Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Pageneruojam idejas: kaip isjudinti augalus?

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 74

• Svečias
  • Kartu nuo --
Hmmm. Pasijutau visas susibalamutines. Tai skiest man su RO toliau ar ne? Nes pas mane nera kolkas nei zuvu nei augalu kurie butinai reikalautu sumazinto kietumo. Ir kokie butu dar pasiulymai, ponai ir ponios? Esu labai atviras idejoms. Protingoms idejoms...ecka_fish rašė:

rimeliz rašė:

Pradejus skiest su osmoze augalai pasijuto geriau, nes pagerejo naturalaus CO2 kiekis.

Va cia tai klysti ,visu pirma CO2 tirpumas nelabai (labiau teoriskai) priklauso nuo kietumo,visu antra tavo pH virs 8,4 reiskia kad to CO2 praktiskai nera. nepriklausomai nuo to kad vanduo suminkstintas. Augalu savijauta jei ir pagerejo tai del kitu priezasciu( gal but turejo reiksmes sumazejes elektrolaidumas)

wabaliukas

wabaliukas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Grd-26
  • Amžius: 34
Rimeliz - kaip tavo naujo akvariumo reikalai?

• Svečias
  • Kartu nuo --
Na cia nevisai i tema, bet trumpai atsakysiu - letai, bet juda i prieki, nes labai truksta laiko. Remas tik dabar dazomas, visi komponentai irgi kaip ir yra: stiklinis indas, lempos su droseliais, filtro iranga, CO2 komponentai. Dabar liko tik darbas darbas ir dar karta darbas. Iki velyku paleisiu pamazu ;)wabaliukas rašė:

Rimeliz - kaip tavo naujo akvariumo reikalai?

Žinutė redaguota: rimeliz, laikas: 2008/01/31 20:04

dzymis

dzymis

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Sau-29
  • Amžius: 42
Tiesa,durpes istirpina kai kurias rugstis,bet vanduo l.geltonas.Be ju tiksliau matysi kaip ph reaguos i co2.Ar Gh,Kh rasei vok. ar pranc. matavimais?Vok.Kh turi but nuo5iki10,12.Jei kh bus idealus ,tai ph turetu stabilizuotis savaime.Aisku tai susije su co2.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Taip, vanduo dabar geltonas. Taip, sutinku, kad paduodant CO2 durpes galima isimti. GH ir KH rasiau vokiskais, t.y. turejau galvoje dGH ir dKH.Ka reiskia idealus KH? Kokia jo verte?dzymis rašė:

Tiesa,durpes istirpina kai kurias rugstis,bet vanduo l.geltonas.Be ju tiksliau matysi kaip ph reaguos i co2.Ar Gh,Kh rasei vok. ar pranc. matavimais?Vok.Kh turi but nuo5iki10,12.Jei kh bus idealus ,tai ph turetu stabilizuotis savaime.Aisku tai susije su co2.

dzymis

dzymis

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Sau-29
aha dkh reiskia tarp5 ir 10,Numusk nors iki 10. l.gerai iseina tada apie 8.Taip raso testuose ir knygose.Pats tikrai nieko nesugalvojau.:)

• Svečias
  • Kartu nuo --
Sorry, bet visiskai nesupratau sito tamstos patarimo, nes pas mane dKH jau senokai yra apie 5, nes, kaip jau zinai, keiciamas vanduo skiedziamas su osmoze. Isdestyk detaliau ir placiau savo minti. dzymis rašė:

aha dkh reiskia tarp5 ir 10,Numusk nors iki 10. l.gerai iseina tada apie 8.Taip raso testuose ir knygose.Pats tikrai nieko nesugalvojau.:)

dzymis

dzymis

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Sau-29
Sory,neteisingai perskaiciau.Pas tave is krano 14,15gh.su osmoze 4,5 kh per mazai.Ivaryk kh plius,pakelk iki bent 8 na 12kh kaip iseis.ph pats susireguliuos,ir co2 jei augalu norma. Jei augalu daug ,tai co2 reikia (daduot).Panasu ,kad tavo ph sokineja staigiai nakties ,dienos metu.Augalam tai nepatinka.Man buvo panasiai iki pakeliau kh.Taip viskas Normale:) Sekmes...

Linute

Linute

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 35
Ai, dzymi, gal tu jau baik "patarinėt"... ;)

• Svečias
  • Kartu nuo --
Kazkaip prasideti su "pliusais" ar "minusais" man cia maziausiai norisi. Juk paprasciau tada maziau skiest su osmoze arba isvis neskiest, tada KH pats uzkils, nereikes nei jokiu cheminiu buferiu.pH pas mane pagrinde "musa" durpes filtre. Kol ju nebuvo, visada testas rode maksimuma. O dabar pakeitus 20l vandens jis sokteli iki testo stogo, bet po savaites pradeda kristi. Matyt keitimo metu prasiskiedzia durpiu isskirtos rugstys ir kol ju koncentracija nepasiekia testo matuojamas ribas ir praeina ta savaitele.Ar teisingai mastau? Žinutė redaguota: rimeliz, laikas: 2008/02/02 12:50

dzymis

dzymis

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2008-Sau-29
Durpes mazina ir kh kietuma.Reikia tiksliai zinoti kiek ju deti.Kiek kg ju ten idejai?:)

knocker

knocker

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
rimeliz ar gerai supratau pas tave dkH apie 5, o PH 8,4 ar taip?!...kažkokia mistika.... žinoma iš manęs patarėjas augalinių akvų klausimais nekoks (dar tik pradedantysis), bet iš savo asmeninių pastebėjimų galiu pasakyti kad čia kažkas tikrai ne taip....Be co2 leidimo pas mane akvariume vandens pastoviai laikydavosi dKh ~7, vandens pH reakcija apie 7.4-7.6, logiškai mastant esant KH ~5, Ph turėtų būti apie 7.0-7.2. Taigi net nelabai "įkertu" kame problema...kaip čia kažkas minėjo apie anglies filtrą... nelabai suprantu to filtro įtaką šiems dviems paramentrams....kokiu būdu aktyvuota anglis sumažina kH, ar kokiu būdu pakelia rūgštingumą iki šarminės reakcijos, gal formules galima ....Durpės irgi neturėtų tiek daug įtakoti vandens parametrus, net ir per didelė doze durpių, mano nuomone turėtų tik mažinti rūgštingumą, tačiau jų poveikiui susilpnėjus jis neturėtų taip stipriai šokti virš anksčiau mano paminėtos reikšmės.... na bet čia tik mano nuomonė...Beje ar nenaudoji filtre kokio nors dar kito absorbento (pvz. zeolito ar pan.)?Koks gruntas akvariume?Beje su tuo Hi-Tech neskubėk labai, nes gali tekti ir nusivilti... daugiau pasidomėk...paskaityk apie taikomus metodus, apšvietimą, co2 dozavimą, trešimo metodus (PPS ir IE), labai jau daug niuansų... Co2 įrangos naudojimas dar nereiškia kad pas tave bus Hi tech...Galiu patarti iš savo asmeninės patirties... nedaryk taip kaip aš darau :) pirma įsigyju įrangą ir pradedu naudoti, o tik po to ieškau daugiau ir smulkesnės informacijos...Aišku galbūt pasiseks ir tikslą pasieksi iš karto, bet dažniausiai nutinka atvirkščiai...Viską planuok iš anksto: metodus kokius taikysi, apšvietimą, CO2 ir svarbiausia tikslą ko sieki. Viską įgyvendinti pradėk tik tuomet kai jau pamatysi kad supranti visus principus kaip tą tikslą pasiekti.P.s. koreguoti viską esant jau įsibėgėjusiam akvariumui per daug sudėtinga...p.p.s kritika sveikintina!

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 51
Prie KH 5, visai realus dalykas pH 8.4. Tariant supaprastintai KH reiksme ( akvariumineje praktikoje) rodo hidrokarbonatu kieki vandenyje,o pH priklauso nuo hidrokarbonatu ir CO2 santykio. Is ko seka , kad siuo atveju vandenyje praktiskai nera CO2

maxler

maxler

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Bir-06
  • Amžius: 49
kadangi susiduriau su panasia problema, pabandysiu issakyti savo pamastymus: durpes musa(tirpdo) ne pH, bet kh, todel jam mazejant atsiranda laisvo co2(krenta ph). kh testas rodo vandens buferiskuma(sugebejima islaikyti pastovu ph), todel kh sumazejus , sviezio vandens doze(nors ir nedidele) vel uzkelia ph.geriausia iseitis ( mano manymu)- pratekejimas arba kasdieninis nedidelis vandens pakeitimas.tuo budu mes pastoviai dadesim kh ir turesim laisvo co2 augalams.kitas budas- atsisakyti durpiu ir leisti co2. jei mano mintys neteisingos, labai noreciau, kad pataisytumete arba sia zinute istrinkit

balza

balza

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Lie-05
maxler rašė:

kadangi susiduriau su panasia problema, pabandysiu issakyti savo pamastymus: durpes musa(tirpdo) ne pH, bet kh, todel jam mazejant atsiranda laisvo co2(krenta ph). kh testas rodo vandens buferiskuma(sugebejima islaikyti pastovu ph), todel kh sumazejus , sviezio vandens doze(nors ir nedidele) vel uzkelia ph.geriausia iseitis ( mano manymu)- pratekejimas arba kasdieninis nedidelis vandens pakeitimas.tuo budu mes pastoviai dadesim kh ir turesim laisvo co2 augalams.kitas budas- atsisakyti durpiu ir leisti co2. jei mano mintys neteisingos, labai noreciau, kad pataisytumete arba sia zinute istrinkit

Nenorėčiau sutikti. Vis tik durpės gali turėti ir organinių rūgščių, kurios gali ir tiesiogiai mažinti pH, o ne tik neutralizuoti kH.

maxler

maxler

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Bir-06
  • Amžius: 49
bet visos idedamos rugstys turi sureaguoti su karbonatais, o kai ju neliks, ims rugstinti vandeni. cia tik mano nuomone.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Linkes sutikti su ecka_fish (ecka kaip visada zavi savo avatarais ;))) ) ir maxler issakytomis mintimis, nes ir pats labai itariu CO2 trukuma. Apie daznesni vandens kaitaliojima pagalvosiu, nors tai bus pakankamai varginantis dalykas, bet mane uzvalde sportinis interesas kazka keisti augalu gyvenime. Naujai konstruojamame akvariume bus pratekejimas plius CO2 - jau dabar turiu beveik visus CO2 sistemos komponentus. Galbut sistema surinksiu jau dabar ir isbandysiu ant sito 100l "senuko maziaus" ;)Beje vakar per tvarkyma apziurejes augalus pastebejau geltonas demeles ant cryptocoryne wendti. Tai dar vienas pozymis, kad kazko truksta. Tik klausimas - ko? Fe turetu netrukti, nes turiu testa, matuoju ir jei reikia ivarvinu Flortis Fe chelat iki reikiamos dozes, nors tiesa sakant, gelezies suvartojimas menkas - per dvi savaites nukrinta tik puse dozes, dar kazkiek pasisalina su vandens keitimu.Jei ne gelezies tai ko dar? Siaip pridedu nuotrauka, gal pades..NuotraukaSiandien vaziavau pro sali Zoon, uzsokau ir nupirkau JBL Kugel rutuliuku po saknim. Itariu nepamaisys. Ir ko gero reikes pakaitaliot vandeni daznai ir po truputi, imituot pratekejima. Ka manote?Any ideas welcome.

Žinutė redaguota: rimeliz, laikas: 2008/02/04 20:29

knocker

knocker

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
maxler rašė:

bet visos idedamos rugstys turi sureaguoti su karbonatais, o kai jų neliks, ims rugstinti vandeni. cia tik mano nuomone.

tai kaip čia dabar gaunasi, jei aš pradedu leisti intensyviai co2 taip išeina pradeda kristi "KH", tai kas tada per junginiai susidaro... ir taip išeina kad jeigu nekeičiant vandens leisiu co2 ilgą laiką tai pas mane KH artės prie nulio..., nu nepykit bet čia tikrai kažkas smirda... tai kaip po galais su tomis pusiausvyrų lygtimis...kažkur juk buvo berods viktoro neblogas trumpas straipsnelis apie šiuos parametrus ir jų tarpusavio sąveiką...paieškokit...Ir pasiūlymas tau [b]rimeliz[/], prieš pildamas vandenį į akvariumą suvienodink akvariumo ir pilamo vandens kietumo parametrus, t.y. jei jau pas tave akve 5 kh tai kokio velnio pili 11 KH vandenį į akvą jį keisdamas. išvadas darau pagal pirmų postų rašliavą kur minimos RO ir krano vandens santykis....Galbūt čia ir slypi visa mistika ;)

balza

balza

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2009-Lie-05
knocker rašė:

maxler rašė:

bet visos idedamos rugstys turi sureaguoti su karbonatais, o kai jų neliks, ims rugstinti vandeni. cia tik mano nuomone.

tai kaip čia dabar gaunasi, jei aš pradedu leisti intensyviai co2 taip išeina pradeda kristi "KH", tai kas tada per junginiai susidaro... ir taip išeina kad jeigu nekeičiant vandens leisiu co2 ilgą laiką tai pas mane KH artės prie nulio..., nu nepykit bet čia tikrai kažkas smirda... tai kaip po galais su tomis pusiausvyrų lygtimis...kažkur juk buvo berods viktoro neblogas trumpas straipsnelis apie šiuos parametrus ir jų tarpusavio sąveiką...paieškokit...Ir pasiūlymas tau, prieš pildamas vandenį į akvariumą suvienodink akvariumo ir pilamo vandens kietumo parametrus, t.y. jei jau pas tave akve 5 kh tai kokio velnio pili 11 KH vandenį į akvą jį keisdamas. išvadas darau pagal pirmų postų rašliavą kur minimos RO ir krano vandens santykis....Galbūt čia ir slypi visa mistika ;)

Ne, nieks ten "nesmirdi". Viskas labai gražiai veikia pagal buferio teoriją (maxler nesuklydo). Šiuo atveju buferis karbonatinis.O lyginti kietumus prieš keičiant, nebūtina. Jis ir taip su laiku pagaus/susivienodins naują reikšmę, jei pilsi tik tam tikro skiedimo vandenuką pastoviai tokį patį.P.S. tema krypsta į kH, gH, pH ir buferius. Gal galima "iškirpt" nuo tam tikros vietos ir naują kryptį suteikt?

Žinutė redaguota: balza, laikas: 2008/02/04 22:53

ecka_fish

ecka_fish

Senbuvis

• Moderatorius
  • Kartu nuo --
rimeliz rašė:

Jei ne gelezies tai ko dar? Siaip pridedu nuotrauka, gal pades..

Bandyk kalio dadet