Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Ieškoti straipsniuose



Recent Comments


Naujausios forumo temos

- - - - -

Diskusai - paprastai


Kas yra diskusas turbūt žino net pradedantieji akvariumistai. Tačiau daugumai jie atrodo kaip miražas, kažkas nepasiekiamo, neperprantamo, per daug sudėtingo. Taip yra todėl, kad apie juos sklando daugiau legendų, nei yra akvariumistų, bandžiusių juos auginti. Toks jau mūsų tautos mentalitetas, jei kažkas pavyko, būtinai reikia apipinti legendom, viską sureikšminti ir pagražinti, kad atrodytu kuo sudėtingiau, o pats akvariumininkas baisiai kietas. Užsienio literatūroje taip pat labai dažnai nusigrybaujama. Skaitant kai kuriuos straipsnius susidaro įspudis, kad žmonės nesupranta apie ka rašo...
Nebandysiu nieko įrodinėti. Tiesiog noriu pasidalinti savo atidirbta metodika , kaip užaugint diskusų mailių, kai tėvai atsisako juos maitinti. Tokiu pačiu būdu galima užsiauginti mailių iš norimų reproduktorių suporuotų per jėgą.
Taip jau gavosi, kad pasitaikė po ranka trijų metų diskusų pora, kuri periodiškai neršdavo, bet nei karto nevedžiojo mailiaus - suėsdavo arba ikrus, arba lervas, ar net pakilusį mailiuką. Nutariau paimti aš juos ir pabandyti paeksperimentuot.
Trumpai nukrypstant nuo temos, reiktu paminėti, kad buvo bandoma pakeisti pateles, tačiau rezultatai buvo tie patys. Kartais būna sudėtinga pakišti patinui kitą patelę. Patinas gali būti gana agresyvus ir gerokai apdaužyti naują patelę. Geriausias būdas sutaikyti, tai perskirti akvariumą stiklu taip, kad vanduo kažkiek cirkuliuotų. Ilgainiui patinui atsibosta daužyti galvą į stiklą, ir kai zuvys pradeda tradiciškai purtytis viena prieš kitą, galima stiklą jau išimti. Tačiau tokios poros dažniausiai po neršto vistiek pradeda daužytis ir mailiaus neužaugina. Išeitis - atimti ikrus ir auginti mailių pačiam.
Labai trumpai apie parametrus. Iš daugybės bandymų, priejau išvados, kad tinkamiausi vandnens parametrai ikrų apsivaisinimui: gH 4-5, kH 1, pH 6-6,2, T 28-29.
Vandeniui kietėjant ir šarmėjant apsivaisinimo procentas krenta.
Teko stebėti labai įdomų reiškinį. Į filtrą buvo įdėtas zeolitas. Po savaitės vyko eilinis nerštas, tačiau ikrai buvo visiškai nelipnūs, iškart krisdavo ant dugno ir buvo suėsti. Pamatavus gH rezultatas gavosi 0, tai reiškia zeolitas (natrioaliumosilikatas), surijo visą kalcį ir atidavė natrį. Vandens šarmingumas liko nepakitęs. Po kelių vandens keitimų viskas stabilizavosi, zeolitas daugiau neminkštino vandens.
Diskusų nerštas paprastai nesiskiria nuo skaliarų, ir dažniausiai vyksta vakare:

Nuotrauka


Po neršto praėjus valandai dviem, ikrai su visu substratu išimami į atskirą nedidelį akvariumą, tam užtenka ir 10 ltr. Vanduo imamas iš to pačio akvariumo, o dar geriau, jei bus iš anksto paruoštas tokių pačių parametrų.
Ikrų išsaugojimui naudojau metileno mėli ( iš akies) ir eritromiciną 5 mg/ltr.
Po paros pradėjo atsirasti pigmentinės dėmės besivystančiuose embrionuose:

Nuotrauka

Ikrai po dviejų parų:

Nuotrauka

Lervutės ritasi maždaug po 54-60 valandų:

Nuotrauka

Vystosi dar 3-4 dienas:

Nuotrauka

Nedideliame tūryje labai sudetinga išlaikyti vandens kokybę, o didesniame diskiukai išsiblaško, gula ant dugno, nesimaitina. Išeitis gana paprasta - plastikinis dubenėlis įleistas į akvariumą.

Nuotrauka

Nuotrauka

Imamas nedidelis, apie 1 ltr tūrio plasmasinis dubenėlis, geriau tamsus. Tamsiame fone geriau matyti ir lengviau bus tvarkytis.
Šonuose išpjaunami langai, bet ne iki dugno ir užklijuojami tankiu kaproniniu audiniu.

Nuotrauka

Štai į tokį paruostą inkubatorių ir suleidžiami diskusiukai. Geriausiai leisti dar lervutes, jas daug lengviau susiurbti plona šlangute, nei jau pakilusį mailiuką.

Nuotrauka


Paprasčiausio kompresoriaus ir purškiklio akvariume pagalba sudaroma vandens kaita dubenėlyje. Labai patogu, reguliuojant oro srauto padavimą, pareguliuoti vandens srovę.
Labai puikus startinis maistas pasirodė suriavandenė verpetė (brachionus plicatilis). Visokių košelių darymas iš kiaušinio ir kitų ingredientų nepasiteisino(artemijų nauplijai pirmomis dienomis truputelį per stambūs.) Nors mailiukas ir ėsdavo, tačiau dėl neatitinkančios maisto kokybės blogai vystėsi.
Visa problema tame, kad mailiukas visiškai neturi įgimto reflekso gaudyti maistą. Tačiau skonį ir kvapą, kaip supratau, jaučia kuo puikiausiai. Maistelis turi gulėti nejudedamas ir diskiukai ės jį be problemų. Maistą nuo dugno mailiukas tarsi bando atsignybti, kaip ir sekretą nuo tevų. Bandymai paduoti gyvą dulkę buvo nesėkmingi - mailiukas stresuodavo, guldavo ant dugno.
Maitinti reikia nedidelėmis porcijomis kas kelios valandos. Tiesiog matosi kaip pabaltuoja paėdusių diskiukų pilvai, ir kai tik išsituština, reikia naujos maisto porcijos.

Nuotrauka


Net trumpalaikis badavimas labai blogai atsiliepia tolimesniam vystymuisi.
Šerimas vyksta non stop kiaurą parą. Šviesa tuo tikslu turi degti visą parą bent virš inkubatoriaus. Mailiukui augant, tarpai tarp maitinimų retinami, visiškai nešerti naktį galima tik po savaitės, ir tai patartina ne ilgiau nei 8 val. nakti, o dieną ne rečiau kaip kas 4 val. Prieš kiekvieną naują šerimą, plona šlangute surenkami maisto likučiai ir išmatos, o taip pat galima padidinti srovę, kad išsiplautų plaukiojančios dalelės. Bet šeriant srovę reikia sumažinti iki minimumo.
Pirmas tris dienas šeriama tik sūriavandenėmis verpetėmis, vėliau jau galima bandyti duoti šaldytų ciklopo nauplijų arba artemijos nauplijų.
Inkubatoriuje mailiuką galima laikyti iki dvieju savaičiu, tik kartkartėmis reikia su šepeteliu nuvalyti gleivėmis apaugančias indo sieneles ir audinį.
Štai pirma diena laisvėje:

Nuotrauka

Tolimesnis auginimas nesiskiria nuo kitu žuvų.
Dar po savaitės:

Nuotrauka

Na ir jau paaugliukai, apie 2 mėn.:

Nuotrauka

Nuotrauka

Iš nuotraukose matomo lizdo išaugo apie 70 vnt diskiukų.

0 Komentarai