Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Gelezies citratas

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 41

Ruslanas

Ruslanas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 41
zulu rašė:

... bet irgi nežinau kaip tai vyksta, todėl ir klausiu. Tiesiog sakau, kad tai nėra paprastos druskos susidarymas, kaip kad siūlo Ruslanas.

3FeSO4 + 2 H3(C6H5O7) >> Fe3(C6H5O7)2 + 6H+ + 3SO4--siulau tokia reakcija :) kas pasiulis kita?

Žinutė redaguota: Ruslanas, laikas: 2009/04/18 00:22

• Svečias
  • Kartu nuo --
Ruslanas rašė:

3FeSO4 + H3(C6H5O7) >> Fe3(C3H5O7)2 + 3H+ + 3SO4--

Nori pasakyt, kad tirpale susidaro sieros rūgštis ir dar gi pilnai disocijavusi? :) Tai spėju kad tokiu atveju grįžtama reakcija bus efektyvesnė, nors mano kuklia nuomone tiesioginė reakcija nevyks išviso (na geriausiu atveju gal nusistovėtų pusiausvyra, kuri vistiek bus labiau į kairę pasislinkus).O citratas, juk irgi ne tik toks gali būti... Kodėl ne šitas Fe(C6H6O7) pvz.? Arba tarkim kodėl ne šitas kompleksas [Fe(C6H8O7)](SO4), kuris vandenyje disocijuos į sulfato jona (SO4) -- ir į [Fe(C6H8O7)]++ ? :)Aš čia nepriekabiauju jei ką, man irgi įdomu.

Žinutė redaguota: zulu, laikas: 2009/04/17 00:18

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 52
Vistik klaidele formuleje buvo, apsizioplinau Fe3(C3H5O7)2 Galima ir kitaip uzrasyt Fe3{C3H5(O)(COO)3}2

• Svečias
  • Kartu nuo --
ecka_fish rašė:

Tai ne komplekso, o tiesiog sausos druskos formule. O vandeny ji jau disocijuoja ir nieks nemaiso sudaryt komplekso, deja nezinau kaip tai vyksta.

O tai kaip tada su tuo tavo receptu:

Gelezies sulfo mixas su citrinos rugstimi

Kaip šituo atveju įsitikinti, kad medžiagos sureagavo? Ar tik nebus taip kad pili tu į akvariumą viso labo šiek tiek parūgštintą geležies sulfato tirpalą ir tiek?

Ruslanas

Ruslanas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
zulu rašė:

...Nori pasakyt, kad tirpale susidaro sieros rūgštis ir dar gi pilnai disocijavusi? :)

na, siaip jau dazniausiai priimama, kad sieros rugstis praskiestuose tirpaluose buna pilnai disocijavusi, kadangi tai yra labai stipri rugstis. Bet kai reikia atlikti tikslius precizinius skaiciavimus, skaiciujama pagal abi disocijacijos konstantas ir iseina, kad ji truputi nepilnai buna disocijavusi.

...Tai spėju kad tokiu atveju grįžtama reakcija bus efektyvesnė, nors mano kuklia nuomone ji nevyks (na geriausiu atveju nusistovės pusiausvyra, kuri vistiek bus labiau į kairę pasislinkus).

na, tuo atveju, jei reakcijos produktas yra mazai disocijuojantis junginis, reakcijos pusiasvyra kaip tik bus pastumta i desine, i produktu susidarymo puse.

...O citratas, juk irgi ne tik toks gali būti... Kodėl ne šitas Fe(C6H6O7) pvz.? Arba tarkim kodėl ne šitas kompleksas [Fe(C6H8O7)](SO4), kuris vandenyje disocijuos į sulfato jona (SO4) -- ir į [Fe(C6H8O7)]++ ? :)Aš čia nepriekabiauju jei ką, man irgi įdomu.

na, citrinos r. yra silpna ir daugiausia tirpale bus dihidrogencitrato jonu, truputi maziau hidrogencitrato jonu ir labai mazai citrato jonu. Todel variantu ten turetu susidaryti ivairiu. Skaitant www gelezies citrato gaminimo rekomendacijas, dazniausiai siuloma imti rugsties pertekliu. vat sio momento iki galo dar nesupratau.

Žinutė redaguota: Ruslanas, laikas: 2009/04/17 00:37

Ruslanas

Ruslanas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
zulu rašė:

Ar tik nebus taip kad pili tu į akvariumą viso labo šiek tiek parūgštintą geležies sulfato tirpalą ir tiek?

ipilus i akva gelezies sulfato, vanduo tuoj pat pabala nuo susidariusio hidroksido, o pilant "gelezies sulfo mix'a su citrinos r" to nebuna.

Žinutė redaguota: Ruslanas, laikas: 2009/04/17 00:29

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
zulu rašė:

Aš ir nesiginčiju, kad geležis gali būti užkompleksinta su citrinos rūgštimi. Atvirkščiai - esu įsitikinęs kad tai įmanoma...

:laugh: :laugh: :laugh: Tamsta idomus, cia sublizgate ziniomis kaip neblogai ismanantis chemija, cia vel paklausiate ''vaikisko'' klausimo, ir po viso to dar sakote, kad nesikabinejate, o tik jums idomu. Gal ir idomu, sutinku, bet mes irgi ne naivuoliai .:woohoo: Toki mixa pilant i akvariuma, tirpia gelezi galima uzfiksuoti dienos begyje, o tai leidzia manyti, kad ji uzsikompleksavusi, nes priesingu atveju labai greit iskristu i nuosedas, ka jus ir taip puikiai zinote.Toksai atsakymas patenkins jusu zingeiduma? B)

• Svečias
  • Kartu nuo --
ecka_fish rašė:

Toksai atsakymas patenkins jusu zingeiduma? B)

Taip, patenkina. Ir nereikia čia tos arogancijos.Ruslanai,Tu nori pasakyti, kad silpnesnė rūgštis (Citr.) tirpale sureaguos, o stipresnė (Sierarūgštė) ir toliau "sau plaukios" disocijavusi ir nereaguos?

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
O koks skirtumas sureaguos nesureaguos. jei sumaisysime tirpale stiprios rugsties druska pvz FeSO4 su silpnesne rugstimi pvz H3PO4 vistiek tirpale turesime Fe+ ir H+ katijonus ir SO4- ir H2PO4-( ir kitus ) anijonus. Bet citrinos rugstis yra ligandas ir su gelezimi sudarys daug patvaresni kompleksa.Butent koki/kokius ir kokiomis proporcijomis,negaliu pasakyt. Galbut tai gali priklausyt nuo tirpalo pH .( Butent tos rugsties neutralizavimui variante su trilonu, rusu saituose ir rekomenduojama terpes pH pakelti iki 5,5, neva tai tokiame tirpale ir Fe(2)+ nehidrolizuojasi ir kompleksas susidaro gana patvarus.)

Pipiras

Pipiras

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Rgs-05
jei ka domina, kaip [Fe(II)Cit]- kompleksas ruosiamas labeje duokit zinia galiu atsiusti pdf straipsni. gelezis (II) ir (III) su citratu sudaro kompleksa. turiu straipsni kaip tai susidaro ir kaip priklauso nuo medziagu balanso straipsniai yra, kam idomu galiu atsiusti Žinutė redaguota: Pipiras, laikas: 2009/04/17 13:04

Ruslanas

Ruslanas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
zulu rašė:

Ruslanai,Tu nori pasakyti, kad silpnesnė rūgštis (Citr.) tirpale sureaguos, o stipresnė (Sierarūgštė) ir toliau "sau plaukios" disocijavusi ir nereaguos?

ka as norejau pasakyti - as pasakiau. Ko tu prikibai prie tu rugsciu? Tu aplamai zinai kuom skiriasi stiprios rugstys nuo silpnu? tu manai, kad stipri rugstis, tai reiskia, kad ji labai reaguoja? :laugh: deje, turiu tave nuvylti, stiprios rugstys nuo silpnu skiriasi tik savo disociacijos pilnumu.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Na labai jau jūs čia įžeidūs ir frustruoti. Lyg ir stengiausi bendraut nieko neužgauliodamas, kultūringai klausimus uždavinėdamas, tai per pora dienų jūsų forume buvau apšauktas neišsilavinusiu provokatorium. Baigiu čia tą beprasmišką klausinėjimą, nes rezultato vistiek matau negausiu. Pradžioj atrodė, kad chemiją išmanot, bet po paskutinio Ruslano komentaro man tapo aiškus Jūsų mąstymo gylis. Gerai dar, kad biologinės klausimo pusės diskutuot nepradėjom.Viso gero ir sėkmės.

Ruslanas

Ruslanas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
zulu rašė:

...bet po paskutinio Ruslano komentaro man tapo aiškus Jūsų mąstymo gylis...

tavasis gylis atsiskleide jau nuo pirmos tavo zinutes :unsure: sekmes

Žinutė redaguota: Ruslanas, laikas: 2009/04/18 19:15

gremis

gremis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Spa-14
  • Amžius: 35
Sveiki. Radau gelezies citrato gaminimo receptuka, rytoj planuoju jo pasigamint, taigi klausimas man kyla toks - ar duotas receptas yra teisingas ir ar galima tirpala virinti, kad gelezis uzsikompleksuotu greiciau? Nenoriu laukti paros laiko :blush:

Geležis su Citrinos rugštimi – FeSO4 * 7H2O + C6H8O7 * H2OGeležies norma – 0,25-0,5mg/LParuošimas -100ml vandens ištirpinti 16g citrinos rūgštiesįdėti 10g geležies sulfatopalaukti 24val. ( arba pakaitinti )pripilti vandens iki 1Lgausis 1ml tirpalo 2mg geležiesDozavimas – 1ml/10L, įnešama koncentracija 0,2mg/L

Gal gali ecka pasidalinti savo receptuku?

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Be abejo, kuo aukstesne temperatura tuo reakcija vyks zymiai greiciau. As siuo metu darau taip:10 gr citrinos rugsties+10 gr trilono istirpinu 1ltr osmosinio vandens uzverdu ir suberiu 10 gr gelezies sulfato. Verdu minute dvi. Nei as nei augalai nesiskundzia

gremis

gremis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Spa-14
Et, beda man Siluteje gauti trilono, visur pabuvojau, issiklausinejau.. O kaip su rugstele? Gal pagal recepta (10g gelezies sulfato, 16g rugsteles) pavirt kokias 5min ir uzteks? Beje, gal galima daryti didesnes koncentracijos tirpala? Bet spesiu, kad zemas pH sutrumpins tirpalo issilaikymo laika..

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Geras tas receptelis,pavirsi kelias min ir bus ok. Stipresnes koncentracijos tikrai galima. Issilaiko tas tirpalas gana ilgai.

gremis

gremis

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Spa-14
Sirdingai dekoju uz atsakymus. Ka tik kilo toks gal ir kvailas, bet bent man idomus klausimas.. O virti galima betkokioje taroje? Paprasciausias aliuminio ar nerudijancio plieno puodas tiks? :blush:

rcl123

rcl123

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Rgp-09
  • Amžius: 51
gremis rašė:

Sirdingai dekoju uz atsakymus. Ka tik kilo toks gal ir kvailas, bet bent man idomus klausimas.. O virti galima betkokioje taroje? Paprasciausias aliuminio ar nerudijancio plieno puodas tiks? :blush:

- šiaip tai technologiškai triloną su geležies sulfatu reiktų laikyti 2 val ne žemesnėje nei 80C temperatūroje ,jeigu norite maksimalaus chelatavimo. - kaitinti reikia stiklinėje taroje,kuri įdėta į bet kokį metalinį puodą ,pripiltą vandens. Ruošiamas tirpalas negali turėti jokio kontakto su jokiu metalu.

runce

runce

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Grd-29
  • Amžius: 32
su teflonu gali? Žinutė redaguota: runce, laikas: 2010/12/12 22:37