Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Ieškoti straipsniuoseRecent Comments


Naujausios forumo temos

* * * * *

Raudongalvis cichlidas Vieja Synspilum


Paraneetroplus synspilus, tai pat žinomas kaip Synspilum Cichlidas. Jo kitas pavadinimas yra "Quetazal Cichlidas" kilęs iš grupės spalvingų centrinės Amerikos paukščių pavadinimo, reiškiančio "didelę blizgančią uodegos plunksną". Ši žuvis tai pat žinoma kaip Vieja synspila.(Raunongalvis cichlidas)
Synspilum genties cichlidai yra nepaprastai spalvingos žuvys iš Gvatemalos,Belizo. Jos taip pat yra aptinkamos Jukatano pusiasalio žemupyje, esančio pietų Meksikos dalyje. Pietų Amerikos ciklidai yra vienos iš nuostabiausių žuvų.
Jūs galite akvariume turėti tik vienos synspilum genties žuvis, kurios niekada nebus visiškai vienodos spalvos. Kiekviena iš šitų nuostabių žuvų turi tris skirtingas spalvų formas,nuo raudonos su rožiniu atspalviu, šviesiai žalios iki žalsvai melsvos, turkio spalvos. Jos tarsi keičia spalvas palaukiodamos palei priekinį akvariumo stiklą.

Natūralioje aplinkoje šios žuvys maitinasi augalais, sėklomis ir vaisiais, kurie nukrenta į vandenį. Akvariume jas galima maitinti agurkais, verdančiu vandeniu perlietomis salotomis, cukinija,žirniais, kukurūzais. Tai pat mielai ėda sausą žuvų maistą granulėmis,uodo lervas, krevetes, sliekus, smulkintą jaučoi širdį.

Labai svarbu kad žuvų porai, tektų nemažiau,kaip 200 litrų vandens tūrio.200 litrų akvariumas yra minimalus,kad žuvys normaliai jaustųsi,geriausia aišku yra daug didesnis. Optimalus variantas būtų 600 litrų su gera mechanine, biologine filtravimo sistema. Ši žuvis mėgsta augalus, tad jei norima jų turėti, tai turėtų būti augalai su stipria šaknų sistema ir kietais lapais. Tai pat galima panaudoti kokybiškai pagamintus dirbtinius augalus. Gruntas turėtų būti smėlis ir smulkus žvyras. Akvariume turi būti daug slėptuvių suformuotų iš akmenų ir šaknų. Šviesa neturėtų būti labai ryški. Dažnas vandens keitimas yra būtinas šiems ciklidams,kad jie gerai jaustųsi ir būtų sveiki.

Jei pamatysit parduotuvėje šią žuvį, tikriausiai nelabai ja susidomėsite. Jaunos žuvytės yra blankios spalvos, neišvaizdžios ir nedrąsios. Mano akvariume šią žuvytę dažnai skriausdavo mažesni dydžiu už ją ciklidai. Tačiau augdamos jos tampa labai spalvingos ir įgyja pasitikėjimą savimi. Galutinai spalvas įgauna apie 2-3 metus. Patinėliams su amžiumi išsivysto riebalinis gumbas ant viršugalvio. Jei bus laikoma keletas patinėlių, dominuos tas kurio gumbas bus didesnis. Šios žuvys yra agresyvios, tad gali būti laikomos tik su panašaus dydžio žuvimis. Užauga apie 35 cm.

0 Komentarai