Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Bedos su augalais

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 172

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05
  • Amžius: 33
:) O, kad taip paprasta būtų.. Jei grožio nori, gali leist nemažus pinigus, o jei nori minimaliom išlaidom, tada teks ir tirpalus darytis ir t.t.. Kol galų gale - tą grožį turėsi. Dar, turėt viena, o išlaikyt ir uždavinys sudėtingas. Tad jei nesiruoši dažnai į akvą vienaip ar kitaip ,,rankas'' kišti, tai tada net neverta prasidėt su grožio turėjimais, bei mėgavimais.

Ešerys

Ešerys

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Kov-11
  • Amžius: 50
Deja esu pasmerktas-akvaligė man nepagydoma...kol kas dar turiu jėgų eksperimentams...blogiausiu atveju pasidarysiu ciklidnyką be jokios žolės...

monsteris

monsteris

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Sau-30
  • Amžius: 38
nelabai suprantu kaip gali augalai neaugti? jei turi normalaus grunto, apsvietimo, vanduo padorus, temperatura taip pat, ar sunku pasodint kelis nelepius augaliukus, salia ikist po molio gabaliuka dar ipilt skystu trasu ir augs kaip isproteje, nespesi ravet ir rankas kist i akvariuma.

Ešerys

Ešerys

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Kov-11
aš pats nesuprantu...trašos pilamos,dar atskirai geležies,kalio,o rezultato jokio...tiesa dauginasi echinodorusas,net nimfėja pora ūglių išleido,o aukštyn neauga net valisnerijos 5cm aukščio...papartis visai nunyko...Akvariumas 120x50x40;biofiltras Eheim,užpildytas vien keramika;jbl testas 5 viename,rodo NO3-25;NO2-0;GH-14d;KH-10d;pH-7,2;Jau žinau,kad reikia pirkti atskirus,planuoju tai daryti...Nuotrauka

Žinutė redaguota: Ešerys, laikas: 2009/05/07 10:20

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05
Augalai dauginasi, ne tik kai geros - bet kai ir labai blogos sąlygos. NO3 normose,gal kiek mažiau net gali būti. Visi kiti rodmenys - gan neblogi. Matosi - kad vanduo neminkštinamas ir tiek, kraninis greičiausiai.Labai įdomu būtų sužinot PO4 testo rezultatus, nes jei kaip sakot tręšimai vykdomi, viskas tvarkoj, bet iš augalų žiūrint jiems tikrai kažko trūksta. Aš manyčiau, kad greičiausiai fosfatų. Nes jais netręšiant, jų tikrai trūkumas su laiku atsiranda. Lieku prie nuomonės - fosfatų trūkumas.Dar prisikabinčiau, kad filtras vien keramika užpildytas. :dry: Kempinės ir reikalingos, bent minimalią mechaninę filtraciją atlikinėt..

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 61
Atskiru(matuojamu)parametru optimalumas niekada negarantuoja geros situacijos augaliniame akvariume...labai svarbu,kad nematuojami dalykai "pagaliu i ratus nekaisiotu";)

Ešerys

Ešerys

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Kov-11
filtre yra truputį sintepono,ant paėmimo kempinė ir neseniai įdėjau vidinį filtriuką su sinteponu(nes atsirado drumzlių,žuvų badu nemarinu)vanduo kraninis,bet kartais 10proc. pakeičiu virintuNO3 yra iš trašų,kurias darbar naudoju...pirksiu ta PO4 testą ir laukiu patarimo,kokiame pavidale tie fosfatai parsiduoda? Nuotrauka

Žinutė redaguota: Ešerys, laikas: 2009/05/07 11:23

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05
Fosfatų galima dapilinėti su šiuo produktu pvz. http://www.zoocentra...p-1333.htmlarba pirkti fosfatų druskų ir jomis tręšti. Gintarai, sutinku su jumis. Bet, šiuo atveju tikrai būtų įdomu sužinoti ar mano spėjimas dėl fosfatų trūkumo pasitvirtins:), jei jie tvarkoje, tada kaip kad ir sakot - ieškoti pagalių ratusoe reikia kitur, t.y. tuose nepamatuojamose testais elementuose. Tuo labiau, kad tręšiama buvo, tik ne fosfatais.

Ešerys

Ešerys

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Kov-11
Na yra tų fosfatų...testuotas mėginys nusidažė rausvai nuo 1,0 iki 2,0 diapazone(Sera)...Pasidariau dar atskirus mėginius:NO3 10-25mg/l (Prodac)GH 18 lašų (Sera)KH 15 lašų (Sera)Keista,kad geležies testas Ferrin,geležies nerado,nors prieš pora dienų buvo pilta 20ml į 250ltr. gal chierovas testas?

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05
Na ką, atrodo Gintaras užbėgo pirmesnis:).. Pas tave mikro elementų trūkumas. Žiūrėk tuos reikalus..

virmantas

virmantas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bir-05
  • Amžius: 47
Tai kad Gintaras visai cia ne apie mikroelementu trukuma kalbejo..

yankadi

yankadi

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2010-Rgp-05
:) Man kitaip pasirodė..

rimelis

rimelis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
  • Amžius: 46
Na man irgi atrodo, kad i kolekcija prasosi dar vienas butelaitis: EasyLife ProFito ;)

andrius_050

andrius_050

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Sau-03
  • Amžius: 43
rimelis rašė:

Na man irgi atrodo, kad i kolekcija prasosi dar vienas butelaitis: EasyLife ProFito ;)

šio butelaičio turinys labai patiko maniesiems augalams ;)

gintuks

gintuks

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Sau-13
To butelaičio turinys tai geras, aš irgi naudoju, tik geleži vistiek papildomai pilu.

Ešerys

Ešerys

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Kov-11
bandysiu papildyti kolekciją :) situacija mano akvoje gerėja,nes papildžiau dar trašomis su mikroelementais,auga nauji lapai ir dumbliai ant stiklų taip pat,bet dabar nesinori keisti vandenio,kad neišpilti trašų kartu...planuoju tik dapylinėti osmozinio...žuvys kol kas į geresnį pasaulį nesikrausto NO2-0...koks dar tikslas keisti vandenį,kai iš čiaupo bėga nugeležintas,turbūt ir numikroelementintas vanduo :unsure:

gintuks

gintuks

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Sau-13
Na vandenukas tai keičiamas ne vien dėl augalų, bet ir dėl žuvų.O kas liečia augalus, tai jie gauna įvairių mikroelementų ,nesvarbu kad tos geležies ten mažai ar iš viso nėra. Aišku tų mikroelementų tai dažniausiai neužtenka, todėl ir pila juos papildomai, taip pat ir gęleži. Pas mane esu pastebėjęs kai pakeičiu dalį vandens tai cacomba caroliana įpatingai sureguoja ir greičiau auga.Kas liečia dumblius, sakot kad labiau auga kai pilat trąšas, tai čia jau reikia stebėti pagal augalų suvartojima.Pabandykit paeksperimentuoti su dozėm, galima ir mažiau tų trąšų pilti, ir nebutina iš karto supilti visos savaitės doze, juk galima tą dozę supilti per du, tris kartus, man asmeniškai tai padeda.

Franfurktas

Franfurktas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Kov-10
  • Amžius: 29
Franfurktas rašė:akva 60 ltr,apsvietimas apie 12 val,Lempa power glo,vidinis filtras aquel fan 1 24 val,temp apie 24-26.Fauna:2 raudonpilves papugeles,2 marmuriniai gurumiai,1 sumatros barbusas,2 labeo,2 neonai,1 koridoras,2 botijos,2 nykstukiniai samai.Flora:Echinodorus oriental, Hygrophila polisperma ir ragalapis sveiki dar karta nekuriant naujos temos norejau paklausti kas yra negerai kad augalams puma saknis?Pvz:Nusipirkau cabomba carolina kai pasodinau labai ilgai neleido saknu kai pagaliau isleido praejus kiek laiko jos nupuvo..Dabar kai pasodinu cabombas jos neleidzia saknu o ttiesiog kotelis nupuna..

Franfurktas

Franfurktas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Kov-10
  • Amžius: 29
Negi nieks nezino ko gali trukti augaliukams?:unsure:

Franfurktas

Franfurktas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas