Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Ieškoti straipsniuoseRecent Comments


Naujausios forumo temos

Naujausi straipsniai


Išskirta  Parama forumui

Sau 01 2014 21:00 | Administratorius Svarbi informacija

Sveiki, Siūlomos įvairios galimybės reklamuoti savo produktą ar paslaugą ir taip prisidėti prie forumo veiklos:Didelis baneris visuose forumo puslapiuose viršujeMažiukas baneris dešinėje pusėje.Privati, išskirta tema forume, kurioje visos galimybės pr...

Skaityti toliau →    0 koment.    -----

Gupijos-įdomiausios akvariumų žuvytės

Vas 22 2014 17:47 | Aukstaitis Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Gupiai, kitaip gupijos. Kai manęs klausia, kurios akvariumų žuvytės iš gyvavedžių man pačios įdomiausios ir paslaptingiausios, visuomet atsakau - gupiai. Kai kurie akvariumininkai, išgirdę tokius žodžius, ironiškai nusišypso, bet rimtų motyvų prieštarauti neturi. Taigi, norim to ar nenorim, gupiai, arba gupijos (Poecilia - Lebistes reticulata Peters, 1859), yra populiariausios žuvytės mūsų akvariumuose. Jų tėvynė - Brazilija, Venesuela, Gviana, Trinidadas, Antilų salos. Šios žuvytės pavadintos botaniko E. Gupio garbei. Jis pirmasis 1866 metais atvežė gupijų į Angliją iš Trinidado. Gupijos padėjo naikinti geltonąją karštligę platinančių uodų lervas Pietų Amerikos vandenyse. Jos gaudo ir maliarinio uodo lervas, todėl gupijas bandyta aklimatizuoti Šiaurės Amerikoje, Indijoje, Italijoje, Madagaskare ir Vakarų Afrikoje. Atsitiktinai patekusios į Maskvos upę, gupijos sulaukėjo ir puikiai gyvena tose vietose, kur nuleidžiami šilti vandenys. Taigi gupijos užkariavo tiek įvairių šalių vandenis, tiek ir viso pasaulio akvariumus.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----

Raudongalvis cichlidas Vieja Synspilum

Vas 03 2014 17:33 | rimarka Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Paraneetroplus synspilus, tai pat žinomas kaip Synspilum Cichlidas. Jo kitas pavadinimas yra "Quetazal Cichlidas" kilęs iš grupės spalvingų centrinės Amerikos paukščių pavadinimo, reiškiančio "didelę blizgančią uodegos plunksną". Ši žuvis tai pat žinoma kaip Vieja synspila.(Raunongalvis cichlidas)

Skaityti toliau →    0 koment.    *****


PRAKTINĖ PATIRTIS: kardinolų (Pterapogon kauder...

Lap 11 2009 17:44 | romas Jūrinių akvariumų straipsniai

Aš jau seniai norėjau pabandyti veisti jūrines žuvis, ir tokia galimybė atsirado, kai nusipirkau penkis suaugusius kardinolus (Pterapogon kauderni).
Sveiki visi jūrų akvariumų mėgėjai, mano vardas Romas, gyvenu Lietuvoje, Kėdainiuose.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----

Diskusai - paprastai

Rgp 10 2007 14:00 | ecka_fish Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Kas yra diskusas turbūt žino net pradedantieji akvariumistai. Tačiau daugumai jie atrodo kaip miražas, kažkas nepasiekiamo, neperprantamo, per daug sudėtingo. Taip yra todėl, kad apie juos sklando daugiau legendų, nei yra akvariumistų, bandžiusių juos auginti. Toks jau mūsų tautos mentalitetas, jei kažkas pavyko, būtinai reikia apipinti legendom, viską sureikšminti ir pagražinti, kad atrodytu kuo sudėtingiau, o pats akvariumininkas baisiai kietas. Užsienio literatūroje taip pat labai dažnai nusigrybaujama. Skaitant kai kuriuos straipsnius susidaro įspudis, kad žmonės nesupranta apie ka rašo...
Nebandysiu nieko įrodinėti. Tiesiog noriu pasidalinti savo atidirbta metodika , kaip užaugint diskusų mailių, kai tėvai atsisako juos maitinti. Tokiu pačiu būdu galima užsiauginti mailių iš norimų reproduktorių suporuotų per jėgą.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----


Mikobakteriozė (tuberkuliozė)

Rgp 02 2007 19:00 | ecka_fish Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Mikobakteriozė (tuberkuliozė) - infekcinė žuvų liga. Sukėlėjas Mycobacterium piscium, rečiau kai kurios kitos mycobacterium genčiai priklausančios bekterijos. Tai gramteigiama, rūgščiai atspari, aerobinė, nejudri, storos lazdelės formos bakterija.
Atspari tripsinui ir pepsinui. Nepalankiomis sąlygomis sudaro sporas. Optimali vystymosi temperatūra 25 laipsniai C. Tačiau temperatūrai pakilus virš 34 laipsnių, bakterijų kultūra pasėliuose žūna.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----

Anglies Dioksidas, Karbonatai ir pH

Geg 28 2007 16:49 | Ruslanas Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Didelę reikšmę akvariume turi anglies dioksidas. Tai yra anglies ir deguonies junginys, šios medžiagos molekulė susideda iš vieno anglies atomo ir dviejų deguonies atomų – CO2 . Anglies dioksidas daro įtaką hidrocheminiams vandens parametrams (kietumui, pH ir kt.), jis veikia žuvis ir kitus vandens organizmus, jam pavesta viena svarbiausių vaidmenų augalų augime.
Anglies dioksidas gerai tirpsta vandenyje; prie 20°C temperatūros, 100ml. vandens gali ištirpti iki 87,8ml, arba 172mg. CO2 . Tai yra žymiai daugiau, nei tokių dujų, kaip deguonis, vandenilis arba azotas tirpumas.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----


Azoto ciklas arba kodėl žuvys miršta taip keist...

Vas 01 2007 00:00 | MariusS Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Pradedantys akvariumistai patiria daug košmarų. Kur beužeitum, ką beperskaitytum ir kokiam forume bepaklaustum, visur iškarto užmėto protingais žodžiais, nesuprantamais terminais ir siaubingomis prognozėmis. Ir žuvys viena kitą praris, ir šildytuvas užsikirs bei viską išvirs, ir kas baisiausia ir nesuprantamiausia – tai ateis paslaptingas azoto ciklas ir išnuodys žuvis. Be to azoto ciklas universalus, nuo akvariumo dydžio nepriklauso, todėl tai vienas, tai kitas akvariumistas susiduria su jo keliamomis problemomis. Žodžiu yra dėl ko pasėdėti ir pagalvoti – „Kodėl aš lindau į šitą baisų reikalą?! Geriau būčiau žiurkėnus auginęs!“

Skaityti toliau →    1 koment.    *****

Ispaniškas tritonas (Pleurodeles waltl)

Sau 11 2007 17:08 | Babeni Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Stambus tritonas, kartais siekiantis 30 cm, yra pati stambiausia Europos uodeguotoji amfibija. Spalva būna įvairi, nuo beveik juodos iki šviesiai rudos ar net gelsvos su juodom dėmėm. Jis taip pat gali keisti savo spalvos ryškumą pagal aplinką. Ant jo šonų yra dygliukai – išsikišę šonkauliai – todėl jis neretai vadinamas dygliuotuoju tritonu. Lytiškai jie skiriasi sunkiai: patinai po uodega turi išsipūtimą, o poravimosi metu ant priekinių letenų atsiranda mozoliai, skiauterė, kaip pas tikruosius tritonus, neatsiranda.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----


Ancistrusai - nepavargstantys akvariumo valytojai

Sau 03 2007 14:00 | MariusS Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Paprastasis ancistrusas (Ancistrus dolichopterus) tam tikra prasme unikali žuvis – jį rekomenduoja auginti bet kokio tipo gėlavandeniuose akvariumuose, praktiškai su bet kokiais kaimynais. Tai žuvis, kuri nemoka plaukioti, bet puikiai sugeba valyti akvariumo sieneles nuo įvairių dumblių, taip padėdama palaikyti švarą akvariume.

Paplitimas.Pietų Amerika, pirmiausiai Amazonės kalnų intakai Anduose Peru, o taip pat Orinoko aukštupis Venesueloje. Buvusioje TSRS pradėtas auginti septintąjame dešimtmetyje. Gamtoje gyvena mažuose srauniuose kalnų upeliuose, dėl to neturi plaukiojamosios pūslės, bet turi galingą siurbtuko pavidalo burnos aparatą, leidžiantį lengvai išsilaikyti stiprioje srovėje ant akmenų, o taip pat tvirtą "šarvą" saugantį nuo įvairių srovės nešamų sunkių daiktų (akmenų, šakų ir pan.).

Skaityti toliau →    1 koment.    *****

Piff akvariumo istorija

Grd 26 2006 17:00 | Piff Jūrinių akvariumų straipsniai

Manau tai padės bet kuriam pradedančiam akvariumininkui galvoti apie jūrinio akvariumo įsigijimą ir laikymą.
Po 5 metų gėlo akvariumo laikymo sukirbėjo mintis ir pradėjo kurtis planas jūriniam akvariumui, nors turimos gėlavandenės žuvys (pietų amerikos ciklidai) pilnai tenkino.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----


"PIGI" CO2 DIY (pasidaryk pats) SISTEMA

Bal 30 2006 00:12 | Iceman Gėlavandenių akvariumų straipsniai

“PIGI” CO2 DIY (pasidaryk pats) SISTEMA Nutaręs įsigyti akvariumą, tariau sau, kad turėsiu paprastutį gyvą kampelį. “Paprastutį” - mano supratimu reiškė, kad nebus jokių “aukštų technologijų”. Tada dar nežinojau, ką reiškia tokios frazės kaip “bačka”, “braškė” ar “protoka”. Maniau, kad paprastam augaliniam akvariumui pakaks kelių populiarių augaliukų, kuriuos gausiu iš pažįstamų akvariumininkų ir kelių nelepių žuvyčių. Viskas pasikeitė, kai pradėjau rimčiau tuo domėtis, skaityti literatūrą, lankytis pagrindinėse Lietuvos akvariumininkų interneto svetainėse. Prisižiūrėjęs puikių akvariumų fotonuotraukų (nebuvau išimtis ir labai žavėjausi Amano akvariumais), greitai supratau, kad į savo akvariumą žiūriu be jokio entuziazmo. Susipažinęs su patyrusiais akvariumistais (tokiais kaip Gediminas, Žilvinas, Gintaras, Valentinas, Dmitrijus, Audrius, Sigis ir kt.) pamačiau kelis jų akvariumus gyvai. Po tokių vaizdų į savo akvariumą galėdavau žiūrėti tik po geros savaitės, kai įspūdžiai bent truputį atlėgdavo. Štai tada ir įvyko lūžis, nes norėjosi kažko panašaus, o mano skurdūs, susisukę augaliukai tiesiog kėlė pasigailėjimą, jei ne juoką (žr. pav. 1 ir 2).

Skaityti toliau →    0 koment.    -----

Fotosintezė

Lie 01 2005 15:49 | ecka_fish Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Fotosintezė Turbūt visi girdėjome apie fotosintezę. Dar iš mokyklos laikų žinome, kad jos metu augalai šviesoje sugeria CO2 ir išskiria O2. Stropesni mokiniai dar gal kažką pamena apie chlorofilą ir žino, kad augalai dėka fotosintezės iš neorganinių junginių susintetina organinius (pvz. iš CO2 ir H2O pagamina gliukozę).
Dažniausiai žinios tuom ir baigiasi. Tačiau jei jūs sugalvojote auginti augalus ir taikyti jų auginime įvairias šiuolaikines technologijas,manau būtina šiek tiek įsigilinti-kas yra fotosintezė.
Fotosintezė tai sudėtingas procesas, kurio metu panaudojant šviesos energiją iš CO2 ir H2O sintetinami angliavandeniai ir (įsijungiant azotui,fosforui,sierai ir kt. chem. elementams) kiti organiniai junginiai (org.rūgštys,baltymai,riebalai).

Skaityti toliau →    0 koment.    -----


Kaip nugalėti melsvadumblį

Grd 13 2004 12:31 | Amber Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Melsvadumbliai iš tikrųjų nėra dumbliai nors ir panašūs į juos, tai yra bakterijos (Cyanophyceae). Jie atrodo kaip slidi įvairiausių žalių, mėlynų, violetinių netgi rudų atspalvių plėvelė, kuri padengia augalų lapus (ypatingai smulkialapius), gruntą, stiklus, įrenginius. Išsiskiria charakteringu nemaloniu pūvančios pelkės kvapu, yra slidūs, lengvai atsiskiria nuo objektų ant kurių auga. Šie dumbliai moka įsisavinti azotą tiesiog iš oro, todėl žemas nitratų lygis vandenyje jiems ne problema. Dažniau aptinkami šarminio lygio (pH) vandenyje su daug ištirpusios organikos. Melsvadumblis sugeba derinti mišrią mitybą – fotosintezę su jau suformuotų organinių junginių įsisavinimu. Tai jiems padeda vystytis visiškoje tamsoje ir dvigubai paspartinti savo dauginimąsį. Jeigu su jais nekovoti, jie gana greitai padengia visus objektus, pražudo augalus ir išskiria nuodingus žuvims toksinus. Žuvys dumbliaėdės ir sraigės šių dumblių neėda.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----

Aponogetonai

Bal 13 2003 15:56 | Gintaras_Klimaitis Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Aponogetonai - vieni įspūdingiausių akvariuminių augalų. Jie auga Madagaskare, Afrikoje, Indijoje, Indonezijoje, Australijoje - labai skirtinguose biotopuose. Tai - ir stovintys (net išdžiūvantys) vandens telkiniai, ir labai sraunios upės ar upeliūkščiai, kuriuose vandens lygis stipriai kinta. Bendras visų aponogetonų požymis yra tai, kad jie turi (formuoja) gumbą (“bulvę”), kuris išlieka smarkiai pablogėjus aplinkos sąlygoms ir augalams numetus lapus (pvz., išdžiūvus vandens telkiniui).

Skaityti toliau →    0 koment.    -----


Druskos panaudojimas gėlo vandens akvariume

Kov 24 2003 16:25 | Andriuxa Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Druskos panaudojimas gėlo vandens akvariume [*] 1 g/l – sušvelnina stresą žuvims, taip pat ir toms, ant kurių kūno pastebimos žaizdos, sužalojimai. Esant tokiai druskos koncentracijai, sumažėja osmosinis slėgis ir iš žuvies kūno išsiskiria mažiau skysčių.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----

Povandeninis sodas

Vas 11 2003 16:03 | Gintaras_Klimaitis Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Augalai auga visur: miškuose ir pievose, darže ir gėlyne, kalnuose ir vandenyje. Jei tropinius ar subtropinius sausumos augalus auginame oranžerijoje ar vazonėlyje ant palangės, tai vandeninius – akvariume.
Akvariumas – tai ekosistema už stiklinių sienų. Šios sistemos sudėtinės dalys yra pats akvariumas kaip indas, vanduo (sudėtingas cheminių junginių kokteilis), žuvys, moliuskai, augalai ir mikroorganizmai. Jei tarp visų šių komponentų bus balansas, turėsime kerintį, hipnotizuojantį interjero akcentą, džiaugsmą širdžiai ir atgaivą sielai.
Vienas sudėtingiausių povandeninės oazės, esančios Jūsų namuose, komponentų yra augalai. Vešlus jų augimas, gera išvaizda ir logiška kompozicija duoda maksimalų estetinį akvariumo vaizdą.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----


Gintaras Klimaitis - botanikas aistruolis

Vas 09 2003 15:23 | MariusS Gėlavandenių akvariumų straipsniai

“Jeigu sutikčiau poną Dievą, tai pirmiausia užduočiau bent tūkstantį klausimų apie vandens augalus, ir tai vien tik apie juos!” – sako kaunietis Gintaras Klimaitis, žinomas Lietuvos akvariumininkas. Tie, kurie dar nieko negirdėjo apie šį žmogų, turi progą susipažinti.
Pirmasis akvariumas Gintaro namuose atsirado1964 metais, pirmosios žuvys buvo gupijos. Gintaras skiria dėmesio ir gupijų selekcijai. Nors per maždaug 30 metų darbo su žuvytėmis laikotarpį Gintarui pavyko dauginti daugiau kaip 50 akvariumo žuvyčių rūšių, tarp kurių buvo ir labai sunkiai besiveisiančių, tačiau nuo pat pirmos žuvytės apsigyvenimo akvariume iki šių dienų gupija dėl savo spalvų ir formų įvairovės išliko jo mėgiamiausia žuvelė.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----

Trumpa akvariumininkystės istorija

Sau 24 2003 08:19 | daikom Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Gražių žuvyčių (kurios buvo skirtos ne maistui) laikymas namų sąlygomis ir viešas demonstravimas pradėtas Azijoje, daugiausia Kinijoje ir Japonijoje ir turi šimtametes tradicijas. Senais laikais populiariausios žuvys buvo karpinių šeimos atstovės, tarp jų ir auksinės žuvelės. Kokių tik indų senovės laikais nenaudodavo žuvelių laikymui: pradedant paprastais moliniais indais, baigiant išmargintais porcelianiniais meno kūriniais. Visos auksinių žuvelių rūšys buvo išvedinėjamos tam, kad jos gražiai atrodytų žiūrint iš viršaus, o stikliniai permatomi akvariumai yra, galima sakyti, jau vakariečių išradimas. Paskutiniaisiais šimtmečiais jau buvo žinomos kai kurios elementarios akvariumininkystės taisyklės, pavyzdžiui, tropinių žuvų laikymo temperatūra ir panašiai, tačiau dėl silpno techninio išsivystymo lygio visų žinių buvo neįmanoma realizuoti.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----


Dažniausiai akvariumuose pasitaikančios žuvų ligos

Sau 18 2003 19:30 | Arvis Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Ligų atsiradimo priežastys būna labai įvairios. Dažnai sunkiai nustatomos. Todėl labai svarbu nuolatos stebėti akvariumo būklę ir palaikyti, pasakykime taip, higieną. :) Geriau išvengti ligos nei kovoti su ja. Svarbu laiku pastebėti ligą, kol ji neįsigalėjo, ir teisingai diagnozuoti.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----

Ar jūsų augalams netrūksta maistinių medžiagų?

Rgp 20 2002 16:07 | Rulis Gėlavandenių akvariumų straipsniai

Ar jūsų augalams netrūksta maistinių medžiagų? Kad augalai akvariume augtų, jiems reikia sudaryti palankias sąlygas: parinkti tinkamą gruntą, apšvietimą, palaikyti tinkamus vandens parametrus (temperatūra, kietumas ir pH), taip pat aprūpinti juos maistinėmis medžiagomis (čia reikalingos trąšos bei mikroelement mišiniai). Jeigu maistinių medžiagų trūks, augalai lėtai augs arba išvis nebeaugs ir pradės nykti.

Skaityti toliau →    0 koment.    -----