Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Apsvietim itaka dumbliu augimui
#41
Parašyta 2008 Vas 09 - 23:29

#43
Parašyta 2008 Vas 10 - 22:11

#44
Parašyta 2008 Vas 10 - 23:44

#45
Parašyta 2008 Vas 11 - 08:34

kiek žinau iš savo patirties, apšvietimas ne pagrindinis faktorius dumbliu augimui, įsikalkime tai į galvą;) , labai daug postų rašyta, kad akvariumas tai maža gamtos dalelytė, fiskiuss, rašai " po mėnesio įpyliau trašų, keičiu lempas, vandenį,..., mano nuomone tu paprasčiausiai neleidi aqua pasiekti bio pusaiusvyrą, vis isikiši, tai su trašom, tai dar kuo, po restaro reikia ir kantrybės, aišku, kad norisi kuo greičiau, bet. Augalai tik pasodinus aišku, kad augs, nes jie dar turi starto (maistinių medžiagų) iš senos augimo vietos, taigi neapsigaukite, aišku labai svarbu ir vandenėlio parametrai. Gal aš kur ir klystu, pataisys seni aqua "vilkai"Na klausimas gal jau ir nagrinetas, bet gal ne is tos puses :)Pradziai apie savo akva:Turis: 112LApsvietimas: 2x18W (1 Phillips Aquarelle, 1 siaip paprasta)Fauna: 2 tarakatai (apie 10cm), 1 suauges skaliaras, 1 neonas, 4 sumatros barbusai, 3 corydorai.Flora: Echinodorus regina, Nymphaea lotus, Hygrophila difformis (jei neklystu), Kabomba, kriptokorinos ir dar keli kuriu pavadinimu nzn.Vandens Kh- 7Apsvietimas ~12h, Aqua paleistas pries 4men.Trasu po men. nuo restarto pyliau Tetra PlantaMin. Dabar tik kas 2 sav. didesniems augalams po saknimis pakaisioju Sera florenette tableciu.Vandeni keiciu kas savaite 10%. Puse is krano, puse osmoze.Tskant turiu nora pasidaryti augalini akvariuma :)Problema apturejau su dumbliais. Eme traukti visus augalus, stiklus zaliai. Pastebejau kad tai prasidejo po to kai pakeiciau originalias apsvietimo lempas i Phillips aquarelle o kita idejau tiesiog kazkokia phillips gelsvesnio atspalvio. Tada atkeiciau ir vel vietoj tos gelsvos idejau sena originalia lempecka. Dumbliu augimas sumazejo zymiai. Vakar idejau vel ta gelsva, nes ta original, nupezusi jau, siandien arba man paranoja arba dumbliai vel ziauriai soktelejo. Net burbuliukai nuo ju kyla.Tiesa augalai po to kai idejau aqauarelle, irgi pradejo geriau augti, iki tol tik vegetavo :)Ar gali sitaip smarkiai itakoti dumbliu augima lempu spektras?
#46
Parašyta 2008 Vas 11 - 09:06

va dėl to "įsikalkite" tai, mielas kolega, pasakysiu, kad tai užgaulu ir "pasikėlimas" jaučias. Ir nuo postų skaičiaus visai nepriklauso procesas, nepribalsuosi čia ir nepakreipsi fizikos, chemijos dėsnių. Neįsikalsiu šito į galvą ;)O siūlymas nesidomėti (nes jau seniai viską žino tik vilkai) yra ribotumas, nenoras niekuom daugiau domėtis nauju, aklavietė (užtenka kas jau yra daug kartų pasakyta: daug (per daug) faktorių, niekas nėra pagrindinis, niekas nieko nesupras be 150 metų asmeninės patirties, niekas nieko nereiškia, high tech - iš viso nesąmonė... viskas, finišas? Neverta rašyti pradedantiems, darytis eksperimentų, kad ir mažų (t.y. kaupti patirtį, rinkti duomenis, dalintis jais su kitais, ba iš karto gausi per galvą. Nekolegiška, nebičiuliška, nekultūringa.O dabar į temą: šviesa - pagrindinis faktorius florai (fotosintezė. Spektras, srautas, kiekis, ilgumas, fotoperiodizmas). Taip pat pagrindinis maistas: C, N, P, K, Fe + mikroelementai.Svarbūs: temperatūra, pH, dH/kHVisa tai jau senai pamatuojama, gana neblogai ištirta, bet... dar galima susirasti ką veiktiNe taškas :)Dziuka rašė:... apšvietimas ne pagrindinis faktorius dumbliu augimui, įsikalkime tai į galvą ;) , labai daug postų rašyta, kad akvariumas tai maža gamtos dalelytė,... pataisys seni aqua "vilkai"
Žinutė redaguota: balza, laikas: 2008/02/11 09:13
#47
Parašyta 2008 Vas 11 - 09:44

Dziuka, sutinku, pradzioje, kai iskeliau sia problema i viesuma, buvau tikrai nemazai visko tame akvariume pridirbes ir kai kur gerokai persistenges :blush: Viskas is didelio noro kuo greiciau ir graziau :PBet dabar, kai rodos viskas jau normaliai isivaziuoja, pakanka vietoj kurios nors daylight lempos ideti 4000k ,arba kazkokia philips turiu gelsva, ir viskas. Dumbliai shokteli ant akiu.Sutinku kad nera visiskos biopusiausvyros, nes jei ji butu, lempos gal but sitaip smarkiai neveiktu dumbliu augimo. Bet mano atveju lempos yra vienas is veiksniu, akivaizdziai itakojantis tiek melsvadumblio, tiek zaliu dumbliu ant stiklo augima. Matavau ne visus vandens parametrus. Tuos kuriuos matau jie tokie:kh-10NO3-10mg/lPO4-0,5mg/lLeidziu CO2 (broga), is trasu pilu tik FE (flortis fe chelato).kiek žinau iš savo patirties, apšvietimas ne pagrindinis faktorius dumbliu augimui, įsikalkime tai į galvą;) , labai daug postų rašyta, kad akvariumas tai maža gamtos dalelytė, fiskiuss, rašai " po mėnesio įpyliau trašų, keičiu lempas, vandenį,..., mano nuomone tu paprasčiausiai neleidi aqua pasiekti bio pusaiusvyrą, vis isikiši, tai su trašom, tai dar kuo, po restaro reikia ir kantrybės, aišku, kad norisi kuo greičiau, bet. Augalai tik pasodinus aišku, kad augs, nes jie dar turi starto (maistinių medžiagų) iš senos augimo vietos, taigi neapsigaukite, aišku labai svarbu ir vandenėlio parametrai. Gal aš kur ir klystu, pataisys seni aqua "vilkai"
#48
Parašyta 2008 Vas 11 - 11:34

Turit šimtą atvejų, kai pagerėja ir pablogėja sąlygos augti melsvadumbliui. Tai manau, galima būtų pateikti ir kažkokias prielaidas? Nereikia teisingų ir neginčiąjamų išvadų, pakaktų pamastymų viešai šiuo klausimu :dry: fiskiuss rašė:Nesakau,kad apsvietimas neitakoja vandens parametru kaitos(akvariume VISKAS PRIKLAUSO NUO VISKO:laugh: ),bet del tiesioginio truputeli pakeisto apsvietimo poveikio melsvadumbliui dristu labai abejoti;) Per daugybe metu mano ir mano kolegu akvariumuose galeciau priskaiciuoti simtus atveju,kada melsvadumblis atsirasdavo ir isnykdavo,nedarant absoliuciai JOKIU pokyciu,susijusiu su apsvietimu ... ;)
To fiskiuss: Galimas variantas, kad gal augalams lempų spektras /30-/40 priimtinesnis negu /54. Augalai intensyviau pradeda augti ir atsiranda pokytis NPK arba (labiau tikėtina) Ph šokteli aukštyn ir šarminė vandens pusiausvyra labiau priimtina ciano bakterijai intensyviai daugintis.Bet dabar, kai rodos viskas jau normaliai isivaziuoja, pakanka vietoj kurios nors daylight lempos ideti 4000k ,arba kazkokia philips turiu gelsva, ir viskas. Dumbliai shokteli ant akiu.Sutinku kad nera visiskos biopusiausvyros, nes jei ji butu, lempos gal but sitaip smarkiai neveiktu dumbliu augimo. Bet mano atveju lempos yra vienas is veiksniu, akivaizdziai itakojantis tiek melsvadumblio, tiek zaliu dumbliu ant stiklo augima.
#49
Parašyta 2008 Vas 11 - 15:36

Tikrai mieli kolėgos nieko nenorėjau įžeisti, gal kas tame mano poste ir pamatė pasikėlima, bet patikėkite aš ir gi esu ne asas ir tik bandžiau patarti.Aplamai man šis forumas paliko didelį įspūdi, visi labai draugiški ir su mielu noru patariantys, to ir aš norėjau, bet taip jau išėjo, dar karta atsiprašau kolėgos už rašliavą ir ateityje bandysiu kitaip dėstiti savo mintis, o kausimų atrodančiu juokingais, patikėkite bus ir iš mano pusės. Dar kartą atsipašau:blush: :blush: :blush: balza taikos pypkę surūkom?va dėl to "įsikalkite" tai, mielas kolega, pasakysiu, kad tai užgaulu ir "pasikėlimas" jaučias. Ir nuo postų skaičiaus visai nepriklauso procesas, nepribalsuosi čia ir nepakreipsi fizikos, chemijos dėsnių. Neįsikalsiu šito į galvą ;)O siūlymas nesidomėti (nes jau seniai viską žino tik vilkai) yra ribotumas, nenoras niekuom daugiau domėtis nauju, aklavietė (užtenka kas jau yra daug kartų pasakyta: daug (per daug) faktorių, niekas nėra pagrindinis, niekas nieko nesupras be 150 metų asmeninės patirties, niekas nieko nereiškia, high tech - iš viso nesąmonė... viskas, finišas? Neverta rašyti pradedantiems, darytis eksperimentų, kad ir mažų (t.y. kaupti patirtį, rinkti duomenis, dalintis jais su kitais, ba iš karto gausi per galvą. Nekolegiška, nebičiuliška, nekultūringa.O dabar į temą: šviesa - pagrindinis faktorius florai (fotosintezė. Spektras, srautas, kiekis, ilgumas, fotoperiodizmas). Taip pat pagrindinis maistas: C, N, P, K, Fe + mikroelementai.Svarbūs: temperatūra, pH, dH/kHVisa tai jau senai pamatuojama, gana neblogai ištirta, bet... dar galima susirasti ką veiktiNe taškas :)<br><br>Žinutė redaguota: balza, laikas: 2008/02/11 09:13Dziuka rašė:... apšvietimas ne pagrindinis faktorius dumbliu augimui, įsikalkime tai į galvą ;) , labai daug postų rašyta, kad akvariumas tai maža gamtos dalelytė,... pataisys seni aqua "vilkai"
#52
Parašyta 2008 Vas 11 - 18:52

#53
Parašyta 2008 Vas 11 - 22:23

#54
Parašyta 2008 Vas 11 - 22:24

O tu nepagailek 16lt ir pabandyk, tas geltonas pakeisti i Daylight. Manau stikla vel valysi kur kas reciau. Butu idomus sio eksperimento tesinys skirtinguose akvariumuose :whistle:Mano bliude 240l. 36w t8 philips aqaurele, 36w t8 osram flora ir 2x15w t5 tos geltonos kur tu minejai. Pastebejimas toks kol buvo tik dvi t8 augalai buvo labiau istyse. Pridejus 2x15w t5 augalai labiau prilipo prie zemes. Tik vienas nepatogumas, jei anksciau stikla valyt reikdavo kas menesi, tai dabar kas tris savaites ir net dazniau. Apsinesa greiciau ir net atsiranda kartas nuo karto zaliu dumbliu ant stiklo, bet labai minimaliai...
Žinutė redaguota: fiskiuss, laikas: 2008/02/11 22:31
#55
Parašyta 2008 Vas 11 - 22:49

Taip, ačiū Ginder už nuorodą (berods ir prieš kurį laiką buvai įkėlęs).Nors tai su šviesa nesusiję, bet su dumbliais ir labai, labai įdomi hipotezė. Siūlau įsikelti į savo asmeninių nuorodų katalogą.Būtina padirbėti t.y. parinkti patikimų empyrinių duomenų dėl jos. Jei pasitvirtintų - galingas laimėjimas būtų pažinime.Be to neseniai aptikau viena nebloga danu straipsniuka, kuriame radau galima melsvadumblio priezasti. http://www.xs4all.nl....htm#calculator Ten galima pastebeti, kad itin svarbus yra fosfatu ir nitratu santykis. O mano atveju, ko gero, butent per didelis fosfatu kiekis esant mazam nitratu kiekiui ir isauke melsvadumbli.
#56
Parašyta 2008 Vas 11 - 22:59

Rolandai,Tu eksperimentuok su sviesa...gal iki kokio nors laimejimo prisieksperimentuosi:Pginder rašė:
Taip, ačiū Ginder už nuorodą (berods ir prieš kurį laiką buvai įkėlęs).Nors tai su šviesa nesusiję, bet su dumbliais ir labai, labai įdomi hipotezė. Siūlau įsikelti į savo asmeninių nuorodų katalogą.Būtina padirbėti t.y. parinkti patikimų empyrinių duomenų dėl jos. Jei pasitvirtintų - galingas laimėjimas būtų pažinime.Be to neseniai aptikau viena nebloga danu straipsniuka, kuriame radau galima melsvadumblio priezasti. http://www.xs4all.nl....htm#calculator Ten galima pastebeti, kad itin svarbus yra fosfatu ir nitratu santykis. O mano atveju, ko gero, butent per didelis fosfatu kiekis esant mazam nitratu kiekiui ir isauke melsvadumbli.
#57
Parašyta 2008 Vas 12 - 10:22

Sita olandu straipsni as taip pat skaiciau, ir kiek suprantu, pagal ji, mano fosfatu-nitratu santykis geras :whistle: O melsvadumblis augo kaip paseles :S Saules keisti nereikia. Kaip tik, mano isitikinimu, butu idealu jei galetume pastoviai akvariuma apsviesti naturalia saules sviesa.Be to neseniai aptikau viena nebloga danu straipsniuka, kuriame radau galima melsvadumblio priezasti. http://www.xs4all.nl....htm#calculator Ten galima pastebeti, kad itin svarbus yra fosfatu ir nitratu santykis. O mano atveju, ko gero, butent per didelis fosfatu kiekis esant mazam nitratu kiekiui ir isauke melsvadumbli. P.S. Sviesos megejams - saule tobuliausiais sviesos saltinis zemeje, bet gamta pilna dumbliu. Norint isnaikinti dumblius siulot keisti saule?B)
#59
Parašyta 2008 Vas 12 - 10:51

...o dumbliai auga tik tada ir tik tuose vandens telkiniuose,kuriuose susidaro palankus vandens parametru kompleksas vienai ar kitai dumbliu rusiai...;)fiskiuss rašė:
Tai , kad saules sviesoj tos geltonos, dumblius skatinancios spalvos, daugiau nei pakankamai B)Saules keisti nereikia. Kaip tik, mano isitikinimu, butu idealu jei galetume pastoviai akvariuma apsviesti naturalia saules sviesa.