Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Apsvietim itaka dumbliu augimui

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 66

gintaras

gintaras

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2007-Vas-06
  • Amžius: 42
kol ji auga ant akmenu viskas ok... kai kam tai netgi patinka, bet kai ji persimeta ant irangos ir augalu (ypac augalu !!!) na tada jau kyla noras su ja kovoti... :)

fiskiuss

fiskiuss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-08
  • Amžius: 38
Perskaiciau straipsni apie dumblius: http://www.akvariumas.net/straipsniai/dumbliai.htmPagal si straipsni, pas mane melsvadumbliai. Su jais siuloma kovoti antibiotikais (eritromicinu) :whistle: Bandet kas nors taip daryti?

Riba

Riba

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-20
  • Amžius: 46

Mano nuomone, chemija yra paskitinis zingsnis kovoje su dumbliais :silly:

Tu visiskai teisus, ir as 100% pritariu tam. Nes chemijos naudojimas yra jau zinomas kaip uzdelsto veikimo bombike, ir po kazkokio laiko tarpo visa gali baigtis tragiskai. Tikrai jau geriau naturalus budai.Easy Carbo tai istikruju galima sakyti papildomos trasos augalams. Uzdelsto veikimo bombeles nebijau, nes jos ir nelieka, augalai viska isisavina. Taip pat ir dumbliai, tame tarpe ir zalieji. Tik dumbliams si medziaga visiskai nepatinka jie kaip cia pasakius susprogdinami is vidaus (ju poreta struktura nepalanki toliau augti). Drystu sakyti tai yra naujausias mokslo isradimas akvariumininkysteje. Cia prekyboje atsirado pries 1,5 metu, bet ilgai delsiau ji pirkti, nes ir as esu uz naturalu akvariuma. Bet skaitant daugelio nuomones ir komentarus, ir patyrima is kitu akvariumistu galiu sakyti tai superinis dalykas(zinoma kai yra naudojamas protingai). ;) Bet jis visiskai neveiksmingas pries ciano bakterijas. Ar tu isitikines kad pas tave melsvadumblis? Melsvadumblio esu turejusi, man padedavo gerai isplauti filtra, dar dazniau pakeitineti vandeni ir jis isnykdavo pats. Antibiotiku nesu naudojusi.Cia dar visi dazniausia pasitaikantys dumbliai is eiles:http://mikes-machine.mine.nu/algae_gallery.htm

Žinutė redaguota: Riba, laikas: 2007/11/06 22:48

Riba

Riba

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-20
  • Amžius: 46
Cia dar zadeta foto, jei ydomu. Sis dumbliukas auga ant sakos, kai kuriose vietose lyg trumpas kilimelis kuris labai megstamiausia kreveciu vieta.atsiprasau uz nukrypima nuo temos.:S Nuotrauka

fiskiuss

fiskiuss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-08
Riba rašė:

Ar tu isitikines kad pas tave melsvadumblis?

Na prie progos imesiu foto. Jis labiausiai megsta aukstesnius augalus, t.y. arciau sviesos. Jei per diena dega sviesa, tai antroj dienos pusej buna visas apsiburbuliaves. Kai valai rankomis ji nuo augalu lapu, tai gan nesunkiai nusiima ir jei paleidi, tai ir plaukioja tokia zalia pleve po akvariuma. Beje valant, jauciasi toks gan astrokas kvapas. Manau melsvadumblis :dry:

Žinutė redaguota: fiskiuss, laikas: 2007/11/07 10:58

Rama

Rama

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 14
Tikrai čia jis :evil: . Praeitais metais mano akvariumas patyrė tikrą antpuolį - barzda, siūliniai ir melsvadumblis tiesiog okupavo mano augalus. Aš net juokavau, kad akvariumas pasiruošė žiemai (veiksmas vyko spalio-lapkričio mėnesiais) ir užsiaugino kailinius. Vakare pabandysiu įkelt fotkes. O melsvadumblis, kaip ir pas tave, užpuolė viršują "pasodintą" Javos samaną ir greitai augančių augalų viršūnes vos tik jos pakildavo iki paviršiaus. Kaip "kovojau" su dumbliais aš jau parašiau (tiko visiems trims) tik va javos samanos teko atsisakyti :( o kitus aukštus augalus trumpinau kol nesibaigė problemos su melsvadumbliu .

fiskiuss

fiskiuss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-08
NuotraukaNa stai cia foto, kaip atrodo mano aukstieji augalai. Melsvadumblis cia, taip?

Dr_Phantom

Dr_Phantom

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2006-Rgs-30
Riba, Dumbliukas tavo nuotraukoje yra cladaphora aegagrophila. Jis yra nekenksmingas akvariumui ;)

vigi

vigi

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2003-Lie-05
  • Amžius: 54
fiskiuss rašė:

Na stai cia foto, kaip atrodo mano aukstieji augalai. Melsvadumblis cia, taip?

Taip, čia melsvadumblis.

fiskiuss

fiskiuss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-08
Aciu kolegos. Ten toj fotkej matosi ir kitokiu dumbliu, nes sis augalas auga ant sroves, bet melsvadumblio siaip jau dafiga. Bandysiu toliau kovoti su tuo nevidonu :evil:

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Spa-04
Dr_Phantom rašė:

Riba, Dumbliukas tavo nuotraukoje yra cladaphora aegagrophila. Jis yra nekenksmingas akvariumui ;)

Nu nu... iš kur toks konkretumas??:dry:Man taip neatrodo

Žinutė redaguota: MariusS, laikas: 2007/11/08 09:52

Dr_Phantom

Dr_Phantom

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2006-Rgs-30
MariusS rašė:

Dr_Phantom rašė:

Nu nu... iš kur toks konkretumas??:dry:Man taip neatrodo<br><br>Žinutė redaguota: MariusS, laikas: 2007/11/08 09:52

O kodėl gi, kolega, Jums taip neatrodo? Kladafora būna ne tik rutuliuko forma. Kartais tas rutuliukas subyra ;) O taip pat kladafora galima apželdinti šakas, padaryti iš jos pievelę. Tik vat problema yra tame, kad labai jau ji lėtai auga...O dėl to [i]nu nu... iš kur toks konkretumas" tai turiu aš kladaforos augančios ne tik rutuliuko formoje ;)

Žinutė redaguota: Dr_Phantom, laikas: 2007/11/08 16:32

• Svečias
  • Kartu nuo --
Nezinau, atr cia visuose akvariumuose, ar tai yprasta, bet nors savo akva turiu keli menesiai, bet ant augalu pastebejau dar vos pastebimus dumblius. Bijau, kad uzaugs dideli.Ir kas gali parasyt kaip su tuo kovot...Matau senai ikelei sita zinute, kaip kovoji su jais?Ar isnyko...ar tikrai nuo sviesos<As taip pat paprasta lempa pakeiciau dienine.Mano akva 50 l

Dr_Phantom

Dr_Phantom

Naujokas

• Vartotojas
  • Akis
  • Kartu nuo 2006-Rgs-30
rami,Paskaitykhttp://www.akvariumas.net/straipsniai/dumbliai.htm

• Svečias
  • Kartu nuo --
Taip, taip, nesenai ilindau i sita tema, dabar jau perzvelgiau viska.Mano akvoje siulinis dumblis.

MariusS

MariusS

Senbuvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2012-Spa-04

O kodėl gi, kolega, Jums taip neatrodo? Kladafora būna ne tik rutuliuko forma. Kartais tas rutuliukas subyra O taip pat kladafora galima apželdinti šakas, padaryti iš jos pievelę. Tik vat problema yra tame, kad labai jau ji lėtai auga...

Kad kladafora gali būti netaisyklinga, sutinku. Tačiau tai nėra toks dumblis (kaip siūlinis, barzda ar kt), kuris keliautų iš akvariumo į akvariumą "nepastebimas". Norint, kad jis atsirastų, reikia jį įdėti arba bent būti anksčiau auginus... O panašiai augantį siūlinį esu matęs nekartą...

fiskiuss

fiskiuss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-08
Na pas mane mat buvo bjaurybe melsvadumblis, su kuriuo kovoti naturaliai man pritruko kantrybes, todel perskaites forume vieno veikejo patirti, pabandziau vandenilio peroksidu trucyti ta bjaurybe :evil: . Tris dienas pyliau po 20ml i 100l vandens. Augalai kaip ir nieko, tik kazkaip pasviesejo, o dumblis nusilupo, kur pats nesilupo, padejau . ;) Nuskabiau dumbliu labiausiai uzpultus lapus, padariau 3 vandens keitimus po 30% per savaite. Dabar leidziu CO2 ir stebiu kas bus toliau :)

fiskiuss

fiskiuss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-08
Na kagi, pratesiant tema, papasakosiu savo pastebejimus per visa ta laika. Po to kai istrucyjau bjaurybe melsvadumbli, kuri laika viskas buvo neblogai, kol nesumasciau, kad reikia isideti papildoma lempa, nes noriu augalinio aqua, o 2x18W 100l akvariumui mazoka :whistle: Taigi, isimontavau papildoma 13W T5 lempecka. Lempa pirkau senukuose, vienintele kokia radau sau tinkama. Idejau ir pamaciau, kad sviecia gelsvai. Ant lempos parasyta 4000K. Akvariume pasidare kur kas sviesiau ir graziau :) Bet po kokiu 3 dienu priekinis stiklas buvo aptrauktas zaliai :S Nuvaliau ir po keletos dienu vel tas pats. Be to vel pradejo lysti :evil: taip, melsvadumblis :( Taigi, stikla valydavau kas 3 dienas, kad matyciau kas vyxta, o melsvadumblis okupavo visus arciau pavirsiaus esancius augalus, o ypac smulkialapius, tokius kaip kabombos :S Viena diena jau truko kantrybe, vaistinej prasiau eritromicino, bet nepardave. Tuomet spjoviau i visas sios temos pradzioje skaitytas mintis, kad dumbliai negali pradeti augti nuo lempu pasikeitimo, ir paieskojes nusipirkau ta plona T5 lempecka su uzrasu "Daylight".Prabego 3 savaites, per kurias iprastai keiciau vandeni, nurinkinejau melsvadumbli, daugiau nieko. Su lempos pakeitimu melsvadumblis nustojo augti ir per tas 3 savaites jo neliko :woohoo: Taigi, sakykit ka norit, lempos spektras itakoja dumbliu augima ;) Beje, dabar apsvietimas pas mane 2x18W (T8 Aquarelle ir Daylight) ir 1x13W (T5 Daylight)Dega 12val per para. 9-10wal - 13W10-12val-2x18W12-16val-visos lempos16-20val-2x18W20-21val-13WTaip bandau sukurti kuo artimesni naturaliam, apsvietima. Juk gamtoje saule nepakyla is kart, ar ne? :whistle: Akvariumas dabar atrodo sitaip:Nuotrauka

Žinutė redaguota: fiskiuss, laikas: 2008/02/09 22:28

Gintaras_Klimaitis

Gintaras_Klimaitis

Ekspertas

• VIP
  • AkisAkisAkisAkisAkisAkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2002-Bal-03
  • Amžius: 61
>fiskius:o tu nepagalvojai,kiek ivairiausiu pasikeitimu per tas tris savaites akvariume ivyko...;) 3 savaites akvariumui-tai mazdaug tas pats,kas zmogui 5 metai gyvenimo......jei sugebetum palyginti(butum mataves) bent pora desetku vandens parametru pries tas 3 savaites ir siuo metu,nekiltu noras tokias isvadas daryti:laugh: 99% garantuoju,kad,jei butum prie apsvietimo nekises ranku,melsvadumbio "biografija" visai nepasikeistu:)

fiskiuss

fiskiuss

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • Kartu nuo 2006-Spa-08
Gintaras_Klimaitis rašė:

>fiskius:o tu nepagalvojai,kiek ivairiausiu pasikeitimu per tas tris savaites akvariume ivyko...;) 3 savaites akvariumui-tai mazdaug tas pats,kas zmogui 5 metai gyvenimo......jei sugebetum palyginti(butum mataves) bent pora desetku vandens parametru pries tas 3 savaites ir siuo metu,nekiltu noras tokias isvadas daryti:laugh: 99% garantuoju,kad,jei butum prie apsvietimo nekises ranku,melsvadumbio "biografija" visai nepasikeistu:)

Gintarai, 3 kartus dariau eksperimenta su gelsva lempa. Visus 3 kartus uzpuole melsvadumblis. Gal as ir neteisus, bet man tai padejo atsikratyti melsvadumblio, todel visa tai cia ir isdesciau. Gal kazkam kadanors tai pades ;)