Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

dumbliai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 39

• Svečias
  • Kartu nuo --
gal kas man padet gali,kaip naikinti dumblius?akvariumas 200l,apsvietimas 12 val,gyvu augali nera,dumbliai auda ant grunto,stiklo,dirbtiniu augalu.ir dar prie to pacio paklausiu kodel mirsta zuvytes gyveno 7 auksines ir viena po kitos ismire liko dvi?pas mane nera filtro ar tai turi kokia reiksme del dumbliu ar zuvyciu?akvai 5 men,vandeni kai keiciu pilu tiesiai is krano [file] [img]http://www.aquarium.lt/components/com_joomlaboard/uploaded/images/IMG_1976.JPG

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
  • Amžius: 40
Įsigyk filtrą, žuvytėms jis turi labai didelę reikšmę... o dumbliai auga visur, kur turi maisto.... Oi daug skaityt reikia, patariu nuo čia: http://www.akvariumas.lt/pradedam/index.shtml

• Svečias
  • Kartu nuo --
...jo akvariumą be jokio filtro tai gal tik kokį mėnesį galima palaikyt,kol viskas prarūgs ir viskas išstips...ir dar sakyčiau ne nuo tokių žuvelių-,,paršelių''pradėt laikyt-kurios tik velniškai viską ryja ir akvariumą teršia..aš turėjau tris tokias auksinukes-išmečiau jas laukan baseinan...tai jau dveji metai kaip ten gyvena ir vasarą ir žiemą...:lol: 200 litrų akvai tai geriausia rimtą išorinį filtrą pastatyt reiktų..be to daug augalų reiktų pasodint...o dabar tai ką patarčiau-nusiurbt pusę vandens,išėmus visas dumbliais apsėstas dekoracijas sumerkt į dubenį su ,,ACE'' tirpalu(1 dalis*3 dalys vandens)palaikyt kokį pusvalandį ,šepetėliu paplaut-ir bus vėl kaip nauji...tik nepamiršt praplaut švariu vandeniu...

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 60
>Viliuxas:kam tie nusisnekejimai?akvariumas akvariumui nelygus...Viename filtras reikalingas,kitame-tik pageidautinas,o...daugumoje mano augaliniu bliudu,kuriuose daug augalu ir mazai zuvies,isvis jokiu filtru nera...ir niekas nerugsta-zuvys gyvena/auga/bando daugintis,augalai zaliuoja,ir dumbliu nesimato:whistle: Zmones,kada gi pagaliau suprasite,kad akvariumas-tai biosistema,kurioje "Viskas priklauso nuo visko";)

justjura

justjura

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Spa-27
  • Amžius: 42
pritariu gintarui, kad kai kuriuose akvariumuose tikrai nereikia filtro, paskutiniu metu vieno aqwos ir bulbuliatorius sugedo, tad is visu siuolaikiniu technologiju jisai teturi tik sildytuva ir kaip rase ne tik bando veistis bet ir veisiasi. Taip pat noreciau patarti paprastsni buda su dumbliu pasalinimu nuo dekoraciju, pakanka jas perpilti verdanciu vandeniu (patarciau pries tai isimti is akvariumo :woohoo: ) jie neisnyks is karto, bet tik pateke vel i akvariuma nupus per kokia savaite kita

Foxas

Foxas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Geg-12
  • Amžius: 39
Prie drumbliu :skaitinejausi apie "vietnamka" sen ir ten, taciau noreciau suzinoti kaip jus kovojate su ta barzda ..vienur raso, kad megsta srove ir nitratus, kitur - atvirksciai ...Google taip pat jau naudotas ;)

• Svečias
  • Kartu nuo --
o kaip jus manot mano akvai filtrasa reikalingas?as pries tai auginau gupijas pecilijas...jos puikiai gyveno be filtro,bet tada buvo daug augalu,bet dabar gyvu augalu nebenoriu

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
augalai (gerai besijaučiantys) iš dalies, o jei jų pakankamai daug ir visiškai gali atlikti filtro vaidmenį. Tik filtre kenksmingus azoto junginius perdirba bakterijos, o augalai juos sunaudoja patys :) Taigi jei nėra filtro, nėra augalų, o yra žuvys galimi keli variantai: 1. žuvys nuodijasi azoto junginiais2. Intensyviai keičiamas vanduo (daug kartų intensyviau nei su filtru)3. Žuvų kiekis akvariume juokingai mažas...

tms

tms

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 46
MariusS rašė:

augalai (gerai besijaučiantys) iš dalies, o jei jų pakankamai daug ir visiškai gali atlikti filtro vaidmenį. Tik filtre kenksmingus azoto junginius perdirba bakterijos, o augalai juos sunaudoja patys :) Taigi jei nėra filtro, nėra augalų, o yra žuvys galimi keli variantai: 1. žuvys nuodijasi azoto junginiais2. Intensyviai keičiamas vanduo (daug kartų intensyviau nei su filtru)3. Žuvų kiekis akvariume juokingai mažas...

O kaip tu matai kad "zuvys nuodijasi azoto junginiais"?

fiskiuss

fiskiuss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-08
  • Amžius: 36
Mano galva akvariume be gyvu augalu ir su tokiom atsiprasau "akvariuminem karvem" ir tokiu ju kiekiu (7 berods ar ne? :blink: ) vienintelis varijantas pastatyti rimta biofiltra. Arba daryti pratekejima.Kadaise, kai filtru is viso nebuvo, laikiau 2 auksines. Jos mano 100l akvariuma apsikdavo per pusmeti, ir tekdavo daryti restarta, nes nebesimatydavo zuvu :unsure: Kai nusipirkau filtra, reikalai pagerejo zymiai.Visgi mano galva 200l akvariume gali gyventi apie 4 auksines (su gera filtracija arba vandens keitimu), ne daugiau :whistle:

Linute

Linute

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 35
fiskiuss rašė:

Visgi mano galva 200l akvariume gali gyventi apie 4 auksines (su gera filtracija arba vandens keitimu), ne daugiau :whistle:

Sakykite, o jei aš įleisiu į savo 10 litrų akvariumą dvi auksines, kas atsitiks?

andrius_050

andrius_050

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2008-Sau-03
  • Amžius: 42
gausis šprotai :laugh:

Linute

Linute

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
O tai labai blogai? Jos numirs?

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 60
neisvengiamai:P po savaites,po metu ar po 20 metu tikrai numirs..;) p.s. isskirtiniais atvejais gali traukti ir ilgiau kaip 20 metu;)

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 51
Neuzkniskit pilieciai,nustokit varyt ant auksiniu. Jos visiskai normalios zuvys, tik laikyt jas reik normaliai. O eda jos tiek kiek gauna ir sika lygiai tiek pat. Taip , kad jei nesugebate islaikyti auksiniu graziu ir neapsisikusiu, vadinasi esate primityvus megejai ir patarimais gasdintis dar per anksti

fiskiuss

fiskiuss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-08
  • Amžius: 36
Linute rašė:

fiskiuss rašė:

Visgi mano galva 200l akvariume gali gyventi apie 4 auksines (su gera filtracija arba vandens keitimu), ne daugiau :whistle:

Sakykite, o jei aš įleisiu į savo 10 litrų akvariumą dvi auksines, kas atsitiks?

Turejau galvoje "gali normaliai gyventi ;)

Linute

Linute

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
O iš ko atskirti, ji gyvena normaliai, ar ne?

Foxas

Foxas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Geg-12
  • Amžius: 39
Giliai pazvelgti i akis .. juk vis tik sako kad jos daug ka parodo ;) :P

Linute

Linute

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Žiūriu aš joms į akis daugiau kaip metus :laugh: Ir gruntas per pusmetį neapsišika, ir restartuot nereikia, ir filtrą plaunu sykį į tris mėnesius maksimum, ir dumblių nėra, stiklą berods vieną ar du sykius per visą tą laiką valiau... Tai ką čia man dabar daryt? :unsure:

evaldass

evaldass

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Grd-27
O apšvietimas yra ?:silly: