Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Jūrinių akvariumų forumas!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems gėlavandene bei jūrine akvariumininkyste. AQUARIUM.LT forumas sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie jūrinį akvariumą, ar Jūs turite jų kelis, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės i pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

mano mažoji jūra

- - - - -

• Užrakinta tema Tema yra užrakinta
Temoje atsakymų: 181

• Svečias
  • Kartu nuo --
Na stai, isauso pagaliau ir mano akvariumo diena :laugh: tiksliau jau septinta jo diena, bet… apie viska nuo pradziu ;) Dar rudeni tik persikrauscius i nauja buta galvojau isirenginet ~600 litru gela akvariuma, bet vienas Draugas (panasu kad niuxa` bus kalciausias del vis gausejanciu juriniu akvu Lietuvoje) eme ir perkalbejo mane darytis jura, kurios as labai norejau, bet vis pritrukdavau padrasinimo (juk patirties akvariumininkystej turejau totalu minimuma)! Kadangi biudzetas buvo gana ribotas ir vyras atidavinejo pirmenybe svetaines baldams o ne akvariumui, tai juros tokios dideles darytis negalejau ir pradejau ieskoti galimu sprendimu. Vargais negalais per keturis menesius susikomplektavau toki nano-reef’o varianta:Akvariumas su sumpu talpina ~70 litru vandenelio (tiesa, imetus akmenis jo ten liko kiek maziau…), akvariuma apsviecia aquamedic ocean blue 24 W aktinikas, ir 70 W halogenas, vandeneli maiso powerhead 402, spintoj sukasi aquamedic’o biostar flotor skimeris, imestas ir sildytuvas (kuris turbut retai kada pas mane ir isijungia…) na ir zinoma griztamoji pompa OR 1200. Galvojau is technines puses tuo viskas ir pasibaigs... bet gi ne! Kai pradejau sujunginet sistema ir ja testuoti atsirado siokiu tokiu problemu.... :angry: Visu pirma, kadangi apsvietimas yra po dangciu ir labai arti vandens, atsirado vandens kaitimo nuo mh problema. Per 10 veikimo valandu vandens temperatura pakildavo net 3 laipsniais (gerai kad kai bandziausi dar gyvybes akvoj nebuvo). Sita problema issisprendziau sumontuodama pora kompiuteriniu ventiliatoriu kurie traukia karsta ora lauk nuo mh. ventiliatoriai pajungti ant tos pacios laiko reles kaip ir mh. bet tada pastebejau nauja reiskinuka: diena vanduo atsala (matyt nuo perdidelio ventiliavimo), o nakti susyla. Kelias dienas pazaidusi su sildytuvu ir ventiliatoriais atradau optimaliausia varianta ir dabar vandens temperatura neiskrenta is 25-26 laipsniu ribos.:) Kita nemaloni problema buvo skimerio triuksmas. Pirma karta ji ijungus vos neismeciau pro langa, nes prie tokio triuksmo net kitam kambary miegoti nebutu imanoma. Beda tame kad mano sumpas yra truputuka truputuka per mazas sitam skimeriui (o sumpas permazas del to kad spintele per maza (ir isvis, apie sumpo gamyba geriau patylesiu, jau uztektinai hepatus‘a prikankinau ir prijuokinau ;) )) todel skimerio pompa truputi lietesi prie sumpo sieneles ir nuo vibracijos gavosi tragiskas triuksmas... bet ir sita problema buvo isspresta skimerio pompa pajungus ant lankscios slangeles ir pastacius ant sumpo dugno. Is pradziu bijojau kad del pailgejusio sujungimo suprastes skimerio veikimas, bet panasu kad jis veikia puikiai. Puta gaminasi, brudai nesasi lauk, o svarbiausia – namie pakankamai tylu ;)Taigi, uzklijavus galine sienele zydra plevele (tiesa, masinom langu niekad neniaukiau tai pora burbuliuku vistiek gavosi), parsitempus osmoses is hepatus‘o (aciu tau dar karta labai uz kantrybe su manim), uzsisudziau vandeneli ir po poros dienu sudejau 6.2 kg gyvo akmens. Kartu su akmenukais gavau aisku ir sraigiu, ir mazuteliu ofiuru ir maciau viena net dryzuotom kojom tai ta gal biskuti didesne ugtels, ir visokiu ten moskiu ir bala zin kiek rusiu kirminu :) zodziu, akvariume gyvybe verda, technika veikia puikiai ir siaip viskas atrodo vyksta taip kaip ir turi vykti. Na o vaizdelis mano akvoj yra mazdaug toks: (atsiprasau uz nuotrauku kokybe bet neturiu skaitmeninio fotiko, tai fotkinta yra su mobiliaku :P) Žinutė redaguota: syu, laikas: 2007/02/27 14:06

• Svečias
  • Kartu nuo --
akva Nuotrauka

• Svečias
  • Kartu nuo --
sumpas Nuotrauka

• Svečias
  • Kartu nuo --
Ir dar, noreciau baisingiausiai padekoti Draugam, kurie man padejo situos keturis menesius nenuleisti ranku ir igyvendinti savo juros projekta. Aciu niuxa‘i uz ikvepima, Sarunui uz labai naudingas konsultacijas prie savo nuostabaus akvariumo, hepatus‘ui uz sumpa, vandeni, hidrometra ir nesibaigiancia kantrybe na ir visiems kitiems kas irc nepagaili patarimu. Zinau kad klaidu su akva neisvengsiu, kaip turbut neisvengia nei vienas, todel lauksiu jusu visu konstruktyvios kritikos ir patarimu! Na tai siam kartui tiek ;)

Sheriff

Sheriff

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 685 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2007-Sau-20
  • Amžius: 45
Jo jo, aciu tiem Draugam kuriuos PAMINEJAI :laugh: OK, juokauju ;) Na ka, dziugu, kad kai kam visai neblogai einasi :) Nesigilinant i techninius dalykus, reikalauju, kad atsirastu kazkas ant dugno, bo tavo visiem tiem sliuzam manau visai neidomu slaiuziot po plika stikla :silly:Beje, klausimukas - dziaugiesi tyla namuose, o kaip su vandens "kriokliu" sumpe? :whistle:Ir su akmenimis tau matau pasiseke, nes is mano 27 kg tai liudnas vaizdelis - jokios gyvybes, toks ispudis kad isvirti akmenys buvo :dry:Ai, ir dar, mobiliaka nebloga turi :laugh: Žinutė redaguota: Sheriff, laikas: 2007/02/27 15:04

• Svečias
  • Kartu nuo --
na del dugno gal ir noretusi deti kazka, bet gi gaila kad per dumbliu pika apsines taip kad vaizdo nebebus... o dugnas mano dabar jau rudas kaip reikalas... :whistle: su gyvybe tikrai pasiseke :woohoo: ir kaip matau tai sliuzam visai neblogai sekasi sliauziot po akmenis, o ant stiklo nei karto taip ir neuzklupau. o siaip kiekviena diena vis kazka naujo ir gyvo ten atrandu... tai baaaaisiai idomu!!! tik Sheriff gal tavo akmenys toliau nuo stiklo tai ir neiziuri jei ten kas gyvo yra. nes kai kuri gyvybes forma ten vos vos ir pas mane iziurima ;)o del tylos tai taip... "kriokliukas" shniokscia kaip turi buti :whistle: bet tas garsas neikyrus ir miegoti tikrai netrukdosiaip nuo rytdienos mazinsiu sviesos trukme nes dabar dumbliai labai jau isijaute...

Sheriff

Sheriff

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 685 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2007-Sau-20
na akmenys 50 cm nuo stiklo, tai manau izlibinciau jei te kas knibzdetu :blink: na pagyvensim pamatysim, gal pas man visi gyvuneliai labai kuklus ir nedrysta islyst :laugh:

SarunasK

SarunasK

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 333 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 53
Syu, sveikinimai. Matosi, kad su meile viskas daroma, tai ir rezultatas turi būti geras :)

Sheriff

Sheriff

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 685 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2007-Sau-20
Ai tai vaaaa kodel pas mane akvoj jokiu vabaliuku ir sliuzu nera, bo meiles trukumas pasireiskia :dry:

• Svečias
  • Kartu nuo --
jaja, meiles ten ten daug ideta! ir kantrybes... dabar galvoju kaip cia jos nepritrukt ir islaukti tiek kiek reikia pries dedant naujus gyvunus i akva... :blush: o apskritai tai galiu pasakyt taip: zinojau kad jurine akva yra idomu, idomu buvo apie jas skaityti, ziureti svetimas akvas, ir zinojau kad bus idomu ir savaja darytis, bet kad bus TAAAIP idomu tai sunku patiket :)iki siol kaip mazas vaikas namie prie akvos kas 5 minutes sokineju ir ziurineju kur ten koks naujas kirminas pasirode, kur koks naujas dumblis uzaugo ar kur sliuzai gali but pasislepe :laugh: vakar tai toki labai grazu kirmina pamaciau!!! kaip kokia gelyte atrodo ir dar kaip tik ant vieno is akmenu priekines dalies! gaila neturiu normalaus fotiko - parodyciau kokiu grozybiu turiu pas save ;)

SarunasK

SarunasK

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 333 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Su gruntu kažką ne taip darai. Nejaugi tu pilsi jį tada, kai akvariume daug maž nusistovės pusiausvyra?Dumblių, kaip be norėtum, išvengti nepavyks, tik nereikia jų gąsdintis taip labai. Čia gi normalus akvos brendimas.

niuxa

niuxa

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 886 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2003-Rgp-05
  • Amžius: 47
Nu jap... smelio galima ipilti kokius 3-5cm... galima dabar, o galima ir veliau... priklauso nuo $$$, poziurio ir savininko noru :whistle: p.s. pries pilant be abejo siulyciau kiek ymanoma geriau praplauti karstu vandeniu... ir isvirti nepakenktu... :huh:

Varnas

Varnas

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 466 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
  • Amžius: 49
Na man jau irgi seilės varva, dar truputį straipsnių, nuotraukų ir būsiu jūros vergas:)

Sheriff

Sheriff

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 685 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2007-Sau-20
Na is esmes, koks skirtumas, ar ziureti i dumbliais apaugusi stikla, ar ziureti i dumbliais apaugusi grunta? O va kaip sarunas ir minejo, viskas nusistoves, susitvarkys ir BAC! ipili kazkokio brudo, ir vel makalyne akvoj :( Na nzn nzn, pagalvok ar verta laukt :whistle:

• Svečias
  • Kartu nuo --
ok, butinai pagalvosiu!tik kazkaip su $$$ cia riestoka si menesi nes teko netiketai uz mokslus susimoketi... :(o kiek smeliukas kainuoja jei ka? tiesa sakant net neisivaizduoju kiek cia man jo reiktu kad uzsipiltu tie 3-5 cm.... siaip akvos dugno ismatavimai ~60*24(30 placiausioj vietoj, stiklas lenktas)

niuxa

niuxa

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 886 Pranešimai:
  • Kartu nuo 2003-Rgp-05
  • Amžius: 47
Na tai berods 5 litru smelio uztektu... tik vat kiek kg yra litre tai nepasakysiu, teks su litriniu stiklainiu nuo agurku eit i parda... o kaina 6-8Lt uz kg berods...

• Svečias
  • Kartu nuo --
a, tai ne taip baisiai B) reiks pagalvoti koki cia geriau detiir apskritai, ar nera bedu Vilniuj jo gaut? kaip su pasirinkimu? nes pvz kai bandziau Vilniuj nusipirkti hidrometra tai buvau laaaaabai nemaloniai nustebinta kad parduotuves jo neturi!!!:angry:

SarunasK

SarunasK

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 333 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
syu, tai jeigu Maximoje ieškojai, tai gal ir neturi :)

• Svečias
  • Kartu nuo --
nea, ieskojau ir zoon'e ir reriz, ir kikoj ir dar kazkur ir niekur neturejo!!! baisu...o dabar dar turiu bedu su laiko relem :( per kelias savaites man isleke 3 mechanines laiko reles! ir nesuprantu ar ten jos visos brokuotos (viena siaip veikia) ar kazkas pas mane netvarkoj (bet neisivaizduoju kas gali buti negerai).o laiko reles pas mane is senuku "PAROS LAIKOMATIS SU JUNGIKLIU BND-50/G5A" (ikelciau nuotrauka, bet kazkodel nesigauna...)gal galit kasnors patart, kurios laiko reles normaliai veikia ir kame cia is tikro gali buti problema???? :unsure:

SarunasK

SarunasK

Dažnas dalyvis

• Vartotojas
  • AkisAkisAkis
  • 333 Pranešimai:
  • Kartu nuo --
Mechaninės gal nelabai patogu (toks diskas aplink sukasi ir caksi). Elektroninės su laikrodžiu gal ir nieko, bet kai jų reikia daug, tada bėda, nes jos užima 1.5 rozetės vietos. Dėl patikimumo, tai pas mane per pusmetį buvo sugedusios dvi, vienai nusimušinėdavo laikas (dvigubu dažniu pradėdavo eiti), o kitos lyg ir nieko - veikė. Kaina jų neturėtų viršyti 20-30 Lt.