Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Jūrinių akvariumų forumas!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems gėlavandene bei jūrine akvariumininkyste. AQUARIUM.LT forumas sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie jūrinį akvariumą, ar Jūs turite jų kelis, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės i pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open
Nuotrauka

Bio-Calcium

- - - - -

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 19

deni_lt

deni_lt

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 107 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2007-Sau-12
  • Amžius: 40
Sveiki visi. Mano akvoj atsirado tokia problema Ca nukrito iki 300, priezastis yra tame, kad CO balionas istustiejo, tai va, kol man ji uzpildis tai matyt dar kokia savaite prabegs (savaite jau pildo), tai noreciau paklausti: gal kas naudoja firmos Tropic Marin skysta Bio-calciuma? Nelabai suprantu instrukcijos kaip ji naudoti, yra vokiskas aprasymas ir skirtas US, gal kas gali paiskinti zu dozavimu.

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 46
Iprastai kaip naudotis reikia klaust pardavejo, bet jai toks Vokietijoje tai bent nuskenuokit etikete to produkto ir parodikit forume. Kiek zinau skystas BIO-CALCIUM ieina i "Balling" komplekta pavadinimu "BIO-CALCIUM Liquid Set", tai todel reikia bent zinot ka tiksliai Jus turite.

Katinas

Katinas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 166 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2007-Geg-15
  • Amžius: 61
Greitam kalcio pakėlimui sėkmingai galima naudoti kalcio chloridą. Per dieną supilk apie 5 ml/100l akvariumo tūrio.

Piff

Piff

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 293 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Kalcio chlorido TIRPALA reikia naudot :) antraip liudesio geles gali pasirodyti akvoj :), tai ka pats asmenishkai naudojes esu Aquarium system calcium chloride veikia garantuotai ir be problemu ar pasaliniu veiksniu.

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Katinas rašė:

Greitam kalcio pakėlimui sėkmingai galima naudoti kalcio chloridą. Per dieną supilk apie 5 ml/100l akvariumo tūrio.

Su laiku atsiras Chloro jonu perteklius ir disbalansas...

Žinutė redaguota: KlaSS, laikas: 2007/12/03 22:32

Katinas

Katinas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 166 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2007-Geg-15
Klass, aš ir sakau, kad kalcio chloridą naudoti "greitam kalcio pakėlimui", o ne kalcio lygio palaikymui. Nors tikrai žinau vienus iš gražiausių pasaulio jūrinių akvariumų, kur kalcio lygis palaikomas kaip tik kalcio chloridu ir tikrai ne vienerius metus.

Piff

Piff

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 293 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Katine taip kalcio chloridu palaikomas bet jis kaip vienas ish 3 arba 4 balingo elementu ir tiek :), vien kalcio chloridu palaikyt negalima, apie tai jau rashe Klass.

Katinas

Katinas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 166 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2007-Geg-15
Sutinku, kad aprašymuose buvo parašyta apie kalcio palaikymą kalcio chloridu, bet neparašyta, kaip tas kalcio chloridas yra naudojamas. Bet kuriuo atveju greitam kalcio lygio pakėlimui naudoti jį galima :)

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Katinas rašė:

Sutinku, kad aprašymuose buvo parašyta apie kalcio palaikymą kalcio chloridu, bet neparašyta, kaip tas kalcio chloridas yra naudojamas. Bet kuriuo atveju greitam kalcio lygio pakėlimui naudoti jį galima :)

O kas yra ''greitas pakelimas'' ? Kiekvienas papildas turi buti naudojamas tik tam tikrais atvejais. Viskas priklauso nuo esamos padeties akvariume tokiu parametru kaip KH ir Ca, be to reikia atkreipt demesi i magnio kieki vandeni, ir tik tada priimt sprendima ka naudot parametru "taisymui". Bet kokiu atveju kai norima pakelt tik kalcio ligi ir isvengt jonu disbalanso akvariume reikia naudot kalcio chlorida kartu su mineraline druska be NaCl (http://www.zoocentra...products_id=457 arba analogiska Tropic Marin PRO-Special Mineral http://www.tropic-ma...ro_spec_min.htm)Jai norima subalansuotai pakelt kalcio ligi ir KH tai reikia naudot kalcio reaktoriu, kalcio hidroksida arba Tropic Marine BIO-CALCIUM (http://www.zoocentra...products_id=353)

• Svečias
  • Kartu nuo --
Na kalcio choridas visada yra naudojamas su 2 NaHCO3 ko pasekoje susidaro elementari druska, tiek Kent marine, tiek Seachem ,JBL, 2 little fishies tiek ir kitos firmos gamina taip vadinamus A ir B produktus (2 part additieves). Ir tai nera nieko naujo. CaCl2 x 2H2O + 2 NaHCO3 ==> Ca(HCO3)2 + 2 NaCl + 2 H2OO norint isvengti duskingumo pertekliaus reikia vandens keitimus didesnius daryti. Ir greitam kalcio pakelimui be problemu galima naudoti kalcio chlorida tik nereikia perdozuoti.

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Zookultura rašė:

O norint isvengti duskingumo pertekliaus reikia vandens keitimus didesnius daryti. Ir greitam kalcio pakelimui be problemu galima naudoti kalcio chlorida tik nereikia perdozuoti.

O kam tada naudot kalcio chlorida jai tada galima daryt vandens keitimus su Tropic Marin druska kur kalcio 450ppm? Be to kalcio papildas tai ne tik kalcio chloridas ir natrio hidro karbonatas bet dar magnio sulfatas ir aibe kitu elementu! Naudot kalcio chlorida pirkta kaip chemini reaktyva gali naudot tik tas akvariumininkas kuris gerai ismano jurinio vandens chemija ir dar pats raukia neorganineje chemijoje.Kas yra greitas kalcio pakelimas? nuo 350 iki 420? ar nuo 400 iki 420? Gal konkreciau galima kalbet ir neklaidint cia besilankancius?

• Svečias
  • Kartu nuo --
O kam naudoti TM pro reef jei man naudojant kalcio chlorida kalci bus pigiau pakelti. Jei su 10 kg galima paruosti 300 l jurinio vandens kuriame kalcio bus 450 ppm, tai naudodadamas kalcio cloridu pagamintus gaminius as daug labiau galiu paruosti tirpalo kuriame kalcio kuncentracija bus 450. Sakykim as naudoju koki gamini kuriame kalcio yra tarkim apie 35%.pvz akvariume 300 l yra 0 kalcio tam kad pasiekti 420 mg man reikes ne daugiau 320 g kalcio choridu pagrindu pagaminto produkto, tai man kainuos apie 50 lt. Manau tai akivaizdziai pigiau nei norint padidinti kalcio kieki naudojant bet kokia tarkim tm pro reef 10 kg 127 lt.Jei akvariume tarkim yra 300 ppm kalcio kiek man reikes sunaudoti druskos kad pasiekciau 420 ppm? jei druska turetu 600 ppm kalcio as keisdamas puse akvariumo vandens gauciau reikiama 450 ppm. jei naudoji gryna kalcio chlorido dihidrata man 300 l akvariume nuo 300 mg iki 420 mg reiks sunaudoti 132 g CaCl2 x 2H2O, kitu balingo gaminiu 37 g Mg Cl2 x 6H2O, 151 g NaHCO3 ir 45 g druskos be NaClTaigi naudojant kalcio chorida nereikia buti jokiu chemiku. Naudojant kalcio chorida rekomenduojama kasdien kalcio kieki didinti ne daugiau kaip 20-25 ppm.Tai ar as ka nors klaidinu????

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Zookultura rašė:

O kam naudoti TM pro reef jei man naudojant kalcio chlorida kalci bus pigiau pakelti. Jei su 10 kg galima paruosti 300 l jurinio vandens kuriame kalcio bus 450 ppm, tai naudodadamas kalcio cloridu pagamintus gaminius as daug labiau galiu paruosti tirpalo kuriame kalcio kuncentracija bus 450. Sakykim as naudoju koki gamini kuriame kalcio yra tarkim apie 35%.pvz akvariume 300 l yra 0 kalcio tam kad pasiekti 420 mg man reikes ne daugiau 320 g kalcio choridu pagrindu pagaminto produkto, tai man kainuos apie 50 lt. Manau tai akivaizdziai pigiau nei norint padidinti kalcio kieki naudojant bet kokia tarkim tm pro reef 10 kg 127 lt.Jei akvariume tarkim yra 300 ppm kalcio kiek man reikes sunaudoti druskos kad pasiekciau 420 ppm? jei druska turetu 600 ppm kalcio as keisdamas puse akvariumo vandens gauciau reikiama 450 ppm. jei naudoji gryna kalcio chlorido dihidrata man 300 l akvariume nuo 300 mg iki 420 mg reiks sunaudoti 132 g CaCl2 x 2H2O, kitu balingo gaminiu 37 g Mg Cl2 x 6H2O, 151 g NaHCO3 ir 45 g druskos be NaClTaigi naudojant kalcio chorida nereikia buti jokiu chemiku. Naudojant kalcio chorida rekomenduojama kasdien kalcio kieki didinti ne daugiau kaip 20-25 ppm.Tai ar as ka nors klaidinu????

Gal galetume aprasyt poveiki jonu disbalanso koralams ir kitiems hidrobiontams? Kaip disbalanse atsilieps tokiam faktoriui kaip kalcio isisavinimas koralais? I vandeni manau reikia ziuret kaip i kompleksa, o ne i atskirus jo elementus! Vat tam kad turet reikiama kompleksa reikia bent ismanyt chemija ir jurini vandeni, o barstyt kalcio chlorida gryname pavidale neismanant ka darai reiskia ieskot sau papildomu kitu problemu.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Na ar kur as minejau kad reikia naudoti neistirpinta kalcio chlorida?wwww.advancedaquarist.com pakankamai informacijos apie kalcio chlorido naudojima. http://www.advanceda...il2004/chem.htm

niuxa

niuxa

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 886 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2003-Rgp-05
  • Amžius: 45
Man cia tampa panasu ne i diskusija ar patarimus zmogui, o i dvieju konkurentu apsimetyma plytgaliais... :dry:

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Ne Niuxa, cia ne plytgaliai. As ne tik turiu teorijos, bet ir praktikos, tad ir kalbos mano atitinkamos. As nesakau kad negalima naudot kalcio chlorida, bet ispeju kad yra ir "povandeniniu akmenu" kuriu nereikia pradedanciam ar neismananciam chemijoje.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Na be biocalcium galima naudoti ir Kentmarine calcium reactor, ar red sea calk.Idomu, tik ar bio calcium sudetyje kaip pagrindas yra paprastas kalcio karbonatas?

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Zookultura rašė:

Na be biocalcium galima naudoti ir Kentmarine calcium reactor, ar red sea calk.Idomu, tik ar bio calcium sudetyje kaip pagrindas yra paprastas kalcio karbonatas?

Nieks ir nesake kad negalima naudot kitu kalcio papildu. As kalbejau kad kalcio chlorida pirkta is firmos prekiaujancios cheminiais reagentais turi naudot patytres akvariumininkas ir zmogus ismanantis chemija ir jurinio vandens sudėti.Tropic Marin BIO-CALCIUM savo sudėtyje turi kalci, buferi, 70 mikroelementu iskaitant stronci ir joda, druska be NaCl. Visa tai subalansuota jonu atzvilgiu.Jai kas dar nezino tai Hans-Werner Balling ir Eckart Haeberlin dirba Tropic Marin laboratorijoje ir butent jie kuria visu Tropic Marin produkcija. Hansas-Werneris Ballingas yra autorius "Balling"metodo.

• Svečias
  • Kartu nuo --
Na tai vadinasi jei pairkto kalcio chlorido is chemines parduotuves negalima naudoti tai negalima naudoti ir Kent marine turbo calcium, Kent marine liquid calcium, seachem reef advantage calcium, jbl calcium plius strontium ir kitu firminiu gaminiu. Kazkaip man galai nesueina...

KlaSS

KlaSS

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 547 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Zookultura rašė:

Na tai vadinasi jei pairkto kalcio chlorido is chemines parduotuves negalima naudoti tai negalima naudoti ir Kent marine turbo calcium, Kent marine liquid calcium, seachem reef advantage calcium, jbl calcium plius strontium ir kitu firminiu gaminiu. Kazkaip man galai nesueina...

Naudot galima viska!..., net vandeni is ciaupo..., ziurint kokiu rezultatu norima pasiekti... :whistle: Juk cigaretes "Prima"ir "Belomor" irgi parduoda kaip cigaretes... :) :whistle: