia visa neaugimą, visas pogruntis " kyla" į vandenį ir gadina jį.Pagal mane reiktų jį arba pakeist visai arba dapilt dar 3-4 cm smulkesnio grunto.bet čia tau spręst...

lose

lose

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Sau-30
Žinutė redaguota: lose, laikas: 2010/03/05 15:05

Nothingman

Nothingman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lap-05
  • Amžius: 34
lose,Vakar kai keičiau vandenį tai pasižiūrėjau kaip daugmaž cirkuliuoja vanduo, teko pareguliuot atidavimo kryptį, bet cirkuliacija mano požiūriu kaip ir vyksta, bet kita filtrą pabandysiu susiveikt.Mažesnė temperatūra ir man patinka, bet dangtį pakėlus ne vien ad iš akvariumo atimčiau šviesą bet ir bereikalingai ji man spigins, tie 2 laipsniai nemanau kad verti žaist, žinant kad po pasibandymo visą gyvenimą dangčio vistiek atidaryto nelaikysiu.Apšvietimas tai rusvas, išskyrus 865 lempą, kuri lyginant su kitomis šviečia žalsvai, visgi manau kad čia daugiau skonio reikalas nei problema, nes kiek pastebėjau dauguma naudoja tik fluora/aquarelle mišinį gana dažnai.Dėl grunto, tai gal nelabai teisingai parašiau. Keli kg pas mane reiškias kad velnias žino kiek aš ten jo pyliau. Kiek iš jo naudos negaliu pasakyt, bet kiek atsimenu aš jį pyliau tik kai kuriose vietose ir jis jau pasimaišęs yra, tai geriausiu atveju pabandysiu atkapstyt tai kas dar liko kupstais ir pašalint jį, nes iš bendro grunto jo atsijot jau vargu ar pavyktų. Nors dabar susimasčiau 5 vieta, tai čia reiškias mažiausiai tikėtina ?

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Pradziai vistik pakeisk didziaja dali vandens, kad karbonatini atsatyt .

Nothingman

Nothingman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lap-05
Vakar pakeičiau apie 70-80%, kH nukrito iki 15, šiandien dar pamatuosiu ar netyčia kas nors kitas nekelia

lose

lose

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Sau-30
Pirmus 2 kaip ir atmečiau, ir tavo vietoj jei srove yra papildomo filtro neieškočiau.temperaturai gali kur šeri pravira palikti, jei nenori dangčio judint.Pabandyt galetum, blogiau nebus, jei nepades per savaitele atstatysi atgal, jei pades, galesi galvot kuriame šone skyles daryt :)

Apšvietimas tai rusvas, išskyrus 865 lempą, kuri lyginant su kitomis šviečia žalsvai, visgi manau kad čia daugiau skonio reikalas nei problema, nes kiek pastebėjau dauguma naudoja tik fluora/aquarelle mišinį gana dažnai.

Yra 2 variantai kaip gali apšviest akvariumą.abu praktiškai išbandyti ir abu veikia.Vienas kai naudoji rausvus spektrus(augalam skirtos lempos, jas keiti, ....) ir kitas kai susidedi dienos šviesos lempas ir prisileidi paviršiuj plaukiojančiš augalų, šviesa krinta, lužta į įvairius spektrus ir augalai pasiima kokio jiem reikia.Jei nerasi kaltininko gali pabandyt pasikeist lempasGruntas del ko 5 vietoj tai net nežinau, rašiau, kas svarbiausia, bet tuos svarbesnius po to pasineigiau tai taip išejo :) nežinau ar jei išimsi dali molio kažkas pasikeis, nes ,kad ir nedidele saujele gali viska gadinti.Bet visą grunta nepatariu išimt ir plaut, nes labai daug darbo.gal priežastys kitos, bus bereikalinas vargas.Dabar dar kilo minčių, kad per didelis c02 kiekis nepatinka bakterijom(ar koks kitoks jų naikinimas), o be jų akvariume ir neauga augalai

Nothingman

Nothingman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lap-05
Deja, skylių nepalikau pro kur šerti, nes paskutiniam dangtyje per tokią angą katinas vis sugalvodavo kaip prisikast atsigert :) tai nebent patį dangtį palikt pravirą. Jei labai stipriai neerzins šviesa tai pamėginsiu, bet labai abejoju, nes pilnai atidarius dangtį tai akvariumas geriau kambarį apšviečia nei mano lubinės lempos.Gruntą perplaut tai tikrai vargas, tai labai norėčiau pasilikt akvariumo pilną perleidimą paskutiniam variantui.O CO2 per didelis kiekis gal ir kenkia bakterijom, bet klausimas ar reikia augalam tų bakterijų jeigu makro pilu atskirai, ir vėlgi amonio ir nitritų neturėtų būt, nes Amano krevetės ramiai gyvena, nebent turima omeny ne azoto ciklo bakterijas.Man tai vis neduoda absurdiška mintis kad gal per kažkokį stebuklą pas mane CO2 kiekis mažas, nors dropcheckeris geltonas, o pH/kH dabar rodo apie 84ppm. Nes niekaip nesuprantu kaip pas mane gali būt CO2 perteklius leidžiant per kopetėles burbulą per kelias sekundes, ir dar įjungus aeraciją. Gal vertėtų daugiau paviršių judint ? Žinutė redaguota: Nothingman, laikas: 2010/03/05 17:36

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
ne nitrociklo, heterotrofines bakterijos, ypac gyvenancios grunte rugstims atsparios

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Kazkokia mistika, prie ppm 84 jau butu gazirofke ir jokios krevetes negyventu. Burbulais tai jau tikrai nematuojama CO2 . Koks vistik siuo metu akvariume pH ir kH?

Nothingman

Nothingman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lap-05
prieš valandą pamatuotas:pH: 6,7kH: 14-15

Nothingman

Nothingman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lap-05
O gal emasolutions pH testai nusigrybavo. Kaip suprantu ir pH testui ir ir dropcheckeriui naudojamas tas pats reagentas ? gal tame problema. Nors kiek teko man žaist su CO2 matavimais tai tiek gaudavau, gal jums kokia idėja kils:Iš akvariumo ir vandentiekio paliksiu dar šiąnakt pastovėt ir ryt "tikslesnius" rodmenis parašysiuVanduo iš krano matuojamas iškart:ph: 7,0-7,1kH: 13(CO2: 31-39ppm)Vanduo iš akvariumo matuojamas iškart:pH: 6,7kH: 14-15(CO2: 84-90ppm)Vanduo iš akvariumo pastovėjęs per naktį:pH: 7,3kH: tikriausiai tada jau buvo 21, bet bet kuriuo atveju ne mažiau 13(CO2: 20-32ppm)Vanduo iš krano pastovėjęs per naktį:kiek atsimenu neteko matyt didesnio skaičiaus nei pH:7,4kH: 13(CO2: 16ppm)Dropchecker'is įstatytas į akvariumą tik į geltoną pusę rodo, mėlynos išvis neteko matyt pastovėjusio dropchecker'io. Jei dropchecker'į palikt per naktį išimtam iš akvariumo vandenį, jis pamėlynuoja.(CO2 skaičiuotas pagal http://www.aquaden.c...hp?type=co2calc)

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Na vat tas ir keisciausia, kad issibezdejes vandduo, o pH vistiek salyginai zemas. Su tokiu karbonatiniu , kad ir 13 ,isgaravus CO2 pH turetu but virs 8.

Nothingman

Nothingman

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lap-05
Patikslinimai:Pastovėjęs akvariumo vanduo per naktį: pH:7,1-7,2Pastovėjęs vandentiekio vanduo per naktį: pH: 7,1-7,2Gal nusipirkt man Sera pH testą, dabar nuolaidos, ar į kokį rerizfauna nuvežt patikrint, jei jie matuoja parametrus?

rcl123

rcl123

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Rgp-09
Nothingman rašė:

Patikslinimai:Pastovėjęs akvariumo vanduo per naktį: pH:7,1-7,2Pastovėjęs vandentiekio vanduo per naktį: pH: 7,1-7,2Gal nusipirkt man Sera pH testą,

Seros teste žingsnis yra 0,5 pH, tad suprasti vandens pH reikšmę bus dar sunkiau. Jeigu jau kyla nepasitikėjimas ir yra noras išleisti pinigus kitam testui,tai tada jau reiktų pirkti kuo siauresnio diapozono testą. ;) O šiaip tai diapozone 6-7,6 pH visi gamintojai naudoja vieną vienintelį ir tą patį reagentą,tad tikimybė ,kad bus gauti kitokie parodymai praktiškai lygūs nuliui.