Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Balzganas vanduo


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 44

#41
Ruslanas

Ruslanas

  Dažnas dalyvis

 • Vartotojas
 • AkisAkisAkis
 • Pranešimai: 1.191
 • Kartu nuo --
 • Amžius: 40
Bellero rašė:

...Aš stropiai ieškojau šios informacijos, tačiau niekur neradau, todėl naudojuosi produkcija, pašalinančia chlorą ir chloraminą iš vandens, bei atliekančią kitas naudingas funkcijas , apart to...

Na, blogai ieskojai :laugh: O komersantai is tokiu kaip tu ir gyvena. O tos kitos naudingos funkcijos tai metalu jonu neutralizavimas? Ar zuvu stresa mazinantys priedai ? ;) Tai va, visos augalu micro trasos - tai pagrinde metalu jonai... O normaliame akvariume zuvys ir taip nestresuoja ;)

... Tačiau ši medžiaga kai kuriuose šalyse yra naudojama kaip vandentiekio vandens dezinfekavimo priemonė ir yra ilgalaikis dezinfektantas, ir vandens palikimas parai nusistovėti aeruojant, šiuo atveju jau nebepadeda. Jei, gerbiamasis, esat toks užtikrintas mūsų šalies geriamojo vandens iš vandentiekio "švarumu". tai gal atsakysit: ar yra chloramino vandenyje iš čiaupo?...

Kai kuriuose salyse taip. Lietuvoje siuo metu, kiek man yra zinoma, naudojamas oras, sodrintas ozonu. Cia yra pats efektiviausias vandens valymo budas, bet jis yra brangus. Todel kai kur naudojami chloro junginiai, bet ne molekulinis chloras ir ne chloraminas, o hipochloritai. Normaliai dozuojant hipochloritus, jie skila ir susidaro vanduo, chlorido jonai, ir deguonis. Dar siek tiek gali susidaryti molekulinio chloro, bet jo kiekis menkas.

... Gražina Jurgelevičiūtė, Geriamojo vandens laboratorijos vadovė (laboratorija priklauso UAB "Vilniaus vandenys") man konkretaus atsakymo taip ir nedavė:"Vilniaus miesto gyventojams tiekiamas tik požeminis gėlas vanduo, kuris pasižymi pačiomis geriausiomis savybėmis ir turi visus žmogui reikalingus mikroelementus. Jame nėra nitratų ir kitų sveikatai pavojingų medžiagų bei mikrobinės taršos...", "...Tad Jūsų vartojamame vandenyje „iš čiaupo“, chloro ir chloramino likučių neturėtų būti." . Labai neįtikinamai nuskambėjo, todėl emiau kamantinėti toliau, tačiau atsakymo taip ir nesulaukiau... :whistle: O, pačiame "Vilniaus vandenys" puslapyje parašyta, jog Antavilių vandenvietės komplekse yra ir Nitratų, ir Nitritų ir Amonio kažkiek bei chloridų: http://www.vv.lt/lt/...taviliai.phpTai kaip čia taip išeina, kad jame nėra nitratų ir jis toks puikus?...

Ji taip elgesi matyt todel, kad zino, jog kaip minejau, chloro beveik neturi buti normaliai dozuojant hipochloritus ar naudojant ozona. Del to ir "neturetu buti", bet 100% pabijojo uzgarantuoti :) Nes maza kas ;)Amonio, nitritu ir nitratu visada yra grezinio vandenyse ir jeigu ju kiekis nevirsija normu, nieko baisaus. Chlorido jonai nera kenksmingi.

..Apie chemiją išmanau... Visai neišmanau :lol: , todėl galėjau ir nusišnekėti dabar.Tačiau labai jau skeptiškai aš žiūriu į visų organizacijų veiklą, bei teikiamų paslaugų kokybę Lietuvoje. Svarbiausias klausimas lieka neatsakytas: kas gali užtikrintai pasakyti, jog taip vadinami vandens "kondicionieriai" yra visiškai bevertis produktas mūsų šalies rinkoje, kurio naudojimas nepasiteisina?

Jeigu kolega pats nieko neismanote, tamstai belieka pasitiketi tuo, ka sako kiti kolegos ;) O apie kondicionieriu reikalinguma galite susidaryti nuomone is to, ka parasiau auksciau.

...Nemanau, kad kas nors gali atsakyti į šį klausimą, nepadaręs vandens mėginio tyrimo pas nepriklausomus specialistus už ~ 90 litų, kad sužinoti ant kiek "tyras" yra vandenėlis, o poto išsiaiškinti ar tikrai nereikia tokių chaminių parametrų vandeniui dechlorinatorių, todėl "savo galva" teigti, jog produktai šie yra neveiksmingi ir visiškai nereikalingi yra kvaila :P

sita tema isplaukia mazdaug kas puse metu. Vis atsiranda forume naujokas, kuris pradeda rekauti, kad vandentiekio vanduo yra velniskai pavojingas. Jam paaiskinama, kad padetis pasikeitus. Po puses metu istorija kartojasi. Tie, kurie aiskina, visa tai traukia ne is savo galvos, patikek.

... tačiau aš labiau linkęs tikėti akvariumistikos prekių gamintojais, kurie su savo produkcija daro tyrimus ir gauna patvirtinimus. Kaip sako sena patarlė: "БЕРЕЖЁНОГО БОГ БЕРЕЖЁТ"...

rusu kalboje yra dar ir toks issireiskimas - "развести лоха" B) o jeigu rimtai, tai kai chloro yra, tos priemones ji neutralizuoja, o kai jo nera, jos gal ir nepakenkia labai jau, todel gali ir naudoti, jeigu jau nori taip apsidrausti ir pinigais apsales :)

... Mano galva reik vadovautis instrukcijom ir nurodymais, o ne savo galva :) ...

nepraejo nuo nepriklausomybes atkurimo ir 20 metu, o lietuviu tauta darosi amerikonais :laugh: peace ;)

Žinutė redaguota: Ruslanas, laikas: 2010/02/03 15:47

#42
yankadi

yankadi

  Senbuvis

 • Vartotojas
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Pranešimai: 3.241
 • Kartu nuo 2010-Rgp-05
 • Amžius: 32

Kitas reikalas, kai norima sutaupyti kiekvieną kapeiką ir į aqua-hobį investuoti kuo mažiau. Jei kas nors pateiktų nenuginčijamų įrodymų, tai būčiau be galo laimingas, nes tada ir aš taupyčiau ir nepirkčiau nereikalingų "pribambasų".

Kiek liudija elementari praktika, filtrus plaunant krano vandenyje, jie ir toliau sėkmingai dirba. Keičiant vandenį, taipogi žuvys sau laimingos plaukioja. Ir nereik čia savęs Donkichotu laikyt. Jei reikia įrodymų, tai pats ir ieškokis, aš sakau, kad Lietuvos krano vanduo tikrai ne toks baisus, kad reiktų leist pinigus tokiems gaminiams pvz. vandens kondicionieriams, kurie Lietuvoj nereikalingi. Kas liečia nitratus, leidžiamos normos yra iki 50 mg/l. Krano vandenyje paparastai jų būna 10 ir daugiau kartų mažiau, paprastai ne daugiau iki 1mg/l. Nemanau, kad vanduo šiuo aspektu blogas. ;)

#43
Bellero

Bellero

  Dažnas dalyvis

 • Vartotojas
 • AkisAkisAkis
 • Pranešimai: 651
 • Kartu nuo 2009-Grd-18
 • Amžius: 35
Ir iš tiesų, atsisakyta metodo dezinfekuoti vandenį chloro dujomis:

Iškilus mikrobinės taršos pavojui UAB "Vilniaus vandenys" eksploatuojamos vandenvietės turi galimybę dezinfekuoti geriamąjį vandenį natrio hipochlorito tirpalu. Pagrindinėse vandenvietėse yra įrengti ir veikia vandens gerinimo įrenginiai, kurie šalina geležį, manganą, amonį.

http://www.vv.lt/lt/vandens_kokybe/higienos_normos.phpJei kam įdomu, štai kas tas natrio hipochloritas:

Natrio hipochloritas yra gelsvos spalvos vandeninis tirpalas, kuriame yra tik 15% chloro. Natrio hipochlorito laikymui nereikalingos ypatingos sąlygos, jam išsiliejus, neutralizuojamas paprastomis priemonėmis, skystis nedegus ir nesprogus. Dezinfekavimo natrio hipochloritu metodas yra nepavojingas aplinkai ir dirbantiesiems, natrio hipochloritas, priešingai nei chloro dujos, nepriskiriamas pavojingų medžiagų kategorijai.

Tai druskos ir chloro junginys, o chloras patekęs į vandenį reaguoja ir sudaro junginius, daugiausia hipochlorito rūgštį, kuri gali reaguoti su amoniaku ir suformuoti įvairius chloraminus. Ar aš neteisus? Tai taip gaunasi, kad nuo to laiko, kai buvo atsisakyta naudoti dezinfekavimo chloro dujom ir pereita prie natrio hipochlorito, brudų kiekis, kurį kenksmina "kondicionieriai" ženkliai sumažėjo. Valio :) Bet jų vistiek yra kažkiek, todėl manau ji (vandens laboratorijos vadovė) taip ir atsakė, nes kiek tiksliai jų yra niekas nematuoja. Yra 29 berods testuojami cheminiai rodikliai :)

Kiekvienu konkrečiu atveju vartotojo čiaupe, vandens kokybei gali turėti įtakos vidaus tinklų būklė, vandens vartojimo intensyvumas, vandens temperatūra.

Ačiū už diskusiją, beje. Ir taip, aš naujokas čia :) Todėl "nesuvalgykit" manęs gyvo, užsipuolę,jei ką ne taip pasakiau. Ačiū :laugh: Ruslanas rašė:

... Mano galva reik vadovautis instrukcijom ir nurodymais, o ne savo galva :) ...

nepraejo nuo nepriklausomybes atkurimo ir 20 metu, o lietuviu tauta darosi amerikonais :laugh: peace ;)

Kolega, neįvertinot mano aforizmo :lol:

#44
Ruslanas

Ruslanas

  Dažnas dalyvis

 • Vartotojas
 • AkisAkisAkis
 • Pranešimai: 1.191
 • Kartu nuo --
 • Amžius: 40
viska ka gugle radai sukrovei i foruma, o, beje, pagrindines minties taip ir nepagavai - dabar net ir hipochloritai naudojami reciau, o vis dazniau ozonas. Žinutė redaguota: Ruslanas, laikas: 2010/02/04 07:10

#45
ecka_fish

ecka_fish

  Senbuvis

 • Moderatorius
 • Pranešimai: 2.737
 • Kartu nuo --
 • Amžius: 51
Belero tu cia atsakymo ieskai, ar nori pareklamuoti visokius kondicionierius neutralizatorius? :evil: