Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Ieškoti straipsniuose



Recent Comments


Naujausios forumo temos

- - - - -

Trumpa akvariumininkystės istorija


Gražių žuvyčių (kurios buvo skirtos ne maistui) laikymas namų sąlygomis ir viešas demonstravimas pradėtas Azijoje, daugiausia Kinijoje ir Japonijoje ir turi šimtametes tradicijas. Senais laikais populiariausios žuvys buvo karpinių šeimos atstovės, tarp jų ir auksinės žuvelės. Kokių tik indų senovės laikais nenaudodavo žuvelių laikymui: pradedant paprastais moliniais indais, baigiant išmargintais porcelianiniais meno kūriniais. Visos auksinių žuvelių rūšys buvo išvedinėjamos tam, kad jos gražiai atrodytų žiūrint iš viršaus, o stikliniai permatomi akvariumai yra, galima sakyti, jau vakariečių išradimas. Paskutiniaisiais šimtmečiais jau buvo žinomos kai kurios elementarios akvariumininkystės taisyklės, pavyzdžiui, tropinių žuvų laikymo temperatūra ir panašiai, tačiau dėl silpno techninio išsivystymo lygio visų žinių buvo neįmanoma realizuoti.
Nuotrauka
Pirmieji akvariumų šildytuvai buvo žibaliniai, kartais naudodavo ir spiritinius ir tik vėliau atsirado nedideli dujiniai šildytuvai. Tai buvo didelis progresas, nors neretai akvariumus ir perkaitindavo. Tuo metu akvariumai dažniausiai būdavo savadarbiai, tad atspėkite, kokių tik klijų neišgalvodavo stiklams klijuoti: iš smalos, deguto ir iš visko, kas limpa, “receptai” nuolatos kisdavo. Savaime aišku, pirmieji stikliniai akvariumai buvo rėminiai. Juos sulituodavo švinu ir nudažydavo suriku (specialiais gruntiniais dažais metalui).
Kadangi akvariumai būdavo kimšte prikimšti augalų ir žuvų, trūkdavo deguonies. Pirmasis “burbuliatorius” buvo automobilio padanga, kuri būdavo pripučiama kiekvieną rytą ir vakarą. Tik paskui buvo pradėti naudoti šiuolaikiniai oro kompresoriai.

Pirmieji akvariumai, žinoma, neturėjo dirbtinio apšvietimo, todėl jie stovėdavo ant palangių. Vasarą dėl per didelio tiesioginės šviesos kiekio akvariumai apaugdavo dumbliais (žinoma, tai pasitaiko ir šiais laikais). O žiemą ant palangių būdavo per šalta, tad tekdavo intensyviau šildyti. Tai reiškė gana dideles išlaidas. Kritinis periodas buvo perėjimas iš vasaros į žiemą. Tokioms žuvims kaip makropodai, kardinolai, šamukai iš Corydoras genties, kurie buvo akvariumų pionieriai, dažnai grėsdavo rudeninis išmirimas. Dėl sumažėjusio šviesos srauto ir intensyvumo sumažėdavo ir augalų išskiriamo deguonies kiekis.
Pirmoji technologinė revoliucija įvyko, kai buvo pradėti gaminti pirmieji filtravimo “puodeliai”, elektros apšvietimas ir mikrokompresoriai.

Štefanas Dreeris, Аквариум
Iš rusų kalbos vertė Dainius Krivičius (Daikom)

0 Komentarai