Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Drop checker reagentas

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 69

Giedrius26

Giedrius26

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2007-Kov-13
  • Amžius: 39
Sveiki,ar tiktu i Drop Checker tipo CO2 matuokli Prodac PH testo reagentas (indikatorinis skystis)?I 4dkh vandeni ilasinciau kelis laselius PH reagento - viska i drop chekeri ir i akva!!!!Aciu uz atsakymus... Žinutė redaguota: Giedrius26, laikas: 2009/12/08 19:53

rcl123

rcl123

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Rgp-09
  • Amžius: 51
Giedrius26 rašė:

Sveiki,ar tiktu i Drop Checker tipo CO2 matuokli Prodac PH testo reagentas (indikatorinis skystis)?I 4dkh vandeni ilasinciau kelis laselius PH reagento - viska i drop chekeri ir i akva!!!!Aciu uz atsakymus...<br><br>Žinutė redaguota: Giedrius26, laikas: 2009/12/08 19:53

jeigu matavimo skalė prasideda geltona spalva ,per vidurį yra žalia o baigiasi mėlyna ,tai tinka.

Giedrius26

Giedrius26

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2007-Kov-13
Deja, spalvu skale prasideda ne geltona spalva, o kazkokia tai ale chaki...ties PH 6,2....Jau uzsisakiau pas tamsta indikatriui komplektuka..... :)

aivaraskaubrys

aivaraskaubrys

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Bir-10
  • Amžius: 36
Giedrius 26 Kai gausit siuntinuka pasidalinkit patirtim, kaip suveike lietuviska preke ;)

guminis

guminis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Lie-08
  • Amžius: 47
nera ka dalintis, padidinau CO2 padavima - emas drop checker'is zalsvai gelsvas, sumazinau - zalsvas, naudoju si produkta jau virs menesio, matau duomenis, darau, arba ne, atitinkamus spendimus.p.s. JBL jau nepirkciau :laugh:

runce

runce

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Grd-29
  • Amžius: 31
aš gal ką ne taip padariau su ema dropčekeriu, bet man jis žalias būna prie CO2~10ppm. nesuprantu, kas ne taip

vito

vito

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Geg-05
  • Amžius: 59
O kaip nustatet ,kad CO2~10ppm.Pirmiausia reiktų sužinoti akvariumo vandens KH ir tada pasinaudojant lentele sužinoti kiek leisti CO2 http://www.petfish.n...2/ph_kh_co2.gif .Kuo minkštesnis vanduo, tuo mažiau CO2 reikės.

aivaraskaubrys

aivaraskaubrys

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Bir-10
runce rašė:

aš gal ką ne taip padariau su ema dropčekeriu, bet man jis žalias būna prie CO2~10ppm. nesuprantu, kas ne taip

Na man irgi su ema soliutions drop ceckerio ragentais nesigauna. Arba drop ceckeris blogos konstrukcijos arba dar kazkas netaip. Visa para co2 buvau isjunges o drop ceckeris vistiek zalias. Pagal testus kh 12, ph 7,5 co2 apie 11. Palei teisybe ceckeris turetu pradet melynuot. Giedrius26 uzsisake tu regentu, reiks pasiteirauti kaip jam sekesi.

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05
  • Amžius: 32
Ištikrųjų matuoti Ph ir Kh, ir pagal rezultatus lyginti su vidinio CO2 matuoklio parodymais yra kiek neteisinga. Nes tos lentelės tik apytikrės, beje ir Ph svyravimai akvariume gali būt ne tik dėl CO2, vandens minkštinimo, bet ir dėl naudojamos chemijos, net ir dėl paprasčiausios medienos akvariume. Tad, Ph lašelinis testas gali ir nepagauti tikrosios Ph vertės, tad ir lyginimas gaunasi tik sąlyginis. Tas pats naudojant ir lašelinį Kh testą.. Vidinio matuoklio parodymai yra tikslesni, nes jis matuoja jau ne Ph ar Kh, o būtent CO2. Suk padavimo gazą ir leisk CO2 iki kol dropchekeris rodys tai ką nori (geriausiai šviesiai salotinė, skaisčiai žalia spalva), kad rodytų. O tais Ph ir Kh lyginimais labai ir netikėk. Asmeniškai iš akies CO2 leidžiu, ir nematau labai didelių bėdų.. ;)Plačiau apie tai pasiskaityti galima čia:http://www.aquascapingworld.com/forum/water-chemistry/422-how-do-you-monitor-co2-levels-3.html;) Žinutė redaguota: yankadi, laikas: 2009/12/11 19:40

runce

runce

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Grd-29
yankadi rašė:

Suk padavimo gazą ir leisk CO2 iki kol dropchekeris rodys tai ką nori (geriausiai šviesiai salotinė, skaisčiai žalia spalva), kad rodytų. O tais Ph ir Kh lyginimais labai ir netikėk. ;)<br><br>Žinutė redaguota: yankadi, laikas: 2009/12/11 19:40

o tai kaip man elgtis tada pagal tave? jei nelaikysiu dropchekerio šlapimo spalvos ir dar su pliusiniu geltonumu augalai nesiteikia nei trupučio burbuliuot ar kitaip gyvent. bet net ir tokiu atveju CO2 iki 25ppm toli gražu

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05
:) o, kad taip paprasta būtų - užsiperki CO2 matuoklį, pavarai CO2 iki tinkamos spalvos ir tiek. Turi valandomis augančius augalus.. Taip nebūna!Reikia ir apšvietimą atitinkamą ir vandens parametrus turėt ,,ribose", vat tada ir tas ,,perlingas" ant augalų dėsis.Tad, jei pas tave iki to dar toli, žiūrėk apšvietimą, vandens parametrus, tręšimus ir t.t... CO2 lieka tik teorinis, praktikoje jis yra tik dalis gerame augalų augime. Žinutė redaguota: yankadi, laikas: 2009/12/11 20:34

runce

runce

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Grd-29
tai nori pasakyt, kad jei mano dropchekeris geltonas, CO2 vandeny daugiau nei pakankamai, ir reikia ieškot kitų negerumų? ir aš darau "nedidelę" paklaidą matuodamas pH ir kH, kad gaunu tris kartus mažesnę CO2 koncentraciją nei pagal dropcheker? na gal, gal..

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05
Taip. Užsienio forumuose Ph ir KH - CO2 priklausomybės lentelės laikomos atgyvena. O tiesos taip galvoti ištikrųjų yra. Ir daug.. Štai kodėl tie vidiniai matuokliai vis labiau populiarėja. Jie tikslesni ir matuoja ne kažką kas susiję su CO2, o patį CO2. O ir terlionės su keliais testais nėra. Taipogi ir CO2 stebėti galima pastoviai. Paprasta. Tiesa, kai kada ir mano akvariume palyginus pagal tas lenteles parodoma daugiau nei 40ppm CO2. :pinch: Tad aklai tikėti Ph ir Kh matavimais tikrai neverta, vien dėl jų netikslumo amplitudžių. Žinutė redaguota: yankadi, laikas: 2009/12/12 11:20

Giedrius26

Giedrius26

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2007-Kov-13
Gavau jau ir as siuntinuka. Taip, "užmaišius" tirpaliukas atrodo tamsiai žalias (tikrai ne mėlynas), tačiau idėjus jį į akvariumą bei įjungus CO2 padavimą (pas mane panašiai po 2,5val.), jis po truputį tampa žalsvai gelsvas. Manau čia ir yra tas optimalus CO2 kiekis akvariume, tik reikia dabar jį stabilizuoti.Bandžiau įlašinti reagento ir į vandenį iš krano - iškarto tampa mėlynas (kaip ir google.lt paveikslėliuose apie Drop Checkerius). Manau jei jau kam taip reikia tos mėlynos spalvos gali į užmaišytą tirpaliuką įlašinti kelis lašus "krano" vandens arba trupinėlį sodos. Aišku taip bus pakelta KH reikšmė ir optimalus CO2 kiekis išryškės, tarkim, prie tamsiai žalios spalvos ar pan., bet tokius "patiuningavimus" manau geriau galėtų aptarti užkietėję forumo chemikai.

Dainixxx

Dainixxx

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Vas-16
  • Amžius: 25
Pas mane irgi tik uzmaišius būna tamsiai žalias, bet kita diena randu visiškai geltonąnors co2 atjungtas .Tai dabar pastačiau 2 drop checkerius ir žiūresiu ką rodys.

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05

Pas mane irgi tik uzmaišius būna tamsiai žalias, bet kita diena randu visiškai geltonąnors co2 atjungtas

CO2 kiekis būna didžiausias iš ryto. CO2 pūst per naktį net nereikia. Tad nenuostabu, jei iš ryto iki pietų matuoklis gali rodyti ir didesnius CO2 kiekius. Ypač jei žuvies dar nemažai..Galima naudot ir kelis matuoklius, tada įmanoma stebėti CO2 pasiskirstymą akvariume. Nes tame pačiame bliūde, jei nėra pakankamos cirkuliacijos CO2 kiekiai gali skirtis, kas nėra geras reiškinys.

Žinutė redaguota: yankadi, laikas: 2009/12/12 15:38

Dainixxx

Dainixxx

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Vas-16
  • Amžius: 25
Praėjo pusę dienos ir dešinėj akvariumo pusei geltonai žalias, kairej žalias.Turbūt blogai maišosi vanduo. Co2 neleidžiu jau savaitę, žuvų 72litruose apie 20vnt Žinutė redaguota: Dainixxx, laikas: 2009/12/12 16:22

aivaraskaubrys

aivaraskaubrys

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Bir-10
As manau, kad mano isigytas drop cecker rinkinukas, gal ir geras, bet tas regentas manau kiek "silpnokas" gal koncentracija nelabai tinkama ar kazkas panasaus, nes jauciu ten 2 vakandu neuztenka spalvai pakeist. na kaip ten bebutu ryt bandysiu prasyt pazystamo JBL drop ceckerio regento keliu lasu ir bandysiu lygint JBL ir Ema Soliutions regentus naudojant ta pati 4dkh vandeni.

Tomasjnv

Tomasjnv

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Kov-01
  • Amžius: 10
o kiek turetu buti norma?

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 51
aivaraskaubrys rašė:

As manau, kad mano isigytas drop cecker rinkinukas, gal ir geras, bet tas regentas manau kiek "silpnokas" gal koncentracija nelabai tinkama ar kazkas panasaus, nes jauciu ten 2 vakandu neuztenka spalvai pakeist. na kaip ten bebutu ryt bandysiu prasyt pazystamo JBL drop ceckerio regento keliu lasu ir bandysiu lygint JBL ir Ema Soliutions regentus naudojant ta pati 4dkh vandeni.

Visi tie reagentai padaryti is to pacio-bromtimolio melio.