Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Jūrinių akvariumų forumas!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems gėlavandene bei jūrine akvariumininkyste. AQUARIUM.LT forumas sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie jūrinį akvariumą, ar Jūs turite jų kelis, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės i pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Rengiu 450ltr jura reikia patarimo.

- - - - -

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 17

bacila4666

bacila4666

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • 85 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2008-Lap-06
  • Amžius: 45
Sveiki mano vardas Rytis man 32m. juroje as naujokas, su akvariumistika uzsiimijeju nu 12 metu kazkur nuo 1988metu. pertrauka buvo koki 5 metai. pradzioje buvo 10ltr poto 30ltr 150ltr 200ltr ir nuo 2001m. 450ltr auginau ciklidus kuriuos siandien iskrausciau (padovanojau draugui;-) ). papugos buvo uzaugusios gero delno dydzio.Gaila buvo :-( pries pora savaiciu nupirkau is Jaroslovo is Vilniaus 150ltr jura ir kazkaip mano akva pavirto eiline pelke :-( ...... Beje jau 2001metais norejau 450ltr aqua paleisti jura bet tuo laiku niekur nieko nebuvo nei info nei vietiniai akvariumistai prisiurpino kad ten aukstasis pilotazas kuris ne bet kuriam iveikiamas.Taip mano 450 ltr jurinis projektas pavirto gelu ciklidu apgyvendintu akvariumu. Suradau nete parduotuve kur kainos ryskiai pigesnes nuo lietuvisku (tegul nesupyksta Lietuvoje prekiaujantys pardavejai.) tad planas apie gelo perdarymo i jura pradejo virsti realiu planu. Susikomplektavau ko gali reiketi. Nupirkes turiu: 1xCa reaktoriu su siurbliu 1xNitratu reaktoriu su siurbliu 1xSkimmeris 600ltr akvai (pajegi iki 1000ltr.) akstis 550, plotis 385 su siurbliu. 1xUW lempa 36w.(pratekantis vanduo pro UW spindulius). 1x250w 20000k MH 1x250w 14000k MH 1xmoon light 4x siurblius su valdymu bangomusai 800ltr akvai (gal pergalingi ?). ozoniatoriu CO2 reduktoriu su voztuvu ir PH testeriu ir CO2 reguliatoriumi. 2x 300w sildytuvus su elektroniniu valdymu.(nepirkau vieno galingo del rizikos jeigu jis sugestu). gal ko nepaminejau bet visa tai kainavo ~1200usd.be muito ir pvm. dabar situacija tokia akva 150x50x60 (ilgis x plotis x aukstis) stiklo storis 10mm. spinteles yra trys skyriai su 44x49x45 naudingo ploto. malonu butu suzinoti kokios talpos pakaktu sumpo ?. siaip priimtinos visos nuomones. Buvo planuose atskirti krasta akvariumo sumpui. Bet priimtinesne butu versija su sumpu spinteleje. Planuoju daryti 1 spinteleje sumpas, 2 spintele CA ir Nitr reaktoriai, vandens papildymo rezervuaras, 3 spinteleje valdymai elektronika, balionas su CO2.Skimeri statysiu akvos kampe (nes spinteleje netilps). grunta galvoju koralita gyvu akmenu pirksiu nemaziau kaip 50kg . (esu pasiruoses tiek pirkti beje gal kas gali pasiulyti). beje kaip situacija su vandens saldymu ar reikalingas saldytuvas tokio dydzio akvai ar MH lempos nepersildys vandens ?.(del vasaros nepergyvenu nes pas manes name kondicionierius ir ciklidu vanduo nebuvo virsijes per karscius 27C.). Labai butu malonu jeigu parekstumete kritika ar pasiulymus. Dekui Su pagarba Rytis J. aka Bacila.

Piff

Piff

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 293 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 48
SveikasPerskaityk idemiai mano akvariumo raida nes kaip matau identishka situacija ir pamatysi kuom baigsis :).O jei normaliai tai iranga surashyk bent modelius ka ten turi nes realiai ka gamintojas paduoda tai reikia dalint ish 3-4x skimerius tai tikrai, sroviu perdaug nebuna, buna per mazai skaiciuok bendras judejimas tavo akvos atveju 20-30x per valanda na ir t.t.Spintele jei be metalinio remo o tik spausta plokshte ishkart mesk lauk, nes jura turi beda su dregme pas mane per puse metu kirdyk jai buvo ir linkt pradejo.

bacila4666

bacila4666

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • 85 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2008-Lap-06
Piff rašė:

SveikasPerskaityk idemiai mano akvariumo raida nes kaip matau identishka situacija ir pamatysi kuom baigsis :).O jei normaliai tai iranga surashyk bent modelius ka ten turi nes realiai ka gamintojas paduoda tai reikia dalint ish 3-4x skimerius tai tikrai, sroviu perdaug nebuna, buna per mazai skaiciuok bendras judejimas tavo akvos atveju 20-30x per valanda na ir t.t.Spintele jei be metalinio remo o tik spausta plokshte ishkart mesk lauk, nes jura turi beda su dregme pas mane per puse metu kirdyk jai buvo ir linkt pradejo.

Tavo istorija skaiciau keleta kartu spintutes vidu dvikomponenciu laku gresiu skyles ir statysiu ventiliatorius. Spintute pagaminta is plokstes bet dvigubos sieneles.Neturiu nupirkes grystamos pompos nezinau kokia pirkti 5000ltr/h radau bet ji gal per galinga o mazesnes po 1500ltr/h pasirode silpnoka.iranga surasiau jeigu kam ydomu:Professional Deluxe Dual Co2 RegulatorResun Ozone O3 Ozonizer Weipro 300W Heater Dual LED Temperature ControllerBoyu WM-3 WaveMaker WM3 4 Pump Effect Bubble Magus BM105 Protein Skimmer for 600Litres Tank Weipro KA400 Calcium Reactor for 400Litres tankJebo 36W UV Sterilizer (350Gallons250W 14K HQI Metal Halide Bulb Lamp Reef E40 typeWeipro Nitrat Reductor NL400 for 400Litre Aquarium TankWeipro ORP & Ph Controller - 2310Dekui. Nuotrauka

• Svečias
  • Kartu nuo --
siaip nematau pagrindinio dalyko ( is savo patirties) kur ups ar tai dar kazkokis biesas kuris dingus elektrai nors keleta valandu galetu prasukti kokia viena pompike? na ir nuoteku rele jau nepaigailek isidet :)

bacila4666

bacila4666

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • 85 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2008-Lap-06
Del elektros dingimo pas manes problemu nera nes turiu pastates dyzelini 8kw genetaroriu su starteriu ir automatika kuris yra kaip budintis maitinimo saltinis.Del nuotekiu reles tai cia pirmoji mano namo instaliacijos detale apie kuria pagalvojau nes vaikysteje nesyki buvau prikises i rozete visokio velnio ir vos nezuvau, o dabar mas pati 2 vaikai auga tai visko gali buti :-) istorija gali kartotis.

Piff

Piff

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 293 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Kazkaip idomiai ta komplektacija atrodo, tas wave maker nezinau kiek jis pasiteisins, o ozonatoriu ir nitrat reduktoriu gali padet i spintele kur nors tegu ilsisi :), skimeris nu ..... sunku ka pasakyt :) bet as keisciau i koki ATI BM150 bent jau, dek normalius tunzes stream valdomus 2vnt. po 7t/h ir gryztama rekomenduoju eheim 1262, kas liecia spintele gerai pagalvok nes poto perstatyt bus problema o rema suvirint ir apvilkt galima pakankamai normalia kaina jei nesivaikysi meteorituose esanciu metalu :) ir ivertink tris dalykus pagrindinius SROVES, SHVIESA ir SKIMERIS neturesi problemu.Dar reikals yra toks kad rema padares galesi ten normalu sumpa padet ir jame viska laikyt nes tie skyreliuose daiktai jei pirstels kokia shlangike turesi bedos o cia viskas vienoj marmaliuzej :).Toliau nemaciau ar nenuskaiciau kaip reikalai su vendens nubegimu i sumpa?

bacila4666

bacila4666

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • 85 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2008-Lap-06
Jo sestadieni eisiu i garaza virintis remo ziuriu nieko cia nesigaus su mano spinta. ir sumpas tilps ir skimerio nereikes kisti i akva ir pribambasai patogiai bus :-)ir nereikes gilinti ataeityje tel racenoaliu pakeitimu.Dekui.

• Svečias
  • Kartu nuo --
siaip nudazyt siulau pasistengt gerai net labai gerai galima dazais metalui su visais gruntavimais ir t.t( pagal texnologija) arba hamerait ( kazkaip panasiai skamba) dazais ai da visai zumirsau siurbly tai deciau galingesni siaip nei 3.4t alkunes posukiai , o da padarysi iskart po siurblio atsakas anglies filtriukui , ir t.t visai te suds bus. ismetima darysi visvien uz akmenu turbut ( prie galines sieneles) kad akmenys pastoviai te butu skalaujami . siaip pas amerikashkas matiau neblogu variantu kaip pasidaryt taip vadinama isbegima Žinutė redaguota: andriuxa5, laikas: 2008/11/07 18:19

bacila4666

bacila4666

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • 85 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2008-Lap-06
Tai va nupirkau 3cmx3cm vamzdio profili virinsiu rema visdelto pergalvojau ir uzsisakiau 150x50x60 nauja akva 12mm stiklo storio ir 100x40x40 sumpa 8mm stiklo storio, vandens papildymui turiu sena 20l akva kuria ikisiu i spinta.turiu dar viena gerbemiem aqua skaitytojam klausima koks turetu buti diametras sahtos vamzdzio skyles nubegimui i sumpa (ne stiklo bet vamzdzio vidaus ? ir ar nieko blogo jeigu "sukos" sahtos virsuje bus ant abieju krastu ?sahtos stiklu plotis kampe po 15cm.Su pagarba Rytis

Piff

Piff

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 293 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
skyle pas mane vidine 32mm tai speja praryt bet jei naujai daryciau tai butu didesne cia apsidraudimui ir ziurek nenukrypk nuo standartu uzsiknisi poto su kranais movom ir t.t. kas del shuku tai pas mane tik ish vienos puses gaunas 15cm plociui, bet teko ishlauzyt dantis nes nespedavo persiverst, tai manau be klausimu kad reikia netgi ilgesnio ploto shuku.

• Svečias
  • Kartu nuo --
siaip nubegimui galima nepagailet ir 40 maza kas ( siaip pas mane buvo dvi padarytos skyles viena 32 o kita 25 berods ( cia vidus) avariniu atveju )kazkur pas amerikonus yra visi paskaiciavimai kiek reik ir kaip darosi tas diurso , koks reikalingas suku plotis . o 50cm tai cia nejaugi plotis??? nedaryk tokio min turi but 60 laikui begat tikrai pasigailesi kad tokis siauras . apaugs viskas koralais , jie prades remtis i priekini stikla zuvim nebus kur plaukiot laisvai itr.t.t

• Svečias
  • Kartu nuo --
andriuxa5 rašė:

siaip nubegimui galima nepagailet ir 40 maza kas ( siaip pas mane buvo dvi padarytos skyles viena 32 o kita 25 berods ( cia vidus) avariniu atveju )kazkur pas amerikonus yra visi paskaiciavimai kiek reik ir kaip darosi tas diurso , koks reikalingas suku plotis . o 50cm tai cia nejaugi plotis??? nedaryk tokio min turi but 60 laikui begat tikrai pasigailesi kad tokis siauras . apaugs viskas koralais , jie prades remtis i priekini stikla zuvim nebus kur plaukiot laisvai itr.t.t

p.s jei ka as da turiu yvairiu pribambasu nuo savo senos juros kazko reik rasyk ;)

bacila4666

bacila4666

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • 85 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2008-Lap-06
Tai va vel skaiciau ir nusprendes akva pakoregavau i nauja varianta.150x70x55 sahta 20x20 skyle darysiu kokius gausiu suverzimus 35 arba 40

SarunasK

SarunasK

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 333 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 53
pas mane vis dar sumpas po stalu mėtosi ;)O šiaip jeigu planai rimti, tai geriausiai pamatyti keletą gyvų akvų, ir išsiklausinėti silpnas vietas, bei padarytas klaidas, kurių jau stengtis nebekartoti.

• Svečias
  • Kartu nuo --
SarunasK rašė:

pas mane vis dar sumpas po stalu mėtosi ;)O šiaip jeigu planai rimti, tai geriausiai pamatyti keletą gyvų akvų, ir išsiklausinėti silpnas vietas, bei padarytas klaidas, kurių jau stengtis nebekartoti.

jep! reik padaryt myyta i bus viskas aisku :woohoo:

bacila4666

bacila4666

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • 85 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2008-Lap-06
To: SarunasKMan atrodo kad siandiena pas taves buvo mano pazystamas atvaziaves Remigijus, del mano akvos teiravosi, niuansus sahtai nubegima nupirko 50mm, apie Jaroslovo buvusia Jura pasakojo ? jeigu taip gal galeciau ryt tau pasukti ? Žinutė redaguota: bacila4666, laikas: 2008/11/11 01:42

SarunasK

SarunasK

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 333 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 53
andriuxa5, tai pas jus ten Finlandia upėm teka, o mes nieko gi nenustebinsim dabar, rezervai išseko :)andriuxa5 rašė:

SarunasK rašė:

jep! reik padaryt myyta i bus viskas aisku :woohoo:

• Svečias
  • Kartu nuo --
siaip as ne finland o namie :)p.s o tai ka fura su wiskiu jau vsio isgerej? :laugh: