Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

zalias siulinis dumblis

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 70

reyzrx

reyzrx

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Sau-04
  • Amžius: 42
http://theplantedtank.co.uk/algae.htm nežinau kiek čia tiesos, bet bent jau savo dumblį atrasit ;)

knocker

knocker

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
maistinių medžiagų (ir visai nepriklauso ar mikro ar makro) perteklius niekaip neįtakoja dumblių augimo, jau ne pirmą kartą rašiau dumbliai gali pasitenkinti net ir mažiausiais maistinių medžiagų kiekiais, kurių jūsų testai net ir nerodys, o dumblių bus kokių tik norite...taip kad teigti kad dumblius iššaukia P ar Fe ar dar kokio nors elemento perteklius yra KLAIDINGA... Norit paskatinti dumblių augimą, pabandykit, amonį... (va šitas tai tikrai padės bet kokių dumblių subujojimui, nors ir augalams nepakenks ;))Be to jei jau manote kad sakykim "barzdą" iššaukia fosfatų perteklius, tuomet gal galite pateikti prie kokie tie minimalūs fosfatų kiekiai kurie jau leis atsikratyti "barzdos" akvariume. Ir jei manote kad sumažinus fosfatus iki 0,01 jūs akvariume tikrai neturėsit barzdos... Viską mano galva lemia ne kažkurios medžiagos perteklius ar trūkumas, o palankus maistinių medžiagų santykis tinkantis vienam ar kitam dumbliui taip iššaukiant atitinkamų dumblių suvešėjimą. Aišku kaip sako šuns balsas į dangų, neina ir žmonės vis dar vadovaujasi senais stereotipais, taip ir su tais dumbliais.o pabaigai pavyzdys iš praktikos, šiuo metu per savaitę aš supilu į akvą 6,5ppm PO4, bet barzdos akvoje nėra, tačiau truputį turiu rudų dumblių (nors ašvietimas 0,7W/l), taip pat yra šiek tiek žalių taškinių, dar yra truputis diatomo apraiškų...tai gal dabar ponai paaiškinsit savo teoriją apie dumblius ;)Kiti parametrai komentarams NO3 35ppm per savaitę, Fe 0,9ppm, co2 -25-30ppm,Akvos tūris 360 l vandens (įskaitant filtro tūrį). Vandens keitimas kartą savaitėje 50-60%, vanduo iš čiaupo.Vandens cirkuliacija 3200 ltr. Augalų daug, dumblių šiek tiek taipogi yra (parašiau ir kokių). p.s. Visiems iš karto pabrėžiu kad mano variantas tikrai nėra pavyzdinis ar sektinas, tačiau aš taip darau ir man tai veikia...

vist

vist

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2006-Grd-22
  • Amžius: 45
Ruslanas rašė:

siaip zalias siulinis megsta gelezi... o fosfatai labiau barzdai prie sirdies ;)

Sia vasara pas mane prudelyje buvo atliktas eksperimentas su siuliniais dumbliais. Gelezies buvo 0.00, fosfatu neoamenu kiek... Bet panaudojus fosfatu absorbentus per 1 sav vaizdas pasikeite i geraja puse nepazystamai.To knocker:viskas yra reletyvu, bet bendros gaires galioja. As pasakiau savo patirti paremta faktais.

Žinutė redaguota: vist, laikas: 2010/01/20 15:24

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 60
knocker rašė:

...Viską mano galva lemia ne kažkurios medžiagos perteklius ar trūkumas, o palankus maistinių medžiagų santykis tinkantis vienam ar kitam dumbliui taip iššaukiant atitinkamų dumblių suvešėjimą....

Lygiai taip atrodo ir man..:) o taip pradejo atrodyti dar tarybiniais laikais,kai pas mane akvariumu su augalais skaicius perkope 30 vnt. riba..,kai dar nebuvo galima nusipirkti zooprekiu parduotuvese jokiu vandens parametru testu..,kai paciu zooparduotuviu nebuvo,o pagrindinius vandens parametrus tekdavo(nes tada man tai buvo idomu ir norejosi issiaiskinti daug kylanciu klausimu) matuoti is ivairiu cheminiu laboratoriju "susikombinuotu" cheminiu reagentu pagalba..;) ..ir kai tie sugebeti pamatuoti vandens parametrai 2..3 ar net 4 akvariumuose budavo identiski,o augalu isvaizda ir dumbliu gausa SKYRESI BEGALYBISKAI,as pradejau gincytis su "klasikiniu tiesu" skleidejais:laugh: Va,jau mazdaug 30 metu savo tiesas irodineju,bet nelabai manim kas tiki:blush:

Žinutė redaguota: Gintaras_Klimaitis, laikas: 2010/01/20 16:07

Ruslanas

Ruslanas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 40
Gintaras_Klimaitis rašė:

...Va,jau mazdaug 30 metu savo tiesas irodineju,bet nelabai manim kas tiki:blush:

As tikiu :laugh: Siaip, norejau pasakyti, kad nebutinai esant dideliam fosfatu kiekiui bus barzda ar esant dideliam gelezies kiekiui bus siulas. Zinoma, kad viskas priklauso nuo visko. :laugh: Bet jeigu barzda jau yra, tai jai labai patinka fosfatas, ir jeigu siulai yra jiems labai prie sirdies didesni gelezies kiekiai. Tiesiog seniau turejau barzda ir ja stebejau, o dabar turiu siek tiek siulu ir juos stebiu... Galima sakyti, kad ir is asmenines patirties sakau :) Kai aktyviau pilstau FeEDTA - siulai suaktyveja taip pat ;) Juk niekas nesigyncija, kai sakoma, kad yra augalai-indikatoriai, kurie patys pirmi parodo tam tikru medziagu trukumus ar perteklius, kodel to daryti negali dumbliai ?Aisku, galima kalbeti apie tam tikru parametru visuma, bet juk niekas negali pasakyti, kokie tie parametrai, ane ? Galima tik speliuoti, kad ipilus daugiau Fe, to Fe ir kitu medziagu pasikeicia proporcijos ir tai gali buti priezastis... Bet niekas nieko nesako konkretaus ir neturi kuom paremti savo zodzius, todel visas internetas ir kalba apie tai, kad "siulinis dumblis megsta Fe" ir "barzda megsta PO4".

Žinutė redaguota: Ruslanas, laikas: 2010/01/20 20:26

nitis

nitis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Bir-20
  • Amžius: 10
na as su siuliniu dumbliu taipogi bedu turiu - nezinau bet yra nuomoniu kad siulas galetu klesteti del sudeto pogruncio (naudojau prodac fondo vivo)- kaip man vienas zmogelis minejo sis prodacas turi azoto ar amonio junginiu ar pan , kurie naudojant Co2 issilaisvina ir tada sauna dumbliai. sia nuomone tego isgirsti tikrai is rimto akvarimisto uzsiimancio augalais -nes kaip jis man pasakojo jis pats su sia problema buvo susidures - labai gaila bet is to nepadriau isvadu ir susidejau ta pogrunti nes atvirai snekant nusprendziau pataupyti :blush: ir kaip matau su laiku reikes viska mesti lauk ir padaryti kaip priklauso :) pas mane siulas aprimo siek tiek kai pradejau zaisti su fosfatais ir nitratais palaikau santyki siai dienai 10:1 gelezi taipogi pilu kasdiena.jei kas susidure su panasia problema butu gerai jei pakomentuotu Kh10No3 5Po4 0.5turis 450l , vandeneli keiciu karta i menesi (trecdali ) Žinutė redaguota: nitis, laikas: 2010/01/20 20:07

gintuks

gintuks

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Sau-13
  • Amžius: 41
Pas mane ir karts nuo karto siūlai atsiranda, manau, kad gal nuo geležies pertekliaus. Kažkaip pradėjau atkreipti dėmesį, kad kai daugiau aš tos geležies įpilu, siūlai labai greitai ištysta, o kai mažiau, na tada kaip ir neauga. Tai dabar stengiuosi po mažiau pilt. Bet va, siūlus tai pristabdžiau, o augalai pas mane pajuto, jau nebe tokie.

monsteris

monsteris

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Sau-30
  • Amžius: 37
turejau kazkada ir as siulinio dumblio, isigijau bureli juoduju molineziju, per savaite viska suvalge B)

Ruslanas

Ruslanas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
gyvavedes eda tokius zalius plaukus ant stiklu, kuriu ilgis iki 2cm. Tam tikra siulinio dumblio rusis gali buti 20, 30 cm ir ilgesnis... ir sudaro tokia raizgaline, kuria neimanoma nei isnarplioti, nei surinkti :)

monsteris

monsteris

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Sau-30
  • Amžius: 37
ner ko laukt kol tiek uzaugs B)

sumar

sumar

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Kov-30
jei kokioj samanoj tai tik pakeles pamatai. ir jau velu buna valyt rankomis.tenka kaip siandien gera puskibiri samanos ismest nes nesimate kad daug siulo?

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2012-Spa-04

ner ko laukt kol tiek uzaugs

kad žalias ir siūlo formos, tai nereiškia, kad ta pati dumblių rūšis. Vieni užauga dešimtis centimetrų, kiti ir lieka kaip švelnus trumpas kailiukas....

Juk niekas nesigyncija, kai sakoma, kad yra augalai-indikatoriai, kurie patys pirmi parodo tam tikru medziagu trukumus ar perteklius, kodel to daryti negali dumbliai

Dumbliai irgi augalai, tik žemesnieji B)

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 51
Monsteris , girdejau as girdejau tavo komentara,tik gincytis nematau prasmes.

barturas

barturas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Lap-01
  • Amžius: 35
ecka_fish rašė:

Nei sraiges , nei zuvys siulinio dumblio needa. Yra keli kovos budai.-Sudaromos idealios augimo salygos aukstesniesiems augalams -prileidziama nemazas kiekis amano kreveciu-Varis (0,5 mg/ltr vario sulfato kristalhidrato litrui vanden)

O yra skirtumas, kokiu laipsniu hidratuotas CuSO4 bus? :) Ir ar receptas nuo to nesikeičia? Ką ecka_fish mano?

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
barturas rašė:

O yra skirtumas, kokiu laipsniu hidratuotas CuSO4 bus? :) Ir ar receptas nuo to nesikeičia? Ką ecka_fish mano?

Patinka man tokie zmones, vis tikisi prigaut :laugh: . Jei tamsta labai pasistengsi ir is kazkur gausi bevandenio,ar kitokiu laipsniu hidratuoto vario sulfato , as asmeniskai Jums perskaiciuosiu koncentracija ;) .

barturas

barturas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Lap-01
  • Amžius: 35

... Jei tamsta labai pasistengsi ir is kazkur gausi bevandenio ...

Va žmogus siūlo ...: http://www.aquarium....49&id=201696Tai tiesiog įdomu pasidarė ... Bet anyway .. kai gausiu CuSO4 ne pentahidratą, o kokį kitokį, tai prašysiu tavo pagalbos :P

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
koks ten jis bebutu, pabuves nehermetiskai uzdarytas , vistiek gaus dregmes ir pasidarys pentahidratas :P

nitis

nitis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Bir-20
  • Amžius: 10
bet dabar kai paziuri augalini akvariuma tai tikrai reikia biskiuka pachemikuot kad tureti gera rezultata :Dpamenu draugelis vienas uzsuko i svecius siaip apziureti mano akvariuna nes kaip tik pats planavo akvariuma isigyti tai paklause apie augalu auginima, tresima tai kai pradejau pasakot tai pilietis padekojo uz info ir nusprende tureti ciklidini :D

Ruslanas

Ruslanas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
augalu augintojai neiesko lengvu keliu B)

Marik

Marik

Dažnas dalyvis

• Blokuotas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Sau-20
laputes ileist reikia ir viska suvalgys