Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Diskusai ir augalai

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 35

Remyga

Remyga

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 46
Sveiki, svarstau galimybę pradėti laikyti diskusus, kol kas pagal tai, ką teko skaityti ir matyti internete, tai auginant diskusus ir norint turėti augalinį akvariumą low-tech sąlygomis praktiškai neįmanoma. Neturiu tikslo turėti parodinio augalinio diskusų akvariumo, tačiau keletą krūmų visgi norėčiau, kad augtų. Šiuo metu pas manęs išaugęs puikus echinodorus ozelot ir echinodorus oziris krūmai, dar yra spiralinių valisnerijų, ambulija, liudvigija, cryptocoryne wendtii ir nimfėja. Pagal teoriją šie augalai turėtų atlaikyti 29 laipsnių šilumą, o kaip būtų praktikoje, todėl norėčiau paklausti diskusų augintojų ir kitų augalų žinovų ar dabar mano turimi augalai toliau normaliai augtų prie diskų akvariume? Ar išvis įmanomas bent minimalus gražus augalinis akvariumas su diskais low-tech sąlygomis? Gal iš praktikos rekomenduotumet kokių augalų, kurie tiktų prie diskų į akvariumą ir augtų be high-tech? Ačiū už nuomones.

Žinutė redaguota: Remyga, laikas: 2008/01/18 08:06

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
  • Amžius: 44
Pas mane visi tavo išvardinti augalai, gal būt išskyrus ambuliją ir liudvigiją puikiai auga prie T +32 C. Aišku reikia laikas nuo laiko patrešti, po šaknim padėti molio kamuoliukų. Ties echais pas mane durpė pakišta, nimfėja auga vazone su humusu, trašom. Beje vanduo pas mane GH 30, KH apie 20, ph apie 7,5, iš šulinio. Valisnerijas nespėju ravėti, nimfėja kaip išprotėjusi auga, aponogetonas rigidi... taip pat bujoja. Akvariumas 430 ltr., apie 1,5 metų.

Remyga

Remyga

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Nu va, reiškia nėra visai taip kaip rusai ir vokiečiai įsivaizduoja augalinį diskusų akvariumą, kad be co2 nei krust. Pas manęs GH-7, PH-7,4, dvivalentę geležį ir Prodac Nutron flora trąšas ir taip dapilinėju. Tik baisiai stabdo vienas dalykas - mano akvariumas tik 240 ltr. teorinės talpos, realiai ten 185 ltr. vandens. Planuose yra 5 diskusai, 8 mikorgeophagus altispinosus, kurios dabar turiu ir pterikas. Ačiū Linas, gal dar kas pasidalins patiritmi.

Linas

Linas

Dažnas dalyvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo 2007-Sau-02
  • Amžius: 44
Manau gerai bus tie 5 diskai, svarbu vandens kokybė o ne kiekybė.

egis_klp

egis_klp

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
  • Amžius: 43
Linas rašė:

Manau gerai bus tie 5 diskai, svarbu vandens kokybė o ne kiekybė.

Drysciau nesutikti, kiekybe tikrai ne paskutinej vietoj. O i 180ltr sukisti 5 diskus..hmm as tikrai nerizikuociau.:angry:

Sharrai

Sharrai

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2007-Spa-05
  • Amžius: 50
pas mane 30 laipsniu temp augalai auga puikiai diskusai irgi tik as jokiu trasu nededu nes manau jos diskusams neinauda o kas liecia litraza esu normaliai uzaugines 10 diskusu 150 l akvariume cia ne is knygu o is patirties linkiu tau sekmes

egis_klp

egis_klp

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
Sharrai rašė:

pas mane 30 laipsniu temp augalai auga puikiai diskusai irgi tik as jokiu trasu nededu nes manau jos diskusams neinauda o kas liecia litraza esu normaliai uzaugines 10 diskusu 150 l akvariume cia ne is knygu o is patirties linkiu tau sekmes

Cia duotoje nuorodoje tie 'normaliai' uzauginti diskai? :S

Churchill

Churchill

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2006-Spa-12
  • Amžius: 13
Sharrai rašė:

esu normaliai uzaugines 10 diskusu 150 l akvariume

Jei tie diskusai nuotraukose normalus...Diskuso dydis ir kuno forma turi buti normali, o ne vien pavadinimas. Lygintuvai ten, ne diskusai.

Sharrai

Sharrai

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2007-Spa-05
  • Amžius: 50
siem diskusam yra nuo 3 men iki 6 men ten ejo kalba pries20metu koki akvariuma as turejau ir ka auginau o cia yra zalias jaunimelis cia ir talpa 450litru ir akariumas sis paleistas pries kokius gal 3men butu idomu pamatyt tavuosius diskusus eksperte

Remyga

Remyga

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Ačiū Sharrai už padrasinimą. Купалян Самвел Жоржевич, kas laiko diskusus tikrai žino šitą pavardę taip pat nurodo 200-250 ltr. akvariumą kaip minimalų diskusams pradėti laikyti, tik jis siūlo įsigyti 6 vnt. diskusų, kad nebūtų konfliktų. Aišku, mažesnio diskusinio akvariumo priežiūra reikalauja šiek tiek daugiau dėmesio nei didesnio, tačiau manau bandyti galima pradėti ir su 240 ltr. tūriu.

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 52
As nezinau tos pavardes :). Nu ir kas ?!Norint ir turint sugebejimus 150 ltr 10 kokybisku disku uzaugint pilnai imanoma. Taip, diskusas sudetingesne zuvis nei skaliaras, bet nereik is ju daryt legendos. O i tema, tai prie disku labai tinka dauguma echinodorusu, nimfejos. Žinutė redaguota: ecka_fish, laikas: 2008/01/19 01:52

Remyga

Remyga

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
Ačiū visiems už pareikštas nuomones ;)

egis_klp

egis_klp

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
Parodykit jus man uzaugintus 10 disku 150 ltr akvariume, tikrai noriu pamatyti..O kolkas niekas manes neytikins tuscia teorija.

virmantas

virmantas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bir-05
  • Amžius: 47
egis_klp rašė:

Parodykit jus man uzaugintus 10 disku 150 ltr akvariume, tikrai noriu pamatyti..O kolkas niekas manes neytikins tuscia teorija.

Ne teorija ne teorija....lemiamas veiksnis zuvims ne turis,o tame turyje esancio vandens kokybe ir kokybiskas maitinimas.

po vandeniu

po vandeniu

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Lap-01
  • Amžius: 33
http://www.aquazoo.lt/galerija_po_vandeniu.html - nu va cia mano akva su diskais ir augalais, virs nuotrauku surasyta kokie augalai ir visi daugiau maziau normaliai auga. P.S. zinau zinau, diskiukai uztraukti :unsure:

Piktas...

Piktas...

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Bir-25
  • Amžius: 38
Egis_KLP tos juodos demes ant discu nuo nekokybisko H2O ar kaip ???

egis_klp

egis_klp

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
Juodos demes, tai pigmentacija, su vandens kokybe nieko bendro neturi.

Dar321

Dar321

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Sau-20
  • Amžius: 51
egis_klp rašė:

Juodos demes, tai pigmentacija, su vandens kokybe nieko bendro neturi.

Ale vaizdzialį šiek tiek gadina...:( Tai "išaugamas" reiškinys, ar "brokas" liks visam laikui?:dry:

egis_klp

egis_klp

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Lap-30
Buna kad isauga, bet retas atvejis..

Dar321

Dar321

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Sau-20
  • Amžius: 51
egis_klp rašė:

Buna kad isauga, bet retas atvejis..

Tada dar - ar tai nuo mažumos jau būna ryškus tas "brokas" ir dėl kokių priežasčių ar trūkumų jis atsiranda?