Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Ieškoti straipsniuose



Recent Comments


Naujausios forumo temos

- - - - -

Ispaniškas tritonas (Pleurodeles waltl)


Stambus tritonas, kartais siekiantis 30 cm, yra pati stambiausia Europos uodeguotoji amfibija. Spalva būna įvairi, nuo beveik juodos iki šviesiai rudos ar net gelsvos su juodom dėmėm. Jis taip pat gali keisti savo spalvos ryškumą pagal aplinką. Ant jo šonų yra dygliukai – išsikišę šonkauliai – todėl jis neretai vadinamas dygliuotuoju tritonu. Lytiškai jie skiriasi sunkiai: patinai po uodega turi išsipūtimą, o poravimosi metu ant priekinių letenų atsiranda mozoliai, skiauterė, kaip pas tikruosius tritonus, neatsiranda.

Gyvenimo sąlygos

Laikyti dygliuotąjį tritoną geriausiai akvaterariume arba akvariume su 15 cm vandens lygiu ir sausumos salelėmis arba plūduriuojančiais augalais, kur gyvis galėtų lengvai užsiropšti ir pailsėti. Normalioms tritono gyvenimo sąlygoms geriausiai tinka kambario temperatūra. Šios amfibijos pakyla prie paviršiaus įkvėpti oro, taigi akvariūmo aeracija nėra labai būtina. Bet vanduo vis dėl to turi būti gan švarus, todėl jį reikia reguliariai pakeisti šviežiu. Nelaisvėje ispaniški tritonai gyvena gerai ir 10 metų jiems ne riba.

Maitinimas

Maitinti juos galima sliekais, stambiomis uodo trūklio lervomis, neriebia mėsa (širdimi, vištiena) ir šaldyta žuvimi, supjaustyta gabaliukais. Laikant kelis tritonus viename terariume ar akvariume, maitinimo metu reikia gyvius prižiūrėti. Medžiodami tritonai daugiausia orentuojasi pagal uoslę, todėl patekus į vandenį mėsai ar kokiam kitam maistui, jie pagyvėja ir ima ieškoti jį aktyviai ieškoti, griabdami dantimis pirmąjį pasitaikusį objektą. Jeigu tai kito tritono uodega ar letena, tai jis gali ją nukąsti. Sužeistas gyvis nelabai reaguoja į skausmą, o sužeista galūnė už kiek laiko atauga (regeneruoja).

Veisimas

Tritonų dauginimosi laikotarpis tęsiasi nuo rugsėjo iki gegužės. Tada pateles ir patinus reikia išskirti neilgam laikui, o paskui vėl pasodinti kartu ir jau po keletos valandų patinas mėgina sugriebti patelę už priekinių letenų iš apačios, taip kad ji būtų jam ant nugaros ir kurį laiką ją tamposi. Šių tritonų apvaisinimas vidinis. Po dviejų dienų patelė pradeda dėti ikrus, lipdydama juos prie akmenėlių ir augalų. Nerštas tęsiasi apie dvi dienas. Kambario temperatūroje ikrai vystosi apie dvi savaites.Kurį laiką išsiritusios lervos maitinasi ikriuko tryniu, o po 5 dienų pradeda maitintis patys. Pradinis maistas – „Gyvosios dulkės‘“ paimtos iš gamtinių vandens telkinių, kurias kurį laiką galima pakeisti kepimo mielėmis, sausu pienu arba kruopščiai susmulkintu sausu maistu akvariūminėms žuvelėms. Buožgalviai greitai auga ir greitai pradeda maitintis susmulkintais iki košelės tubifeksais. Maitinimo metu būtina prižiūrėti mažylius, nes labiau aktyvus netyčia gali praryti savo mažesnįjį brolį arba nukąsti jam ką nors. Geriausia būtų pačias didžiausias lervas atskirti į kitą akvariūmą. Po trijų mėnesių buožgalviai virsta visiškai suformuotais tritoniukais, o po metų jauni gyvūnai jau gali daugintis.

Paplitimo arealas

Tritono gimtinė – Šiaurės Afrikos (Marokko), Portugalijos, Ispanijos ir, gali būti, Pietų Prancūzijos vandens telkiniai ir pelkės.

0 Komentarai