Peršokti prie turinio

Akvariumų forumas | Sveiki atvykę!
Kaip pastebėjote iš puslapio pavadinimo, šis projektas skirtas visiems, besidomintiems akvariumininkyste - tiek gėlavandene, tiek ir jūrine. AQUARIUM.LT sukurtas, gyvena ir auga savo lankytojų "aqua-ligonių" pagalba. Jūs visada laukiami ir galite prisidėti prie forumo gyvenimo, pasidalinti savo patirtimi, nuomone. Nepriklausomai nuo to, ar Jūs tik svajojate apie akvariumą, ar Jūs turite jų 28 vnt. jau 60 metų, šis forumas Jums atvertas. Savo patirtimi galite pasidalinti rašydami straipsnius bei dalyvaudami forume. Iškilus klausimams ar nesusipratimams, kreipkitės į pačius aktyviausius. Tad "aqua-ligoniai" visų Lietuvos kraštų, junkitės!
Užsiregistruokite, kad galėtumet naudotis visais puslapio ištekliais: rašyti į forumą, vertinti kitus forumo dalyvius, naudotis asmeninėmis žinutėmis, keisti savo būseną, rašyti bei skaityti straipsnius, valdyti savo profilį ir dar daug visko. Jeigu jau turite savo profilį, prisijunkite čia - kitu atveju užsiregistruokite jau dabar!

Close Open
Close Open

Forumo Taisyklės

I. Bendros nuostatos

1. Pagrindinės aquarium.lt forumo taisyklės yra paprastos: būkite pakantūs vieni kitiems, mandagūs, kultūringi, neįžeidinėkite vienas kito, nepažeidinėkite įstatymų, nereklamuokite savo parduodamų produktų, nenaudokite necenzūrinių žodžių, priešingu atveju, autoriai bus baudžiami.

2. Diskusijose bendraujama mandagiai ir neįžeidinėjama vienas kito. Už asmeninius ginčus bus baudžiama

3. Mes specialiai neredaguosime ar netriname parašytų žinučių, tačiau pasiliekame teisę tai daryti be atskiro įspėjimo. Žinutės, neatitinkančios forumo tematikos ar prieštaraujančios šioms taisyklėms bus trinamos.

4. Kiekvieno forumo dalyvio nuomonė turi būti gerbiama. Diskusijų metu privaloma laikytis visų etikos normų: nesikeikti, neįžeidinėti ir negrasinti. Pranešimai, pažeidę šią taisyklę, bus trinami be jokio perspėjimo, o jų autoriai baudžiami.

5. Trumpi ir neinformatyvūs (nepateikiantys jokios nuomonės, argumentų ar informacijos) pranešimai forume yra draudžiami. Tai galioja ir „Parašyk man AŽ (PM)" tipo žinutėms.

6. Temos turi būti kuriamos tik joms skirtuose forumuose ir prieš tai būtina patikrinti, ar panašia tema dar nebuvo diskutuota anksčiau. Draudžiama skelbti tą pačią temą keliose diskusijų skiltyse vienu metu.

7. Temų pavadinimai turi būti prasmingi ir aiškūs. Antraštė yra netinkama tuomet, jeigu vien iš jos negalima suprasti, apie ką tiksliai temoje yra diskutuojama. Tokie temų pavadinimai, kaip „Turiu klausimą arba „Reikia pagalbos" smarkiai sumažina tikimybę sulaukti greito atsakymo.

8. Temų pavadinimai negali būti VISOMIS DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS.

9. Draudžiama rašyti kelis pranešimus iš eilės toje pačioje temoje, siekiant padidinti jos populiarumą, išskyrus tuos atvejus, kai pateikiama nauja informacija.

10. Griežtai draudžiama redaguoti pranešimus su moderatorių ar administratorių pastabomis.

11. Savo temos sunaikinimas, ištrinant jos antraštę ir pirmojo pranešimo turinį, yra draudžiamas. Norint, kad tema būtų pašalinta iš forumo, reikia informuoti moderatorius, paspaudus mygtuką „Pranešti".

12. Kiekvienas narys prisiima visišką atsakomybę už savo skelbiamą turinį šiame forume.

13. Visas šiame forume esantis turinys (narių parašyti pranešimai, atsiliepimai, įkeltos bylos ir kita) yra aquarium.lt nuosavybė.
14. Slapyvardis gali būti sudarytas tik iš lotyniškų raidžių ir skaitmenų.

15. Narys gali prarasti savo slapyvardį, jei niekada nėra parašęs nei vieno pranešimo ir nebuvo prisijungęs prie Aquarium.lt per paskutinius 24 mėnesius tuo atveju, kai to slapyvardžio nori kitas narys ir užsiregistravęs bent prieš 24 mėnesius.

II. Forumo dalyvių apribojimai

1. Vienas asmuo gali turėti tik vieną Aquarium.lt paskyrą. Aptikus, jog tas pats žmogus forume naudojasi keliais slapyvardžiais, visi jie bus nedelsiant užblokuoti, o jam pačiam uždrausta dalyvauti diskusijose neribotam laikui.

2. Po kiekvienu dalyvio pranešimu rodomas jo parašas negali viršyti šių apribojimų: ne daugiau nei trys eilutės teksto ne didesniu nei standartiniu dydžiu esant 1024x768 ekrano rezoliucijai. Parašuose yra draudžiama viskas, kas draudžiama diskusijų pranešimuose.

3. Masinis privačių žinučių siuntinėjimas yra netoleruojamas ir traktuojamas kaip labai grubus nusižengimas, už kurį narys yra iš karto šalinamas iš forumo be teisės sugrįžti.

4. Privačių žinučių funkcija suteikiama tik AKTYVIEMS forumo dalyviams. Dėl narių aktyvumo sprendžia asmeniškai savo nuožiūra moderatoriai ir administratoriai.

5. Draudžiama rašyti pranešimus vardu tų žmonių, kurie yra išmesti iš forumo arba kurių rašymo teisė yra sustabdyta.

6. Draudžiama savo Aquarium.lt paskyra leisti naudotis kitiems žmonėms.

III. Draudžiamos sritys

1. Draudžiamas bet kokių sukčiavimo metodų propagavimas, pagalbos sukčiaujant prašymai ir suteikimai, sukčiavimui skirtų programų platinimas.

2. Griežtai draudžiamas bet koks kitų portalų paskyrų, su jomis susijusių paslaugų (Facebook anketų/grupių, Skype grupių, fanų grupių, pakvietimų), nelegaliai įsigytų skriptų ar programų (warez) pirkimas, pardavimas ar mainymas bei skelbimas nuorodų į tinklalapius, kuriuose tai daroma.

3. Griežtai draudžiama bet kokia kitų internetinių svetainių, susijusių su šio portalo vykdoma veikla, reklama.

4. Draudžiamas bet kokio turinio, netinkamo nepilnamečiams (skirto tik suaugusiems), skelbimas.

5. Draudžiama forumo narių prašyti teigiamai įvertinti bet kokį turinį (nuotrauką, straipsnį) kitose interneto svetainėse.

6. Draudžiama viešinti bet kokią kitų žmonių asmeninę informaciją, įskaitant kito nario vardą ir pavardę.

IV. Tiesioginė ir netiesioginė reklama

1. Draudžiama bet kokia tiesioginė ar netiesioginė Lietuvos parduotuvių/gamintojų, susijusių su akvariumų veikla, reklama, išskyrus tas parduotuves/gamintojus, kurie finansiškai prisideda prie forumo veiklos.

V. Nelegali veikla, sukčiavimai ir vagystės

1. Žmonės, užsiimantys arba skatinantys neteisėtą veiklą (sukčiavimą, vagystes, brukalų (spam) siuntimą), forume yra nepageidaujami ir išmetami be jokio įspėjimo.

2. Draudžiamas bet koks abejotiną legalumą pagal Lietuvos Respublikos įstatymus turinčių prekių (narkotinių ir panašaus poveikio medžiagų, ginklų, petardų, sprogmenų ir kt.) ir paslaugų pardavinėjimas, pirkimas ir reklamavimas. Forumo administracija nediskutuos, ar prekė ar paslauga yra legali, ar ne, – jei prekė kelia abejonių, vadinasi, forume ji yra nepageidaujama.

3. Draudžiama naudoti bet kokias pagalbines programas/scriptus norint apeiti forumo draudimus (temų kėlimai ir panašiai).

4. Aquarium.lt administracija neprisiima atsakomybės už bet kokius narių patirtus nuostolius. Kiekvienas narys asmeniškai atsako už visus savo vykdomus sandorius šiame forume ir galimas jų pasėkmes.

VI. Skelbimai

1. Temos, kuriose skelbiama apie parduodamas (perkamas) prekes (paslaugas) gali būti kuriamos tik Forumo skelbimų skiltyse.

2. Nekomerciniai skelbimai – tai skelbimai, nesusiję su komercine veikla.

3. Komerciniai skelbimai – tai pastovūs skelbimai, kai vykdoma komercinė veikla. Griežtai draudžiama komercinius skelbimus skelbti nekomercinių skelbimų skiltyje. Skelbimų autoriai bus įspėjami, o jeigu kartosis prasižengimai, autoriai bus baudžiami. Dėl komercinių skelbimų kreipkites į forumo administraciją.

4. Skelbimus stenkitės sisteminti. Kuriant naują temą, pateikite kuo daugiau informacijos apie parduodamą prekę ar paslaugą. Pvz., PARDUODU/PERKU/KEIČIU/DOVANOJU [Prekė] MIESTAS. Pageidautina nurodyti ir prekės kainą.

5. Forume netoleruojamas kito žmogaus temos panaudojimas savo naudai (hijack) bei kenkimas temos autoriui pranešimais apie konkurentų teikiamas paslaugas.

6. Komentarus po skelbimais galima rašyti tik tuo atveju, jei pasiūlymas jus domina. Visi kiti komentarai (pavyzdžiui, pasiūlymo ar prekės kritikavimas) išskyrus tuos atvejus, kai temos autorius daro ką nors neteisėto, yra draudžiami.

7. Draudžiama skelbimą atnaujinti dažniau nei per 7 dienas. Tas pats skelbimas negali būti kartojamas ar atnaujinamas kelis kartus per dieną.

8. Skelbimus gali pasiekti tik AKTYVŪS ​forumo nariai. Dėl narių aktyvumo sprendžia asmeniškai savo nuožiūra moderatoriai ir administratoriai.

VII. Pardavimai

1. Jeigu pirkėjui nusipirkus prekę paaiškėja, kad prekė turi defektą, kuris nebuvo paminėtas temoje, arba prekės išvaizda neatitinka pateiktos temoje (jeigu temoje buvo pateikta prekės nuotrauka), pardavėjas privalo pirkėjui paprašius grąžinti visus už prekę sumokėtus pinigus arba pakeisti prekę identiška be paminėtojo defekto.

2. Jeigu pardavėjas parduoda neveikiančią prekę ir nėra žinoma, koks yra tikslus prekės gedimas, jis turi teisę nesutikti pirkėjui grąžinti pinigų bet kokio gedimo atveju ar jeigu paaiškėja, kad prekė nėra pataisoma.

3. Pardavėjas turi teisę neatsakyti į temoje pateikiamus klausimus apie prekę. Pardavėjas, pasinaudojęs šia privilegija, privalo grąžinti pinigus nusipirkusiam prekę asmeniui jeigu prekė netenkina pirkėjo poreikių dėl dalyko, kuris buvo paminėtas klausime ir į kurį pardavėjas atsisakė atsakyti.

4. Jeigu pardavėjas skelbimo temoje buvo nurodęs, kad nesuteikia pinigų grąžinimo garantijos ir pirkėjas nėra patenkintas preke dėl anksčiau paminėtų dalykų, pardavėjas turi teisę vietoje pinigų už prekę grąžinimo, pakeisti prekę identiška, tačiau be aptiktų defektų.

5. Pardavėjas privalo skelbimo temoje nurodyti visus techninius įrenginio apribojimus, dėl kurių pirkėjas gali neturėti galimybės pasinaudoti kažkuria įrenginio funkcija.

6. Pardavėjas privalo skelbimo temoje pranešti jeigu kažkokio įrenginio techninio ar programinio apribojimo pardavimo momentu neįmanoma pašalinti ir dėl kurio naudojimasis kažkokiomis įrenginio funkcijomis pirkėjui gali būti neįmanomas.

7. Jeigu pirkėjas ir pardavėjas prieš sandorį nesutaria kitaip, brokuota ar aprašymo neatitinkanti prekė gali būti grąžinta pardavėjui per 5 darbo dienas nuo tada, kai ji jį pasiekė.

VIII. Įspėjimų sistema

1. Už kiekvieną taisyklių pažeidimą nariai greičiausiai nebus baudžiami, apsiribosime įspėjimais. Tačiau piktybiškai taisyklių nesilaikantis dalyvis neteks galimybės dalyvauti forume . Pagal turimą įspėjimų, ne senesnių nei 6 mėnesiai, skaičių taikomos atitinkamos nuobaudos.

I įspėjimas: draudimas rašyti dvi dienas
II įspėjimas: draudimas rašyti savaitę
III įspėjimas: draudimas rašyti dvi savaites
IV įspėjimas: draudimas rašyti mėnesį
V įspėjimas: pašalinimas iš forumo

2. Grubaus nusižengimo (sukčiavimo, vagystės, reklamos (žr. IV punktą), kitų panašios temos portalų/forumų/grupių reklamą) atveju narys yra šalinamas iš diskusijų iš karto, be jokių įspėjimų neribotam laikui.

Moderatorius, atsižvelgęs į situaciją, gali skirti trumpesnį arba ilgesnį draudimo rašyti laikotarpį.​

Narys, praeityje buvęs išmestas iš forumo už rimtus nusižengimus (vagystes, sukčiavimą ir pan.) gali būti bet kada išmestas bendru administracijos sprendimu, kilus įtarimui dėl jo elgesio.

3. Forumo administratoriai ir moderatoriai neprivalo aiškintis ir įrodinėti, už ką narys buvo išmestas iš forumo.

IX. Ginčai tarp narių

Asmeniniai ginčai tarp narių turi vykti už forumo ribų. Jeigu to yra nepaisoma, abejoms šalims laikinai apribojamos rašymo teisės. Administratoriai nebus teisėjai, kurie sprendžia kas teisus, o kas ne.

Išmestiems nariams – būdas sugrįžti

Praėjus 3 mėnesiams po išmetimo, narys gali rašyti prašymą forumo administracijai (admin@aquarium.lt) dėl leidimo sugrįžti į forumą, laiške būtinai nurodydamas savo slapyvardį. Prieš rašydamas prašymą buvęs narys privalo grąžinti visas skolas, jeigu jų turėjo kitiems forumo dalyviams. Tai vienintelis būdas sugrįžti. Iš forumo pašalintiems nariams draudžiama registruotis iš naujo – jei narys užsiregistruoja forume dar kartą, anksčiau ar vėliau tai paaiškėja ir jis vėl būna išmetamas. Rašykite prašymą – taip sutaupysite sau laiko.

Iškilus problemoms

Jei kilo problemų dėl moderatorių darbo, prisijungimo prie forumo, pranešimų rašymo, visuomet kreipkitės į Pagalbos centrą, o jeigu neišeina – el. paštu admin@aquarium.lt. Esant galimybėms, pridėkite kuo daugiau informacijos apie susiklosčiusią problemą. Tai gali būti nukopijuota teksto dalis, ekrano nuotrauka (screenshot) ar panaši informacija, kuri padėtų greičiau išspręsti susidariusias problemas. Kurti temas šiais klausimais yra griežtai draudžiama. Nariai nepaisę šios taisyklės bus baudžiami.

Taisyklių keitimas

Aquarium.lt turi teisę bet kada savo nuožiūra pakeisti šias taisykles, o tokie pakeitimai įsigalioja juos paskelbus šiame puslapyje.