Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Ieškoti straipsniuoseRecent Comments


Naujausios forumo temos

- - - - -

Gintaras Klimaitis - botanikas aistruolis


“Jeigu sutikčiau poną Dievą, tai pirmiausia užduočiau bent tūkstantį klausimų apie vandens augalus, ir tai vien tik apie juos!” – sako kaunietis Gintaras Klimaitis, žinomas Lietuvos akvariumininkas. Tie, kurie dar nieko negirdėjo apie šį žmogų, turi progą susipažinti.
Pirmasis akvariumas Gintaro namuose atsirado1964 metais, pirmosios žuvys buvo gupijos. Gintaras skiria dėmesio ir gupijų selekcijai. Nors per maždaug 30 metų darbo su žuvytėmis laikotarpį Gintarui pavyko dauginti daugiau kaip 50 akvariumo žuvyčių rūšių, tarp kurių buvo ir labai sunkiai besiveisiančių, tačiau nuo pat pirmos žuvytės apsigyvenimo akvariume iki šių dienų gupija dėl savo spalvų ir formų įvairovės išliko jo mėgiamiausia žuvelė.
Akvariumo augalus Gintaras pradėjo rinkti 1973-1975 metais. Kolekcionavimo viršūnė buvo pasiekta 1985-1988 metais – tada jis turėjo vieną didžiausių vandens augalų kolekcijų Sovietų sąjungoje. Dėmesį Gintaras skiria atskiroms augalų rūšims. Jis teigia, kad tarp augalų nėra absoliutaus suderinamumo, nes kiekvienai rūšiai reikia vis skirtingų sąlygų. Tačiau pagal augimui tinkamų sąlygų diapazoną galima suderinti nemažai augalų. Tai Gintaras įrodė, viename akvariume augindamas per 200 augalų rūšių, ir visi tie augalai jautėsi gerai (asmeninis rekordas). Apie augalus, kuriuos mes paprastai vadiname lepiais ir numojame į juos ranka (nes “per daug terliojimosi su jais…”), Gintaras atsiliepia pagarbiai: sako, kad augalas “turi siaurą augimo sąlygų diapazoną”.

Šiuo metu Gintaras taip pat dirba su akvariumo augalais, rašo apie juos straipsnius, taip pat parduoda savo augintus augalus parduotuvėms bei privatiems pirkėjams.

Tačiau akvariumininkyste Gintaras neapsiriboja. Jis taip pat skiria daug dėmesio ir sausumos augalams: savo kieme turi didžiulę irisų kolekciją (per 500 veislių), yra užregistravęs 7 naujas paties išvestas šių nuostabaus grožio gėlių veisles. Paklaustas, kodėl susidomėjo būtent šiomis gėlėmis, Gintaras atsako: “Irisai? Irisai tai tas pats, kas gupijos…” Taip pat Gintarui patinka orchidėjos, kiti įdomūs augalai. Biologas turi didelę spygliuočių kolekciją. Augina ir daug įvairių rūšių paliudariumų augalų. Prieš kelioliką metų turėjo įspūdingą kambarinių lapinių augalų kolekciją. “Aš jaučiu kažkokią aistrą kolekcionavimui” - prisipažįsta Gintaras.

Bet botanika – tai ne vienintelė Gintaro interesų sfera. Jis savo namuose augino ir tebeaugina gausybę triušių, žiurkėnų, turėjo įvairių egzotinių paukščių. Priklausė "Paukščių ir žuvyčių mėgėjų” draugijai, keletą metų buvo akvariumininkų sekcijos pirmininku, organizuodavo gyvūnų parodas.

Žinoma, šiuo trumpučiu straipsneliu neįmanoma papasakoti visko apie šį įvairiapusišką ir savo srityje profesionalų žmogų – Gintarą Klimaitį. Norintys pabendrauti ar įsigyti akvariumo augalų, galite rašyti jam asmeninę žinutę.

0 Komentarai