Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!
Kategorijos Rodyti visas →
Ieškoti straipsniuose
Naujausi straipsniai
Recent Comments
-
Ancistrusai - nepavargstant...
Daynewss - Kov 04 2014 10:49
-
Azoto ciklas arba kodėl žuv...
Aukstaitis - Vas 19 2014 19:28
Naujausios forumo temos
-
Kokios Spalvos Akvariuma Geriau Pirkti
undrius - Bir 03 2019 22:59
-
180 L Ar 240 L
undrius - Bir 03 2019 22:53
-
Gal Kam Augalų?
MMarius - Bir 03 2019 22:25
-
Atsirado Žaizda
Klaipedskas8 - Geg 17 2019 22:59
-
Led Apsvietimas
viliusss - Kov 26 2019 18:48
-
Rudadumbliai
Smallius - Sau 09 2019 19:50
-
-
Mokymu Kursai.
dsalt - Lap 19 2018 11:49
-
Aquael Asap Vidinis Filtras
skautasLTU - Spa 18 2018 20:03
-
Astronautai
Arunas999 - Bal 12 2018 17:37

Piff akvariumo istorija
Grd 26 2006 17:00 |
Piff
Jūrinių akvariumų straipsniai


Bet norėjosi kažko daugiau, tuo labiau matyti jūriniai akvariumai parduotuvėse ir pas draugus bei pažystamus kėlė papildomų minčių .
Taip 2005 metų gruodžio 2 dieną buvo pradėti darbai su esamo akvariumo 150x50x55 (422ltr) migravimu į jūrinį. Pirmiausia buvo sudarytas planas kokia technika ir kokie darbai laukia:
- Skimeris AquaMedic turboflotor 1000SL
- Apšvietimas naudojamas esamas T8 2x54W powerGLO ir 1X marineGLO
- Pompos vandens cirkuliacijai akvariume 2x1000ltr/h
- Grąžinanti pompa iš sumpo Aquabee 3000
- Šildytuvas panaudotas esamas Jager 300W
- Sumpas 41x38x50
- Baktobalai 30ltr
- Šachta 15x15 su lašančiomis grotelėmis
- Esamos spintelės perdarymas (skylių gręžimas kabeliu vedžiojimas)
- Vandens nutekėjimo "diurso" sistemos darymas.
- 15kg. "gyvo" akmens
- 60kg "gyvo" smėlio
Darbai prasidėjo. Pavyko rasti žmogų iš UAB "Stiklo Rojus" kuris išgręžė skylę šachtai, pagamino sumpą ir šachtos detales.
Poto sekė darbai su akvariumo spintelės, sumpo montavimu ir šachtos klijavimu:
.jpg)

ir tai po visko atrodė taip:
Toliau sekė osmozinio vandens pildymas, druskos maišymas, smėlio ir akmens paruošimas ir sudėjimas į akvariumą ir pagaliau TAI įvyko - aš turiu jūrinį akvariumą:
Visa įranga MANO nuomone veikė puikiai

po poros savaičių atsirado pirmieji gyventojai (čia buvo esminė klaida, reikėjo leist akvariumui bent mėnesį "padirbėt"):
Poto prasidėjo akvariumo brendimas kuris iššaukė masės įvairių dumblių augimą, taip pat ir ciano atsiradimą, kuris plėtėsi nežmoniškais tempais ir tuomet sužinojau skaudžią tiesą kad neviskas buvo apgalvota iki galo. Teko imtis priemonių su vandens cirkuliacija akvariume. Buvo įsigyta viena TUNZE 6100 pompa su kontroleriu pulsacijos valdymui. Nepraėjus ir dviem savaitėm teko pirkt ir antrą, nes esamos 1000ltr/h pompos tiko nebent akvariumo vandeniui ruošiant druską maišyti. Taip pat teko įsigyti šviestuvą Aquamedic aquasunlightNG 2x150W MH ir 2x54W actinik, po kurio pakabinimo atsirado tikrai malonus akiai atspindžiai ir galinga šviesa:
Čia išryškėjo trūkumas dėl kurio reikėjo daryti naują akvariumą o ne konstruoti senajame, nes esamos stiprinančios juostos trukdė normaliai padalinti šviesą akvariume, bet palaikant švarą ant jų problema kaip ir išsisprendė.
Taip po trijų mėnesių akvariumo laikymo teko pakeisti apšvietimą ir cirkuliacines pompas plius papildomai nupirkta 31 kg "gyvo" akmens. Galvojau kad tai pabaiga visų blogybių ir dabar jau viskas bus gerai ir beliko laukt kol viskas stabilizuosis, kad galėčiau laikyti koralus ir papildomai įsileisti žuvų bet .......................
Sėdėdamas vakare prie akvariumo pastebėjau baisų dalyką - spintelė išlinko pakankamai stipriai, nors 5 metus ant jos stovėjo tas pats akvariumas su ciklidais, bet visdėlto esant atviram sumpui drėgmė padarė savo ir akvariumas bet kada galėjo trūkti, tad teko suplanuoti naujai visus darbus susijusius su spintelės keitimu. Labai didelis ačiū Andriuchai5 kuris suvirino mano naujai spintelei metalinį rėmą ir darbai pajudėjo tik dabar jau viskas buvo numatyta daryti taip kaip reikia, nes mano pradinė sugalvota sistema kėlė masę nepatogumų dėl vietos stygiaus.
Gavęs rėmą nudažiau ir prisukau plokštes, gavosi tvarkinga ir tvirta spintelė, kuri ateityje neturėtų kelt rupesčių. Taip pat padariau naują sumpą 120x41x40 su pertvara osmoziniam vandeniui kas leido turėti vandens rezervuarą papildymui bent porai savaičių.
Perkėlimas pavyko sklandžiai ir be nuostolių, tuo pačiu buvo išimta dalis smėlio nes man tai atrodė diatomos priežastis, bet pasirodo viskas buvo kitaip. Teko susidurti su dinoflagellates, dumbliu, kuris labai paplitęs akvariumuose vakarų Europoje ir vadinamas rudąja mirtimi, nes akvariumas užleistas šiuo dumbliu sunkiai pergyvena parametrų svyravimus, sukeltus būtent šios blogybės. Mano atveju netekau visų turbo snails sraigių, ežio, dviejų chirurgų, o ir koralai egzistavo be zooksantelių neturėdami jokios spalvos.
Teko išbandyti viską. Išėmiau smėlį iš akvariumo - liko tik akmenys. Kaitaliojau vandenį didesnėmis ir mažesnėmis proporcijomis kol į rankas nepateko iš Šarūno skolinta knyga apie dumblius jūriniuose akvariumuose. Ten buvo parašytas vienas sakinys, kuris ir nulėmė blogybės mano akvariume baigtį, nes rekomenduojama esant tokiam dumbliui akvariume jokiu būdu nekeisti vandens tuo neįnešant naujų mikroelementų maitinimuisi ir dauginimuisi plius to dumblio didžiausias priešas yra aukšti kH ir pH parametrai, per porą savaičių Aquamedic kalkwasser reaktoriaus pagalba užkėliau kH iki 16 laipsnių, o pH stengiausi palaikyti 8,2-8,4 ribose. Pastebimai viskas pradėjo taisytis:
Galutinis taškas buvo padėtas pakeitus skimerį į Aquamedic Turbloflotor shorty ir tai ką aš pamačiau man sukėlė daug minčių ir klausimų kodėl gamintojai deklaruoja įrangai pajėgumus, kurie turi būtų dalinami iš 3 ar 4 kartų , nes tikrai būčiau pirkęs būtent tokį ir nebūtų buvę jokiu didelių problemų, nes prieš tai turėtas skimeris leido užsigulėti organikai akvariume kas iššaukė parametrų nestabilumą ir masės problemų buvimą. Tai kuo puikiausiai pasimatė po dviejų savaičių "shorty" darbo - akvariumas tiesiog atsigavo vizualiai, plius nešvarumų išmetimas keturis kart didesnis nei su prieštai buvusiu:
Tik dėl estetinio vaizdo vietoj smėlio įpyliau stambaus koralito, kad nesimatytų stiklas, nes man netiko tai kad jei smėlis normaliai nebus prižiūrimas gali įvykti tai kas jau buvo. Papildomai buvo iškelti bactobalai, filtravimo sistemą paliekant grynai skimeriui ir akmenims, kurių per visą ta laika buvo sudėta iki 91kg. Galima pasvarstyti kaip viskas buvo paprastai ir neapskaičiuotai dėliojama nuo pat pradžios.
Toliau liko tik laukti stabilumo, bei laukti kol po truputį atsigaus koralai:
Ilgai lauktas momentas atėjo - viskas atsistojo į savo vietas. Pamažu išnyko dumbliai, pradėjau pirkt koralus. Didesnius pirkau tik LPS, o SPS buvo perkami tik mažiukai su viltimi, kad jie augs, bet kaip sakoma viltis .... . Vandens parametrai rodė siaubingą kalcio trūkumą bei kH nestabilumą. Magnis ir pH laikėsi didvyriškai - bandžiau naudotis kalcio papildais ir kH buferiu, bet rezultatas buvo toks pasakyčiau nekoks, bet geriau negu nieko. Akvariumas didvyriškai laikėsi savo ir rėkte rėkė DUOK MAN KALCIO REAKTORIŲ, tad man vėl teko purtyti kiaulę taupyklę ir eiti pirkti kalcio reaktoriaus. Įsigijau Aquamedic KR1000reaktorių, kurio mano turimam vandens kiekiui turi pakakt. Šio reaktoriaus paleidimas buvo tikrai paprastas ir nesukėlė jokių problemų tik išmetimą iš kalc reaktoriaus paleidau per koralito pripildytą box'ą tam, kad sušvelnint pH svyravimus. Po dviejų savaičių reaktoriaus darbo akvariume kH nuo 8 pakilo iki 12 laipsnių, o kalcis sustojo ties 360ppm riba. Teko pasinaudoti kalcio chlorido priedais, kad kalcį pakelti iki normos (420ppm). Tokie parametrai laikosi iki šiol.
Sistemoje esant reaktoriui, man visada sukosi mintis apie pH kontroleri, nes visgi CO gali pridaryti savo. Kadangi lituoklis man nesvetimas tad su Šarūno ir Babeni pagalba pradėjau gamintis akvariumo kontrolerį. Jis kuo puikiausiai pavyko - pH valdomas reaktoriuje, pH monitoringas akvariume, temperatūros monitoringas, šviesų MH ir Actinic valdymas, plius temperatūros kontrolė:

Šiuo metu akvariumas laikosi tikrai puikiai. Jau 6 mėnesiai koralai sėkmingai auga, nekeldami jokių rupesčių .... tfu ...tfu ....tfu ,
o akvariumo įranga tokia:
- Akvariumas 150x50x55
- Sumpas 120x41x40
- OR3500 pompa vandens grąžinimui
- 2xTunze 6100 stream plus controller
- Aquamedic 5000 shorty skimmer
- Aquamedic KR1000 calcium reactor
- Aquamedic KS1000 kalkwasser stirrer
- Aquamedic AquasunlightNG 2x150W MH 2x54W ATI actinic BLUE
- Aquamedic SP3000 papildymas
- Aquamedic UW HELIX MAX filtras
- Jager 300W šildytuvas
- DIY Aqua controller
Šiuo metu akvariume gyvena murena (ehidna), klarkai, leukosternonas, zebra, Bicolor angelas, krevetė boksininkas, krevetės lismata, krabas vienuolis, ežys diadema ir dar masė gyvių, kurių nuotraukas stengsiuos atnaujinti ir parodyti mano akvariumo galerijoje. Pateikiu keletą bendro vaizdo nuotraukų iš kurių ir galima palyginti kaip buvo pradėta ir kaip tęsiasi mano jūros odisėja



2007 spalis

0 Komentarai